Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2009., 17:08   #1
Ciste

Pregledavala sam podforum i nisam našla ovu temu, ukoliko postoji, molim modove da je premjeste.
Nakon prestanka uzimanja kontracepcijskih pilula pojavili su mi se policistični jajnici, a s njima veliki problemi. Ciklusi su mi se jako produžili i svaki mjesec traju sve duže i duže, pojačala se dlakavost svuda po tijelu (čak i po mjestima na kojima nikad nisam imala dlake), masti mi se lice i kosa, kosa pojačano otpada i pomalo sam luda od svega. Prije nego posegnem za zadnjom slamkom spasa, a to je povratak na pilule (koji ne bih rado željela), pitam se ima li netko kakavo alternaltivno rješenje mog problema?
Da li je netko od vas imao ovaj problem i uspješno ga rješio nekim prirodnijim načinom od uzimanja hormona?
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 19:03   #2
tretmani bioenergijom mogu rijesiti probleme sa cistama.
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 20:07   #3
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Pregledavala sam podforum i nisam našla ovu temu, ukoliko postoji, molim modove da je premjeste.
Nakon prestanka uzimanja kontracepcijskih pilula pojavili su mi se policistični jajnici, a s njima veliki problemi. Ciklusi su mi se jako produžili i svaki mjesec traju sve duže i duže, pojačala se dlakavost svuda po tijelu (čak i po mjestima na kojima nikad nisam imala dlake), masti mi se lice i kosa, kosa pojačano otpada i pomalo sam luda od svega. Prije nego posegnem za zadnjom slamkom spasa, a to je povratak na pilule (koji ne bih rado željela), pitam se ima li netko kakavo alternaltivno rješenje mog problema?
Da li je netko od vas imao ovaj problem i uspješno ga rješio nekim prirodnijim načinom od uzimanja hormona?
radi se zapravo o tome da su ti pilule prolongirale pojavu bolesti, koja bi se sama od sebe vjerojatno javila prije. naime, pilula naprosto drži jajnike u mirovanju, odnosno sprečava klikove estrogena i progesterona koji uzrokuju ovulaciju. ka se ponovno pojave ciklička povećanja i smanjenja, jajnici samo nastavljaju svoj ludi ritam rada i nerada. ima neki narodni lijek, čini mi se nešto kao sirovi luk na trbuh, ali ne znam točni recept, raspitaj se kod travara. a kaj se tiče midicinske terapije pilulama dalje, one neće riješiti bolest, ali će smanjiti smetnje, krvarenja i ostale posljedice ludovanja hormona. s tim, da policistični jajnici proizvode sve manje i manje količine hormona, a time nastaje prevaga androgena iz suprarenalke. treba ti kokmpletna hormonalna obrada, od osnove hipotalamus-hipofiza-ovariji, do suprarenalke i njezinih hormona. najprije pokušaj naći uzrok, a onda idi na liječenje.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2009., 13:34   #4
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
treba ti kokmpletna hormonalna obrada, od osnove hipotalamus-hipofiza-ovariji, do suprarenalke i njezinih hormona. najprije pokušaj naći uzrok, a onda idi na liječenje.
Znači preporučaš posjet endokrinologu?
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2009., 20:49   #5
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Znači preporučaš posjet endokrinologu?
Ne! Kao što ti i luiz kaže, preporučam ti bioterapiju po metodi Z. D. kao najjednostavniji, najbrži i najdjelotvorniji postupak.
vjekos30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2009., 21:02   #6
Quote:
vjekos30 kaže: Pogledaj post
Ne! Kao što ti i luiz kaže, preporučam ti bioterapiju po metodi Z. D. kao najjednostavniji, najbrži i najdjelotvorniji postupak.
sori, pravi iskusni bioenergetičar također će pitati za liječničke nalaze! a endokrinološka obrada niš ne škodi. policistični jajnici imaju više geneza!
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 13:29   #7
Hvala svima na savjetima!
Naručila sam se endokrinologu.....ali tek u 12.mjesecu jer su gužve.....
Također sam se naručila za bioterapiju po metodi Z.D. i to idem već preksutra.....
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 09:10   #8
Šta je bioterapija po metodi Z.D i gdje to idem ????
ivana_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 13:51   #9
Ne osjećam se baš kopetentno da ti odgovorim, bolje odi pročitati pod bioenergetičari, ali evo šaljem ti link koji sam ja dobila pa si malo pogledaj.Kod te gospođe sam ja bila, ali to ti je u RIjeci.
http://ankicabrekalo.com/default.asp
Sigurna sam da će ti netko znat preporučit nekoga u Zagrebu.
Meni je terapija bila jako ugodno iskustvo, a o dobrobitima mi je još rano za govoriti.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 00:37   #10
Liječenje ciste

Nedavno sam otkrila da imam cistu na mozgu. Imam je praktički od rođenja. Sa njom sam normalno živjela. No nedavno su se pojavili neki problemi i počela sam piti lijekove. Stanje se opet popravilo, barem je pod kontrolom.
E sad, ako mi se stanje pogorša, trebala bih ići na operaciju. A ja nikako ne želim da mi se pogorša i da moram na operaciju.
Kad sam razmišljala o tome, sjetila sam se da sam znala pročitati da su se nekima, koji su primjenjivali alternativne metode, ciste znale povući.
Pa bih vam sad postavila nekoliko pitanja:
1. Koliko su ti slučajevi česti?
2. Poznajete li vi osobno nekoga tko je to uspio/doživio?
3. Za koje ste metode čuli da u takvim slučajevima djeluju?
4. Koju bi, od svih tih metoda, osobno preporučili?
Napominjem da još uvijek nisam slučaj za operaciju. Da jesam, otišla bih na nju bez razmišljanja. Toliko se sa zdravljem ipak ne bih igrala. A ne bih ni mogla funkcionirati. Ali ako nije tako i ako još uvijek stignem nešto drugo, zašto ne bih probala?
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 12:14   #11
Dajte, sigurno znate nešto...zašto mi ne želite odgovoriti?
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 12:17   #12
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Dajte, sigurno znate nešto...zašto mi ne želite odgovoriti?
Ja ti mogu odgvovoriti na način da ti preporučim metodu za koju sam čuo da veoma dobro riješava taj problem. Ta metoda se zove bioenergetski tretmani po metodi Zdenka Domančića.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 12:29   #13
Čula sam za njega. Što on stvarno to može? Znaš li o toj metodi nešto više?
I je l' skupo naplaćuje?
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 12:52   #14
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Čula sam za njega. Što on stvarno to može? Znaš li o toj metodi nešto više?
I je l' skupo naplaćuje?
Ne prakticiram tu metodu ali poznajem ljude koji rade po toj metodi. Metoda je vrlo efektna. Tretman možeš obaviti kod bilo kojeg terapeuta kojii ima certifikat njegove škole. Zaista je moguće da se mnogi zdravstveni problemi riješe na takav način.
Metoda se sastoji u tome da terapeut pobudi tvoj imuni sustav da sam riješava probleme koje ima tvoje tijelo. Koliko ćeš ti platiti za set od četiri ili pet tretmana je prepušteno tebi, način plačanja je donacija.
Nadam se da će ti se uskoro netko javiti od terapeuta jer ih ima na ovom topicu. Sretno
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 13:17   #15
Hvala na odgovorima!
I ja se nadam da će se javiti.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 19:44   #16
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
sori, pravi iskusni bioenergetičar također će pitati za liječničke nalaze! a endokrinološka obrada niš ne škodi. policistični jajnici imaju više geneza!
sori ti. Ako kažeš da su tvoj problem policistični jajnici, onda te kao što ti kažeš, pravi iskusni bioenergetičar, neće pitati za liječničke nalaze niti ikakve endokrinološke obrade (pogotovu ako ih treba čekati nekoliko mjeseci). Njega ne zanimaju nikakve geneze niti nazivi bolesti. On se ne bavi liječenjem (to rade liječnici), nego sa zdravim dijelom tijela radi na tvom zdravljenju.
vjekos30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 23:04   #17
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Hvala svima na savjetima!
Naručila sam se endokrinologu.....ali tek u 12.mjesecu jer su gužve.....
Također sam se naručila za bioterapiju po metodi Z.D. i to idem već preksutra.....

Ja bih ti također preporučio tretmane bioenergijom po metodi ZD-a, kao što su ti već preporučili prethodno kolege forumaši. Mislim da si napravila u svojoj situaciji najbolje što si mogla za svoje zdravlje
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 23:06   #18
Quote:
ivana_5 kaže: Pogledaj post
Šta je bioterapija po metodi Z.D i gdje to idem ????
Metoda po Zdenku Domančiću je ovo
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 12:51   #19
Postoji li nešto što bih ja sama mogla raditi? Ja nekako više vjerujam u takve metode
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 15:21   #20
Ispričavam se što ovako upadam, ali htjela sam samo reći da znam jednu ženu koja je imala ciste na jajnicima i išla je kod nekog travara koji joj je preporučio da pije domaći orahovac. I nakon nekog vremena (ne znam točno koliko) njoj se stvarno sve očistilo. Znam da ovo zvuči smiješno, ali njoj je pomoglo.
joshuatree is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:23.