Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2010., 23:42   #21
Quote:
chon-ji kaže: Pogledaj post
Pa evo ovako ja sam iz Novog Sada i mislim da ti mozda mogu malko pomoci.
1. EXIT je ok tako da verujem da necete pogresiti ako dodjete.
2. Sto se tice samostalnog trazenja stanova mislim da to i nije najbolje resenje.Vecina ljudi(skoro 90% stranaca ) su smestena u EXIT-ovom kampu tako da je zurka i preko dana.Sa druge strane stanove ce vam nuditi i ispred same tvrdjave kao i karte ali ce vam to dobro naplatiti.(Recimo da iznajmite garsonjeru na 1 mesec ce vam uzeti 160e,a za sam EXIT traze 50e po danu).
3. Sto se tice bezbednosti nemoj te da se brinete niko vas nece dirati zbog toga sto ste neke druge nacije ili vere,a i policija je na skoro svakom metru.
4.Savetujem vam da ponesete kupaci i da svratite na Strand(na Dunavu)na kupanje,a za ostale informacije kao i o samom EXITU posetite sajt http://www.exitfest.org/
hvala! ne brinemo mi za sigurnost
htjeli bi privatni smještaj iz razloga da ne paničarimo za stvari u slučaju kiše, a i da se možemo odmorit i odspavati bar 5 sati kvalitetnog sna
ciljala sam na neke stranice na netu jer bi unajmili stan što prije, ne bi čekali da tamo dođemo.
__________________
ako ti je zivot kiseo kao limun.. ..napravi od njega limunadu
yvanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 11:30   #22
Novi Sad

Odlučila sam otići s frendicama na vikend u Novi Sad, pa me zanima ima li tko kakvih iskustava tamo i kakve su cijene (npr. u restoranima, dućanima, cijene taksija itd.).
onelove27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 13:13   #23
Quote:
onelove27 kaže: Pogledaj post
Odlučila sam otići s frendicama na vikend u Novi Sad, pa me zanima ima li tko kakvih iskustava tamo i kakve su cijene (npr. u restoranima, dućanima, cijene taksija itd.).
velika vecina stvari je jeftinija nego kod nas (hrane posebno), ali 'markirane' stvari (odjeca, obuca, cak i alkohol) su jednako skupi

mi smo placali rucak za 3 osobe oko 30ak€, manje - vise, zavisi koliko i gdje jedes.
sve u svemu, puno su nize cijene nego kod nas

sto se taxija tice - jedino prijevozno sredstvo koje ti treba u novom sadu
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 17:07   #24
Quote:
onelove27 kaže: Pogledaj post
Odlučila sam otići s frendicama na vikend u Novi Sad, pa me zanima ima li tko kakvih iskustava tamo i kakve su cijene (npr. u restoranima, dućanima, cijene taksija itd.).
i mi smo baš danas na kavi odlučili da idemo u novi sad

mene ipak najviše zanima gdje izaći i gdje popiti kavu?
aclarea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 14:11   #25
Quote:
aclarea kaže: Pogledaj post
mene ipak najviše zanima gdje izaći i gdje popiti kavu?
sto se kave tice, ako sjednete bilo gdje u centru - necete pogrijesiti
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 14:22   #26
kavu na Petrovaradinu s pogledom na cijeli grad flaširana mineralna + kava s mlijekom nekih 10tak kn
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 17:22   #27
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
kavu na Petrovaradinu s pogledom na cijeli grad flaširana mineralna + kava s mlijekom nekih 10tak kn
ovo je taman
hvala na preporuci.


koliko sam shvatila, centar novog sada i sve bitno za noćni izlazak može se obići pješice?
aclarea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 18:51   #28
Quote:
aclarea kaže: Pogledaj post
koliko sam shvatila, centar novog sada i sve bitno za noćni izlazak može se obići pješice?
jep
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 21:51   #29
bio sam u novom sadu, grad je preljep, posebice stari dio grada tj. tvrđava... preporučam za posjetit... nadam se da ću za novu godinu opet ić u novi sad...
fantela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 15:28   #30
Novi Sad je prekrasan i sušta je suprotnost Beogradu koji je bučan i hiperaktivan.
__________________
Hrvatska
Adriatix2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 16:09   #31
Moze nekoliko informacija kako doci iz pravca Zagreba za Novi Sad (centar).
Nisam nikad isla preko Osijeka. Zanimaju me detaljne informacije ili neki link.
Placa li se cestarina od prelaska granice do Novog Sada?
Nisam jos googlala. Mislim da bi informacije "uzivo" bile korisnije, radi lakseg snalazenja jednoj smotanoj vozacici.

Hvala unaprijed.
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 09:03   #32
Dizem temu, mozda netko vidi predhodni post...
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 10:03   #33
dakle ja ti mogu pomoci s ovim:
- nakon prelaska granice (granicni prijelaz erdut, odnosno bogojevo, s obzirom da si spomenula osijek), pratis putokaze i izlaz sa autoputa za rumu.
- kad izadjes sa autoputa za rumu, vidjeti ces putokaze za n. sad
- kada se spustis sa fruske gore (prepoznati ces, velika i dugacka nizbrdica sa zavojima ) naici ces na putokaz koji pokazuje n. sad lijevo, tranzit ravno.
moj prijedlog ti je ici za tranzit, jer ce se ponovo pojaviti putokaz za n. sad - centar, preci ces dunav, uci u n. sad, ides samo ravno, i nakon 1-2 km ces biti u centru.
za orijentaciju - na velikom raskrscu sa lijeve strane stoji hotel 'centar'.
ne mozes ga masiti, novoizgrdjena zgrada koja odudara od svih ostalih zgrada u gradu

sto se tice cestarine, mislim da se placa, ali nemam pojma koliko (nije puno )

eto, nadam se da sam bar malo pomogla
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 12:14   #34
Susannah hvala puno. Jesi pomogla si, iako imam jos neke neduomice. Ja sam spomenula Osijek jer mi je to bilo najlogicnije, ali ne mora biti. Ima li i druga varijanta?
I plasi me ta nizbrdica. Je li jako strasno?

Znas li koliko je to otprilike u kilometrima, recimo od granice do centra?

Hvala ti jos jednom.
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 16:11   #35
imas varijantu i preko iloka (backa palanka), ali onda je ulazak u grad malo drugaciji.
ako ces ici tuda onda nakon backe palanke prati putokaze za futog koji je zadnje mjesto prije novog sada.
e sad, u ovom slucaju dolazak u centar je ovakav: sjecas se raskrsca koje sam spominjala u prethodnom postu? u samom centru, sa lijeve strane je hotel 'centar'?
e pa, ako dolazis iz smijera futoga, doci ces na to isto raskrsce, samo drugom ulicom
posto kazu da slika vrijedi 1000 rijeci, mozda ces bolje shvatiti ovako:
http://img259.imageshack.us/img259/4646/raskrsce.jpg

sto se tice nizbrdice, ne brini, nije opasna, samo je zanimljiva
a svu kilometrazu mozes pogledati i izracunati ovdje

__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 18:44   #36
malo si fulala susannah. ako ulazi na Erdut/Bogojevo, onda nikakve autoceste nema u igri. to s Rumom i Fruškom gorom je ako ide na Bajakovo/Batrovci, autocestom prema Beogradu, izlaz Ruma, zavojitom četverotračnom cestom preko Fruške gore i spust u Novi Sad preko Mišeluka. skroz neisplativ put iz smjera Osijeka.
prema meni je najbolje do Iloka, tamo ući u Srbiju i imaš još nekih 40 km dobre ceste do Novog Sada slijedeći putokaze.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 20:52   #37
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
malo si fulala susannah. ako ulazi na Erdut/Bogojevo, onda nikakve autoceste nema u igri. to s Rumom i Fruškom gorom je ako ide na Bajakovo/Batrovci, autocestom prema Beogradu, izlaz Ruma, zavojitom četverotračnom cestom preko Fruške gore i spust u Novi Sad preko Mišeluka.
isuse, zbilja!
moj bed, zamijenila sam ih, moje isprike luna, i hvala x-type sto si uocio

Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
skroz neisplativ put iz smjera Osijeka.
prema meni je najbolje do Iloka, tamo ući u Srbiju i imaš još nekih 40 km dobre ceste do Novog Sada slijedeći putokaze.
da, s ovim se definitivno slazem.
govorila sam od osijeka jer sam iz njenog prvog posta stekla dojam da mora preko osijeka
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 21:28   #38
Novi Sad vam je odličan izbor ako želite po jako povoljnu cijenu se dobro zabaviti, pojesti i popiti. Ja ću uspoređivati sa ZG jer jbg iz ZG sam.

Prijevoz - 2 jutarnja busa iz ZG koji putuju oko 5 i pol sati a iz NS kreću isto ujutro. Više na akz.hr. Ipak ako je ekipe dovoljno da se popuni auto onda je najbolje tako krenuti i preko bajakova doći do mitrovice i onda na obilazak oko rume i kroz irig i frušku goru dolazite do NS-a.

Taxi - nije čudo da netko ima jeftiniji taxi nego u zagrebu ali u NS-u je to smiješno jeftino. Doslovno mislim da ne može nikako izaći više od 30 kuna do bilo gdje a još ako vas je u taxiju troje to su smiješno male cifre.

Hrana - odlična hrana. Ako želite meso odite u Prozorče kod Spensa gdje je sve onako autentično, rustikalno i povoljno (30-40 % jeftnije nego u ZG), Nadalje, možete otići u jedan od salaša (nešto kao obiteljsko gospodarstvo) malo izvan grada (15 minuta ali velim, taxi je bagatela) i stvarno je hrana odlična i povoljna. Strašno popularna je i pečenjara Bubi u kojoj se uzima samo za van i u kojoj je uvijek red. Odlična pljeskavicu u lepinji s bilo kojim prilogom 10 kuna! dodaš još 2 kune imaš i kajmak To je uglavnom meso ali i ostali su restači oko 25 posto sigurno jeftinji nego u ZG.

Izlasci: Narodnjaka naravno ima svugdje, ja sam uglavnom išao po ulici Laze telečkog gdje su normalni bircevi i mjesta. Cuga je kako gdje ali opet dosta jeftinija nego u ZG, otkrivenje mi je bio neki lokal gdje su svirali tamburaši (zaboravih kako se zove) tamo su piva i medica bili doslovno duplo jeftiniji nego u zg.

Pljuge: Marlboro 10 kuna

Petrovaradniska tvrđava: fora, ok za otići po danu pogledati dunav.

sam grad: dosta je to po standardu iza hrvatske. recimo novi sad (300 000 ljudi) tek je ove jeseni dobio jebeno kino nakon što neko vrijeme nisu imali ni jedno kino u gradu, rupe na cesti su normalna stvar, razvaljena fasada još više a i svakakve čudne arhitekture se izgradilo u 90-ima. nasuprot svemu tome grad ipak ima dušu. ljudi su susretljivi, ako si hrvat čini mi se još više.

smještaj: to ne znam jer nisam bio u hostelima i hotelima tamo ali pretpostavljam da se vrti oko 10 eura noć po osobi za pristojan hostel ali nisam bio pa nisam ziher.

ns s beogradom uopće se ne može uspoređivati to je druga priča, ns za vrijeme exita je isto drugačiji doživljaj nego kad nije exit.

U svakom slučaju jako dobro mjesto za zabaviti se za vikend i cjenovno jako konkurentno ičemu u blizini, dobra atmosfera u gradu, odlična hrana.
šiška_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2010., 07:30   #39
Ljudi, vrijeme je da se uozbiljite i posvetite važnim informacijama vezanim za ovu temu.

Koje su najbolje pečenjare u Novom Sadu i Somboru?

Gdje na pljeske i vješalice? Kombinovano meso?
Cthulhu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2010., 16:05   #40
Novi Sad

Ne znam kuda bih stavio ovu temu pa eto stavljam je ovdje pod razno.
Zanima me kako se moze doci do Novog sada ako je netko isao,
iz hrvatske.
Osijek-Novi sad ili ilok kako vec ide to
vlakom se ne ide bas nego mi kaze ova sto karte prodaje na kolodvoru da je neka zena isla Osijek-subotica-novi ako se ne vara,ali to mi malo bezveze ici gore na sjever pa skroz na jug dolje se spustati
dal ima nesto tipa da se ide na ilok ili nekako.neznam ni sam vise pa eto pitam ovdje ako netko zna nesto molio bih da pomognete.
hvala
__________________
(̅_̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅rll̲̅b̲̅o̲̅ro̅ ̲_̅ _̅_̅()ڪے
blastcro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:08.