Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2011., 21:53   #121
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
ali u biti i nisam
Ako te izbacimo iz sigurnosti broda u more dali i dalje smatraš da si iznad morskog psa u hranidbenom lancu?
Morgoth_hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 22:08   #122
Stavljam glavu na panj ako ovaj ne nastrada od velikog bijelog.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 22:47   #123
Quote:
Morgoth_hr kaže: Pogledaj post
Ako te izbacimo iz sigurnosti broda u more dali i dalje smatraš da si iznad morskog psa u hranidbenom lancu?
zavisi od vrste do vrste... a u vodi primjerene vidljivosti malo je vjerovatno da bi morski pas ijedne vrste uopce i napao, osim ako ga se ne bi provociralo.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 22:48   #124
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Stavljam glavu na panj ako ovaj ne nastrada od velikog bijelog.
Ljudi poput Mark Marksa plivaju izvan kaveza sa velikim bijelim psinama vec skoro 20 godina. Nijedanput nisu napadnuti. Nijedanput
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 00:02   #125
Quote:
Nex kaže: Pogledaj post
Komplicirate.

Za mene to nema nikakve veze s postovanjem ili icim slicnim. Usrao bih se od straha da se nadjem u vodi s velikim bijelim i smatram da je svatko tko ide plivati s njima suicidalni idiot.
rutzen pliva s njima zato kaj ih proučava i želi saznat što više o njima... jedan je od vodećih svjetskih stručnjaka o velikim bijelim psinama... a najbolje mi je kad ih uspije dovest u stanje paralize volio bih i ja s njima se naći u vodi, ali s time da ja budem u kavezu

Quote:
Skarlet Sun kaže: Pogledaj post
Hm! Pitanje je dal su tu psinu prije nahranili tolko da joj ne pada na pamet jest slijedećih dva tjedna.
nije bila nikakva namještaljka,... on već godinama s njima pliva...

Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Stavljam glavu na panj ako ovaj ne nastrada od velikog bijelog.
toliko ih već zna, tak da zna s kojima se nije za igrat... jer svaki od peseka, ima svoju osobnost nisu baš svi brutalni ubojice, kak većina misli...
__________________
We are only limited in life by the limitations, we set upon ourselves
Dega76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 00:17   #126
Ovo jedan veoma zanimljiv morski pas.... Porbeagle(Lamna nasus), iz iste porodice kao i Charcharodon Charcharias. Vjerovatno najinteligentiji morski pas. Cesto se okuplja u veca jata a primjeceno je da se upustaju i u igru medjusobno ili kad su sami.



IMHO, steta sto nema puno istrazivanja i materijala o ovoj vrsti. Veci i poznatiji rodjak je zbog nacina zivota i medijske paznje puno primamljiviji predmet istrazivanja, premda ja smatram da je Porbeagle zanimljiviji kao zivotinja.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 20:18   #127
za ljubitelje morskih peseka... prije desetak munita na animal planetu počeo shark month... danas je prva epizoda...a ima još cijeli mjesec!

http://www.online.hr/gledaj/mjesec-m...nimal-planetu/
__________________
We are only limited in life by the limitations, we set upon ourselves
Dega76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 20:37   #128
što znate o morskim psima kao kučnim ljubimcima? ja bih zasigurno kupio jednog, ali ne znam da li se to može, jedino sam ih vidio u kučama u američkim filmovima
The Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 11:05   #129
može ih se imati ali to je predosadno,bolje ti je koraljni tank
pogledaj reefcentral.com
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 08:30   #130
koja jebena slika!



ne nije neka fotomontaža, nego pravi događaj... mogu si mislit kak je liku srce kucalo!

evo i link na članak...
http://abcnews.go.com/blogs/headline...fter-sighting/

http://www.dailymail.co.uk/news/arti...-Cape-Cod.html
__________________
We are only limited in life by the limitations, we set upon ourselves

Zadnje uređivanje Dega76 : 09.07.2012. at 08:47.
Dega76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 02:14   #131
Morski psi u Hrvatskoj

Jel ima sta morskih psa blizu obale? kupam se pa da znam ako ima onda cu ostati sto blize jer inace plivam daleko
yunus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 02:51   #132
Naravno da ih ima i to gomila vrsta, od velikih bijelih pa nadalje.
Zadnji smrtonosna napad je bio 1974.
Zadnji napad je bio prije 5 godina, covjek je ostao bez potkoljenice, 10 metara od obale. To je bio jedini napad nakon ovoga iz 1974.
Inace, na podrucju Evrope je od 1847 do 2012 bilo je 17 napada sa smrtnim posljedicama.

Osobno nisam morskog pasa nikad vidio, a zivim na moru.
antet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 04:56   #133
Quote:
antet kaže: Pogledaj post
Naravno da ih ima i to gomila vrsta, od velikih bijelih pa nadalje.
Zadnji smrtonosna napad je bio 1974.
Zadnji napad je bio prije 5 godina, covjek je ostao bez potkoljenice, 10 metara od obale. To je bio jedini napad nakon ovoga iz 1974.
Inace, na podrucju Evrope je od 1847 do 2012 bilo je 17 napada sa smrtnim posljedicama.

Osobno nisam morskog pasa nikad vidio, a zivim na moru.
Kažu da nisu opasni ovi naši,pa kolike su šanse da će me morski pas napasti ako sam sam u vodi recimo kilometar od obale?

Inače ja kad plivam mašem rukama jako i lupam da li to ima utjecaja,i jel opasno ići u duboko zbog morskih psa ili meduza,koliko duboko vi idete?
yunus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 09:27   #134
Ako te ima želju napasti, svejedno je da li si u plićaku ili na pučini. Isto tako, meduze plivaju pod površinom, pa je svejedno "koliko si duboko".

Inače, vrlo je opasno (i zakonom zabranjeno!) plivati tako daleko od obale.

EDIT: kako samo uspiješ doći tako daleko od obale tako lošom tehnikom plivanja?

Zadnje uređivanje Smotani2 : 08.08.2013. at 09:40.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 16:06   #135
Quote:
yunus kaže: Pogledaj post
Jel ima sta morskih psa blizu obale? kupam se pa da znam ako ima onda cu ostati sto blize jer inace plivam daleko
Lako za morske pse, čuvaj se brodova.

Quote:
antet kaže: Pogledaj post
Zadnji napad je bio prije 5 godina, covjek je ostao bez potkoljenice, 10 metara od obale. To je bio jedini napad nakon ovoga iz 1974.
Nije ostao bez potkoljenice, mada je gadno izmesarena.
zoks is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 16:52   #136
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post

Inače, vrlo je opasno (i zakonom zabranjeno!) plivati tako daleko od obale.
Kojim zakonom?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 17:56   #137
Quote:
yunus kaže: Pogledaj post
Kažu da nisu opasni ovi naši,pa kolike su šanse da će me morski pas napasti ako sam sam u vodi recimo kilometar od obale?
Veća je vjerojatnost da će te na takvoj udaljenosti odnesti struja ili pokupit brod nego da stradaš od morske džukele. Čemu tako daleko plivanje?
__________________
Life is not about what you deserve.
Duma123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 20:51   #138
Quote:
zoks kaže: Pogledaj post
Lako za morske pse, čuvaj se brodova.



Nije ostao bez potkoljenice, mada je gadno izmesarena.
Ma nisu meni brodovi problem,nego kad sam u moru mi je neugodno jer nikad neznas sta pliva ispod tebe a da ti ne vidis.Tko zna mozda su vec morski psi plivali pokraj mene samo me nisu napali ali nikad se nezna sta moze biti.Evo neki dan velika meduza dosla u plicak u rijeci pa tko zna sta ima u dubokom ako ih ima cak u plicaku
yunus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 21:12   #139
Zabranjeno je plivati tako daleko od obale i jako je opasno zbog raznih glisera. Morskih pasa ima brdo ali ne trebas se bojati napada. Zadnji napad koji je bio je na onog Slovenca koji je lovio puskom i imao ranjenu/ubijenu ribu na sebi te je to moguc razlog napada.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 22:21   #140
Nema nikakvih morskih pasa, ne strašite se bezveze. Ima ih jedino jako daleko na otvorenom moru, ni blizu nijednom kopnu ili otoku blizu kopna. Da ima morskih pasa blizu obale lovili bi ih ribari, te bi s kopna vidio bar jednom peraju. Nikad u životu nisam vidio peraju u moru (ni s kopna ni iz mora), stoga ih definitivno nema. Ljudi plivaju, voze se kanuima. Može se plivati od Porporele do Lokruma bez straha. Blizu obale je prešporko, prebučno, preprovjereno, prenaseljeno, s previše izlovljene ribe za njih. Ima ih vjerojatno desecima kilometara daleko od obale.
Dubrovčanin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:53.