Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2010., 22:18   #1
Thumbs down Nemam prijatelja i ubija me samoća

Bok!
Ja sam svjestan toga da sam ovakvu temu vec otvorio i da ih ima milijune. Na svakoj koju sam citao vrte se isti odgovori tipa uclani se u ovo, ono, ovako ili onako.
Uglavnom, ja stvarno nemam prijatelja. Putujem u skolu koja je vrlo zahtjevna (40 km) ali svejedno imam dovoljno vremena da svaki dan odvojim 1-2 sata za prijatelje.
Moj je problem sto imam 15 godina i ne zelim se u nikakva društva učlanjivat, jer to nema smisla. Prvo klinac sam, a drugo iz manjeg mjesta sam i nema bog zna što.
trenirao sam jedan sport par godina, ali nije tu bilo onih razgovora ajmo na kavu, na piće i slicno... Sto se vidimo u dvorani, vidimo.
Mene zanima kako da se ja u razlicitim situacijama probam približiti nekim osobama. Preko tjedna razgovaram sa frendom i frendicom o skoli, zadaćama i slicnom, ali kad dode vikend, oni sa svojim drustvom izlaze, druze se... Ja nemam s kim.
Dakle, jel ima netko nekakav prijedlog da mi kaze kako da se ja uopce sprijateljim s nekim, tj. na koji nacin da se nekom priblizim ?
Prema svima dok mi govore svoje problema i slicno imam razumjevanja, dam savjet predlog i ostalo, ali neki nisu iz mog mjesta jer se vidimo samo u skoli, a neki koji su blize imaju drustvo i ni ne pomisljaju da me pozovu .
Ja ne znam sta da radim. Roditeljima nista ne govorim, drugima kazem da ne izlazim jer mi je to dosadno jer me doslovce stid reci da nemam prijatelja...
Molim vas za odgovor na gore podebljano pitanje . Hvala svima !
gumeni bonbon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 22:29   #2
mozda nisi tip za neka drustva,nemoj se bedirat s tim bezveze,mozda volis zezanciju i drustvo al se ne volis zblizit s nekim previse.
jer tako nastaju prijatelji,ne brini t je sve normalno i ok.
bitna stvar je da ti kao osoba nisi dosadan nego da pokusas iskoristit sta se da.
ubojstvo nije bas nek rjesenje sta ne?
ubijes se i nema te heh,neki ce plakat tjedan za tobom i onda ces postat slika na zid,to je to.
zivi i uzivaj to je moj savjet a prijatelji i drustvo ce doc,a ak ne barem cura,to mora,onda ces bit previse zauzet njom da vidis bilo sta drugo heh.
sretno majstore
zero-cool is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 22:29   #3
Za pocetak,ne lupetaj gluposti,zivot ti je pruzen da bi nesto dobro od njega napravio.
Ako mozes ostalima pomoci oko zadace,zasto ne bi kod nekog od njih ostao nekad preko vikenda,pomogao mu oko onog sto mu bas ne ide,a uvece izadjete da se nagradite poslije napora?
svila is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 22:33   #4
Quote:
zero-cool kaže: Pogledaj post
mozda nisi tip za neka drustva,nemoj se bedirat s tim bezveze,mozda volis zezanciju i drustvo al se ne volis zblizit s nekim previse.
jer tako nastaju prijatelji,ne brini t je sve normalno i ok.
bitna stvar je da ti kao osoba nisi dosadan nego da pokusas iskoristit sta se da.
ubojstvo nije bas nek rjesenje sta ne?
ubijes se i nema te heh,neki ce plakat tjedan za tobom i onda ces postat slika na zid,to je to.
zivi i uzivaj to je moj savjet a prijatelji i drustvo ce doc,a ak ne barem cura,to mora,onda ces bit previse zauzet njom da vidis bilo sta drugo heh.
sretno majstore
problem je u tome sto ja ne mogu sjedit doma sam za kompjuterom i ic po faceu, msnu i forumu.
često se ljudi pod skolskim odmorima zajebavaju idu pred skolu, temo - vamo.. ja sjedim na mjestu il idem s njima, al bez komunikacije.
preko ljeta, svi biciklima na bazene, uvecer na pizzu i slicno, a ja ne znam jesam li primio 5 poziva tokom cjelog ljeta od nekog iz razreda.
gumeni bonbon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 22:36   #5
pa izađi van, zašto misliš da za to trebaš društvo?
danas se hrpa mladih tamo upoznaje.

ili, imaš internet. 1 od 8 parova se u sad.u tako upozna i kasnije oženi za hrvatsku nemam podataka, al ja sam dobar primjer

nađi temu koja te zanima i nekog s kim možeš komentirati i reći svoje mišljenje, otvori blog, komentiraj, i tako ćeš naći nekog sa sličnim interesima i s njima uvijek lako u komunikaciju, i tako nastaju prijateljstva, spontano, u razgovoru, korak po korak.

a što se društva u školi tiče, pa ako imaš neke koje slušaš i pomažeš im, zar to nisu prijatelji? nisam ni ja sa svima u srednjoj visila po 24h, nego smo se u školi vidjeli, pa to je 8 sati dnevno. toliko se s budućim mužem ne vidim.
imenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 22:40   #6
problema je 100, a blog sam imao.
i svi ti savjeti koje mi netko da mi se cine pre glupi.
ne znam kak da ja izađem sam van. sta da ja tam radim ???
pola ih ne znam.
s kim da sjednem za stol ??
sta ako u pol sata ne nađem nikog normalnog ??
da se vratim kuc i placem mami na ramenu ?????
gumeni bonbon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 22:42   #7
kad krenes pricat s njima jel oni s tobom razgovaraju ili te ignoriraju?

ja sam u srednjoj prosao fazu paranoje kad mi se cinilo da nitko samnom nece razgovarat i da me izbjegavaju. kasnije sam vidio da je to bila cista paranoja. ali u takvom stanju me bas i nisu zvali u drustvo jer ja zapravo s njima nisam razgovarao!
strah, sumnje, samopouzdanje,...trebas gradit korak po korak, ali trebas skupit hrabrosti i napravit prvi korak. svaki slijedeci je laksi.
 
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 22:43   #8
Quote:
gumeni bonbon kaže: Pogledaj post
s kim da sjednem za stol ??
sta ako u pol sata ne nađem nikog normalnog ??
da se vratim kuc i placem mami na ramenu ?????
i to sam radio ali nisam plakao mami
bolje da ne znas sto sam umjesto toga
 
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 22:47   #9
najbitnije je da ne forsiras nista,ni izlaske ni nista drugo.
nemoj pokusavat bit nesto sto nisi,pa ako izlaze pod odmorom nek izadju,odi i ti do wca il nesto pa ces naletit na nekog popricat i tako polagano.
ljudi cesto zamijene sutljive osobe sa umisljenim,nemoj dozvolit da pomisle da si umisljen jer onda niko nece pricat sa tobom al nemoj ni na silu pokusavat neke bedaste finte kao pricat viceve il sl.
budi sta jesi i nadji si hobi,pitaj nekog koliko je sati,ubaci komentar,jos ce te neko i zvat na more
zero-cool is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 22:47   #10
Quote:
Tony Clifton kaže: Pogledaj post
i to sam radio ali nisam plakao mami
bolje da ne znas sto sam umjesto toga
jel da se javim na PM da mi kazes... ?
ak ti je neugodno pred svima..

vidis da sam gore napisao da imam razumjevanja prema drugima.
gumeni bonbon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 22:48   #11
ma kakvo ja ću se ubiti!!Život je svetinja,možda si rođen da činiš divne stvari.Zašto bi tebe netko trebao pozvati van,pa pozovi ti nekoga,napravi neki party,predloži im nešto..kino,bazen..pozovi ih na svoj rođendan.Ne možeš očekivati da te zovu i kada nigdje i ne ideš,ne razgovaraš..Možda misle da ti njih izbjegavaš,da te oni ne zanimaju..ja sam ko klinka bila takva..povučena.sramežljiva i zbog straha da me ne prihvate odbijala sam ih sve,tek kasnije su mi rekli da su mislili da ja ne želim njih..i da su me onda pustili na miru..Pokušaj ih ti zvati,nemaš šta izgubiti.
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 22:55   #12
to sve traje vec 3-4 godine.. eo ovog ljeta je bilo kao nekih druzenja sa frendom.. isli se vozat zajedno, krali kondome, radili sranja, zajbavali babe, dede, teta na ulici i slicno, ali nakon svega 2-3 tjedna smo se odvojili i prestali se druzit...
sljedece subote je decko iso van sa drustvom..
gumeni bonbon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 22:56   #13
Quote:
gumeni bonbon kaže: Pogledaj post
jel da se javim na PM da mi kazes... ?
ak ti je neugodno pred svima..

vidis da sam gore napisao da imam razumjevanja prema drugima.
ma ne, to ti nece pomoc.

Quote:
ja sam ko klinka bila takva..povučena.sramežljiva i zbog straha da me ne prihvate odbijala sam ih sve,tek kasnije su mi rekli da su mislili da ja ne želim njih
ovo ti je vrlo bitno. cesto nas vlastita percepcija vara. siguran sam da u tvojoj blizini ima ljudi koji bi se vrlo rado druzili s tobom.
sve sam to prosao (a i sad ponekad prolazim).
 
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 22:56   #14
A neznam sta da ti kazem...
Prvo se sprijatelji sa onime s kime sjedis u razredu....
Pa onda kasnije sa drugima iz razreda.......
frajer2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 22:57   #15
nazovi frenda,pitaj ga da izađete opet van,možda se iznenadiš..btw zašto ste se odvojili?
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 23:00   #16
Quote:
Tony Clifton kaže: Pogledaj post
ma ne, to ti nece pomoc.


ovo ti je vrlo bitno. cesto nas vlastita percepcija vara. siguran sam da u tvojoj blizini ima ljudi koji bi se vrlo rado druzili s tobom.
sve sam to prosao (a i sad ponekad prolazim).
ma naravno,evo sad sam odrasla žena ,imam iskustva i godina i još ponekad s e znam povući u sebe od nepoznatih ljudi..nakon što su me neki ljudi upoznali rekli su mi da su mislili da sam umišljena i puna sebe..zašto?jer sam oko sebe stvorila taj neki zid..a tek kad su me upoznali shvatili su da ja nisam takva osoba..a tako i tvoji možda misle da ti ne želiš njih ..otvori se malo,budi pristupačniji,otvoreniji..pokušaj.
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 23:01   #17
Quote:
gumeni bonbon kaže: Pogledaj post
Dakle, jel ima netko nekakav prijedlog da mi kaze kako da se ja uopce sprijateljim s nekim, tj. na koji nacin da se nekom priblizim ?
prije svega trebaš poraditi na svome samopouzdanju..
moraš prihvatiti sebe i naučiti se gledati naprijed a ne stalno iza sebe..
ako netko i nije želio biti u tvome društvu,
dali je to šteta?
je, ali za tu osobu, tako gledaj..jer ti vrijediš (zvuči kao klišej ali započni sa time)
otvori se, smij se što više, to privlači ljude..
ne zamaraj se negativnim mislima, koliko često ti je zazvonio ili nije mobitel..
kreći u ona društva koja imaju sličan pogled na svijet kao ti i sa kime te veže strast prema nečemu, bilo to sport, neki predmet, glazba i sl..
tako ćeš najlakše započeti komunikaciju, a sve nakon toga lako će doći..
ne stvaraju se prijateljstva preko noći,
i za taj dio je potrebno dvoje..zašto očekuješ tuđe pozive?
zašto ti ne nazoveš nekoga i dogovoriš izlazak?
par puta ti nazoveš, par puta druga strana i eto
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 23:03   #18
nađi se s nekim s interneta na nekom okupljanju forumaša. začudit ćeš se da ima ljudi kao što si i ti
__________________
this is the dawning of the age of aquarious
kaktus-car is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 23:04   #19
Quote:
gumeni bonbon kaže: Pogledaj post
nakon svega 2-3 tjedna smo se odvojili i prestali se druzit...
sljedece subote je decko iso van sa drustvom..

možda se ti ponašaš tako da druga strana pomisli da si nezainteresiran za druženje sa njim
pa nije produbio odnos i pozvao te da idete sa drštvom van
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 23:06   #20
ja bi bio samo iskren.

ako imaš kolege u razredu i ako već želiš ići sa njima van... reci ovako: Ljudi, imam problem. hoćete ga počuti? super, idemo dalje. nemam društvo, svi nekamo izlaze, ja bi izašao, nemam sa kim. teško mogu sklopit neko dublje prijateljstvo, pa ako vam ne smeta, da li bi se mogao pridružiti sa vama koji vikend?

Ako da, super. idi, zabavi se, uključuj se u priču... neće te odbaciti ako si za zafrkanciju.

Ako ne,, zaobiđi ih i ne bediraj se. Ako su takvi, vjeruj mi, i bolje da nisi u tom društvu BTW, onaj nerođeni bi ubio za tvoj život, samo da znaš. Cijeni ono što imaš.
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:26.