Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Pogledaj rezultate ankete: Posjećujete li zoološke vrtove?
Da 87 50.88%
Ne 35 20.47%
Prije jesam, više ne 48 28.07%
Prije nisam, sad da 1 0.58%
Glasovatelji: 171. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2011., 14:50   #61
Ajmo po redu:

1. Životinja koju ljudi vide samo na televiziji i internetu je super, ali ne mogu potpuno supstituirati pravu stvar. Već sada djeca i odrasli itekako gube dodir s prirodom, drugim živim bićima, a bome i živim drugim ljudima. Uz sve negativne posljedice koje to nosi. Jedan od rezultata toga je posljedično i nebriga za daleko više istih takvih životinja koje nestaju u prirodi.
Vidi malo i ovdje:
http://www.zsl.org/conservation/carn...on,359,AR.html

2. Proučavanje. Kako bi saznala prehrambene, reproduktivne i ostale potrebe kriptičnih vrsta? Bolesti koje ih ugrožavaju i kako ih liječiti/izbjeći? Eventualno DNK analizom izmeta, no to je skupo, nije uvijek opcija, nije moguće za sve vrste (evo primjer, ribe ili kukci), i ne daje sve potrebne podatke.

3. In situ zaštita - primjer nekih životinja koje su sačuvane zahvaljujući zoološkim vrtovima: kalifornijski kondor, arabijski oriks, konj Prževalskog, per Davidov jelen, meksički vuk, južnokineski tigar, sabljasti oriks, balijski čvorak, europski bizon itd. Evo još:
http://en.wikipedia.org/wiki/Categor...e_wild_species

Neke životinje imaju veću preostalu gensku raznolikost u zoološkim vrtovima nego u prirodi, među ostalima amurski leopard i sibirski tigar.

4. Ex situ zaštita, nekoliko linkova:

http://www.wcs.org/
http://www.21stcenturytiger.org/index.php?pg=about
http://www.sandiegozoo.org/conservation/
http://www.tigerlink.org/husbandry/husman8a.htm
http://www.biaza.org.uk/public/pages...nservation.asp
https://aark.portal.isis.org/ExSituP...Form.aspx?ID=6
http://www.amphibianark.org/pdf/CBSG...inalReport.pdf
__________________
"A human being is part of a whole, called by us the 'Universe,' a part limited in time and space. He experiences himself, his thoughts and feelings, as something separated from the rest--a kind of optical delusion of his consciousness. This delusion is a kind of prison for us, restricting us to our personal desires and to affection for a few persons nearest us. Our task must be to free ourselves from this prison by widening our circles of compassion to embrace all living creatures and the whole of nature in its beauty." - Albert Einstein

Zadnje uređivanje rakijetina : 25.05.2011. at 15:42.
rakijetina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 14:53   #62
Quote:
Luna L. kaže: Pogledaj post
Edukacija u smislu da mozemo vidjeti zivotinjske vrste koje inace ne srecemo kod nas ili ne bi mogli sresti uopce?

Takva edukacija? Kojoj je temelj lav/cimanza/ medjvjed u kavezu koji, imala sam prilike vidjeti kad su dopremili novog majmuna (neznam tocno koja vrsta),vriste, pate i zele van ili su potpuno otupjeli?

Njihova patnja za moju edukaciju. Ne hvala lijepo.

Proucavanje? Proucavate crnce iz srednje Afrike na jednak nacin. Zasto ne?
Ni njih nisam vidjela uzivo. Sto me ne educirate o njima?

Istrazivanje i zastita? Lol. Koliko im je dobra istrazivanje i zastita donijela bolje da ni ne spominjem.

Nadjite bolji nacin ako im zaista zelite dobro. Kavezi to nisu.
slažem se u potpunosti s tobom... kakvi su to ljubitelji životinja, a muče ih životinje moraju živjeti u svom prirodnom okolišu, a ne da služe kao ukras... a najlicemjernije mi je bilo kad su u zološkom u maksimiru, organizirali da posjetitelji mogu probat kak je to biti u skučenom kavezu... čemu to, ak se želi i dalje zlostavljat životinje... bolesno... nije ni čudo kaj se priroda okreće protiv nas, kad se sve redom na zemlji sistematski uništava...
__________________
We are only limited in life by the limitations, we set upon ourselves
Dega76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 15:04   #63
Quote:
Dega76 kaže: Pogledaj post
slažem se u potpunosti s tobom... kakvi su to ljubitelji životinja, a muče ih životinje moraju živjeti u svom prirodnom okolišu, a ne da služe kao ukras... a najlicemjernije mi je bilo kad su u zološkom u maksimiru, organizirali da posjetitelji mogu probat kak je to biti u skučenom kavezu... čemu to, ak se želi i dalje zlostavljat životinje... bolesno... nije ni čudo kaj se priroda okreće protiv nas, kad se sve redom na zemlji sistematski uništava...

Bili po tebi bilo mucenje da sad neku zivotinju puste iz zoo gdje je provela svojih npr. 8 godina zivota i puste u divljinu, a zivotni vijek zivotinje negdje ajmo bubnut 12-13 godina???

Dok se zivotinja prilagodi novom mjestu stanovanja, nauci lovit, vec koliko toliko naucena na ljude pa joj je covjek itekakva prijetnja, te dalje da ne nabrajam.


Druga stvar je zivotinja dovedena iz divljine u zoo, ali kao sto je netko vec napisao, to se danas rijetko desava i vecina ih je rodjena u zatocenistvu, te ujedno tako i ne znaju za drukciji zivot.



Tko zna, jednog dana ce mozda i "mali" covjek tako zavrsit.
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 17:24   #64
[QUOTE=rakijetina;33865360]
Quote:
1. Životinja koju ljudi vide samo na televiziji i internetu je super, ali ne mogu potpuno supstituirati pravu stvar. Već sada djeca i odrasli itekako gube dodir s prirodom, drugim živim bićima, a bome i živim drugim ljudima. Uz sve negativne posljedice koje to nosi. Jedan od rezultata toga je posljedično i nebriga za daleko više istih takvih životinja koje nestaju u prirodi.

Dakle zivotinja koju ljudi vide je super ali ljudima nije super.

Jer ljudi ne mogu sup nesto pravu stvar.Tri puta ljudi. Mi mi mi. Mi gubimo nesto, dodir i tako dalje. Pa tko smo to mi? Gospodari svemira?
Koga boli sto mi gubimo dodir? Daje li nam taj gubitak pravo da ostale vrste unistavamo, drzimo po kavezima kao izlozbene rekvizite da bi mi i nasa djeca bili u dodiru s prirodom?
Ne. Naravno. Prirodu se cuva na drugaciji nacin. A zivotinje se ne dira, ne unistava pa samim time necemo niti imati potrebu stititi ih. Pogotovo ne na nacin da ima damo zooloski vrt u sred metropole, betonsku sobu dva sa dva, naplacivanje ulaznica i izigravanje dobrocinitelja. Za njih naravno kakti.
Zapravo cnimo dobro sebi preko njihove patnje.
Ako im zelite pomoci otvorite rezervate. Dajte im prostor(a). Zooloski vrtovi su zatvori otvorenog ili zatvorenog tipa.

Quote:
2. Proučavanje. Kako bi saznala prehrambene, reproduktivne i ostale potrebe kriptičnih vrsta? Bolesti koje ih ugrožavaju i kako ih liječiti/izbjeći? Eventualno DNK analizom izmeta, no to je skupo, nije uvijek opcija, nije moguće za sve vrste (evo primjer, ribe ili kukci), i ne daje sve potrebne podatke.

Zooloski vrt nije rijesenje za proucavanje.
Quote:
3. In situ zaštita - primjer nekih životinja koje su sačuvane zahvaljujući zoološkim vrtovima: kalifornijski kondor, arabijski oriks, konj Prževalskog, per Davidov jelen, meksički vuk, južnokineski tigar, sabljasti oriks, balijski čvorak, europski bizon itd. Evo još:
Previse linkova. Nemam volje ni vremena. Ali jao. Jao njima. Zastita zatvorom.
I placanjem ulaznica.

Ne kazem, da ne mislis da te napadam, da ne razumijem sto mi hoces reci.
Ali zooloskim vrtovima primarna funkcija nije zastita zivotinja. I to znamo i ti i ja.
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 17:31   #65
Quote:
BUBI69 kaže: Pogledaj post

Druga stvar je zivotinja dovedena iz divljine u zoo, ali kao sto je netko vec napisao, to se danas rijetko desava i vecina ih je rodjena u zatocenistvu, te ujedno tako i ne znaju za drukciji zivot.
Ne znaju jadnici mali. Zato imamo te nesretnike koji lupaju glavom o zidove kaveza, frustrirane, tuzne, osamljene, osamucene. Pogledaj kako se ponasaju u tim kavezima. Kako izgledaju. Kakvi su im pogledi.
To je jedno zlo i zlocin protiv prirode.

Ponavljam: Nisam nikad vidjela afrikanca i indonezanina uzivo. Uvjerena sam da su i oni dio prirode. Vidjela sam ih samo na teveju i internetu. Kako to da njih nema u nekim od kaveza?

Quote:

Tko zna, jednog dana ce mozda i "mali" covjek tako zavrsit.
Mozda. Planeta majmuna govori o slicnoj tematici.
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 19:15   #66
Quote:
rakijetina kaže: Pogledaj post
Služe edukaciji, proučavanju, ex-situ očuvanju vrsta, a neki zoološki vrtovi financiraju i in-situ programe istraživanja i zaštite.
eto kao što je gore i rečeno, zoološki vrtovi (i zagrebački) osim loših stvari koje se uvijek ističu, pridonose u velikom postotku istraživanju, zaštiti i edukaciji.
jeancocteau is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 19:37   #67
Quote:
Luna L. kaže: Pogledaj post
Ponavljam: Nisam nikad vidjela afrikanca i indonezanina uzivo. Uvjerena sam da su i oni dio prirode. Vidjela sam ih samo na teveju i internetu. Kako to da njih nema u nekim od kaveza?
Većina nijh nije vidjela niti jednu Hrvatsku klinku, zašto se ne bi mijenjali.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 00:20   #68
Quote:
Luna L. kaže: Pogledaj post
Dakle zivotinja koju ljudi vide je super ali ljudima nije super.

Jer ljudi ne mogu sup nesto pravu stvar.Tri puta ljudi. Mi mi mi. Mi gubimo nesto, dodir i tako dalje. Pa tko smo to mi? Gospodari svemira?
Koga boli sto mi gubimo dodir? Daje li nam taj gubitak pravo da ostale vrste unistavamo, drzimo po kavezima kao izlozbene rekvizite da bi mi i nasa djeca bili u dodiru s prirodom?
Ne. Naravno. Prirodu se cuva na drugaciji nacin. A zivotinje se ne dira, ne unistava pa samim time necemo niti imati potrebu stititi ih. Pogotovo ne na nacin da ima damo zooloski vrt u sred metropole, betonsku sobu dva sa dva, naplacivanje ulaznica i izigravanje dobrocinitelja. Za njih naravno kakti.
Zapravo cnimo dobro sebi preko njihove patnje.
Ako im zelite pomoci otvorite rezervate. Dajte im prostor(a). Zooloski vrtovi su zatvori otvorenog ili zatvorenog tipa.
Pa naravno da se o ljudima radi. Ljudi ih i ugrožavaju, i jedino ljudi ih mogu i zaštititi. Ako ih nije briga, neće.

Quote:
Luna L. kaže: Pogledaj post
Zooloski vrt nije rijesenje za proucavanje.

Previse linkova. Nemam volje ni vremena. Ali jao. Jao njima. Zastita zatvorom.
I placanjem ulaznica.

Ne kazem, da ne mislis da te napadam, da ne razumijem sto mi hoces reci.
Ali zooloskim vrtovima primarna funkcija nije zastita zivotinja. I to znamo i ti i ja.
Kao što sam i mislio, argumenata nemaš, a ni volje da nešto saznaš o toj problematici. Vodi te jedino osobni osjećaj, što nije zlo (upravo suprotno, taj osjećaj je plemenit), i u idealnom svijetu bi možda funkcioniralo, no u stvarnosti je neproduktivno i štetno. "Zeleni" koji su needucirani i ekstremni nanose štetu prije svega onome čemu žele pomoći.
__________________
"A human being is part of a whole, called by us the 'Universe,' a part limited in time and space. He experiences himself, his thoughts and feelings, as something separated from the rest--a kind of optical delusion of his consciousness. This delusion is a kind of prison for us, restricting us to our personal desires and to affection for a few persons nearest us. Our task must be to free ourselves from this prison by widening our circles of compassion to embrace all living creatures and the whole of nature in its beauty." - Albert Einstein
rakijetina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 01:03   #69
Quote:
rakijetina kaže: Pogledaj post

Kao što sam i mislio, argumenata nemaš, a ni volje da nešto saznaš o toj problematici. Vodi te jedino osobni osjećaj, što nije zlo (upravo suprotno, taj osjećaj je plemenit), i u idealnom svijetu bi možda funkcioniralo, no u stvarnosti je neproduktivno i štetno. "Zeleni" koji su needucirani i ekstremni nanose štetu prije svega onome čemu žele pomoći.

Kako si tako brzo zakljucio da nemam argumenata a ni volje?
Pa tek smo poceli razgovarati. Brzas sa zakljucima, a osobito ako mene nazivas pripadnikom bilo koje organizacije.

Stvar je u tome da o toj problematici ti zelis razgovarati iskljucivo iz svoje perspektive. Mi ostali ili u ovom slucaju ja, sam po tebi, needucirana i ekstremna, samo zato sto kazem ne kavezima.
Dakle, ja ne poricem vasu ideju o zastiti i pomoci, vec nacin.
A to su dvije razlicite stvari.
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 01:42   #70
Pa sama si u prethodnom postu napisala da nemaš volje čitati. A nije da sam stavio nekakve youtube filmove koji satima pile i lako je propustiti bitno.

Što se argumenata tiče, ok, odgovori mi:

Kako ćeš dakle proučavati bolesti životinja, ako ne u zatočeništvu? (Možeš na terenu, samo je puno skuplje i tko će to platiti?)
Kako ćeš znati koliko ćeš sedativa smjeti dati životinji koju u divljini moraš uspavati (da bi je liječila od ozljede, stavila radioodašiljač u svrhu proučavanja itd.)? Pokušajem i pogreškom?
Kako ćeš financirati ex-situ zaštitu, i tko će platiti projekte koji su ukinuti jer su im financijeri (zoološki vrtovi) ukinuti?
Kako ćeš spasiti vrstu koju imaš u zoološkom vrtu, a u njenoj zemlji podrijetla vlada rat ili druga nestabilna situacija?
Kako ćeš spasiti vrste koje su u prirodi jako ugrožene, a koje razmnožavanjem u zatočeništvu daju dobre rezultate?

(Mogu ja i dalje, ali za početak pokušaj odgovoriti na ova pitanja.
__________________
"A human being is part of a whole, called by us the 'Universe,' a part limited in time and space. He experiences himself, his thoughts and feelings, as something separated from the rest--a kind of optical delusion of his consciousness. This delusion is a kind of prison for us, restricting us to our personal desires and to affection for a few persons nearest us. Our task must be to free ourselves from this prison by widening our circles of compassion to embrace all living creatures and the whole of nature in its beauty." - Albert Einstein
rakijetina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 22:05   #71
Quote:
rakijetina kaže: Pogledaj post
...
Zasto ih drzite u kavezima?
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 22:36   #72
Zato jer je to manje zlo od puštanja da izumru.
__________________
"A human being is part of a whole, called by us the 'Universe,' a part limited in time and space. He experiences himself, his thoughts and feelings, as something separated from the rest--a kind of optical delusion of his consciousness. This delusion is a kind of prison for us, restricting us to our personal desires and to affection for a few persons nearest us. Our task must be to free ourselves from this prison by widening our circles of compassion to embrace all living creatures and the whole of nature in its beauty." - Albert Einstein
rakijetina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 22:50   #73
Quote:
rakijetina kaže: Pogledaj post
Pa sama si u prethodnom postu napisala da nemaš volje čitati. A nije da sam stavio nekakve youtube filmove koji satima pile i lako je propustiti bitno.

Što se argumenata tiče, ok, odgovori mi:

Kako ćeš dakle proučavati bolesti životinja, ako ne u zatočeništvu? (Možeš na terenu, samo je puno skuplje i tko će to platiti?)
Kako ćeš znati koliko ćeš sedativa smjeti dati životinji koju u divljini moraš uspavati (da bi je liječila od ozljede, stavila radioodašiljač u svrhu proučavanja itd.)? Pokušajem i pogreškom?
Kako ćeš financirati ex-situ zaštitu, i tko će platiti projekte koji su ukinuti jer su im financijeri (zoološki vrtovi) ukinuti?
Kako ćeš spasiti vrstu koju imaš u zoološkom vrtu, a u njenoj zemlji podrijetla vlada rat ili druga nestabilna situacija?
Kako ćeš spasiti vrste koje su u prirodi jako ugrožene, a koje razmnožavanjem u zatočeništvu daju dobre rezultate?

(Mogu ja i dalje, ali za početak pokušaj odgovoriti na ova pitanja.
toliko razloga koji idu u prilog, ja bih rado cuo jos ako nije problem. npr. na stranicama ZG Zoo vrta nema dovoljno informacija za educiranje eventualnih posljetitelja etc.
jeancocteau is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 14:20   #74
- služe kao nezamjenjiva mjesta za obrazovanje veterinara
- mjesta su gdje se može udomiti i pružiti odgovarajuću brigu životinjama oduzetim od ilegalnih trgovaca i lovaca, kao i onima koje su pronađene ozlijeđene, te ih po mogućnosti i pripremiti za vraćanje u divljinu
- prilikom genetskih studija životinja u divljini, životinje u zoo vrtovima daju materijal za učenje, te materijal koji služi kao kontrolna grupa (izmet, dlaka)
- dobri zoološki vrtovi služe kao uzor i standard lošima, pogotovo onima u naprimjer Kini, Tajlandu, Indoneziji i ostalim zemljama u razvoju
- zoološki vrtovi su jedan od glavnih komponenti novih sustava sakupljanja i čuvanja živog genskog materijala (jajašca, sperma, embriji) ugroženih vrsta. Na taj način se relativno jeftino može sačuvati relativno velik broj različitih uzoraka; z. vrtovi su nužni i za inicijalno sakupljanje i za konačnu fazu - eventualne inseminacije u žive životinje.
http://www.sandiegozoo.org/conservat...he_frozen_zoo/
http://www.frozenark.org/

Jedan zanimljiv primjer cjelovite slike na ugroženoj vrsti:
http://www.tigerlink.com/husbandry/husman.htm

Edit:
danas naiđoh i na primjer razvoja novih tehnologija:
http://blogs.sandiegozoo.org/2011/04...n-from-nature/
__________________
"A human being is part of a whole, called by us the 'Universe,' a part limited in time and space. He experiences himself, his thoughts and feelings, as something separated from the rest--a kind of optical delusion of his consciousness. This delusion is a kind of prison for us, restricting us to our personal desires and to affection for a few persons nearest us. Our task must be to free ourselves from this prison by widening our circles of compassion to embrace all living creatures and the whole of nature in its beauty." - Albert Einstein

Zadnje uređivanje rakijetina : 27.05.2011. at 14:38.
rakijetina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 16:43   #75
Quote:
rakijetina kaže: Pogledaj post
- služe kao nezamjenjiva mjesta za obrazovanje veterinara
- mjesta su gdje se može udomiti i pružiti odgovarajuću brigu životinjama oduzetim od ilegalnih trgovaca i lovaca, kao i onima koje su pronađene ozlijeđene, te ih po mogućnosti i pripremiti za vraćanje u divljinu
- prilikom genetskih studija životinja u divljini, životinje u zoo vrtovima daju materijal za učenje, te materijal koji služi kao kontrolna grupa (izmet, dlaka)
- dobri zoološki vrtovi služe kao uzor i standard lošima, pogotovo onima u naprimjer Kini, Tajlandu, Indoneziji i ostalim zemljama u razvoju
- zoološki vrtovi su jedan od glavnih komponenti novih sustava sakupljanja i čuvanja živog genskog materijala (jajašca, sperma, embriji) ugroženih vrsta. Na taj način se relativno jeftino može sačuvati relativno velik broj različitih uzoraka; z. vrtovi su nužni i za inicijalno sakupljanje i za konačnu fazu - eventualne inseminacije u žive životinje.
http://www.sandiegozoo.org/conservat...he_frozen_zoo/
http://www.frozenark.org/

Jedan zanimljiv primjer cjelovite slike na ugroženoj vrsti:
http://www.tigerlink.com/husbandry/husman.htm

Edit:
danas naiđoh i na primjer razvoja novih tehnologija:
http://blogs.sandiegozoo.org/2011/04...n-from-nature/
zanimljivo je kako vecina ljudi najcesce istice samo lose strane zoo vrtova, no mislim da treba cesce otici i vidjeti situaciju. Bas sam prije nekoliko dana bio u zagrebackom zooloskom vrtu i malo se raspitivao kod zaposlenika o svemu navedenom gore. Tako da bih svima preporucio odlazak i malo neobavezne edukacije tamo.
homemade is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 12:13   #76
Može li mi netko od upućenih objasniti zašto se u maskimirskom zoo vrtu pustinjske lisice drže u terariju, zajedno sa gmazovima i zmijama (ne u istom, imaju svoju staklenu kutiju koja imitira prašumu).
Piše na natpisu da žive na području Amazone, što je laž. Žive u pustinji sj.afrike.

Gluha Kuja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 13:57   #77
Quote:
Gluha Kuja kaže: Pogledaj post
Može li mi netko od upućenih objasniti zašto se u maskimirskom zoo vrtu pustinjske lisice drže u terariju, zajedno sa gmazovima i zmijama (ne u istom, imaju svoju staklenu kutiju koja imitira prašumu).
Piše na natpisu da žive na području Amazone, što je laž. Žive u pustinji sj.afrike.

točno, i ja sam za 4 dinara držao jednu i slikao se s njom u tunisu
htjeli smo je cura i ja prošvercat u zg da se druži sa našim mačkama
__________________
<<<<<<V0x P0pul1-V0x D3I>>>>>>

Odgovor na 90% postova
caesar-caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 14:58   #78
Quote:
caesar-caesar kaže: Pogledaj post
točno, i ja sam za 4 dinara držao jednu i slikao se s njom u tunisu
htjeli smo je cura i ja prošvercat u zg da se druži sa našim mačkama
Gamad lažljiva.

Najrađe bih sad provalila u kuću gmazova i izvukla ih iz terarija. Dvije su. Sirote spavaju sjedećki kao izlošci u muzeju. Kako su ih mogli staviti tamo?

Ajmo se organizirat i osloboditi lisice.
Gluha Kuja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 16:53   #79
Quote:
Gluha Kuja kaže: Pogledaj post
Ajmo se organizirat i osloboditi lisice.
Možda da prvo pitaš zaposlenike o čemu se točno radi.
Da ne bi ispala blamaža.
Vedranna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 12:16   #80
Quote:
Vedranna kaže: Pogledaj post
Možda da prvo pitaš zaposlenike o čemu se točno radi.
Da ne bi ispala blamaža.
Kakva blamaža? Da se ne zblamiram pred zaposlenicima? Boli me kurac za ljude koji muče životinje.

Drže lisice u ovakvom prostoru, da nikad ne vide nit sunca nit mjeseca, a kamoli da mogu potrčati :
http://www.zoochat.com/gallery/data/...eds_Zoo_06.JPG

Postoje zoološki vrtovi gdje su lisice vani:




Budem išla opet pa ću sve poslikati, da dobite vjernu sliku stanja.

I samo da napomenem da su lisice samo jedan primjer okrutnosti zabave u zoološkom vrtu i mislim da bi trebalo sve životinje ili osloboditi ili ubiti umjesto da ih se drži u kavezima. I općenito zabraniti sve zoološke vrtove u cijelom svijetu. Neka ljudi gledaju dokumentarce o životinjama u prirodnom habitatu.
Gluha Kuja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:11.