Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2010., 17:45   #1
Veza emotivca i "zatvorene" osobe

Pozdrav svima i unaprijed zahvaljujem svima koji ce temi doprinjeti svojim iskustvima i komentarima.

Prije svega zelim naglasiti da ovdje ne trazim upute sto da napravim niti kako da se ponasam vec me zanimaju tudja iskustva i zanima me kakva ce se diskusija razviti.

Dakle, ja i cura smo u vezi godinu dana, nalazimo se u 20-ima i oboje smo studenti koji zivimo sa roditeljima, po nacinu razmisljanja, stavovima i nacinu zivota smo jako slicni, ali se razlikujemo po emotivnosti, otvorenosti i potrebama u vezi.

Cura je jako emotivno zatvorena osoba (definitivno jako posebna po tom pitanju), niti puno emocija trazi niti ih daje (no odmah moram spomenuti da je tijekom veze na tome jako puno radila i napravila znacajan napredak, a sve iz razloga jer joj je stalo do mene i nase veze), ima puno manju potrebu za zagrljajima, poljupcima, seksom i zajednickim vidjanjima. Sve pomake u vezi koje smo do sada napravili pokrenuo sam ja i njoj su oni uvijek predstavljali nesto na sto ona nije bila spremna u datom renutku pa smo cekali neko vrijeme dok nije postala, a u konacnici bi sve ispalo kako spada i ne bi pozalili.

U ovom trenutku nasa situacija je takva da se vidjamo u prosjeku 3 puta tjedno, ponekad 4, ponekad 2, ali nekako najcesce 2-3. Vecinom ta vidjanja iniciram ja, ali oboje uzivamo u njima i ona uvijek pristaje na njih. Ta nasa vidjanja zavrsavaju da jedno od nas ode doma (nikada ne prespavamo jedno kod drugog iako to kaj se prostora i staraca tice nije nikakav problem), a meni uvijek nekako bude malo (bili mi zajedno 3 ili 7 sati zajedno) dok njoj to nekako uvijek bude dovoljno mozda cak i previse.

Meni u vezi nedostaje mogucnost da prespavamo jedno kod drugog, da provedemo cijeli vikend zajedno, a nekoliko vecernjih sati vikenda tijekom 1 ili 2 dana i nedostaje mi to sto ona nema vecu potrebu za mazenjem i njeznoscu. Ona potrebu za njeznoscu definitivno ima, ali je ta potreba definitivno manja od moje i lako se utazi.

O svemu smo vise puta razgovarali i ona kaze da me voli (u sto ne sumnjam kao ni u njenu vjernost...ali sam definitivno siguran kako su moje potrebe vece i da je kolicina moje zaljubljenosti bitno veca)...takodjer trudi se da radi na svojoj komunikaciji i izrazavanju osjecaja i svojih potreba (nikada ih ne izrazava niti govori o njima) ali je svjesna bas kao i ja da je ona takva kakav je i da ce uvijek takva ostati.

Moja razmisljanja o svemu ovome i trenutacna kriza potaknuta je time sto je ona na temu toga da prespavamo jedno kod drugog odgovorila..."nisam iskreno o tome razmisljala...ne znam...nekako mi je to prerano". Mene konkretno smeta sto cura ni nakon godinu dana veze i svega kaj smo prosli
nema potrebu i zelju da legne pored mene i ujutro se probudi, a mozda najgore od svega, o tome nije ni razmisljala. Kako je moguce da ti to ne padne ni na pamet?

Smatram da se mogu nositi sa svime time iako mi je tesko, ali sam takodjer svjestan da ako ikada prekinemo da cemo prekinuti upravo zbog tih razlika. Ili cu ja puknuti zbog toga sto mi neke stvari kronicno fale, ili ce ona prekinuti iz razloga sto cu je ja totalno ugusiti svojim emocijama.

Pokusavam raditi na tome da se ne predajem toliko i da budem strpljiv i dajem joj dovoljno slobode, a ona radi na tome da popravi svoju komunikaciju i otvorenost.

Molim iskustva ljudi koji su bili u slicnim situacijama i hvala vam na tome.

P.S.
Po svemu sto znam, takva je bila i u prijasnjim vezama, sa bitnom razlikom da su te veze trajale do najvise 3 mjeseca, a ova je prva koja traje ovoliko!
morpheous is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 18:52   #2
Quote:
morpheous kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima i unaprijed zahvaljujem svima koji ce temi doprinjeti svojim iskustvima i komentarima.........................
Ovo je kao da čitam svoju životnu priču, samo obratno.....
Ja sam u brak ušla iz slične veze i danas nakon dosta godina braka nisam uspjela dobiti tu mrvu ljubavi i pažnje koja mi je falila na početku a za koju sam se nadala da će jednom doći...
Na žalost to se nikada nije dogodilo a ja sam svoje godine potrošila u čekanju i pri tome ostala prikraćena za tu ljubav osobe koju sam voljela. Uvijek sam čeznula i ljubomorno gledala parove koji se vole i nakon puno godina braka ostali zaljubljeni. Meni se to nije dogodilo i nikada neću prežaliti što nisam takvu vezu prekinula na vrijeme i sebi pronašla onog tko će me voljeti bar mali dio onoga koliko ja volim njega.
Moj savijet je vrlo jasan. Manje će boljeti rastanak sada, nego kada jednom na svijet dođu djeca a uz djecu i ostali problemi za koje treba puno ljubavi da bi se kroz te probleme prošlo bezbolno.

Zadnje uređivanje Tupelo : 30.11.2010. at 12:34. Reason: Prevelik citat
vamp-irica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 20:43   #3
Tvoja cura je takva i neće se promijeniti a tebi će ta pažnja i sasvim normalna potreba da se probudiš kraj voljene osobe sve više faliti i osjećat ćeš sve veću prazninu kako vrijeme bude prolazilo.
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 21:29   #4
Ovo je grozno. Iskreno, ona se neće promijeniti. Ne znam da li je to zato što je manje zaljubljena (vrlo vjerovatno jest jer se i sama zatvorenije ponašam ako mi se neko manje sviđa i manje vremena želim provoditi s tom osobom) ili je jednostavno takva.
Njoj je fino s tobom, ali ti nisi taj. Bar tako meni zvuči.
zLo_kRme is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 22:48   #5
Nikad ti neće biti dovoljno toliko iskaza ljubavi koliko ti ona nudi.
Quote:
morpheous kaže: Pogledaj post
...no odmah moram spomenuti da je tijekom veze na tome jako puno radila i napravila znacajan napredak...
A ovaj opis zvuči vrlo ružno, hladno, nezaljubljeno i totalno kontra razumljivom razmišljanju i osjećanju se prema osobi koju se voli i s kojom bi trebao biti u ravnopravnoj vezi. Ovo jako puno radila ja čitam kao naučila je dobro odglumiti ono što ja tražim od nje.

Nema tu budućnosti. Pitanje je samo u tome što će se prije dogoditi - hoće li tebi dojaditi moljakanje za mrvu ljubavi ili će njoj dopizditi to tvoje papučarenje i umiljavanje.
Quote:
zLo_kRme kaže: Pogledaj post
Njoj je fino s tobom, ali ti nisi taj. Bar tako meni zvuči.
A ovo zvuči baš vrlo blizu istini. Sad je samo pitanje jel morfijous želi vezu u kojoj će se osjećati ispunjeno i zadovoljeno, ili se natječe za medalju koju dobiva onaj koji s dotičnom ledenom kraljicom ostvari najdužu vezu.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 22:53   #6
Quote:
zLo_kRme kaže: Pogledaj post
Ovo je grozno. Iskreno, ona se neće promijeniti. Ne znam da li je to zato što je manje zaljubljena (vrlo vjerovatno jest jer se i sama zatvorenije ponašam ako mi se neko manje sviđa i manje vremena želim provoditi s tom osobom) ili je jednostavno takva.
Njoj je fino s tobom, ali ti nisi taj. Bar tako meni zvuči.
Upravo tako.On nije taj.
siljo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 23:12   #7
cura ti je emocionalno dosta suzdržana kao i ja, osim bijesa to mogu dobro izraziti pa ovak ona će uvik biti takva ne moš je baš prominit za 180, a smanji malo svoje emocije i potrebe, pa joj se prilagodi.
lovacnakvadrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 00:20   #8
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
A ovaj opis zvuči vrlo ružno, hladno, nezaljubljeno i totalno kontra razumljivom razmišljanju i osjećanju se prema osobi koju se voli i s kojom bi trebao biti u ravnopravnoj vezi. Ovo jako puno radila ja čitam kao naučila je dobro odglumiti ono što ja tražim od nje.
krivo si shvatio, a tu sam vjerojatno kriv jer nisam dovoljno pojasnio. radila je na svojoj otvorenosti u smislu razgovora...uspjeli smo postici da vise prica o svojim osjecajima, zeljama, da bude otvorenija kada govori o emocijma i seksu.

dakle nije ona radila na tome da pokazuje kako joj je vise stalo ili da dokazuje svoju ljubav meni, niti bih zelio da tako budem.

radili smo na tome da otvorenije mozemo razgovarati o vezi, tome gdje jesmo, gdje smo bili i sto zelimo. mislim da je napredak tu ogroman, i stvarno vjerujem da bi ona to napravila za jako malo ljudi i da je do toga doslo jer joj je stalo do mene i nas. uvjeren sam da ce ona uvijek imati problema sa tom komunikacijom kao i sa time da pokaze ili zatrazi emocije.

znaci jos jednom...u pocetku veze imali smo problem i komunikacije i emocija. komunikaciju smo uspjeli srediti i tako sam ju ja uspio puno bolje upoznati i razumjeti sve ovo. da toga nije bilo mislim da ne bih ostao u vezi jer bi mi bilo 100 puta teze nego sada.

nije lako kada imas odredjene potrebe i zelje, a druga strana nema ili ima manje...ali tu sam i ostajem sa njom jer vidim da ljubavi sa njene strane postoji, da se bori sa svojom zatvorenoscu i da je to nesto kaj je jace od nje. pokusavam pomoci koliko god mogu, premda se ponekad bojim da mozda i ne pogorsam neke stvari svojom nestrpljivoscu. vjerujem u nas i jos uvijek se ne predajem ma koliko bilo tesko.

ali evo, u zadnje vrijeme je postalo teze i zato sam ovdje i trazim neki nacin da malo izbacim sve iz sebe i mozda cujem koju slicnu pricu koja je zavrsila uspjehom. biti ce vjerojatno puno vise prica koje su lose zavrsile, ali se nadam da cu nesto nauciti i iz njih.

sto se tice toga da ja nisam "taj"...to i je moja najveca nedoumica i strah i zapravo s vremenom sam sve sigurniji u to jer razmisljam da koliko god netko imao strahove i bio zatvoren kad tad ti problemi nestaju jer se netko pokazao kao prava osoba i tada svi oni skriveni osjecaji i zelje postaju jaci. koliko god da je toga sad iza nas i mi usli duboko u vezu, konstantna nespremnost za daljnje napredovanje u vezi po pitanju icega pokazuje da su ti strahovi tu i dalje. s obzirom na sve to ne mogu da ne razmisljam kako bi joj sa nekim drugim ipak to sve islo lakse. utjehu mi pruza to kaj je do sada u ostalim njezinim vezama bilo isto tako i da je sa mnom uspjela napraviti ono sto sa nikim do sada nije. unatoc svim tim spoznajama koje me strase i zbog kojih mi nije lako, nisam spreman otici iz veze i jos uvijek vjerujem u nju i trudim se.

Zadnje uređivanje morpheous : 30.11.2010. at 00:30.
morpheous is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 00:59   #9
sorry stari, al cura ti se neće promijeniti... takve osobe se ne mogu i neće promijeniti.. nakon godinu dana veze ona nije razmišljala o "sleep over" varijanti??
sorry na iskrenosti, ali bolje ti je prekinuti ovu vezu sada nego još bauljati u njoj bez razloga...
hottie_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 07:29   #10
Quote:
hottie_zg kaže: Pogledaj post
sorry stari, al cura ti se neće promijeniti... takve osobe se ne mogu i neće promijeniti.. nakon godinu dana veze ona nije razmišljala o "sleep over" varijanti??
sorry na iskrenosti, ali bolje ti je prekinuti ovu vezu sada nego još bauljati u njoj bez razloga...


Možda cura ne vidi ništa romantično u buđenju pored voljene osobe u roditeljskom domu, što uključuje i ostale ukućane čim pređu prag njegove ili njezine sobe. Možda se njezinim roditeljima takva ideja ne bi svidjela, a njoj je neugodno reći. Ne znam. Znam samo da to samo po sebi nije ama baš nikakav indikator njezine emocionalne hladnoće
Petra P a n is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 08:58   #11
Quote:
morpheous kaže: Pogledaj post
Dakle, ja i cura smo u vezi godinu dana,
(...)
U ovom trenutku nasa situacija je takva da se vidjamo u prosjeku 3 puta tjedno, ponekad 4, ponekad 2, ali nekako najcesce 2-3. Vecinom ta vidjanja iniciram ja, ali oboje uzivamo u njima i ona uvijek pristaje na njih.
Zvučat će ružno i bolno, ali netko ti to treba reći: nisi ti ni u kakvoj vezi.

Valjda si od onih koji si u glavu uvrte nekakvu "misiju", pa ne želiš vidjeti da si godinu dana s nekim kome je "dosta i previše" vidjeti te 2-3 puta tjedno, tko "pristaje" na susrete, i sve tako nekako hladno. Ufurao si se u "izvođenje na pravi put", što je samo po sebi lijepo i hvale vrijedno - tko zna što je pravi uzrok takvom njezinom ponašanju.

Ali, dobro si razmisli jesi li siguran da sav taj tvoj trud oko njezinog "buđenja" ima smisla. Ni u jednoj rečenici od tvojih brojnih rečenica ne vidi se nekakav "benefit", a "costa" ima koliko ti duša hoće.

Nije nemoguće da ona fakat odjednom "procvate" i da provedete život sresli jedno uz drugoga - ali, nije nemoguće ni da se jednog jutra probudiš uz pitanje "A koji klinac ja to radim već godinama?"

Tvoj život, tvoje vrijeme, tvoja odluka.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 09:00   #12
Quote:
morpheous kaže: Pogledaj post
vjerujem u nas i jos uvijek se ne predajem ma koliko bilo tesko.

ali evo, u zadnje vrijeme je postalo teze i zato sam ovdje i trazim neki nacin da malo izbacim sve iz sebe i mozda cujem koju slicnu pricu koja je zavrsila uspjehom. biti ce vjerojatno puno vise prica koje su lose zavrsile, ali se nadam da cu nesto nauciti i iz njih.
Teško? Pa naravno da je teško kad si ne pašete? Na silu spajate nešto što si ne odgovara. I upravo u tome je tvoj problem - nije vam teško jer se nešto izvana promijenilo pa vam stvara probleme, teško ti je jer je to suštinska unutarnja ogromna razlika koju na silu pokušavate zanemariti, poništiti, promijeniti.
Quote:
s obzirom na sve to ne mogu da ne razmisljam kako bi joj sa nekim drugim ipak to sve islo lakse. utjehu mi pruza to kaj je do sada u ostalim njezinim vezama bilo isto tako i da je sa mnom uspjela napraviti ono sto sa nikim do sada nije. unatoc svim tim spoznajama koje me strase i zbog kojih mi nije lako, nisam spreman otici iz veze i jos uvijek vjerujem u nju i trudim se.
Pa ti se be doživljavaš ko njezinog Mesiju, tutora, spasitelja, a ne dečka i partnera. Vidim da ti je stalo do toga kako je njoj, vidim da znaš kako je njoj bilo u prošlim vezama (koga uopće boli kurac za to?) i da vjeruješ u nju...

Jel ti palo na pamet da bi tebi s nekom drugom, kompatibilnijom, bilo lakše i zabavnije? S tom nekom drugom s kojom bi mogao ljubovati i uživati umjesto da radiš na vezi, psihoanaliziraš partnericu, seciraš povijest njezinih veza i uspoređuješ s bivšima?
Quote:
konstantna nespremnost za daljnje napredovanje
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 09:03   #13
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Nije nemoguće da ona fakat odjednom "procvate" ....
Rekao bih da je vrlo izvjesno da će ona jednog dana procvasti, ali još je izvjesnije da to neće biti s pokretačem teme.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 09:41   #14
Ova veza je na duži rok...
Zato što je on emotivan i mazan,zato što zna da ona nije i da neće biti.To je nešto što jesi ili nisi.
Zato jer mu to smeta i jer se nada probuditi ljubav i emocije kod nje.
Ona nije zaljubljena u njega .On zatvara oči pred tom činjenicom i misli da se na pokazivanju osjećaja treba raditi.Čim na tome pod pritiskom trebaš raditi to nije to.
Ona se trudi emotivno otvoriti zbog njegovog kvocanja a ne zbog osjećaja koje ima prema njemu.
Kada pokazuje emocije to je zato da udovolji njemu.Isključivo zato.Da on na tome ne inzistira njoj bi bilo svejedno.Gdje je tu ljubav??Samo tamo gdje si je on zabio u glavu da ga ona iskreno i duboko voli i želi.U svijetu mašte.
On ne shvaća ..da je zaljubljena u njega ,da ga jako voli to bi mu i pokazala.
Dok ne dođe osoba koja će pobuditi te emocije u njoj..i on je dobar.
Dragi dečko ako ona ne želi prespavati sa tobom,podijeliti intimu sa tobom,nema potrebe za tim i sebi je najvažnija...ako ju na dodire i zagrljaje i sve u paketu moraš poticati..tu ti ljubavi nema.Sad...koliko dugo ti sebe želiš varati tvoja stvar.
No prošetaj malo gradom i pogledaj kako se ponašaju zaljubljene cure u društvu svojih objekata ljubavi.Pa se zbroj malo.Navlačiš tu vezu na silu i na silu tražiš od nje ono čega u njoj nema....kako ti ne dojadi?To samozavaravanje?
Netko nekoga tu debelo laže .
To sam davno trebala reći jednoj frendici pa ne bi ostala sama sa troje klinaca kada se je njen hladnjikavac zaljubio i poludio i ne skida ruke sa nove žene.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 09:56   #15
Quote:
...ali tu sam i ostajem sa njom jer vidim da ljubavi sa njene strane postoji
Je li samo vidis i znas, ili osjecas? Znati da te netko voli je vrlo drugcije od osjecati se voljeno.

Iz napisanog se da iscitati da se jako trudis oko svoje cure i da ti je stalo, sto je samo po sebi vrlo pohvalno.

Ali probaj malo svrnuti pogled sa nje, njenih problema, njenih potreba i stavi malo naglasak na sebe. Nije poanta ljubavi i veze da se jedan trudi i kinji, usrecuje onog drugog, i da pritom ko siroce ceka na onu koricu kruha, ceka onaj dan kad ce mu ovaj pruziti ljubav na nacin na koji ga zadovoljava i usrecuje. Cilj bi svake veze bi trebao biti da su oboje sretni i zadovoljni, ne funkcionira ako je jedan sretan a drugi nije...

Ne bih htjela ulaziti u to da li te tvoja cura voli i koliko, nisam kompetentna prosuditi, prave razloge zna samo ona. Ali cinjenica je da je tvoja veza pogubno asimetricna i ne vidim kako bi ti mogao sve ovo izdrzati na duge staze a i sam kazes da su promjene spore i trnovite.

Tvoja cura mi djeluje kao da ima ozbiljan problem koji ju sprecava da u vezi normalno funkcionira i pitanje je da li ces ga ti uspijeti rijesiti sam samcat.

Necu ti savjetovati da prekidas ili nastvljas, to ostaje na tebi da odlucis, ali bih ti savjetovala da probas sa curom potraziti strucnu pomoc, ako je ona naravno voljna. Ako nista drugo strucnjak bi joj pomogao da brze dodje do korjena problema, jer zatvorenost je tu samo simptom neceg puno ozbiljnijeg.

Puno srece, kako god ispalo.
__________________
"After the ecstasy, the laundry"
Magnitude8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 10:16   #16
Quote:
znaci jos jednom...u pocetku veze imali smo problem i komunikacije i emocija. komunikaciju smo uspjeli srediti i tako sam ju ja uspio puno bolje upoznati i razumjeti sve ovo. da toga nije bilo mislim da ne bih ostao u vezi jer bi mi bilo 100 puta teze nego sada.

Zar zaista misliš da u početku smije biti problema u komunikaciji, u izražavanju emocija?! Ukoliko te "sitnice" ne valjaju odmah, garantiram ti da neće nikada. Ja iz svega izvlačim samo jedan zaključak; ti bi ozbiljnije, dublje a curi je dovoljan dosadašnji status. Sve to se bude promjenilo kad te čopi jedna koja će te popravo maziti, paziti i koja bude disala zajedno s tobom; pazi samo da predugo ne zaglibiš u žabokrečini koja te guši.

Zadnje uređivanje Tupelo : 30.11.2010. at 14:16. Reason: Citat
hrs is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 11:31   #17
Quote:
morpheous kaže: Pogledaj post

Smatram da se mogu nositi sa svime time iako mi je tesko, ali sam takodjer svjestan da ako ikada prekinemo da cemo prekinuti upravo zbog tih razlika. Ili cu ja puknuti zbog toga sto mi neke stvari kronicno fale, ili ce ona prekinuti iz razloga sto cu je ja totalno ugusiti svojim emocijama.
Ovo ako zamijeni s 'kad'. Jebiga, tako je.
Zabrinjavajuće je da si svjestan toga da si ti zaljubljeniji, a ostaješ u odnosu.

Bila sam i ta koja je osjećala 'više' i ona koja je osjećala 'manje'. Niti s jedne strane kolosijeka ne valja. Onaj koji stalno nešto čeka (ti to zoveš napretkom u vezi ), nikada ne dočeka. Emocije ne rastu na grani pa da ih jedno jutro sav veseo ubereš.

Quote:
Pokusavam raditi na tome da se ne predajem toliko i da budem strpljiv i dajem joj dovoljno slobode, a ona radi na tome da popravi svoju komunikaciju i otvorenost.
Ajme, pa čuješ li ti sebe? Što si, na baušteli?

Niste kompatibilni. Njoj vjerojatno ta potreba da ju grliš, provodiš s njom vrijeme više nego provodite sada - smeta. Isto kao što tebi smeta to što ona nema tu potrebu.

Uopće nije bitno i ne bi te trebalo brinuti kakva je ona bila u prošlim vezama, niti kakva bi bila u budućima. Ti nisi njen psihijatar, niti je ona tvoj.

Veza treba biti emotivno ravnopravan odnos dvoje ljudi. Vi to niste. Ako ne prekineš sada, priuštit ćeš si još x mjeseci/godina tihe patnje.

Dok netko od vas (vjerojatno ona) ne upozna nekoga s kim će htjeti provoditi SVO vrijeme ovoga svijeta.
__________________
For as long as I can remember, I wanted to spend Christmas in a suburban mental institution.
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 13:19   #18
ti si očito topla osoba koja se voli maziti, dijeliti sve, voditi ljubav .. uživati u onom drugom, a ona nije.

ja ću ti reći samo 2 stvari:
1. ona je emocionalni invalid. jednostavno nije sposobna za to, niti će ikada biti. pomaci mogu postojati, ali su beznačajni
2. zamisli da ostatak života provedeš s njom, da li si svjestan čega se odričeš? da li bi mogao živjeti cijeli život s nekim tko te nikad ujutro neće zgrabiti i izljubiti, tko nikad kad dođe s posla neće skočiti na tebe i zagrliti te onako "medvjeđe", koja ti ga nikad neće popušiti kao da joj o tome život ovisi ... dragi moj, jako si mlad, ne budi lud!!! previše propuštaš!
cajna_mjesavina is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 13:25   #19
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Nikad ti neće biti dovoljno toliko iskaza ljubavi koliko ti ona nudi.

A ovaj opis zvuči vrlo ružno, hladno, nezaljubljeno i totalno kontra razumljivom razmišljanju i osjećanju se prema osobi koju se voli i s kojom bi trebao biti u ravnopravnoj vezi. Ovo jako puno radila ja čitam kao naučila je dobro odglumiti ono što ja tražim od nje.

Nema tu budućnosti. Pitanje je samo u tome što će se prije dogoditi - hoće li tebi dojaditi moljakanje za mrvu ljubavi ili će njoj dopizditi to tvoje papučarenje i umiljavanje.

A ovo zvuči baš vrlo blizu istini. Sad je samo pitanje jel morfijous želi vezu u kojoj će se osjećati ispunjeno i zadovoljeno, ili se natječe za medalju koju dobiva onaj koji s dotičnom ledenom kraljicom ostvari najdužu vezu.
Točno. Pogotovo ovo boldano.

Htjela sam sama nešto iskomentirati, no međutim, nekako je to opet ista priča koja se povlači često po ovom forumu, ergo česta priča u real lifeu: kad su ljudi zajedno ne zato jer se zbilja vole, nego zato što misle da ne mogu naći ono što bi zbilja htjeli, iz navike, ili bilo kojeg drugog krivog razloga. Pa nastoje partnera preoblikovati prema onome čemu teže. Time drugu osobu stavljaju pod pritisak i prije ili kasnije to pukne. I mene je bivši pokušavao navesti na stvari koje nisu u skladu sa mom karakterom. Reko: ja nisam ta, nađi onu koja je, đenja!
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 13:29   #20
Eh, kako se prepoznajem u svemu napisanom....
Kod različitih potreba nema kompromisa, tj. svaki je kompromis loš i uvijek je netko nezadovoljan. Tek kad čitam tuđi problem koji je drugačiji od mog, (ali je bit ista) tek onda uviđam da je jedina istina to da nismo/niste kompatibilni. I žalosno je ovo što je netko rekao, ali i istinito - ti nisi taj. Naići će ona jednom i na osobu u koju će se zaljubiti, s kojom će se "otvoriti" na prirodan način,a ne da ti vječito nešto čekaš i "radiš" na vezi. Ne popujem, mada tako zvuči -ja nisam u ništa boljoj situaciji, a bome nisam ni pametnija očito... samo lakše je sagledati objektivno tuđi problem.
Mene najviše zanima zašto se takvi ljudi uopće privuku u startu? Od svih emotivaca na svijetu ti si baš našao najzatvoreniju osobu i baš od nje želiš emocije, nju želiš "otvoriti", utopliti, promijeniti, "spasiti"... jel to neki isusov kompleks ili šta?
hard-candy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:17.