Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2010., 13:42   #21
mislim da se tu ne radi o emo zatvorenoj osobi niti karakteru nego o tome da niti tebe ona voli niti je zaljubljena niti je ista....radis joj drustvo dok joj netko bolji ne uleti...jebga
__________________
Sometimes I feel like throwing my hands up in the air
I know I can count on you When food is gone You are my daily meal
voorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 13:50   #22
Ja sam poput tvoje cure, a moj muž poput tebe.
Ja njega jako, jako volim, ne mogu zamisliti svoj život s ikim drugim, osim s njim. Uveseljava me, nasmijava, predivna je i jako topla osoba. Ja sam zatvorena, volim svoj mir, rijetko imam potrebu za nježnošću ili zagrljajem (imam na dnevnoj bazi, ali kad meni paše). Jednostavno sam takva. Volim izazove, volim muving, volim se kretati, volim hrpu ljudi - on voli biti doma, voli tu toplinu doma. Ja nisam taj tip.

Sve ovo ti pišem zato što je stvarno moguće da te ne voli ili da ne želi biti s tobom. Ali ako ona stvarno jest takva, onda je prihvati takvom i nemoj je pokušavati mijenjati. S vremenom će se otvarati, naučit će se komunicirati, shvatit će kako ti dati do znanja što osjeća. Ali treba vremena. Ponekad puno.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 14:28   #23
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
Ja sam poput tvoje cure, a moj muž poput tebe.
Pristaješ na susrete 2 do 3 puta tjedno?

Ajde malo detaljnije pročitaj uvodni post, a ne samo naslov topica.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 14:46   #24
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Pristaješ na susrete 2 do 3 puta tjedno?

Ajde malo detaljnije pročitaj uvodni post, a ne samo naslov topica.
Da, imam svoje obaveze i interese u kojima on ne sudjeluje i imamo otprilike 2-3 dana u tjednu u kojima smo zajedno mimo servisnih informacija i puse u prolazu.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 14:55   #25
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
Da, imam svoje obaveze i interese u kojima on ne sudjeluje i imamo otprilike 2-3 dana u tjednu u kojima smo zajedno mimo servisnih informacija i puse u prolazu.
Oni ne žive zajedno. On spominje 2-3 puta tjedno.

Ali, ako ti je tako stalo utrpati se u njegove cipele, tko sam ja da te razuvjeravam?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 17:28   #26
gle zapitaj se ovo pitanje
dali se isplati toliko truditi za tako malo ? mislim da ne,ja sam isto emotivniji tip osobe i kad vidim da druga strana to neuvazava nadem nekoga tko pak da,forsirati sebe i drugu osobu zbog "boljeg" odnosa jednostavno neide,nema se tu nist pametnog za rec
__________________
Develop interest in life as you see it. In people, things, literature, music, the world is so rich, simply throbbing with rich treasures, beautiful souls and interesting people. Forget yourself.Henry Miller
Exploited is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 23:44   #27
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Zvučat će ružno i bolno, ali netko ti to treba reći: nisi ti ni u kakvoj vezi.

Valjda si od onih koji si u glavu uvrte nekakvu "misiju", pa ne želiš vidjeti da si godinu dana s nekim kome je "dosta i previše" vidjeti te 2-3 puta tjedno, tko "pristaje" na susrete, i sve tako nekako hladno. Ufurao si se u "izvođenje na pravi put", što je samo po sebi lijepo i hvale vrijedno - tko zna što je pravi uzrok takvom njezinom ponašanju.

Ali, dobro si razmisli jesi li siguran da sav taj tvoj trud oko njezinog "buđenja" ima smisla. Ni u jednoj rečenici od tvojih brojnih rečenica ne vidi se nekakav "benefit", a "costa" ima koliko ti duša hoće.

Nije nemoguće da ona fakat odjednom "procvate" i da provedete život sresli jedno uz drugoga - ali, nije nemoguće ni da se jednog jutra probudiš uz pitanje "A koji klinac ja to radim već godinama?"

Tvoj život, tvoje vrijeme, tvoja odluka.
Gospon Lord je potpuno upravu, no i ti ćeš doći do toga. Misija dobro se dobrim vraća u tim slučajevima u pravilu je nemoguća ( fali kod).... Život ih je programirao tako.
Nisu to loši ljudi, jednostavno su takvi, kao što su senzibilne osobe takve kakve jesu i ne treba se mjenjati.

Kad sebe upitaš "a koji klinac ja to radim godinama"...biti će ti sasvim sve jedno.
__________________
.
lana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 06:58   #28
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Oni ne žive zajedno. On spominje 2-3 puta tjedno.

Ali, ako ti je tako stalo utrpati se u njegove cipele, tko sam ja da te razuvjeravam?
Naravno, trebalo bi mi biti stalo da ga uvjeravam kako ga ona ne voli i kako mu je veza drek na šibici? To bi onda pokazalo moje dubinsko razumijevanje problema? Dečko je postavio pitanje o vezi otvorene i zatvorene osobe. Ja sam mu dala (jedina) odgovor koji nije "ostavi je" ili "nema tu kruha". Možda sam čudak, a možda ne mislim da su svi ljudi isti i da svi vole na isti način. My bad.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 08:20   #29
Quote:
morpheous kaže: Pogledaj post
radili smo na tome da otvorenije mozemo razgovarati o vezi, tome gdje jesmo, gdje smo bili i sto zelimo. mislim da je napredak tu ogroman, i stvarno vjerujem da bi ona to napravila za jako malo ljudi i da je do toga doslo jer joj je stalo do mene i nas. uvjeren sam da ce ona uvijek imati problema sa tom komunikacijom kao i sa time da pokaze ili zatrazi emocije.

znaci jos jednom...u pocetku veze imali smo problem i komunikacije i emocija. komunikaciju smo uspjeli srediti i tako sam ju ja uspio puno bolje upoznati i razumjeti sve ovo. da toga nije bilo mislim da ne bih ostao u vezi jer bi mi bilo 100 puta teze nego sada.
meni se iz ovoga čini da je i tvojoj djevojci stalo da riješi svoje probleme. i baš mi zvuči kao da ima problem, a ne da je jednostavno takav karakter (s kojim je zadovoljna).

ako sam u pravu, vaša ljubav nije dovoljna da se ona otvori i riješi svoje probleme, isto kao što nije dovoljna ljubav da alkoholičar prestane piti, da kockar prestane kockati.. i sl. tu je onda potrebno i malo znanja i stručnosti od strane neutralne osobe koja će provesti psihoterapiju. par savjetovanja sa stručnjakom i promjene su moguće.
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 11:35   #30
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
meni se iz ovoga čini da je i tvojoj djevojci stalo da riješi svoje probleme. i baš mi zvuči kao da ima problem, a ne da je jednostavno takav karakter (s kojim je zadovoljna).

ako sam u pravu, vaša ljubav nije dovoljna da se ona otvori i riješi svoje probleme, isto kao što nije dovoljna ljubav da alkoholičar prestane piti, da kockar prestane kockati.. i sl. tu je onda potrebno i malo znanja i stručnosti od strane neutralne osobe koja će provesti psihoterapiju. par savjetovanja sa stručnjakom i promjene su moguće.
Dobro, a jel postoji mogućnost - makar u promilima izražena - da je ona naprosto TAKVA. A pod takva mislim zatvorenija, povučenija, više okrenuta svom svijetu? Jel postoji, makar pol posto šanse da je ona takva osoba? Mislim, ja osim sebe u svojoj okolini imam još barem 4 takva primjera, s nekim posebnostima, ali 4 osobe koje više od svega vole svoj mir i svoj prostor i nemaju potrebu za druženjem ili bivanjem s partnerom više od nekog broja tjedno. Uvjeravam vas da takvi ljudi postoje. I nemaju problem - ponajmanje onaj koji bi se silom riješio.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 11:50   #31
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
Dobro, a jel postoji mogućnost - makar u promilima izražena - da je ona naprosto TAKVA. A pod takva mislim zatvorenija, povučenija, više okrenuta svom svijetu? Jel postoji, makar pol posto šanse da je ona takva osoba? Mislim, ja osim sebe u svojoj okolini imam još barem 4 takva primjera, s nekim posebnostima, ali 4 osobe koje više od svega vole svoj mir i svoj prostor i nemaju potrebu za druženjem ili bivanjem s partnerom više od nekog broja tjedno. Uvjeravam vas da takvi ljudi postoje. I nemaju problem - ponajmanje onaj koji bi se silom riješio.
Pa nitko i ne jaši po njoj kao problemu. Njega žulja da je ona jednostavno takva. I ne odgovara mu takva situacija do te mjere da ju želi promijeniti, iliti raditi na promjeni njezinog karaktera.

Nasilna promjena partnera ne hoda, "rad na vezi" u svrhu promjene karaktera, ne hoda. Ja sam pak to naučio iz osobnog iskustva traženja te promjene - traženje (takve) promjene je nepoštivanje partnerice. Nije nešto čime se čovjek treba ponositi u životu, te se i nerado sjećam sebe takvog.

Možda ona opet nađe isti tip emotivnog dečka, kojemu pak neće smetati da je ona takva, ili nađe nekog sličnijeg sebi. Autor pak zna što mu fali, i što želi i traži.

Autoru bi pak preporučio da bude pošten prema njoj i vidi da li je pošteno tražiti promjenu u osobi. Kako je meni jednom rečeno - zašto ja sam sebe ne bi promijenio i suspregnuo vlastite potrebe, umjesto da tražim promjenu.

Zadnje uređivanje Nick Fallin : 01.12.2010. at 12:14. Reason: Nepismenost
Nick Fallin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 11:59   #32
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
Dobro, a jel postoji mogućnost - makar u promilima izražena - da je ona naprosto TAKVA. .... I nemaju problem - ponajmanje onaj koji bi se silom riješio.
Quote:
Nick Fallin kaže: Pogledaj post
Pa nitko i ne jaši po njoj kao problemu. Njega žulja da je ona jednostavno takva. I ne odgovara mu takva situacija ...
Eto, Nick je već odgovorio. Uopće nije problem u njoj.

Problem je u pokretaču koji zna što hoće/treba, zna da to ne dobiva, to mu ne odgovara, nije se pomirio s tim da je ona takva, nije potražio nekog od koga može dobiti ono što želi/treba, nego svojoj curi jaši po kičmi, radi na njoj i pokušava je promijeniti.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 12:44   #33
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
Dobro, a jel postoji mogućnost - makar u promilima izražena - da je ona naprosto TAKVA. A pod takva mislim zatvorenija, povučenija, više okrenuta svom svijetu? Jel postoji, makar pol posto šanse da je ona takva osoba? Mislim, ja osim sebe u svojoj okolini imam još barem 4 takva primjera, s nekim posebnostima, ali 4 osobe koje više od svega vole svoj mir i svoj prostor i nemaju potrebu za druženjem ili bivanjem s partnerom više od nekog broja tjedno. Uvjeravam vas da takvi ljudi postoje. I nemaju problem - ponajmanje onaj koji bi se silom riješio.
pa naravno da postoji, ja sam napisala što se meni čini iz napisanog (da ona ne spada pod takav karakter). moguće da spada, ali meni se ovdje čini izglednije ovo što sam već napisala.

ne znam, mislila sam da sam se jasno izrazila
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 12:45   #34
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
Dobro, a jel postoji mogućnost - makar u promilima izražena - da je ona naprosto TAKVA.
(...)
Uvjeravam vas da takvi ljudi postoje. I nemaju problem - ponajmanje onaj koji bi se silom riješio.
Naravno da postoji mogućnost - vrlo izgledna, štoviše. Ali, ne radi se o tome kakva je ona, nego kakvi su njih dvoje u kombinaciji.

Vraćam se na tvoju identifikaciju i uspješnu navodno sličnu vezu. Ne znam je li previše osobno pitanje, ali vidiš li ti svoga zakonitog u opisima:

Quote:
morpheous kaže: Pogledaj post
Ta nasa vidjanja zavrsavaju da jedno od nas ode doma (nikada ne prespavamo jedno kod drugog iako to kaj se prostora i staraca tice nije nikakav problem), a meni uvijek nekako bude malo ...
(...)
Meni u vezi nedostaje mogucnost da prespavamo jedno kod drugog, da provedemo cijeli vikend zajedno, a nekoliko vecernjih sati vikenda tijekom 1 ili 2 dana i nedostaje mi to sto ona nema vecu potrebu za mazenjem i njeznoscu.
Quote:
...ali sam definitivno siguran kako su moje potrebe vece i da je kolicina moje zaljubljenosti bitno veca)
Quote:
Mene konkretno smeta sto cura ni nakon godinu dana veze i svega kaj smo prosli nema potrebu i zelju da legne pored mene i ujutro se probudi,
Quote:
Smatram da se mogu nositi sa svime time iako mi je tesko...
Quote:
Ili cu ja puknuti zbog toga sto mi neke stvari kronicno fale
Quote:
da toga nije bilo mislim da ne bih ostao u vezi jer bi mi bilo 100 puta teze nego sada.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 13:12   #35
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Naravno da postoji mogućnost - vrlo izgledna, štoviše. Ali, ne radi se o tome kakva je ona, nego kakvi su njih dvoje u kombinaciji.

Vraćam se na tvoju identifikaciju i uspješnu navodno sličnu vezu. Ne znam je li previše osobno pitanje, ali vidiš li ti svoga zakonitog u opisima:
Sigurno su postojali periodi u našoj vezi kada bi on rekao nešto slično.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 15:00   #36
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
Sigurno su postojali periodi u našoj vezi kada bi on rekao nešto slično.
Pusti ti sad "neka razdoblja u vezi" - čovjek je u prvoj, studentskoj godini veze.

Između ostalog, nakon godinu dana njoj je prerano da prespavaju noć zajedno i nije o tome nikada razmišljala.

Kolika je, po tvojoj procjeni, vjerojatnost da se radi o perfect matchu koji će završiti brakom poput tvoga, a kolika da si je čovjek uvrtio u glavu "misiju" održavanja te veze? U ovom pitanju nema ni prikrivenog odgovora ni ironije.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 15:08   #37
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Pusti ti sad "neka razdoblja u vezi" - čovjek je u prvoj, studentskoj godini veze.

Između ostalog, nakon godinu dana njoj je prerano da prespavaju noć zajedno i nije o tome nikada razmišljala.

Kolika je, po tvojoj procjeni, vjerojatnost da se radi o perfect matchu koji će završiti brakom poput tvoga, a kolika da si je čovjek uvrtio u glavu "misiju" održavanja te veze? U ovom pitanju nema ni prikrivenog odgovora ni ironije.
Joj e, to kaj sam ja priuštila svom dragom u prvoj godini veze je stvarno Al dobro.

Nisam rekla da su perfect match. Ja to ne znam. Možda jesu, možda nisu, možda je smotana, možda ga ne voli. Postoji mogućnost da je ona od tih čudaka kojima treba vrijeme i prihvaćanje. Ono, filing da si prihvaćen i okej točno takav kakav jesi.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 20:27   #38
Quote:
morpheous kaže: Pogledaj post
sto se tice toga da ja nisam "taj"...to i je moja najveca nedoumica i strah i zapravo s vremenom sam sve sigurniji u to jer razmisljam da koliko god netko imao strahove i bio zatvoren kad tad ti problemi nestaju jer se netko pokazao kao prava osoba i tada svi oni skriveni osjecaji i zelje postaju jaci. koliko god da je toga sad iza nas i mi usli duboko u vezu, konstantna nespremnost za daljnje napredovanje u vezi po pitanju icega pokazuje da su ti strahovi tu i dalje. s obzirom na sve to ne mogu da ne razmisljam kako bi joj sa nekim drugim ipak to sve islo lakse. utjehu mi pruza to kaj je do sada u ostalim njezinim vezama bilo isto tako i da je sa mnom uspjela napraviti ono sto sa nikim do sada nije. unatoc svim tim spoznajama koje me strase i zbog kojih mi nije lako, nisam spreman otici iz veze i jos uvijek vjerujem u nju i trudim se.
Poznajem samo jednu osobu koja funkcionira slično i stvarno jest takva, bila u prijašnjim vezama i sadašnjoj. Nije se promijenio.

Vjerujem da te voli.

Ne mislim da nemate šanse. Naprotiv. Ako se volite moguće je da ćete i jedno i drugo napraviti određene pomake da biste funkcionirali zajedno i voljeli se i dalje.

No ne mogu se oteti dojmu, da u ovakvim pričama ne vidim i buduće preljubnike, koji vole svoje partnere i ne mogu bez njih, ali ni bez nekoga tko im je u jednom trenutku ponudio komadić emocija koji im fali.
I tko bi im mogao zamjeriti.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 09:50   #39
Quote:
Illana kaže: Pogledaj post
No ne mogu se oteti dojmu, da u ovakvim pričama ne vidim i buduće preljubnike, koji vole svoje partnere i ne mogu bez njih, ali ni bez nekoga tko im je u jednom trenutku ponudio komadić emocija koji im fali.
I tko bi im mogao zamjeriti.
Ovo je kao kalkulirana šansa za prometnu nesreću vozeći se sa slabim kineskim gumama.

To naravno ne umanjuje realne šanse da se saobraćajka desi i nekalkulirano zbog loših prometnih okolnosti ili aljkavog servisa, samo je jednostavno, loša praksa.

Naš Laurence Spaljenariba će osjetiti sam kada i kako, život je ionako rollercoaster i čovjek radi kako najbolje zna i umije u okolnostima u kojima je. I "greške" su samo njegove, i njene, te niti nisu greške, već život.
Nick Fallin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 10:18   #40
Quote:
morpheous kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima i unaprijed zahvaljujem svima koji ce temi doprinjeti svojim iskustvima i komentarima..................
Jednom davno i ja sam pristala na vezu/brak sa hladnom osobom misleći da će je moja ljubav i toplota ugrijati Dati mu druge smjernice koje on u svojoj obitelji nije imao,nije osjetio.Dugo sam mu pokazivala kako,govorila,sebe istrošila pa odustala.Moja djeca su poptut mene emotivci a on još i dan danas stoji na periferiji života i ne zna o ćemu ja pričam.
Mislim da slični parovi imaju veće šanse za opstanak i sreću....

Zadnje uređivanje Tupelo : 02.12.2010. at 14:29. Reason: Citat
*MaryJane is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:52.