Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2014., 08:56   #81
Quote:
scarlett2154 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Imate li iskustava sa autokućom Nippon iz Osijeka?
Gledala sam kod njih Polo 2005g, 56 000km, 1,4 benzinac za 36 000 kn. Kad sam htjela s njime na provjeru km u STP rekli su da ne može jer je uvoz iz Njemačke, na kraju se po servisnoj ispostavilo da je uvoz iz Italije.
Također mi nisu dali da ga provjerim u ovlaštenom VW servisu jer su im oni konkurencija...uglavnom, ne ulijevaju baš previše povjerenja.
Stara moja bježi od takvih... to su očito muljatori... šanse da Polo 9 godina star ima samo 56tkm su 1:1000 ... točno, ako je auto uvoz nema bilješke na STP pa ti to ionako ne treba, ali ako ti ne daju u servis, ups... nešto opasno smrdi...
Zaleti se do ZG-a tamo je stanje nešto malo bolje... pođi u salone DACAR, MARIO ili TRCZ... tamo ćeš naći nešto za sebe, a sve će ti dati na uvid.
AA6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 10:10   #82
Idi u Sloveniju po auto
carevsin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 10:38   #83
Idi bilo kud drugdje osim po toga očitog lažnjaka. Pa više susretrljivosti imaju šoderaši na Jakuševcu
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 18:40   #84
Quote:
scarlett2154 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Imate li iskustava sa autokućom Nippon iz Osijeka?
Gledala sam kod njih Polo 2005g, 56 000km, 1,4 benzinac za 36 000 kn. Kad sam htjela s njime na provjeru km u STP rekli su da ne može jer je uvoz iz Njemačke, na kraju se po servisnoj ispostavilo da je uvoz iz Italije.
Također mi nisu dali da ga provjerim u ovlaštenom VW servisu jer su im oni konkurencija...uglavnom, ne ulijevaju baš previše povjerenja.
Da, auti su im vecinom iz Italije, kroz nekoliko godina isao sam kod njih pogledati nekoliko automobila i uglavnom se svelo uvijek na isto - jako malo su susretljivi, auto mozes probat samo iza njihovog prostora gdje se nedjeljom odvija trznica, dakle 1.,2. Brzina.. Primjerke koje sam gledao nisu bili naj, odnosno bile su odredene sumnje a onda vele da je bolje odustat od auta pogotovo kada auto ne mozes detaljnije provjerit.
Afla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 09:51   #85
Quote:
AA6 kaže: Pogledaj post
Sve je to manje više isto, ali ziti a taj Zvam koji radi već 20ak godina vladaju podijeljena mišljenja... jedni ga hvale da prodava dobre aute jer misli na reputaciju (istina, svi auti tamo nemaju veliku kilometražu), ali opet svi su uvoz (95%) i onda se zapitaj koji mu je interes u prodaji osim ako nema neke muljaže?! Kvalitetan auto i vanka košta, a kako je svugdje manji PDV nego naš, onda auto vanka mora biti barem 20% ispod realne cijene (takvi mogu biti samo oni s manjim karambolom, a i većim naravno), a onda su im ovdje veće marže. S druge strane neki su pisali (sjećam se jedne priče za BMW 5 s 95 tkm) čovjek je rekao da je upalio iz treće, te da je ispod auta bila lokvica... pa sad ti vidi, sve je do modela i ja bih rekao sreće da ti se dogodi da pogodiš na ono pravo...
Ma upravo to, ili je marža velika ili je bilo neko sranje. Sad gledam po mobil.de i scout24 aute cijene su dosta niže, samo i to je ko macak u vreci. Rodak koji mi gore živi, mi je rekao da dosta auta koji se prodaju kako osobno kako auto kuće drže turci i da od toga treba bježat.
zknezic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 10:24   #86
Prvo i osnovno je detaljno provjerit auto prije kupnje, nije bitno di kupujes i od koga kupujes. Ako ne znas povijest auta i prodavac ti ne dozvoljava da ga provjeris, bjezi od toga...
ado120 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 10:44   #87
Svi pljuju po tim preprodavačima. Ja osobno nemam loša iskustva. to da te hoće opelješiti za cijenu stoji, ipak su trgovci i bitno im je što više zaraditi. ali da ti uvale svjesno neku krntiju - mislim da ne - barem iz mog iskustva. I njima je stalo da je klijent zadovoljan sa kupnjom, da priča okolo dobro o njima, ili se možda za koju godinu ponovo vrati. Razlika u cijeni vanka i kod nas je dovoljna da se zaradi.
loofi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 11:04   #88
Dakle, bio sam klinac i bio sam tvrdoglav u PM

Isao sam solo kupiti auto... Da, nisam bio bas pametan...

Ono sto sam dobio od preprodavaca je: gume za smece (tvrdio je da mogu jos dvije sezone izdrzat), nije radio lijevi podizac stakla, desno sjedalo se nije moglo pomaknut, brisaci za smece, diskovi plocica za smece, nakon 5 dana mi je riknuo kompresor klime, slinila je gumena cijev od turbine...i jos poneka sitnica vise se nemrem ni sjetit

Da ne pricam u kakvom su stanju bili filteri

A po njegovim rijecima auto u TOP STANJU bez ulaganja

Toliko o tome da zele ostati na dobrom glasu i da ne zele uvalit kramu
carevsin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 11:23   #89
Aute u takvom stanju prodaju i stvarni vlasnici, koji nisu preprodavači, a koji ne održavaju auto kako spada.
franzjoseph is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 11:31   #90
Quote:
carevsin kaže: Pogledaj post
Dakle, bio sam klinac i bio sam tvrdoglav u PM

Isao sam solo kupiti auto... Da, nisam bio bas pametan...

Ono sto sam dobio od preprodavaca je: gume za smece (tvrdio je da mogu jos dvije sezone izdrzat), nije radio lijevi podizac stakla, desno sjedalo se nije moglo pomaknut, brisaci za smece, diskovi plocica za smece, nakon 5 dana mi je riknuo kompresor klime, slinila je gumena cijev od turbine...i jos poneka sitnica vise se nemrem ni sjetit

Da ne pricam u kakvom su stanju bili filteri

A po njegovim rijecima auto u TOP STANJU bez ulaganja

Toliko o tome da zele ostati na dobrom glasu i da ne zele uvalit kramu

Oni vole preuveličavati u pisanju oglasa (sve je TOP) ali na račun toga si mogao rušiti cijenu osim ako već nije bila ispod svih cijena. Većina toga je potrošni materijal, jedino za kompresor klime nisi mogao znati. Veliki servis radiš pod muss. Po meni je bolje kupiti takav automobil pa malo uložiti u njega i voziš se na miru.

Bolje promjenit gume i disk pločice i podizač prozora, crijevo ICa nego radit generalku nakon izmjene ulja a auto se sjaji... Jedino ovo s filterima brine (barem da mu je dao ulje i filtere na vrijeme)
Afla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 12:02   #91
Pozdrav,

da li netko ima iskustva sa Auto Centrom Laki iz Slavonskog Broda?
Našli smo na Njuškalu oglas za Fiat Stilo 1,9 JTD (http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-sti...oglas-12624808), pa ako netko ima nekakvu informaciju, dobro bi došla...

Hvala
BijelaPantera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 12:51   #92
Quote:
carevsin kaže: Pogledaj post
Dakle, bio sam klinac i bio sam tvrdoglav u PM

Isao sam solo kupiti auto... Da, nisam bio bas pametan...

Ono sto sam dobio od preprodavaca je: gume za smece (tvrdio je da mogu jos dvije sezone izdrzat), nije radio lijevi podizac stakla, desno sjedalo se nije moglo pomaknut, brisaci za smece, diskovi plocica za smece, nakon 5 dana mi je riknuo kompresor klime, slinila je gumena cijev od turbine...i jos poneka sitnica vise se nemrem ni sjetit

Da ne pricam u kakvom su stanju bili filteri

A po njegovim rijecima auto u TOP STANJU bez ulaganja

Toliko o tome da zele ostati na dobrom glasu i da ne zele uvalit kramu
Vecinu ovog moze se pripisati mladosti naivnosti i neiskustvu, sto i sam priznajes.

Po meni sverceri najcesce mogu zajebat sa skinutom km, i eventualno sa skrivanjem sudara ili nekih mehanickih ostecenja na motoru koje zamaskiraju gustim uljem, aditivima i ostalim trikovima, mada ce pametan kupac sve to otkriti, ako imalo ukljuci mozak.

Sve drugo je izrazito krivica kupca - jer stanje i guma i diskova i plocica i brisaca i podizaca se moze vidjeti i probati.
I to je sve ionako potrosna roba, jedino sto sverceri rade je da napisu u oglasu da je sve tip top, a kad dodjes druga prica.

Na kraju krajeva, to su sve stvari na kojima se spusta cijena.
__________________
Ako se osjećate glupo, sjetite se da postoje odrasli ljudi koji vjeruju da su dva pigvina došetala s Južnog pola kako bi se ukrcali na brod te izbjegli poplavu.

Tekućine se NE sipaju!!!
Moonraker is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 14:49   #93
Quote:
Moonraker kaže: Pogledaj post
..koje zamaskiraju gustim uljem, aditivima i ostalim trikovima, mada ce pametan kupac sve to otkriti, ako imalo ukljuci mozak.
a kako ce ovo otkriti osim ak prodavacu 'gratis' ide mijenjati ulja u autu?
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 15:08   #94
Quote:
carevsin kaže: Pogledaj post
Dakle, bio sam klinac i bio sam tvrdoglav u PM

Isao sam solo kupiti auto... Da, nisam bio bas pametan...

Ono sto sam dobio od preprodavaca je: gume za smece (tvrdio je da mogu jos dvije sezone izdrzat), nije radio lijevi podizac stakla, desno sjedalo se nije moglo pomaknut, brisaci za smece, diskovi plocica za smece, nakon 5 dana mi je riknuo kompresor klime, slinila je gumena cijev od turbine...i jos poneka sitnica vise se nemrem ni sjetit

Da ne pricam u kakvom su stanju bili filteri

A po njegovim rijecima auto u TOP STANJU bez ulaganja

Toliko o tome da zele ostati na dobrom glasu i da ne zele uvalit kramu
Pa zar misliš da da stvarni vlasnici ne prodaju takve aute? Oni ih tek prodaju, a oni "šverceri" koji žele zaraditi takav auto dovedu u red i prodaju za više.

Razlog? Krajni kupac nikad ni po kojoj cijeni neće kupiti puno jeftiniji auto u koji treba odmah uložiti, (90% njih) već će se okrenuti i otići dalje. Onaj švercer koji želi i misli raditi će takav auto kupiti jeftinije, srediti te neke nedostatke, prodati i zaraditi.

Kod kupnje se treba više fokusirati na ono što kupuješ, a manje od koga kupuješ. Recimo da i ti želiš okrenuti paru na nekom autu, hoćeš li uzeti auto za koji vidiš da se doslovno raspada? Nećeš, jer ćeš imati osjećaj da će se auto prije raspasti nego ga ti dovesti kući, a tu kruha nema.

Ovo sve što si nabrojio se riješi za siću, a za kompresor klime teško da je on mogao znati kad će riknut, da nije tebi, njemu bi, to isto vrijedi i za senzore i sl. điđe.

Sada mi još ostaje pitanje što si ti radio kod pregleda auta, da si pregledao auto sve bi to vidio?
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 19:18   #95
Glupo je generalizirati jer ima raznih tipova švercera i salona rabljenih.

Recimo, ima švercera koji ni firmu nemaju nego samo otkupljuju aute (obično na neovjereni ugovor ili tak neku foru), i onda prodaju dalje.
Obično takvi il imaju nekog fušera koji im jeftino može odraditi limarsko lakirerske radove i nekog jeftinog mehaničara koji im može odraditi sitnije popravke.

Takvom je frendica prodala Corsu '96 1.0 za soma ojra, lik je polakirao apšisali blatobran, polakirao branike, stavio nove kočnice i nove brisače , ispolirao i prodao za 1400 eur...



Ima švercera koji uvoze iz vana... I tu ima muljatora koji masno skidaju kilometre, ima onih koji uvoze sa stvarnim km ali su im auti u pravilu i skuplji... ima svega


Ima onih koji po HR kupuju pa prodaju... recimo baš frend il neki rođak ak sam dobro shvatio od Josipa4 mi je pokušavao prodavati Clio za koji je tvrdio da je OK stanje.. A brate mili to je bio kramp kojeg je boja držala na okupu..

I ima salona tipa recimo autohrvatska i trcz di se lako da nać jako dobrih primjeraka auta jer to ima auta iz leasinga održavanih redovno u ovlaštenim servisima, od raznih firmi, RACa i sl. , auta danih pod račun koje oni prije provjere na dizalici itd itd. ali naravno sve što vrijedi nije jeftino, pa su u pravilu skuplji od švercera...
freelife is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 19:52   #96
Quote:
freelife kaže: Pogledaj post
recimo baš frend il neki rođak ak sam dobro shvatio od Josipa4 mi je pokušavao prodavati Clio za koji je tvrdio da je OK stanje.. A brate mili to je bio kramp kojeg je boja držala na okupu..
To je bio Clio od frenda, samo ja ti nisam rekao za taj Clio već si ti slučajno naletio na njega. Ja sam ti preko PM-a rekao da je Clio slagan i da nije baš ok.

To ti je uzeo od jednog ovlaštenog, taj auto je firma dala unutra i uzela novi, a prodavač iz ovlaštenoga ga je nazvao da ima auto i ti taj auto moraš uzeti. Ono što se odmah vidjelo je da je puštao auspuh i dizal je temp. To se sredilo, išla je nova brtva glave, ali je trošio puno ulja jer motor nije valjao. Na kraju je stavljen u njega drugi motor sa karambola i bio je ok. Onak se nije mogo prodati. To je ono čega se sjećam.


A glede uvoza... danas mi frend koji radi u D tražio čitav dan aute i našao jedan od privatne osobe. Prešao je puno salona i stvari su ovakve, barem u većini slučajeva. Postoje auti koji idu samo u izvoz i ne možeš ga kupiti da D tržište jer su skinuti KM. On ga pitao zašto ne može na D table, a handler veli da zato jer ima puno km, a na satu 230 000 km.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.

Zadnje uređivanje Josip4 : 06.09.2014. at 20:03.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 21:03   #97
I onda naš uvoznik skine još 100 000 i prodaje.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 21:10   #98
Ma ništa ja ne kažem za tebe, ti si stvarno rekao kak stvari stoje.

Ali on je govorio kak je auto čist OK a auto se raspadao... Imao je truli auspuh sa navarenim nekim nastavkom za kojeg pojma nemam kak je na toj nakupini hrđe stajao, hauba je imala finog lufta, sa pragova se ljuštila boja, hrđe posvuda, motor u banani, ručica mjenjača letala svuda... uglavnom kramp kramp...
freelife is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 21:11   #99
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
I onda naš uvoznik skine još 100 000 i prodaje.
Ne treba nužno skinuti, skinu i ovi gore previše.

Jedan švaba koji radi sa mojim frendom gore veli da mu brat radi u jednom servisu i da svaki dan skidaju km autima koji su za export. Ako se slučajno tko nađe gore, neka prvo pita može li se taj auto prodat u D, odnosno stavit na D rege, jer kako stvari stoje izgleda da svaki nije za D.

Na kraju je danas uzeo auto od privatne osobe (kasnije se ustanovilo da je lik iz BiH, došao za vrijeme rata) i rekao da se to gore brzo sredi. Kao kupac ode na MUP i onda bi on morao platiti odšetu. A sad, jel tako ili ne.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 21:11   #100
I onda ga naš kupac vozi još sto tisuća pa vrati za 50 i proda sljedećem naivcu ili još gore šverceru koji skine idućih 50. I tako se u Hrvatskoj ne prodaju auti iznad 150 tisuća
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:46.