Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2006., 09:18   #41
Jako kisovito
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 19:41   #42
Question SRI LANKA

spremam se na put a nis ne znam...kak je tamo,jel neko bio,kakva su iskustva,savjeti...??
__________________
direct action gets satisfaction
bruant is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 10:54   #43
Upravo sam dobila poziv od domicilnih ljudi da ih posjetima na Sri Lanki.


Preporučite ako je tko bio, kojim kompanijama do tamo (sigurne i normalne cijene)? I od kuda?

I da li će mi biti dosta 10 dana cca 22.06. 01.07. ove godine?

Hvala.
__________________
Lady_Q
...srce skitnice čitav vijek traga za čudima...
Lady_Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 12:16   #44
Hmm, ako ćeš linijskim onda ne očekuj cifre niže od 6000kn i to iz Venecije. Iz Zg je još skuplje.
Ja sam bio na jesen sa LTU charterom direktni let iz Muchena za nekih 3600kn. Našao sam preko last minute agencije.

10 dana? Ovisi šta želiš vidjeti, kako, šta i gdje žive ti tvoji domaćini. Šri Lanka nije velika ali je promet spor. Recimo da bi si trebala odvojiti bar 2 tjedna.
Antičke ruševine na sjeveru, plantaže čaja u brdovitoj i svježoj unutrašnjosti, plaže na jugu, nacionalni parkovi po svuda, odlična hrana, ljudi ok. Prekrasna zemlja i vrijedi ju posjetiti. Tako da ako imaš priliku ne propuštaj je.
Jedino nisam siguran kako monsuni igraju u to doba godine?
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 12:58   #45
Domaćini žive u Colombu. tako da mi je što se letova tiče ok. Joj, već su mi najavili posjete đuglama, jahanje slonova...uh, tražim karte ko luda.

Da li ti je trebala viza? koliko znam prilikom ulaska u zemlju ti ja naprave.

nead mi se kupovati aranžman, jer me domaćini časte sa svime, pa zato tražim karte, ali kako mi se čini, jeftinije mi je kupiti aranžman, pa onda svojim putem.

Aaston, preko koje si agencije išao? Ove moje last minute u Rijeci nude karte po 1000€.
__________________
Lady_Q
...srce skitnice čitav vijek traga za čudima...
Lady_Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 13:28   #46
Quote:
Lady_Q kaže: Pogledaj post
Domaćini žive u Colombu. tako da mi je što se letova tiče ok. Joj, već su mi najavili posjete đuglama, jahanje slonova...uh, tražim karte ko luda.

Da li ti je trebala viza? koliko znam prilikom ulaska u zemlju ti ja naprave.

nead mi se kupovati aranžman, jer me domaćini časte sa svime, pa zato tražim karte, ali kako mi se čini, jeftinije mi je kupiti aranžman, pa onda svojim putem.

Aaston, preko koje si agencije išao? Ove moje last minute u Rijeci nude karte po 1000€.
Preko njih sam kupio kartu. Podigao sam je na aerodromu. (U cijenu su ti uračunate sve takse tj. cijena je konačna).
Colombo ti i nije baš neki zanimljiv grad. Samo jedan veliki azijski grad, ništa više. Što manje tamo to bolje jer je ostatak zemlje ono pravo.

Posjet džungli je vjerojatno Sinharaja forest, kažu da je najočuvanija kišna šuma u ŠL, ionako ih nije puno ostalo. Od životinja nećeš tamo vidjeti ništa osim svakojakih tropskih guštera i pijavica ali šumetina je ok, možeš se i okupati u nekom jezercu pod slapom usred šume.

Većina turista slonove ide vidjeti u Pinnawelu pored Kandya, to ti je neko sirotište za slonove. Po meni je daleko bolje pogledati ih slobodne u jednom od nacionalnih parkova. Mi smo bili u Uda Walave, tamo možeš vidjeti cijela krda i džipom im priči dosta blizu.

Najpoznatiji NP je Yala ali je bio sezonski zatvoren za vrijeme našeg posjeta

Fenomenalne plaže su na jugu od Unawatune do Mirisse.

Mogao bi ustvari i napisati kraći putopis ali sam malo lijen

Vizu dobiješ bez problema na aerodromu, čak ni ne moraš ništa platiti. Samo ti zvekne dva štembilja u putovnicu i sve ok.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 14:03   #47
Hvala na informacijama. "NJIH" često pogledam, nisam ih još kontaktirala, ali ću danas nakon posla.

Fula sam se zapalila, idem definitivno.


Hvala na informacijama. Kakvo ti je iskustvo sa mjenjanjem love? Čime putovati po zemlji, taxijem, busom (nabrajam napamet, kupit ću si LP). Ako ti se bude dalo napisati još koji savjet,molim te, dobro bi mi došao iz prve ruke. Npr. na što da pripazim, što se isplati kupiti isl. Gdje spavati, ako otiđemu druge dijelove zemlje.

Hvala!!!!!!!!!!!!!!!
__________________
Lady_Q
...srce skitnice čitav vijek traga za čudima...
Lady_Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 15:00   #48
Quote:
Lady_Q kaže: Pogledaj post
Hvala na informacijama. "NJIH" često pogledam, nisam ih još kontaktirala, ali ću danas nakon posla.
Ma nemaš ih u biti šta kontaktirati osim ako na njihovoj stranici ne vidiš ono šta te zanima jer van te ponude nema ničeg. Isprobano i provjereno. Cijene ti se približavanjem datuma smanjuju i čim nestane mjesta, nestane i ponuda na netu. Kad smi mi išli kartu sam kupio 10 dana prije polaska, i kasnije sam vidio da prije a ni kasnije nije pala tako nisko. Ipak, u avionu je bilo još dosta mjesta.

Sad nemam previše vremena ali kasnije u toku dana ili za vikend ti malo više opišem gdje smo bili, kako i zašto. Valjda ću tim činom biti stepenicu bliže raju

Samo opet ti kažem, nemoj zanemariti monsune. Jesen (9/10 mjesec) je ok ali sreo sam dole na plaži (Unawatuna) ekipu koja je bila tamo u osmom mjesecu. Rekli su da su sedam dana bili na plaži i da je 7 dana lijevalo kao iz kabla.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 00:04   #49
dio I

Sve cijene ću davati u rupijama jer mi se neda preračunavati svaki put. Tečaj je bio 1euro=130rs.

Na aerodromu smo uzeli taxi do Kandya. Nakon vožnje do Munchena i 9 sati leta bilo je najlakše odmoriti jedan dan ali nisam htio gubiti dragocijeno vrijeme. Taksijem smo se vozili 3,5 sata za 4300rs. To je službena cijena sa aerodromskog šaltera na aerodromu, ako izađeš vani možeš s taksistima dogovoriti dosta povoljniju cijenu. Budući je mojoj suputnici ovo bio prvi put van Europe htio sam joj ublažiti prvi šok s Azijom i poštedio sam je pregovaranja sa 100 ljudi.

Inače ako želiš prenoćiti nakon dolaska tada se ide u obližnji Negombo gdje ima podosta smještaja ali je zato plaža bezveze. U Colombo zbog toga nije potrebno ići jer je dosta daleko.

Kao šta sam rekao ceste su loše i grbave, autobusi su loši spori i smiješno jeftini. Najveći problem je šta si ne možeš rezervirati mjesto unaprijed, jednostavno čekaš bus, uletiš i ako ima mjesta ok, ako nema stoji satima. Prtljagu vučeš sa sobom unutra. Na kraju se ispostavilo da ni jedan jedini put nismo koristili bus za putovanje od grada do grada nego samo vlak, taksi i tuk-tuk (motorna rikša). Bilo je dovoljno jeftino a nama se jednostavno nije dalo gubiti po cijele dane po busevima pored toliko toga za vidjeti.

Dolazak u Kandy je bio prilično blesav, na jednom check pointu nas je zaustavio neki pandurčić (to je bio jedini put) i pregledavao putovnice onako iz dosade. Čim ih je primio pogledao je korice, pogledao nas i guknuo:
''America?''
''No'', rekao sam mu, ''Croatia, Europe... we are from Europe...''
Otvorio je putovnicu, glupavo je gledao u nju pa onda u mene i guknuo ponovo:
''America?'' E 'bemti bedaka
Čak je i taksist zakolutao očima.

Smještaj svuda po ŠL smo plaćali uglavnom po 1000rs za dvokrevetnu sobu s kupaonicom. Uglavnom su sobe bile ok, imaš jeftinije a imaš i skuplje. Naši kriteriji su bili da je čisto, da ima kupaonicu i da nije u nekoj žabokrečini. Sve sobe su imale stropni ventilator i mrežu protiv komaraca. Znali smo dobiti sobu kategorije ''majku im bezobraznu'' a znali smo dobiti i sobu sa ogromnim krevetom kao u dvorcima.

Prvi doručak u Kandyu je isto za pamćenje. U hotelčiću gdje smo prespavali mogli smo i doručkovati. I tako lijepo njihova kućna pomoćnica donese kruh,maslac, marmeladu od ananasa, čaj i šećer. Inače gdje god smo išli za doručak su nam davali uvijek i UVIJEK isto.
Sve je bilo ok dok baba nije donijela i nesretni šećer i otvorila poklopac... iz male staklene posudice odjednom je počelo po stolu brijati na desetine malenih paukova (veličine milimetar). Nismo mogli vjerovati
Uzeo sam staklenku i stavio je na susjedni stol. Vlasnika sam samo zamolio da mi donese drugi šećer bez nekakvih životinja.

Kandy je poznat po hramu slonova zuba, tik uz jezero. Najbolje ga je posjetiti navečer kad se održava ceremonija i kad su sve prostorije otvorene za posjetitelje. Pored Kandyija je prekrasan botanički vrt. U Pinnawellu, sirotištu za slonove nismo otišli. Čuo sam kasnije svakakve komentare, nekim se turistima svidjelo neki nisu baš bili oduševljeni.
History restoran je za preporuku, odlična hrana i odličan ambijent. Ukusna večera za dvoje 800rs.

Od Kandya smo krenuli na sjever u razgledavanje antičkih ruševina. Dambulla, Sigiriya, Anuradhapura i Polonnaruwa su relativno blizu ali ako nemaš puno vremena za se zajebavati busevima unajmiš auto s vozačem. Od svega ovoga izostavili smo Anuradhapuru radi uštede vremena.
U hotelu su za dvodnevni najam auta i vozača tražili 11000rs. Ujutro smo krenuli na autobusnu i dogovorili za 6000rs=46eura. To je za dva puna dana, 300-tinjak km, auto, gorivo, smještaj i hranu za vozača - sve uključeno.

Dambulla su hramovi u pećinama. Na slikama djeluje impresivnije nego šta zbilja je. Bar je to naš dojam. Viđao sam i zanimljivijih stvari. 1000rs ulaz.
Za ostalo vrijedi kupiti zajedničku ulaznicu za 40$ po osobi. Skupo ali nema ti druge.
Sigiriya je 'must see'. Stijena iznikla usred šume sa ruševinama na vrhu. Pogled s vrha spektakularan. Polonnaruwa je prepuna ruševina, stare ogromne stupe (dagobe) su impresivne. Polonnaruwa je već blizu zaraćenog područja i sve je puno vojske, prelijetanja vojnih helikoptera i vojarni. I to je to, ništa naročito. Vojska ko vojska.

Nakon ta dva dana vratili smo se u Kandy i vlakom krenuli na jugu preko planina i bekrajnih plantaža čaja do Elle, malenog mjesta. Vlak je za kikiriki i dosta drndav čini se kao da će vagoni iskočiti svaki na svoju stranu.
Jesam li rekao da je vlak drndav?

Nastavak slijedi...
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i

Zadnje uređivanje aaston : 17.02.2007. at 11:58.
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 00:50   #50
dio II

.......

Elem... gdje sam ono stao ...
Najljepša stvar u onome šta se tamo sa podosta mašte i optimizma naziva 'vlak' je da možeš visiti na vratima dok vozi. Ili sjedneš na ulaz i uživaš u propuhu i prekrasnom krajoliku. Eh da, prije puta odi zubaru nek ti detaljno pogleda plombe jer bi od silnih vibracija mogle izletjeti

Radi iskakanja prethodnog vlaka iz tračnica ipak smo morali iz vlaka sići stanicu ranije, nas par turista se utrpalo u jedan kombi i za sitnu paru stiglo na cilj. Hotelčić je bio na vrhu sa luuudim pogledom na brda s lijeve i desne i strane i dolinu koja se otvarala daleko pred nama. Iduća dva dana smo malo planinaruckali po okolnim vrhovima... ustvari to je bila više šetnja. Do vrha Ella Rock nas je odveo jedan lokalac. Vidio je da glavinjamo među plantažama čaja u krivom smjeru pa nas je uputio... ali tada je vidio da turisti sa propuhom među ušima i dalje ne znaju kamo im je za poći. Ništa... stavio je svoje banane u neki grmićak i počeo hodati ispred nas kroz čaj, kroz šumu i sve do vrha. Sačekao nas je da se nauživamo pogleda i vratio nas je dole do staze. Ništa nije tražio, nije čak ni govorio engleski. Dao sam mu nešto para jer nam je strašno puno pomogao. Bez njegove pomoći aaston bi još tražio put do vrha

Idući cilj bila je Embilipitiya tj. Uda Walawe NP. Za nekih 70km trebalo je promijeniti tri busa i potrošiti pola dana. Taksisti su tražili 4000rs osim jednog čiče koji je sa 2500 spustio na 2300rs. I uzeli mi bosonogog čiču da nas otpelja u svom kombiju. 2 i po sata vožnje autom. Busom bi potrajalo do nove godine....2015 možda.

U Embilipitiyi i nema nekog izbora za smještaj ali je ponuđeni hotel ok. U restoranu imaju najbolju hranu i najveće porcije u ŠL. I po najeftinijim cijenama. Otišao sam sam na ručak a kad sam vidio porciju skoknuo sam po suputnicu. Na kraju ni nas dvoje nismo sve uspjeli pojesti
Usluga je bila takva da sam se osjećao kao da večeru plaćam bar 200eura a ne 450rs.
Jedina zamjerka na hotel bila je buka noću sa obližnje terase. Nešto je ekipa slavila a to ne ide bez pjesme, muzike i pljeskanja. Majke, sestre, tetke i ostalu rodbinu spominjao sam im sve do iza ponoći kad sam se vjerojatno onesvjestio od silnog psovanja.

Safari u NP je 2150rs po osobi za ulaznicu i smotanog rendžera kojeg kao privjesak moraš voditi sa sobom i 1125rs po osobi za trosatnu vožnju džipom iz vremena kad ni piramide još nisu bile izgrađene. Bar smo taj džip imali samo za sebe. Park preporučam radi obilja slonova. Točno u 16.00 njih 50-ak odlazi na kupanje. Mogu se još vidjeti, krda bivola, krokodili, paunovi, papige, tukani... Onome tko je bio na safariju u Africi vjerojatno neće biti impresioniran ali ostali vjerovatno hoće.

Od Embilipitiye do Deniyaya smo otišli sa tuk tukom, čisto iz zajebancije. 1800rs i 2-3 sata truckanja. Bilo je dijelova ceste gdje smo morali izaći kako bi se nesretno vozilo probilo preko razlokane ceste
Čak mi je i ruksak uspio ispasti van

E u Deniyayi je smještaj bio loš ali nije ni bilo nekog izbora. Od tamo smo otišli u Sinharaja forest. Bilo je suho pa su nas pijavice minimalno gnjavile. Prijevoz i obavezni vodič 1800rs po osobi za dobrih 4-5 sati hodanja.

Iduće jutro kad smo htjeli otići dalje uletjeli smo u jednu prilično glupu situaciju. Htjeli smo do Unawatune na obali sa tuk tukom ali ovi superlijeni taksisti nisu baš bili od volje. Opalili su nekakvu cifru i nije im se dalo cjenkati. Kako bi kojeg pitao tako se on od ostalih raspitivao koliku cijenu su nam rekli. Njima je jednostavno nepojmljivo bilo da ih turisti pitaju za prijevoz i to još do drugog grada. Tek kasnije smo naletili na jednoga koji nas je odveo za 1700rs. Dečko mi baš nije djelovao bistro previše i do samog kraja nisam baš bio siguran da on zna kamo treba ići
Još sam mu skrenuo pažnju da ne jurca previše jer je taman sa onom jebenom trokolicom počeo ubadati đire kao da je na Mote Carlo reliju.

Posljednji nastavak slijedi...
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i

Zadnje uređivanje aaston : 17.02.2007. at 12:22.
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 13:05   #51
dio III

....I tako se mi dotruckali u Unawatunu, prelijepi zaljev sa klasičnom pješčanom plažom u sijeni palmi. Da nema hotela i restorana odmah do, izgledalo bi još ljepše. Unawatuna je samo jedno od mnogobrojnih područja koje je bilo zbrisano s lica zemlje zbog tsunamija ali je zato jedno od najbrže izgrađenih naselja zahvaljujući donacijama turista. Ostala neturistička mjesta su još u poluruševnom stanju.

Namjeravao sam iznajmiti motor za vozikanje uokolo ali kako je bila predsezona očito biznis još nije počeo, tako da nisam ni vidio mjesto gdje bi ga mogao unajmiti.

Mreža za komarce u sobi je imala 2-3 rupe pa su se prvu noć ti mini vampiri uvukli unutra. Drugi dan sam tražio da mi ju promijene, ova druga je bila ok i navečer sam sve dobro zatvorio tako da ni virus ne može uletjetjeti a kamoli komarac. Ali... ujutro sam opet jednoga našao unutar mreže
Nisam vidio maskirne boje na njemu pa otpada pomisao da je to bio komarac-komandos, preostaje jedino ideja da se teleportirao...mda, definitivno se teleportirao sa Voyagera ili nečeg sličnog

Otišli smo do Koggale kako bi mogli snimiti specifičan način ribarenja. Vozač tuk-tuka nas je doveo do ribara koji su odmah skočili na motke za 300rs (tražili su 1000rs) kako bi nam to demonstrirali. Inače to plaćanje glumatanja mrzim iz dna duše ali zahvaljujući turizmu oni i kad zaozbiljno ribare traže da ih se plati ako ih slikaš.
U povratku stali smo na jednu začudo pustu plažu negdje oko Dalawelle. Krivo mi je samo da je nismo ranije otkrili, očekivali smo da je cijela obala načičkana restoranima, bungalovima itd...

Tu na obali su i cijene nešto više ali to smo i očekivali. Tako da smo za jedan dobar ručak za dvoje plaćali i do 1200rs. Ali zato je hrana
Cijena smještaja je ostala uvijek oko 1000rs jer je bila predsezona. Idealno vrijeme- nema više monsuna a još uvijek ima malo turista.

Galle, jedini obližnji pravi gradić nije ništa naročito. S morske i kopnene strane je opasan zidinama još iz vremena portugalaca. Kad je tsunami roknuo grad je bio poplavljen a voda upravo radi zidina nije se mogla brzo povući. I danas svi ti ljudi na obali žive u velikom strahu od divljanja mora.

Zadnje mjesto koje smo razgledali je Hikkaduwa. Tuk tuk je bio 100rs do Gallea i još 400rs do Hikkaduwe. Vlak isto ide ali ga je trebalo dosta čekati. Soba u Hikkaduwi je bila još i najbolja. Za razliku od Unawatune mjesto nije u zaljevu nego na otvorenoj obali. Plaža je zanimljiva jer na samo nekoliko metara od obale plivaju velike morske kornjače koje ponekad noću izlaze polagati jaja u pijesak (propustih). Odjednom smo ih nabrojali 5-6 komada, svako toliko bi izvirile iznad površine. Bilo bi lijepo da sam mogao plivati oko njih ali taj potez bi bio ravan samoubojstvu. Bili su veliki valovi a one se zadržavaju tamo gdje ima podvodnih stijena
Pa sad ti budi budala i odi, s tako jakim morem ostavit ćeš kosti tamo. Tamo gdje je bilo za kupanje ok kornjača nije bilo.

Put do Negomba, mjesta najbliže aerodromu gdje smo prenoćili je vodio preko glavnog grada Colomba dokle smo došli vlakom (nekoliko sati). Ima nekoliko željezničkih stanica u glavnom gradu pa treba paziti kamo ćeš vani. Namjeravao sam provesti cijelo popodne tamo. Aha... bilo je tako zanimljivo da smo nakon nepuna dva sata već sjedili u rikši na putu za Negombo.

Centar Colomba je koma, sve ulice oko poslovnih zgrada su blokirane visokim ogradama, check pointovima, bunkerima od vreća pijeska - i sa hrpom vojske. Na svakom križanju te pitaju kamo ideš. Centar je pust, još je bila i oblačna nedelja poslijepodne pa je sve skupa izgledalo avetinjski. Slikanje strogo zabranjeno, osm ako ne se ne želiš upoznati sa gostoljubivošću zatvorskih čuvara
Ali zato su vozači tuk tuka legendarni, nudili su nam obilazak grada i ne razumiju rječcu ''ne''. Čista suprotnost od svojih nezainteresiranih kolega u Deniyayi. Neki su nas pratili po cijelom kvartu i spuštali cifru
Bilo je očito da od posla nisu imali ni ''p''.

Tuk tuk do Negomba 800rs, pala je kišurina i cerada kojom je bio zagrnut stražnji dio vozila je lelujala oko nas kao supermanov ogrtač
Negombo je bezveze, plaža je prljava i loša. Tamo se ne ide radi kupanja i sunčanja nego samo radi blizine aerodroma.
Idući dan smo imali let za Munchen.... još jednom predivnom putovanju je došao kraj.

Zaboravio sam samo reći da smo kod Polonnaruwe zajahali slona. Cifra 20$ po osobi za sat vremena, od toga 20min po asfaltiranoj cesti, 20min. po nekim poljima oko sela i 20min. za natrag. Bio sam razočaran jer sam prije nekoliko godina u Nepalu imao to isto ali za upola cijene i za tri sata po pravoj prirodi među nosorozima
Neka, glavno da je boljoj polovici to bilo zanimljivo i da je ona bila zadovoljna s tim jahanjem
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 18:54   #52
Sri Lanka - komentar na aaston

Aaston svaka cast na dobrom i iscrpnom postu, uz male dopune (ne da mi se quotat pa cu u jednom postu c/p)

Ipak bi u Colombo trebalo otici dan-dva, lutati.
"Kandy je poznat po hramu slonova zuba, tik uz jezero" zapravo Temple of the Tooth, Budinog zuba.
"U Pinnawellu, sirotištu za slonove nismo otišli." Šteta, šetlja uz samo krdo slonova je doživljaj.
Dambulla slobodno zaobići ali Anaradhapuru ne, u krajnjoj liniji tamo raste nastarije stablo na Zemlji.
Polonnaruwu ne zaobići.
...

Kako nemam bas vremena opisivati nasu Sri Lanku, mi smo direktno u Colombu dogovorili aranzman, auto s klimom, vozač i odlični (4-5*) smještaji 15 dana 24/7 za 1000 EUR za dvoje, vozač je poručio ako je tko zaniteresiran direktno dogovarati sve moze biti cca 700 US$ za dvije osobe. Pa ako koga zanima javite se, moram pronaci mail od covjeka kojeg apsolutno preporučam.
agm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 20:23   #53
Quote:
agm kaže: Pogledaj post
Ipak bi u Colombo trebalo otici dan-dva, lutati.
"Kandy je poznat po hramu slonova zuba, tik uz jezero" zapravo Temple of the Tooth, Budinog zuba.
"U Pinnawellu, sirotištu za slonove nismo otišli." Šteta, šetlja uz samo krdo slonova je doživljaj.
Dambulla slobodno zaobići ali Anaradhapuru ne, u krajnjoj liniji tamo raste nastarije stablo na Zemlji.
Polonnaruwu ne zaobići.
Hvala na komentaru i hvala na ispravku za Kandy, istina krivi zub sam naveo

Pinnawela i Anuradhapura su ispali radi nedostatka vremena. Uglavnom taj nedostatak vremena je relativna stvar, nismo željeli jurcati uokolo samo kako bi sve vidjeli već smo radije razgledavali nešto manje ali u nekom normalnom tempu.

A Colombo bi rekao da je stvar ukusa. Viđao sam i prije velike azijske gradove pa mi i nije bio baš interesantan. Čak i da smo imali nekoliko dana viška radije bi posjetili još jedan od nacionalnih parkova nego glavni grad. Šoping nas nije zanimao a niti tamo po mojoj procjeni baš nema nešto od čega bi turistu zastao dah.
Vidim da za Dambullu imamo slično mišljenje

Inače mi smo imali neku osnovnu rutu kojom smo se kretali (Kandy, cultural triangle, unutrašnjost, neki od NP, južna obala, aerodrom) a točnu odluku kamo ćemo idući dan i koliko ćemo se zadržati donosili smo dan za danom ovisno o raspoloženju i inspiraciji
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 11:34   #54
Hvala na iscrpnom putopisu. Izuzetno me se dojmio i postajem pomalo žalosna koliko toga propuštam čitajući ovakve stvari, ali za dobro...nikad nije kasno.


Provjerila sam s domaćinom, vrijeme je tada na njegovoj strani ok i ništa me ne spriječava.

Planiram putovati s dečkom, ali postoji mogućnost kako on neće moći tada ići, pa me interesira, je li sigurno za samu curu tamo?

Pronašla sam avio karte iz Munchena i Frankfurta po cca 600€. Je li to dobra cijena ili da čekam last minute?

I do tih gradova u Njemačkoj: avionom (iz Zga sam vidjela karte po 300 - 400€????), busom ili vlakom?

Hvala, ne znam što bih bez vas. Preporučate da kupim LP ili mi je to nakon ovakvog dobrog i iscrpnog izvještaja nepotrebno?
__________________
Lady_Q
...srce skitnice čitav vijek traga za čudima...
Lady_Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 13:54   #55
Heh, sama cura? Ovisi o tebi. Činjenica je da sline za bijelkinjama, plavušama pogotovo. Ovu moju su ponekad gutali očima, dva puta su čak i pitali da li se mogu slikati s njom. Ako si osjetljiva na dobacivanja i slične sitne gadosti (mi se s time nismo susretali) možda bi ti moglo tamo biti neugodno samoj, ako te boli kita za sve to i znaš odjebat ekipu onda će ti biti lakše. Rekao bi da sve ovisi od osobe do osobe. Nema sumnje da ako ideš s dečkom bit će ti puno puno lakše. U krajnjem slučaju ako već ideš sama možeš postupiti kao agm.

600eura je realna cijena ako su takse uključene (iz Zg ti je oko 680+takse, vjerojatno nekih 150,200 eura). Ako misliš uštedjeti odi bez aviona ili si potraži neku low cost kompaniju. Mi smo do Munchena otišli autom.

LP naravno, ako ideš samostalno ne idi nikad bez vodiča bio to LP ili neki drugi na koji si navikla. Ovo gore opisano je samo sažetak dok u vodiču imaš hrpu informacija.

Ovdje si pročitaj za vrijeme. Odabrani termin ti nije baš nešto. Ako možeš prebaci bar za drugu polovinu 9. mjeseca.

@agm, šta vam je sve bilo uključeno u tih 1000eura?
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 11:39   #56
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Heh, sama cura? Ovisi o tebi.
600eura je realna cijena ako su takse uključene (iz Zg ti je oko 680+takse, vjerojatno nekih 150,200 eura). Ako misliš uštedjeti odi bez aviona ili si potraži neku low cost kompaniju. Mi smo do Munchena otišli autom.

LP naravno, ako ideš samostalno ne idi nikad bez vodiča bio to LP ili neki drugi na koji si navikla. Ovo gore opisano je samo sažetak dok u vodiču imaš hrpu informacija.

@agm, šta vam je sve bilo uključeno u tih 1000eura?
600 EUR ako je sve uključeno je dobra cijena, mi smo platili Split-Colombo cca 950 EUR što je bilo papreno ali smo bili u vremenskoj stisci. Imaš relativno povoljne avione do Berlina ali opet ispadne za dvoje bar 150 EUR

Drugi komentar, LP, osobno ga uglavnom ne podnosim jer često lupa gluposti. Npr, na što sam poludio, opisujući Dambullu, Sigiriyu, Anuradhapuru i Polonnaruwu kaže (neću nikad zaboraviti) "Even the most wordly traveler would be astonished..." kao da nikad nigdje nisu putovali. Sigiriya je definitivno must na Šri Lanci, i ova tri su dobri ali njihov komentar. Također nas je LP natjerao detour do Gallea kojeg slobodno propustiti (to nam je odredilo itinerar, da nije bilo LPa možda bi bio drukčiji) ai i niz nepotrebnih skretanja i zaustavljanja.

Teće pitanje, u cijenu je bilo uključeno sve, auto (klima) na aredromu-do aerodroma, 14 plaćenih BB u vrlo dobrim hotelima (Kandy je mislim bio Topaz, Sigirya - Sigirya, i ostali su bili dobri), neograničena klometraža (skupilo se 3.500 km) vozač 24/7 kad i gdje hoćemo, mijenjali smo rutu nekoliko puta, stajali gdje smo htjeli, of the beaten path... sve što smo htjeli, a može i za cca 700 US$ ako se javite našem vozaču, vrhunskom, skromnom, pristojnom, dobrom... čovjeku.
agm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 15:14   #57
kad sam pročitao zadnjih par postova, prva pomisao mi je bila, e da mi se ponovo vratit na sri lanku...vrlo lijepa zemlja u kojoj svako može naći nešto za sebe (priroda,plaže, povijesni spomenici, čak i shopping). meni su "highlight" bile plantaže čajeva na skoro 2000 m visine (prekrasna priroda i svjež zrak), pa onda onaj botanički vrt kod kandy-a. i ja sam uglavnom putovao okolo unajmljujući auto s vozačem. kaj se tiče avionske karte, sjećam se da je condor iz fra letio za cca 400.00 eur. osobno dambulla mi je bila vrlo zanimljiva, Pinnawella je za mene "must see" (nikad u životu nisam vidio toliko slonova na jednom mjestu, iako priznajem da su pojedini dijelovi te lokacije teški "tourist trap" npr. hranjenje beba slonova)
jaffar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 12:55   #58
Teće pitanje, u cijenu je bilo uključeno sve, auto (klima) na aredromu-do aerodroma, 14 plaćenih BB u vrlo dobrim hotelima (Kandy je mislim bio Topaz, Sigirya - Sigirya, i ostali su bili dobri), neograničena klometraža (skupilo se 3.500 km) vozač 24/7 kad i gdje hoćemo, mijenjali smo rutu nekoliko puta, stajali gdje smo htjeli, of the beaten path... sve što smo htjeli, a može i za cca 700 US$ ako se javite našem vozaču, vrhunskom, skromnom, pristojnom, dobrom... čovjeku.[/QUOTE]

agm ovo je dobro znati jer smo cura i ja trebali ici dole drugi tjedan u kombinaciji sa maldivima ali su maldivi bili krcati pa smo to putovanje prebacili za 01/08,sada idemo u indoneziju.
Uglavnom dobili smo putovanje preko agencije u zgu 8 dana u hotelima 4/5,puni pansion i sve ulaznice i vodice sto bi znacilo sve za 750 eura ili isto to samo sa hotelima 3/4 za 450 eura.
Zanima me samo dali je i klopa u tim hotelima kao i ulaznice ukljuceno u cijenu ili ste se samo morali snalaziti u svezi toga jer je cijena super pa odmah pitam kontakt i kako doci do toga covika i dali je on taj vodic moguci vodic?
unaprijed hvala
matija74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 18:34   #59
agm ovo je dobro znati jer smo cura i ja trebali ici dole drugi tjedan u kombinaciji sa maldivima ali su maldivi bili krcati pa smo to putovanje prebacili za 01/08,sada idemo u indoneziju.
Uglavnom dobili smo putovanje preko agencije u zgu 8 dana u hotelima 4/5,puni pansion i sve ulaznice i vodice sto bi znacilo sve za 750 eura ili isto to samo sa hotelima 3/4 za 450 eura.
Zanima me samo dali ste ulaze i ostalo placali sami jer je cijena super pa odmah pitam kontakt i kako doci do toga covika i dali je on taj moguci vodic jer je nama vodic jako bitankao neko kulturno uzdizanje ili nesto nauciti a ne samo lutati?
unaprijed hvala
matija74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 11:26   #60
Quote:
matija74 kaže: Pogledaj post
Uglavnom dobili smo putovanje preko agencije u zgu 8 dana u hotelima 4/5,puni pansion i sve ulaznice i vodice sto bi znacilo sve za 750 eura ili isto to samo sa hotelima 3/4 za 450 eura.
Zanima me samo dali ste ulaze i ostalo placali sami jer je cijena super pa odmah pitam kontakt i kako doci do toga covika i dali je on taj moguci vodic jer je nama vodic jako bitankao neko kulturno uzdizanje ili nesto nauciti a ne samo lutati?
unaprijed hvala
ulaznice, koliko se sjećam, platili smo samo karte za Kulturni trokut što uključuje ulaznice za Temple of the Tooth u Kandyju, ulaznicu za Dambllu, Anuradhapuru, Pollonaruwu i Sigiryu, mislim d je bilo 30US$ po čovjeku i to treba uzeti jer je svaka za sebe ulaznica tipa 10-ak US$. Ne sjećam se da smo drugdje plaćali ulaznice, osim kroz donacije tako da to nije naročito bitno.
Vodič... moj dojam je da Šrilankanci uopće nemaju pojma o svoj povijesti, kulturi i inače (govorim o prosječnih 20 milijuna ljudi ne o iznimkama da me sad ne napadnete) pa ni naš vodič nije bio velika iznimka. Zna gdje turisti idu, zna neke priče, generalno zna bolje od većin ali nisu to evropski vodiči i mislim da je takve teško dobiti. S druge strane naš je bio pristojan, kulturan, nenametljiv i čini mi se potpuno pošten - u više navrata smo ostali bez novaca u raznim pustopoljinama i Santha bi nam posudio, i to se nekako uvriježilo da mi promijenimo, potrošimo, pa dva-tri dana uzimamo od njega... kao bankomat jer ne volimo previše gotovine, i na koncu on uopće ne vodi računa koliko je dao nego mi, i na kraju neće primiti sav dug kao jer smo mi platili ručak ili večeru, onda svađa, pa uzme, pa cijeli ciklus opet, a znali smo mu bit dužni 100-200 US$ a uzmi u obzir da je njhova plaća prosječno 50 US$. Stvarno preporučamo. Njegova adresa (ako još vrijedi, nsmo se mailali od jeseni 2005):
Shantha Narendrasinghe
[email protected]
Tel: 0094 115679763 Fax: 0094 114303593
(Office hours S/L time 8.00 a.m to 8.00 p.m)
Hot Line : 0094 723261031
www.imgonetours.com

Što se tiče hotela, ipak bi uzeo * više, nije to Evropa i bitno je doći i otuširati se na miru, puni pansion ne bi uzimao jer ste ograničeni, iako je dosta teško bar za nas naći jestivu hranu. Indijska kuhinja nam baš ne paše.
Ja bi uzeo najjeftiniji mogući aranžman zbog avionske karte, a dolje uplatio vožnju i smještaj po otoku po svom izboru. Nama se to uvijek čini najbolji izbor.
Sretno
agm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:18.