Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2012., 13:58   #1
Anteverzijski sindrom

Moj sin star 2 godine i 4 mjeseca pri hodanju zabacuje stopala prema unutra. Uz to, počeo je i hodati na prstima. Hodanje prema unutra je oduvijek, otkad je prohodao, a hodanje na prstima unatrag par mjeseci.

Danas smo bili kod ortopeda.

Za hodanje na prstima kaže da nije uzokovano nikakvom deformacijom, nego se dijete tako zabavlja, igra se - tetive su mu dovoljno dugačke i to je ok.

A za hodanje prema unutra zapravo nisam shvatila u čemu je problem, nešto s položajem i kutem kretanja bedrene kosti. Jedina "terapija" je zabrana sjedenja u W položaju na podu. Na netu sam našla da je to tzv. anteverzijski sindrom.

Kako mi ortoped nije preporučio nikakve vježbe, jedino zabrana sjedenja u W (što zaista ne znam kako da izvedem jer on u tom položaju provodi jako puno vremena igrajući se autićima, kockama, puzlama.... na podu), a čtam da vježbice postoje, ako netko ima takvo iskustvo, molim vas da mi objasnite kako se vježbice rade.
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 16:18   #2
Moja mala ima sada skoro 9 godina i isto zabacuje stopala prema unutra. Ima vježbe ali baš ne pomažu iskreno - baš zbog te bedrene kosti. Rekli su nam da je rolanje, klizanje izvrsno za to.
Prvi put smo sada zbog toga dobili anatomske uloške i to u Božidarovićevoj. Do sada smo bili i na Šalati i u Klaićevoj i stalno su nam ponavljali da će se to samo od sebe ispraviti
Ulošci su rađeni točno po mjeri i pomažu definitivno no to je nešto što će morati nositi cijeli život.
Da, ima uz to i spuštena stopala.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 18:32   #3
Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
Moj sin star 2 godine i 4 mjeseca pri hodanju zabacuje stopala prema unutra. Uz to, počeo je i hodati na prstima. Hodanje prema unutra je oduvijek, otkad je prohodao, a hodanje na prstima unatrag par mjeseci.

Danas smo bili kod ortopeda.

Za hodanje na prstima kaže da nije uzokovano nikakvom deformacijom, nego se dijete tako zabavlja, igra se - tetive su mu dovoljno dugačke i to je ok.

A za hodanje prema unutra zapravo nisam shvatila u čemu je problem, nešto s položajem i kutem kretanja bedrene kosti. Jedina "terapija" je zabrana sjedenja u W položaju na podu. Na netu sam našla da je to tzv. anteverzijski sindrom.

Kako mi ortoped nije preporučio nikakve vježbe, jedino zabrana sjedenja u W (što zaista ne znam kako da izvedem jer on u tom položaju provodi jako puno vremena igrajući se autićima, kockama, puzlama.... na podu), a čtam da vježbice postoje, ako netko ima takvo iskustvo, molim vas da mi objasnite kako se vježbice rade.
mi smo imali tu dijagnozu koju nam je postavio ortoped

uglavnom mi smo otišli ortopedu radi njenog čudnog puzanja a to je bilo na guzi s tim da je uvijek jedna i to ista noga skvrčena kao turski sjed a druga ravno ispružena i s to ispruženom i rukama je grabila po podu i tako puzala,kao majmunčić

koliko je on meni objasnio to je radi te bedrene kosti ali nešto u kuku(ali nema veze s kukovima u onom smislu remenčića i slično) nego da je nama odraslima to zarotirano toliko ,djeci još više a njoj još više

vježbica ima ali ona je bila premala tada za njih i on je to sam rekao ali je rekao kad će moći da ih radimo a to je hodanje po ravnoj liniji kao manekenke,predložio je rub nogostupa,vožnja biciklom i dalje se nemogu sjetiti jer takvim pokretima se tjera tijelo i to sve da stoji ravno i tako se vježba

na kontrolu smo išli i rekao je da joj se ispravilo,da je još malo prisutno i da na daljnje kontrole nemoramo doći

predlažem da odete kod dr. tiefenbacha kod kojeg smo mi bili,predivan dr.
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 09:10   #4
hvala cure.
i nama je spomenuo ortopedske uloške, ali to eventualno tek za godinu dana, jer je još premali za bilo kakvu terapiju.
ride-a-bike se ne računa, je li tako? znam da ne, jer su pokreti nogica drugačiji nego kod pravog bicikla. i to ćemo dogodine, još je mali i za bicikl.
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 14:46   #5
Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
hvala cure.
i nama je spomenuo ortopedske uloške, ali to eventualno tek za godinu dana, jer je još premali za bilo kakvu terapiju.
ride-a-bike se ne računa, je li tako? znam da ne, jer su pokreti nogica drugačiji nego kod pravog bicikla. i to ćemo dogodine, još je mali i za bicikl.

Ma sta je prerano. daj mjenjaj ortopeda
Mi smo imali problem sa zabacivanjem stopala prema unutra + platfus i od ranih mjeseci malena je po preporuci nosila ortpedske uloske (prve je dobila cca sa 11 mjeseci) i so 2 godine smo sve ispravili uz te uloske i vjezbe. Vjezbe smo provodili tako da sam jednom rukom drzala list nogce a drugom sam razgibavala stgopalo pravilno gore-dolje i druga vjezba da sjednes na pod sa djetetom u krllu i polozis nogice na neki mali valjak ili malu malu flasu pa tako valjas stopalo

BTW: to zabacivanje moze bit iz vise uzroka i nisu sva zabacivanja ista, neka djeca imaju problem u kuku, neka sa bedrom, koljenom a moze bit i cisti problem samo u stopalu
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 13:09   #6
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Ma sta je prerano. daj mjenjaj ortopeda....
i sama sam već posumnjala u taj nalaz i preporuku. dok ga je pregledavao, mališa je jako jako plakao, trgao se iz mog krila, nije dao doktoru da mu dira nogice. sve je trajalo manje od minute. kako je on uspio točno ispipati sve i postaviti dijagnozu - ne znam. ali dobro, ja zaista ne znam ništa o tome i ne mogu reći da doktor nije u pravu. čudno mi je samo to da nema baš nikakve terapije, nikakvih vježbica, ničega - osim zabrane sjedenja u w, što nije teško nego je apsolutno nemoguće provesti s dvogodišnjakom koji je tako naviknut sjediti.
nismo u zg, kod nas nema drugog ortopeda, ima taj i to je to. ali pokušat ću se organizirati da odemo privatno do zagreba...
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:17.