Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2012., 16:41   #101
Quote:
Velvet Black kaže: Pogledaj post
načelno se slažem da godine ne igraju neku ulogu ako se dvije osobe nađu na istoj valnoj duljini. ti si još jako mlada, nemoj misliti da te podcjenjujem, ali činjenica je da ti tek moraš proživjeti neke stvari koje je on već doživio i proživio. ne radi se o 10 godina razlike već 21, a to je značajna razlika.


sve ovisi i o tome kakva je njegova prošlost, ima li iza sebe brak, djecu obitelj.
bitni su pogledi na život, ali isto tako je bitan i stil života koji vodite ili želite voditi.

moj savjet ti je da ne radiš velike planove i živiš dan po dan tu vezu bez velikih očekivanja. pa dok traje, traje
nema djece i nije bio oženjen
ali da, slažem se da je razlika velika
i slažem se uglavnom sa svime rečenim
a ništa, pustit ću da se stvari odvijaju same od sebe pa ćemo vidjeti kako će se sve posložiti
__________________
*My soul is painted like the wings of butterflies, fairy tales of yesterday, will grow but never die. I can fly, my friends!*
Dorchy:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 17:03   #102
Raspoložena sam za esej pa ću iznit svoje mišljenje na ovu temu:

Po meni godine čine razliku. Time ne govorim o razlici od 10 godina, već od 20 pa na dalje. 10 godina je relativno ok. al počevši od 18-20 na dalje, po mogućnosti i više. Jer s 15 godina, razlika od 10 g. je brutalna.

Ovo baziram po sebi u tim godinama, a onda recimo po sestrama koje sad imaju 14 i 16. Ne mogu zamisliti da je i jedna od njih s nekim 10 godina starijim. Pitala bi se, prije svega, šta s tim likom nije u redu. Jer mene moje sestre živciraju jer su u pubertatu i traže se, a šta bi neki lik mojih godina vidio u njima I mislim da takvi likovi nemaju šta ponudit ženama svojih godina ako se zadovoljavaju s psihičkom razinom tinejdžerica.

Kad se pređe 20, onda je razlika od 10 godina prihvatljiva.

A ove razlike od 20 godina su mi nepojmljive.

Ja imam skoro 27 godina i ne mogu zamisliti da budem s likom od 50+ godina. Ni 40+ ni 35+ ako ću cijepidlačit

Nisam dosad vidila i zbog toga ne vjerujem u to, da se neki obični, prosječni starac od 60 godina spanđao s mlađom curom, a time ne idem u krajnost da je crkveni miš, već obični starac tipa moj pokojni dida. Znači neki prosjek: ni bogat ni siromašan, izgledom ko svi starci jedino šta je u glavi drukčiji, proputova svijeta, načitan, zanimljiv.. Al nije baš da su se žene palile na njega (bar ne mojih godina) Inače bi mi to bilo

Tek kad vidim nekoliko takvih običnih primjera: uvjerit ću se da ljubav ne pozna granice/dobne razlike.

Zasad se sve bazira na tome da ili cura ima neki kompleks/nedostatak očinske figure ili je obična sponzoruša.

Meni se razlika od 20 godina i više gadi i nepojmljivo mi je da ijedna cura želi i voli ležat u krevetu sa starcem. Mislim ako nije razlog jedan od dva navedena razloga, da je onda to čisti fetiš.



S time da još moram reći kako mi je jasno da neke cure ne vole svoje vršnjake.. Al moram reći da je to, uglavnom, zato šta su one puno zrelije. Jer da se ponašaju u skladu sa svojim godinama i da vole sve šta vole mladi, onda bi im vršnjaci ili oni par godina stariji bili skroz ok. Naravno, ovo teza ima puno "ali/ili" ..za razliku od 20 godina razlike . Meni je to poprilično jasno.

Starci u vezi s mladom curom vide mlado, lijepo tijelo i polet i mladost i podsjećaju ih na ŽIVOT koji njima prolazi. A obrnuta situaicija žena 20 godina starija od muškarca je ista stvar

Više mi se ne da pisat.. Zapravo mi je dosadilo
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..

Zadnje uređivanje Terranea : 07.12.2012. at 17:19.
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 17:36   #103
5-8 godina maksimalno :-)Imam 26, po meni je u redu ako cura ima 21,22 ili 29, 30......
2hot2handle is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 17:42   #104
Quote:
2hot2handle kaže: Pogledaj post
5-8 godina maksimalno :-)Imam 26, po meni je u redu ako cura ima 21,22 ili 29, 30......
Ja se slažem za starije, ali za mlađe baš i ne...Nekako mislim da to ovisi i jel imaš nekog svog tih godina
Imam seku koja doduše nema 21, nego 20, i njen sklop razmišljanja je još uvijek poprilično balav. Uostalom znam sebe kako sam razmišljala u tim godinama. A opet imam brata koji je stariji od mene i s njim sam na istoj mentalnoj razini...Mislim da su neke godine ipak prijelomne. Ljudi od 20 godina su prije godinu i pol završavali srednju školu...
__________________
...Free your mind and the rest will follow...

Zadnje uređivanje mrafica : 07.12.2012. at 17:48.
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 17:51   #105
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Ja se slažem za starije, ali za mlađe baš i ne...Nekako mislim da to ovisi i jel imaš nekog svog tih godina
Imam seku koja doduše nema 21, nego 20, i njen sklop razmišljanja je još uvijek poprilično balav.
to i ja pričam. mi imamo uvid u stanje stvari na licu mjesta i zato mi je to i nezamislivo
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 18:03   #106
Quote:
Terranea kaže: Pogledaj post
to i ja pričam. mi imamo uvid u stanje stvari na licu mjesta i zato mi je to i nezamislivo
nisi jedina
a ono sto je tebi nezamislivo, vidi cuda, ne znaci da je nemoguce ili da ne postoji

doci ce ti s godinama
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 18:11   #107
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
a ono sto je tebi nezamislivo, vidi cuda, ne znaci da je nemoguce ili da ne postoji
I ovo zapravo vrijedi u svemu
Ja kažem-najbitnije je da su ljudi sretni u ovom, već ionako jadnom i kratkom, životu
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 18:21   #108
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
nisi jedina
a ono sto je tebi nezamislivo, vidi cuda, ne znaci da je nemoguce ili da ne postoji

doci ce ti s godinama
ko bi reć

ili mi možda nikad neće doć s godinama, šta je još bolje..
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 18:21   #109
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
nisi jedina
a ono sto je tebi nezamislivo, vidi cuda, ne znaci da je nemoguce ili da ne postoji
dobro, ali neke stvari su iznimka.

ako ti osobno ides (ili si isla) s likom cca 30 ili 30+ godina starijem, ne znaci da je u pravilu tako....jer nije.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 18:29   #110
Quote:
Terranea kaže: Pogledaj post
ko bi reć

ili mi možda nikad neće doć s godinama, šta je još bolje..
ocito treba napomenuti


Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
dobro, ali neke stvari su iznimka.

ako ti osobno ides (ili si isla) s likom cca 30 ili 30+ godina starijem, ne znaci da je u pravilu tako....jer nije.
ne kuzim

za sto mislis da tvrdim da je pravilo
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 20:41   #111
Quote:
Terranea kaže: Pogledaj post
Kad se pređe 20, onda je razlika od 10 godina prihvatljiva.
Meni je i dalje ja 33, ona 23 neprihvatljivo. 23 godine, to je i dalje dijete, ni zajednickih tema, nit 'zrela 23godisnjakinja' mi nisu uvjerljivi.

Ajde de, razumijem da ima tipova kojima je to oke al to je cisto jer su oni mentalno blizi njezinim godinama a ne ona njihovima. To sto je netko 'ozbiljan te zreo' ne znaci da je odjednom stvorio 10 godina iskustva, to tek treba doci.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 13:40   #112
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Meni je i dalje ja 33, ona 23 neprihvatljivo. 23 godine, to je i dalje dijete, ni zajednickih tema, nit 'zrela 23godisnjakinja' mi nisu uvjerljivi.

Ajde de, razumijem da ima tipova kojima je to oke al to je cisto jer su oni mentalno blizi njezinim godinama a ne ona njihovima. To sto je netko 'ozbiljan te zreo' ne znaci da je odjednom stvorio 10 godina iskustva, to tek treba doci.
pa osobno i meni je to previše. ja se uvijek muvam oko svojih vršnjaka ili par godina razlike. 5 maksimalno. rekoh da mi je tih 10 godina razlike koliko-toliko prihavatljivo, sve ostalo i ne baš. upravo zbog toga šta ti govoriš.
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 14:31   #113
Hmm pa godine ne nose nužno i "iskustvo" i ubiti nema garancije da će te vi sa svojim vršnjakom/vršnjakinjom ili +- 5 godina "rasti zajedno"...
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 14:43   #114
Quote:
Lex Luthor kaže: Pogledaj post
Hmm pa godine ne nose nužno i "iskustvo" i ubiti nema garancije da će te vi sa svojim vršnjakom/vršnjakinjom ili +- 5 godina "rasti zajedno"...
koja misao, u svijetu kad skoro ništa nije garancija ničega

da.. možda s vršnjakom "A" neću "rasti zajedno", al s vršnjakom "B" oću

uglavnom da podvucem: mene niko ne može uvjeriti da je razlika od 20 godina dio "ljubav ne poznaje granice".
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 14:58   #115
He pa nitko te ne pokušava uvjeriti/nagovoriti, već samo ukazati da stvari nisu baš tako crno/bijele kako ste si možda ti i Phiber zamislili, tj. vi čim vidite razliku od 10 godina i više odmah mislite na nešto negativno i to uglavnom prema muškom rodu...

I da, mislim Phiber razlika 23-33god, nazivati Ženu od 23 godine djetetom, ono molim te... A ne moram govoriti već poznato da mi muški (u pravilu) dosta kasno sazremo (životno i emocionalno sazrijevanje)... A forum je prepun loših veza/brakova vršnjaka (nezrelih)...
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 15:15   #116
Quote:
Lex Luthor kaže: Pogledaj post

I da, mislim Phiber razlika 23-33god, nazivati Ženu od 23 godine djetetom, ono molim te... A ne moram govoriti već poznato da mi muški (u pravilu) dosta kasno sazremo (životno i emocionalno sazrijevanje)... A forum je prepun loših veza/brakova vršnjaka (nezrelih)...
Sjeti se sebe sa 23 godine. U najbolju ruku si bio gotov sa faksom u vecini slucajeva si jos na faksu, zaboli te zivot za sve, zajebavas se, starci placaju rentu ili si u domu...

Treba ti jos nekoliko godina da se formiras kao osoba, vidis malo svijeta dalje od studentskih tuluma, koja veza ili dvije da se uozbiljis.

Ne kazem da osoba od 19, 20, 21... ne moze biti ozbiljna ali njezini prioriteti su i dalje drugaciji od nekoga tko eto, radi, sredjuje si stambeno pitanje, razmislja o obitelji i slicno. Prioriteti su ipak razliciti, premalo je tu godina iskustva a svi ucimo dok smo zivi.

Itekako to moze funkcionirati ali te su osobe mentalno blize nekome od navedenih godina nego obrnuto. Zbilja ne vidim sto mi netko sa 21 moze ponuditi kao osobi.

p.s. Meni je jasno da je forum sav pun cura tih godina koje su ono, super, emocionalno zrele, putuju po svijetu, zavrsile fax na vrijeme, ozbiljne su te sirokog spektra tema o kojima se moze pricati.
__________________
All You Zombies.

Zadnje uređivanje phiber : 08.12.2012. at 15:20.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 16:00   #117
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Itekako to moze funkcionirati ali te su osobe mentalno blize nekome od navedenih godina nego obrnuto. Zbilja ne vidim sto mi netko sa 21 moze ponuditi kao osobi.
Paaa mislim da bi se iznenadio Jesi probao? Koliko ubiti imaš godina, ako nije tajna? Ako imaš 35+ donekle i razumijem što želiš reći, ako ciljaš na 20-23god.

Hmm pa u pravilu žena tj. dijete kako ti kažeš od 23 godine je već 5 godina punoljetno, 5 godina radi (ako ima sreće), ili je završila faks i radi (ako ima sreće) i nekako je hit u zadnje vrijeme (unatoč recesiji, a i prije recesije), da to dijete/žena želi ozbiljniju vezu pa i brak (ako malo pogledam po forumu a i oko sebe)...

S druge strane (ono što vidim na forumu i oko sebe) da muškarci su u pravilu oni koje u to vrijeme dakle 23+ zaboli za sve i u glavi su još uvijek pubertetlije i s 25+ (epidemija u zadnje vrijeme)...
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 16:24   #118
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Sjeti se sebe sa 23 godine. U najbolju ruku si bio gotov sa faksom u vecini slucajeva si jos na faksu, zaboli te zivot za sve, zajebavas se, starci placaju rentu ili si u domu...
U najbolju ruku? Ne baš.

Nije neobično mjeriti svijet sobom, ali baš svaki puta i baš ovako striktno nije najpametnije.

Ti si s 23 vjerojatno bio balavac, ali to ne znači da su svi s 23 balavi. Većinom to jest dob u kojoj se ličnost već dobrim dijelom formirala. Tko je balav s 23 vrlo vjerojatno će to biti i s 33 samo će to možda kamuflirati zaposlenjem ili možda ženom. Ne smatram da zrelost čine isključivo takvi vanjski faktori. Može se imati 10 godina radnog iskustva, brak iza sebe i vlastiti auto i kredit pa opet biti prilično nezreo. Nije to ni tako rijetko.

Quote:
Treba ti jos nekoliko godina da se formiras kao osoba, vidis malo svijeta dalje od studentskih tuluma, koja veza ili dvije da se uozbiljis.
Nekome treba duže za sazrijevanje, da. Ali to postavljati kao pravilo je krivo.
darkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 16:39   #119
Quote:
Lex Luthor kaže: Pogledaj post
Paaa mislim da bi se iznenadio Jesi probao? Koliko ubiti imaš godina, ako nije tajna? Ako imaš 35+ donekle i razumijem što želiš reći, ako ciljaš na 20-23god.
34 skoro. Zato sam i rekao, 19-23 mi je malo premlado. No, takodjer sam rekao - šansa postoji ali je isto tako sanse poprilicno mala. I da, probao sam, nothing there for me. Moje godine, +/- par godina oko toga.

No, da netko sa 23 godine ima 5 godina staza ili zavrsen fax i posao, vrlo vrlo rijetko zbog podneblja u kojem zivimo.

Quote:
darkić kaže: Pogledaj post

Nekome treba duže za sazrijevanje, da. Ali to postavljati kao pravilo je krivo.
Nije bilo postavljeno kao pravilo, pise da iznimke postoje. U vecini slucajeva, kod ekipe koja je dosta mladja, prioriteti su potpuno drugaciji. Ali jasno mi je, kad god ovo kazem - odmah mi se objasni kako je eto, RH puna takvih. To sto netko sa 23 nije balav, ne znaci da se i formirao kao osoba i da ima zivotnog iskustva. To dodje sa godinama. Nisam ni ja pun istoga, ucim svaki dan - no, ne vjerujem u sve te silne zrele osobe tih godina.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 16:40   #120
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Nije bilo postavljeno kao pravilo, pise da iznimke postoje. U vecini slucajeva, kod ekipe koja je dosta mladja, prioriteti su potpuno drugaciji. Ali jasno mi je, kad god ovo kazem - odmah mi se objasni kako je eto, RH puna takvih.
A što konkretno smatraš indikatorom zrelosti?
darkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:30.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger