Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2013., 11:19   #81
Ovako sutra prvi put letim, pa da sad ne pretražujem sve teme o prtljazi ovdje ću upitati...

Idemo cura i ja s Norwegianom iz Splita, imamo oboje predanu prtljagu plaćenu pa me zanima samo možemo li unijeti u običnim torbicama oko vrata nešto hrane..? Ne zanimaju nas sendvići i slično, nego bi možda ponijeli ono nešto štapića ili badema i tako da se nađe? Je li to treba nešto posebno vaditi i pokazivati ili jednostavno da stoji u torbici??

Ista stvar sa kozmetikom, sve je dole u torbama, možda cura ima par sitnih stvari u torbi, je li to doista potrebno stavljati u providnu vrećicu ili može proći...ako jeste, je li se to isto ostavi tako u torbu ili sad tih par stvari u toj vrećici treba pokazivati i predati odvojeno?

Isto tako imamo neke poklone koje nosimo, nisu preskupi ali nisu ni baš jeftini, je li nam pametnije to ostaviti u predanoj prtljazi ili nositi u torbicama???

I na kraju, karte smo kupili ima 4 mjeseca preko neta i označili "home printed ticket", je li mi s njima idemo na neki šalter ili možemo prave karte printati i na nekom automatu? Nismo uzimali rezervaciju sjedala, pa zna li netko je li kod Norwegiana oni dodjele neka sjedala ili nema toga, nego koje uhvatimo??

Hvala
Davor2403 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 11:23   #82
Hranu normalno nosis u torbici sa sobom gore.

Ako nosis tekucine bilo vodu bilo parfem ili bilo kaj mora bit u plasticnoj vrecici i ne vise od 100ml

A za poklone ni sam neznam kaj bi ti reko meni nikad nis nije nestalo iz kofera al ak te strah nosi sa sobom
eric the king is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 13:19   #83
Quote:
Davor2403 kaže: Pogledaj post
Ne zanimaju nas sendvići i slično, nego bi možda ponijeli ono nešto štapića ili badema i tako da se nađe? Je li to treba nešto posebno vaditi i pokazivati ili jednostavno da stoji u torbici??
Ne znam jel pravilo ili se to slucajno dogodilo..ali jednom kad sam letio u Egipat s Adria airways vrecica pereca se pocela puhati i pukla na nekoj visini
Vjerojatno nekakva razlika tlakova i sl.
Poslje nisam nosio nikakve perece/stapice i sl. u avion pa ne znam jel to izoliran slucaj ili se uvijek dogodi pa cisto da znate
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 13:24   #84
Quote:
smarinovic kaže: Pogledaj post
Ne znam jel pravilo ili se to slucajno dogodilo..ali jednom kad sam letio u Egipat s Adria airways vrecica pereca se pocela puhati i pukla na nekoj visini
Vjerojatno nekakva razlika tlakova i sl.
Poslje nisam nosio nikakve perece/stapice i sl. u avion pa ne znam jel to izoliran slucaj ili se uvijek dogodi pa cisto da znate
Nije izoliran slučaj uvijek se to dogodi ak se unosi čips, pereci i slicno
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 13:36   #85
Quote:
ivanah kaže: Pogledaj post
Kako uopće zaključat backpack ?
Postoje neki sistemi poput ovog..

http://pacsafe.com/pacsafe-85l-backpack-protector



..al to je vise da netko ne ukrade rusak, nego da netko ne ukrade netsto iz ruksaka.
Ako ima model sa guscom mrezom mozda bi mogao stititi i od krađe iz ruksaka tj. lopovu bi oduzelo previse vremena pa mu se ne isplati zezati.
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 13:38   #86
Quote:
eric the king kaže: Pogledaj post
Hranu normalno nosis u torbici sa sobom gore.

Ako nosis tekucine bilo vodu bilo parfem ili bilo kaj mora bit u plasticnoj vrecici i ne vise od 100ml

A za poklone ni sam neznam kaj bi ti reko meni nikad nis nije nestalo iz kofera al ak te strah nosi sa sobom
Ok, hvala za info

A što se tiče štapića, čipsa i ostalog, onda napraviti malu rupicu i gotovo
Davor2403 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 18:59   #87
Meni se to zna dogoditi sa zubnom pastom. Ukaka mi cijelu torbicu za kozmetiku.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 19:16   #88
Quote:
Davor2403 kaže: Pogledaj post
I na kraju, karte smo kupili ima 4 mjeseca preko neta i označili "home printed ticket", je li mi s njima idemo na neki šalter ili možemo prave karte printati i na nekom automatu? Nismo uzimali rezervaciju sjedala, pa zna li netko je li kod Norwegiana oni dodjele neka sjedala ili nema toga, nego koje uhvatimo??

Hvala
Zna li netko o ovome?
Davor2403 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 20:33   #89
Na boarding passu će ti pisati sjedalo, u tom slučaju ti kompanija sama dodijeli mjesto. Boarding pass dobiješ nakon check ina, ne znam kako ide s tvojom kartom, ali inače se check in može napraviti online (tad sam printaš boarding pass), na šalteru ili automatu na aerodromu. Ne možeš sjesti "tamo gdje bude slobodno"

Dobro prouči pravila za pakiranje prtljage i pridržavajte ih se jer će vam stvari biti koje ne smijete nositi biti bačene.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 23:40   #90
Quote:
Davor2403 kaže: Pogledaj post
Ovako sutra prvi put letim, pa da sad ne pretražujem sve teme o prtljazi ovdje ću upitati...

...
Ista stvar sa kozmetikom, sve je dole u torbama, možda cura ima par sitnih stvari u torbi, je li to doista potrebno stavljati u providnu vrećicu ili može proći...ako jeste, je li se to isto ostavi tako u torbu ili sad tih par stvari u toj vrećici treba pokazivati i predati odvojeno?

Isto tako imamo neke poklone koje nosimo, nisu preskupi ali nisu ni baš jeftini, je li nam pametnije to ostaviti u predanoj prtljazi ili nositi u torbicama???



Hvala
Sve tekucine moraju, zbog sigurnosnih razloga, biti pakirane na poseban nacin. Ne ovisi o prijevozniku, nego o sigurnosnoj provjeri na aerodromu-svi aerodromi su u tome uskladjeni. Imas na stranici Croatie airlinesa i Aerodroma Zagreb detaljan popis (ako hoces na hrvatskom), a i na stranici kompanije sa kojom letis ( na eng.). Ugl.pazite-tekucinom se smatra (uz napitke), i labelo, sjajila, ruzevi, maskare, sapuni, dezodorani, pasta za zube... Tako da to svemoze bitimax 10 komada maksimalne zapremnine po posudi 100 ml ( nije bitno dal je kolicina u posudi max 100 ml, sama posuda smihe biti max 100 ml). I tih10 posudica mora biti u prozirnoj vrecici koja se moze zatvoriti "zipom" (npr.za sendvice).
__________________
It's a beautiful day, The sun is shining, I feel good, And no one's gonna stop me now, oh yeah.
Made in heaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 00:07   #91
Iako je ovo pravilo o tekućinama na snazi već valjda 10-tak godina, svaki puta se na aerodromu začudim kad ispred mene nekome iz torbe izvade flašu od 1 L.
Također, pravilo od 100 mL znači da ambalaža ne smije biti veća od 100 mL, što znači da ne prolazi flaša od 0.5 L u kojoj je 100 mL tekućine.

Još jedan savjet, možda čak više i zamolba za sve koji putuju avionom.
Kad čekate u redu za sigurnosni pregled, lijepo molim da sve stvari iz džepova polako izvadite (ključeve, kovanice, mobitele) i lijepo ih stavite ili u džepove jakne ili u torbu. Na taj način svi izbjegavamo čekanje da netko pred rendgenom počne vaditi stvari iz džepova i po 3-4 puta se vraća nazad. Isto tako - laptopi se uvijek moraju vaditi iz ruksaka i stavljati posebno.

Držanjem ovih par jednostavnih pravila - smanjujemo gužve na sigurnosnim pregledima.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 11:45   #92
kad putujete avionom, pazite da nemate rupe na čarapama
Naime, ako zasvirate, lako moguće da ćete morati skidati cipele i bosi prolaziti kroz detektor. Vidjeh više od jednom kako su se ljudi obrukali sa rupastim čarapama
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 13:16   #93
Quote:
smarinovic kaže: Pogledaj post
Postoje neki sistemi poput ovog..
..al to je vise da netko ne ukrade rusak, nego da netko ne ukrade netsto iz ruksaka.
Ako ima model sa guscom mrezom mozda bi mogao stititi i od krađe iz ruksaka tj. lopovu bi oduzelo previse vremena pa mu se ne isplati zezati.
Hvala, ovo nisam nigdje vidjela putem. Da, više mi je briga da mi netko ne mazne nešto iz ruksaka, dok spavam u vlaku npr, iako nije da imam išta vrijedno u njemu. Možda omotat 1000x sa strech folijom ?
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 13:31   #94
ivanah onda ti možda ne bi bila loša ovakva solucija
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 15:20   #95
E to prolaznice, hvala, bacam se u potragu. Zna li netko slučajno gdje ima, da puno ne lutam? Upravo strpala u džep kartu za Indiju .
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 15:38   #96
Quote:
ivanah kaže: Pogledaj post
E to prolaznice, hvala, bacam se u potragu. Zna li netko slučajno gdje ima, da puno ne lutam? Upravo strpala u džep kartu za Indiju .
ebay
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 15:53   #97
nije losa ta navlaka za torbu ne toliko zbog kradja vec vise da se ne uprlja torba kad bacite na zemlju,auto i da se te rucke ne zakace negde pri transportu

nije bas ni potrebno juriti za specijalne navlake,par puta sam koristio obicne velike kese za djubre,jedino sto se lakse cepaju ako se zakace negde,al su opticki jako kul,odbijaju potencijalne lopove

ona celicna mreza na predjasnjoj slici je cista glupost jel je preteska8gledo sam je u radnji) i jel privlaci previse paznju domorodaca,sto je vise nesto zasticeno stvara utisak da je i vredno
superpera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 16:45   #98
Quote:
ivanah kaže: Pogledaj post
Hvala, ovo nisam nigdje vidjela putem. Da, više mi je briga da mi netko ne mazne nešto iz ruksaka, dok spavam u vlaku npr, iako nije da imam išta vrijedno u njemu. Možda omotat 1000x sa strech folijom ?
A ne nosis fotoopremu?

Viđao sam ih cesto u zadnje dvije godine na kolodvoru tj. u trajektnoj luci u Splitu. Uglavnom kod Japanaca/Kineza.
Fora kod mreze je sto se zaveze za neki stup i sl. pa se ce rijetko tko gubiti vrijeme rezajuci zicu u vlaku, dok nezasticeni ruksak moze lako uzeti na leđa i otici dok spavas. Ali istina je sto je superpera rekao.. privlaci puno vise paznje.

Nego kad smo kod vreca, jel ima tko kakav savjet za pranje odjece na putu?
Zacepiti lavabo + sapun za ruke je klasika.. pa me zanima jel ima neko zgodnije/bolje rijesenje?

Negdje sam citao da je zgodno (pogotovo kad lavabo nije u blizini ili nije upotrebljiv) iskoristiti vodonepropusnu vrecu, koja se inace koristi na brodovima (malim jedrilicama, kanuima i sl.) da se zastiti odjeca kad je nemirno more pa valovi poljevaju ili kisa pada (nesto slicno vreci za ruksak na prethodnoj slici), tako da se napuni vode, ubaci prasak za rucno pranje rublja, rublje, te sve skupa mucka neko vrijeme..
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 17:15   #99
Sa fotoopremom spavam zagrljena . Iako nosim fotić star preko 10g i jedan objektiv, nikakva vrijednost, osim sentimentalne i potencijalne mogućnosti da ostanem bez nje usred putovanja. Smarinović - kako ti rješavaš to s fotoopremom, pretpostavljam da nosiš više/bolje nego ja?
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 17:23   #100
Quote:
smarinovic kaže: Pogledaj post
A ne nosis fotoopremu?

Viđao sam ih cesto u zadnje dvije godine na kolodvoru tj. u trajektnoj luci u Splitu. Uglavnom kod Japanaca/Kineza.
Fora kod mreze je sto se zaveze za neki stup i sl. pa se ce rijetko tko gubiti .

Nego kad smo kod vreca, jel ima tko kakav savjet za pranje odjece na putu?
Zacepiti lavabo + sapun za ruke je klasika.. pa me zanima jel ima neko zgodnije/bolje rijesenje?

Negdje sam citao da je zgodno (pogotovo kad lavabo nije u blizini ili nije upotrebljiv) iskoristiti vodonepropusnu vrecu, koja se inace koristi na brodovima (malim jedrilicama, kanuima i sl.) da se zastiti odjeca kad je nemirno more pa valovi poljevaju ili kisa pada (nesto slicno vreci za ruksak na prethodnoj slici), tako da se napuni vode, ubaci prasak za rucno pranje rublja, rublje, te sve skupa mucka neko vrijeme..
moze se za to vezivanje poneti i neki manji kratki lanac koji se obavije oko drske torbe i zakljuca na krajevima s istim katancem koji se nosi za zakljucavanje sobe hotela,nije lose mozda za indiju gde se ide vise vozom pa da neko ne odnese torbu,ajd moze rezati drsku al ipak nije ni to tako brzo,tako da je to neko lakse resenje,na kraju se moze i neki kanap koristiti za to,nije sad da ljudi rezu drske i kanape,vecinom uzmu torbu pa je odnesu

za pranje mi se vise dopada prasak od sapuna,ima ga i kupiti u malim kesicama usput
te vrecice za pranje mislim da nisu uopste potrebne,svaki bedni hotel gde odsedas ce imati neku kofu da ti pozajmi kad vec nema lavabo,na kraju mozes koristiti i mesto za tusiranje za pranje,tj pranje pod mlazom tusa

haj mozda kad ides u neku prirodu,al tu negde u prirodi ima i neka reka,jezero il sta vec,malo ces je zagadjivati praskom al sta je tu je i domoroci to rade isto

vido sam tako neku posudicu od tog materijala za kao pranje posudja kad se kampuje,al sve je to po meni jednostavno ne toliko potreban teret
inace volim jednu jako lepu parolu na putu
manje tereta a vise para
superpera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:08.