Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2007., 10:37   #161
piše na stranicama MUP-a
ulupaj u Goooogle "putovnica" pa ćeš naći
piše da moraš mijenjat ako mijenjaš adresu (i ostale važne podatke)
a kakva je praksa to je drugo
i mislim da nema mjesta na putovnici za promjenu samo adrese, prilično glupo, ako je tako, ne znam
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 08:54   #162
Quote:
CoolBeat kaže: Pogledaj post
Iz zakona o osobnoj iskaznici


Članak 26. mije­nja se i glasi:

»Novčanom kaznom od 100,00 kuna kaznit će se za prekršaj osoba koja uz sebe nema osobnu iskaznicu (članak 15. stavak 1.) te osoba starija od 16 a mlađa od 18 godina koja nema osobnu iskaznicu (članak 3. stavak 1.).«
Katastrofa. Ne da ne nosim osobnu sa sobom, za staru osobnu nisam niti znao gdje je - nekih 6 mjeseci. Onda sam si otišao izvaditi novu pa su me one nadrkane babe u Petrinjskoj špotale da što je meni, da kako ne znam gdje mi je stara osobna, da moram napisati obrazloženje zašto nisam 6 mjeseci dolazio po novu osobnu. Tu sam već bio lagano živčan pa sam joj napisao da sam bio na rehabilitaciji u Garmischpartenkirchenu. Jebala ih osobna da ih jebala.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 18:38   #163
Quote:
qwer kaže: Pogledaj post
Onda napraviš šta je već uradija Pajdo u Splitu: skočiš dalje u more i kažeš jebite se sad sam u nadležnosti lučke kapetanije.
P.S. Ovo se stvarno dogodilo!


hehe dobaaar
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 14:02   #164
OSOBNA ISKAZNICA

Zna li netko što točno označavaju tri zadnja reda na poleđini osobne iskaznice? evo primjer;

http://www.mup.hr/71.aspx
__________________
“are we human or are we dancers”
The Loki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 14:13   #165
Quote:
The Loki kaže: Pogledaj post
Zna li netko što točno označavaju tri zadnja reda na poleđini osobne iskaznice? evo primjer;

http://www.mup.hr/71.aspx

Suprotno onome sto su neki mamuti izjavili na forumu,na osobnoj iskaznici ne pise dal si kažnjavan ili nisi.
Prvi red ne znam tocno sto znaci,drugi red je tvoj datum rodenja,i do kada vrijedi osobna iskaznica,izmedu ta dva broja ej slovo M ili F ovisno o spolu.
treci red je tvoje ime i prezime.
__________________
Mogu ja otvorit um pa da lex obuhvati i KD, al uz malu ali znacajnu pomoc halucinogenih gljiva™ by Ro
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 14:17   #166
Quote:
morski2 kaže: Pogledaj post
Suprotno onome sto su neki mamuti izjavili na forumu,na osobnoj iskaznici ne pise dal si kažnjavan ili nisi.
joj, da, to je bila dobra tema
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 14:17   #167
E hvala! A što znači ona 0 ili kod mene npr je 4 na samom kraju drugog reda?
__________________
“are we human or are we dancers”
The Loki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 14:21   #168
Quote:
katrin kaže: Pogledaj post
joj, da, to je bila dobra tema
je da,i danas se smijem kad se sjetim toga

Quote:
The Loki kaže: Pogledaj post
E hvala! A što znači ona 0 ili kod mene npr je 4 na samom kraju drugog reda?
Kod mene je 0. Netko mi je govorio da to oznacava PU koja je izdala osobnu,ali ti nisam siguran
__________________
Mogu ja otvorit um pa da lex obuhvati i KD, al uz malu ali znacajnu pomoc halucinogenih gljiva™ by Ro
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 14:27   #169
Ne mislim da je to, jer sam uspoređivao osobne iz iste PU...

Ma sve ovo pitam jer mi je prije par dana jedna cura rekla da taj broj označava koliko ljudi u zemlji sliči na tebe. Ja sam je mali ismijao i rekao da je glupost, pa je pala mala oklada i sad pokušavam saznati što to označava točno!
__________________
“are we human or are we dancers”
The Loki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 14:37   #170
Quote:
The Loki kaže: Pogledaj post
Ma sve ovo pitam jer mi je prije par dana jedna cura rekla da taj broj označava koliko ljudi u zemlji sliči na tebe. Ja sam je mali ismijao i rekao da je glupost, pa je pala mala oklada i sad pokušavam saznati što to označava točno!
Ahahahah
To je isto tako bila dobra priča. Po toj logici sam ja jedinstven
Da bi program za prepoznavanje crta lica mogao normalno raditi,trebale bi fotografije iz sva tri profila (kao sto vidis na filmovima da slikaju zlocince),koje bi se potom ubacile u skener i kombinirale da bi dobio jednu punu 3D animaciju. Kod putovnice dajes samo jednu sliku.
Tako da opet mislim da su to price za malu djecu.
__________________
Mogu ja otvorit um pa da lex obuhvati i KD, al uz malu ali znacajnu pomoc halucinogenih gljiva™ by Ro
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 14:40   #171
a u k.... na mojoj je 6

Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 14:42   #172
Quote:
katrin kaže: Pogledaj post
a u k.... na mojoj je 6

*gleda u katrin i smije joj se*
nisi jedinstvena,nisi jedinstvena
__________________
Mogu ja otvorit um pa da lex obuhvati i KD, al uz malu ali znacajnu pomoc halucinogenih gljiva™ by Ro
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 14:44   #173
Quote:
morski2 kaže: Pogledaj post
*gleda u katrin i smije joj se*
nisi jedinstvena,nisi jedinstvena
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 14:50   #174
A ja valjda jesam, jer još uvijek imam staru verziju i nemam ta tri reda
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 16:26   #175
Vidit ćemo! Posalo sam im to pitanje (mup) pa vam javim rezultate... ali morski, slažem se u potpunosti s tobom...
__________________
“are we human or are we dancers”
The Loki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 17:02   #176
Ne moraš odmah nakon promjene adrese radit promjenu putovnice, ali osobnu moraš!
Ali, ako znaš da ćeš ić na put, ili bolje još raije, onda moraš promijeniti i putovnicu, s novom adresom.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 20:41   #177
Quote:
tiare kaže: Pogledaj post
Pa da, ja vidim , sad kaj ja znam... uvijek je moguće da netko kome je tako i tako svejedno kaže "pa kaj fali...slika ko slika" ... Šta ja znam, mogu doći na šalter, pa da mi baba tamo počne nešto soliti pamet kao šta se preseravam, kud bi oni stigli da mijenjaju osobne svima kojima se fotka ne sviđa i te fore... Ali opet, ako kažeš da si ti mijenjala putovnicu iz praktički istih razloga - onda valjda to smatraju normalnim tj. opravdanim slučajevima, valjda me nitko neće čudno gledati... Uostalom, radije platim tih 48 kn za novu iskaznicu nego da stalno furam tu odvratnu, na kojoj ja nisam ja, tj. sve je bijelo i uopće se ne vidim ...

Tražila sam malo na netu je li nešto precizirano oko toga, i na web stranicama MUP-a, ali nigdje ne mogu naći. Ako neki znalac zna nešto preciznije bit ću zahvalna za odgovor!

Anyone?

Zna li netko nešto o ovome što pitam?
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 23:24   #178
Nije valjda da još nisi riješila?
Možda si ipak emotivno vezana uz tu sliku?
Ozbiljno:
1. odeš, uzmeš sa sobom sve što ti treba, lijepu slikicu, naravno, i tražiš novu zbog bljak stare slike
2. nekako napraviš staru nevažećom, zgužvaj (teško), izguli.... i traži novu kao svaki odgovorni građanin
3. prijavi da ti je nestala stara i radi novu, ovo traži malo veće izdatke, a i nije baš neka ideja, a i mislim da je nepotrebna

anyone?


i ne predviđaj što bi ti tko mogao reći na šalteru...
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 12:40   #179
Ma nisam još stigla do MUP-a, nisam baš bila pri vremenu...A pomislim si, možda neki zaposlenik s MUP-a navrati tu do foruma, recimo neka teta koja radi tamo na šalteru, pa čujem iz prve ruke...
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 12:45   #180
još ti je lakše okrenut broj telefona i pitat konkretnu tetu na tvom šalteru
nekad i te tete imaju veliku moć
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:00.