Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2019., 09:30   #1
Odjeca u skladu sa godinama :D

Ne znam da li je vec bila ovakva tema, ako je neka moderatori preusmjere moju temu.

Mene zanima cure drage, zene... i sve ostale koje se tako osjecaju, prema vasem stavu i misljenju kako se treba odjevati jedna 30 - togodisnjakinja ?

Ja sam u tridesetima i evo volim mladenacki stil odjevanja, mada se naravno jesam mlada. Cesto mi govore da se oblacim kao curica, a ne kao zenska od trideset godina.

Znam si obuci u marte, neke carapice simpa boje, haljinicu, koznu jaknu. Itd...traperice su neizostavan komad, kosulje, obicne bazicne majice.

E sada sta vi mislite kako se treba oblaciti zenska u tim godinama ?
Da li joj je dozvoljeno obuci se onako kako ona zeli, naravno da je, ali nadam se da razumijete sta zelim pitati.
Hvala na odgovorima
aniston is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2019., 09:35   #2
Quote:
aniston kaže: Pogledaj post
Da li joj je dozvoljeno obuci se onako kako ona zeli, naravno da je, ali nadam se da razumijete sta zelim pitati.
Svaka žena se u svakoj fazi života ima pravo odjenuti onako kako ona želi! Tu uopće nema diskusije i ne znam zašto si opterećena komentarima sitnih duša.

Svatko od nas ima svoj stil i ne mislim da bi godine trebale biti pokazatelj toga što se (ne) smije. Naravno, ne mislim da je u redu da dođeš na posao ili odeš do tržnice u grudnjaku i trapericama, ali hoće li to biti muška košulja i suknja ili basic majica i hlače je stvar ukusa.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2019., 09:40   #3
Ovako trebaš

https://www.njuskalo.hr/zenska-odije...oglas-26047343

Ma gledaj, dobro ti je Urbanna napisala.

Meni znaju reći da sam zadnjih par godina postala previše bazična sa svojim kombinacijama, iskreno im se zahvalim
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2019., 09:45   #4
Ja imam 30 i oblačim se isto kao i sa nekih 25
Jer tako i izgledam

Najviše me živciraju komentari nekih mojih prijateljica da sam djetinjasta i neozbiljna jer volim rozu boju i imam dosta odjeće u toj boji. Ma uopšte ta mržnja i netrpeljivost ljudi prema toj boji mi ide na živce.


Edit: još čujem i od dosta žena kako su kao male mrzile haljinice i pink stvari ili npr da ne žele kupovati rozu robicu svojim kćerima niti išta od robice što je za curice.

Sjećam se kad je Ela Dvornik reklamirala Lidl krpe za djecu pa stavila sliku male u tom nekom bodiju i napisala nešto kao "mama mi je opet kupila sve za dečke"


Jedna moja poznanica koju pratim na IG ima dvije curice i baš ih po meni lijepo oblači. Slatke krpice za curice. Suknjice, haljinice, rozo, ljubicasto....uvijek su lijepo obučene ...i kad idu u park na igranje.

Tako bih i ja da kojim slučajem isprdim žensko dijete.
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2019., 09:50   #5
Ma ja ne razumijem netrepeljivost prema ijednoj boji, pogotovo prema 'kontroverznoj' crnoj. Volim crnu, ali i ostale boje...
I smiješno mi je kad netko komentira ako sam obučena u tamnije boje (ono sivo-crni zimski outfit, kaput, hlače, čizme i torba) da sam se bar mogla potruditi da mi torba bude neke vedrije boje da razbijem tu 'monotoniju'
Sine moj, eto sigurno mi je važna zadaća da tebe razveseljavam svojom pojavom...
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2019., 09:54   #6
Obično me te koje uglavnom biraju crnu, smeđu, sivu...nazivaju neozbiljnom i djetinjastom kad kupim pink kaput.

Jednom mi se jedna takva teatralno pohvalila da si je kupila ROZU majicu (kao da je kupila ne znam ni ja šta pa je sad to wow).

I konačno je obuče i na kraju to uopšte nije roza već ona neka boja breskve između crvene i narandžaste

E tu boju nikako ne volim
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2019., 09:54   #7
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Ma ja ne razumijem netrepeljivost prema ijednoj boji, pogotovo prema 'kontroverznoj' crnoj. Volim crnu, ali i ostale boje...
I smiješno mi je kad netko komentira ako sam obučena u tamnije boje (ono sivo-crni zimski outfit, kaput, hlače, čizme i torba) da sam se bar mogla potruditi da mi torba bude neke vedrije boje da razbijem tu 'monotoniju'
Sine moj, eto sigurno mi je važna zadaća da tebe razveseljavam svojom pojavom...
Ko ti je umro?
Azola is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2019., 09:56   #8
Jutros sam u tramvaju vidjela stariju gospođu (70+) koja je imala u ruci štap, a na glavi maramu zebrastoga uzorka zavezanu kao turban. Krasno je izgledala!

Nerijetko vidim starije gospođe koje hrabro odaberu tako neke detalje i baš vidiš da ih boli briga. Viđala sam proljetos jednu bakicu koja je imala žutu dugu vestu i živčano plave tenisice koje su izgledale kao da su s dječjega odjela. Jako cool.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2019., 10:03   #9
Ja sam u tridesetima i vječito sam u tenisicama i trapericama. Sa kosom u repu.

Meni je lijepo vidjeti zrihtane žene, onak ko dame i gospođe, al nemrem ja to.
Imam i cipela, haljina koje kupim i onda mi stoje u ormaru nove jer se osjećam glupo i neudobno kad to obučem.

Glavno da se perem i ne smrdim.
Ovo drugo me čisto baš briga kaj si netko misli.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2019., 10:03   #10
Quote:
aniston kaže: Pogledaj post
Mene zanima cure drage, zene... i sve ostale koje se tako osjecaju, prema vasem stavu i misljenju kako se treba odjevati jedna 30 - togodisnjakinja ?
Kak god oćeš. Super mi je vidit mame dok guraju klince, a nose slav trenirke s finim cipelama i bižuterijom ili fejk bundice kričavih bolja. Ili curke koje su u starkama i oversized ili su totalno zbigecane da se sve sjaji, djeluju ko da ih boli kurac na najjače

Edit: volim vidit ljude u bojama, većinom su ljudi u kamuflažnom pa je pogotovo na oblačan dan lijepo vidit nekog kak fura veselu boju.
Pistol is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2019., 10:15   #11
Quote:
aniston kaže: Pogledaj post
Da li joj je dozvoljeno obuci se onako kako ona zeli, naravno da je, ali nadam se da razumijete sta zelim pitati.
Što želiš pitati?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2019., 10:17   #12
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Ja imam 30 i oblačim se isto kao i sa nekih 25
Jer tako i izgledam

Najviše me živciraju komentari nekih mojih prijateljica da sam djetinjasta i neozbiljna jer volim rozu boju i imam dosta odjeće u toj boji. Ma uopšte ta mržnja i netrpeljivost ljudi prema toj boji mi ide na živce.


Edit: još čujem i od dosta žena kako su kao male mrzile haljinice i pink stvari ili npr da ne žele kupovati rozu robicu svojim kćerima niti išta od robice što je za curice.

Sjećam se kad je Ela Dvornik reklamirala Lidl krpe za djecu pa stavila sliku male u tom nekom bodiju i napisala nešto kao "mama mi je opet kupila sve za dečke"


Jedna moja poznanica koju pratim na IG ima dvije curice i baš ih po meni lijepo oblači. Slatke krpice za curice. Suknjice, haljinice, rozo, ljubicasto....uvijek su lijepo obučene ...i kad idu u park na igranje.

Tako bih i ja da kojim slučajem isprdim žensko dijete.
Ja si ovo ne mogu povezati s tobom
Totalno sam te drukčije zamišljala.
Pink Simps fantazija.
BondWannabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2019., 10:26   #13
Quote:
Urbanna kaže: Pogledaj post
Jutros sam u tramvaju vidjela stariju gospođu (70+) koja je imala u ruci štap, a na glavi maramu zebrastoga uzorka zavezanu kao turban. Krasno je izgledala!

Nerijetko vidim starije gospođe koje hrabro odaberu tako neke detalje i baš vidiš da ih boli briga. Viđala sam proljetos jednu bakicu koja je imala žutu dugu vestu i živčano plave tenisice koje su izgledale kao da su s dječjega odjela. Jako cool.
ja obožavam turbane i to mi je go to look ako ne stignem oprati kosu.
dobivala sam komentare u stilu "ko je ova muslimanka"

ljudi su takvi jebeni debili

OP, oblači se kako hoćeš, osim ako slučajno posao od tebe ne zahtjeva neki dress code. u tom slučaju, na poslu se drži dress codea, a u slobodno vrijeme ožeži kako hoćeš
makake is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2019., 10:31   #14
A baš. I razvij kurcobolju na tuđe komentare. A ako baš svi padaju u nesvijest kad te vide , okreću se masovno na ulici za tobom i kamermani okreću kamere prema tebi ako se slučajno nešto snima u blizini, onda možda jesi malo čudno obučena, a kaj sad
Al nekak mislim da to nije slučaj, nego da je isto ko i kod svakog drugog zabadanja nosa di mu nije mjesto.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2019., 10:32   #15
Quote:
makake kaže: Pogledaj post
ja obožavam turbane
Uvijek me zanimalo jesu li te žene oduvijek tako zanimljive bile ili starost nosi nešto sa sobom. Obožavam vidjeti zanimljive naočale ili kapute lijepih krojeva na starim generacija. Onda ih sa strane promatram i mislim si: Ovako nešto se danas ne može više kupiti.

Quote:
Pistol kaže: Pogledaj post
volim vidit ljude u bojama, većinom su ljudi u kamuflažnom pa je pogotovo na oblačan dan lijepo vidit nekog kak fura veselu boju.
Ovo sam ja. Imam cijelu kolekciju štrampli (žute, točkaste, prugaste, dvobojne, ljubičaste, bordo, sive...) i onda na to lupim žute Martensice.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2019., 10:38   #16
Može može, samo ih nismo spremni platiti i idemo tamo gdje se tak nekaj ne prodaje, jer nam "treba" jeftino i puno.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2019., 10:51   #17
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Može može, samo ih nismo spremni platiti i idemo tamo gdje se tak nekaj ne prodaje, jer nam "treba" jeftino i puno.
Ovo.

Moj prvi trzaj neke modne zrelosti se upravo događa. Skužila sam da sam zapravo modni minimalist, volim jednostavnost i ona brija s kapsulom nije neka faza, stvarno se puno bolje osjećam otkako sam shvatila da me pun ormar guši i koliko dobro funkcioniram uz manje, a bolje.
Sad već danima po webu biram tri odjevna predmeta za ljetnu sezonu:
haljinu
košulju
(kratke) hlače

Budžet ostaje isti kao kad sam kupovala tri puta više komada, a vjerojatno kupovinu neću obaviti barem narednih mjesec dana.
Cijeli shopping experience mi se mijenja i to mi je sve baš super.
makake is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2019., 10:51   #18
Pobornik sam oblacenja u skladu s izgledom tijela
I oblacenja na nacin koji ti se svidja

Jedino sto sam u 30ima promijenila je da malo vise promisljam kombinacije i ne uvlacim se vise u preusko sto sam kao klinka znala raditi.
Sad ipak preferiram da me nista ne steze i da lijepo stoji.

I isto, masu puta izadjem u trapericama i tenisicama i nekoj majici s printom, nabacam boje na sebe kao da nema sutra a ja imam 20 godina Jer mi se tako hoce

Jako me nervira iskljucivo tamnija ponuda boja u ducanima, sto sam starija vise sam si zasarenila ormar.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2019., 10:54   #19
Moja mama je u srednjim pedesetim i nosi na posao majicu sa slikom Mini Maus koju sam joj kupila.
Profesorica je u srednjoj školi.
Često ode i u starkama.
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2019., 10:55   #20
Ja cu vjerojatno biti tvoja mama LOL

Jbg, nemam velike sise, guzica mi ne visi, mogu izaci u trapericama, i obicnoj majicici gore.

Razmatrala sam ozbiljniji stil, ali ne znam , ne osjecam se dobro u sakoima i ozbiljnim kombinacijama.
Moj domet su malo ljepse majice i kosulje i pete na traperice
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:36.