Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2014., 12:09   #1
Grande punto - kvar stop svjetla

Evo što mi se dešava

Znači svaki puta kad se pritisne kočnica on blica sa stop svjetlima još cca. minutu. U vožnji se desi da stalno svijetle. To sam jučer primjetio kad sam se vozio iza žene.

Još jedan "šok" je uslijedio kad sam htio pogledati kakve žarulje idu u treće stop svjetlo jer ih je većina pregorila. Skinem one dvije gume na vratima prtljažnika i taknem one kvačice i sve se doslovno raspalo.

Plastika (kvačice, držači) izgleda kao da je strunula, što je naravno nemoguće. No na sam dodir sve se raspalo. To je tako tanka plastika kao cigaret papir, a izgleda da je od nekakvog lošeg reciklažnog materijala (plastike) da se sa godinama jednostavno raspadne.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2014., 13:03   #2
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Evo što mi se dešava

Znači svaki puta kad se pritisne kočnica on blica sa stop svjetlima još cca. minutu. U vožnji se desi da stalno svijetle. To sam jučer primjetio kad sam se vozio iza žene.

Još jedan "šok" je uslijedio kad sam htio pogledati kakve žarulje idu u treće stop svjetlo jer ih je većina pregorila. Skinem one dvije gume na vratima prtljažnika i taknem one kvačice i sve se doslovno raspalo.

Plastika (kvačice, držači) izgleda kao da je strunula, što je naravno nemoguće. No na sam dodir sve se raspalo. To je tako tanka plastika kao cigaret papir, a izgleda da je od nekakvog lošeg reciklažnog materijala (plastike) da se sa godinama jednostavno raspadne.
Za ovo prvo ti nevalja prekidač na papučici kočnice, točnije ispod nje,, trošak cca 100kn...
Ovo drugo je to što je istrunilo tj izgorilo od sunca, ista stvar na fiat bravi iz 96god
__________________
Lega lega
miroslaw1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2014., 13:07   #3
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Evo što mi se dešava

Znači svaki puta kad se pritisne kočnica on blica sa stop svjetlima još cca. minutu. U vožnji se desi da stalno svijetle. To sam jučer primjetio kad sam se vozio iza žene.

Još jedan "šok" je uslijedio kad sam htio pogledati kakve žarulje idu u treće stop svjetlo jer ih je većina pregorila. Skinem one dvije gume na vratima prtljažnika i taknem one kvačice i sve se doslovno raspalo.

Plastika (kvačice, držači) izgleda kao da je strunula, što je naravno nemoguće. No na sam dodir sve se raspalo. To je tako tanka plastika kao cigaret papir, a izgleda da je od nekakvog lošeg reciklažnog materijala (plastike) da se sa godinama jednostavno raspadne.
da, sklopka na kočnici je ošla... nije neki skupi kvar...

a ova plastika je od fuš materijala.... treba kupit nove... isto tako, nije skupo....
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2014., 15:49   #4
I mislio sam da je taj neki prekidač. Ranije sam već imao problema sa strujom jer su oksidirali konektori na zadnjoj lijevoj lampi pa su zadnja svjetla radila na parove razbroj se. Stišneš kočnicu, radi žmigavac i sl.

Onda rade baš super kvalitetu, znači ako želim promijeniti te žarulje moram kupiti komplet novo treće stop svjetlo jer se bojim ako ovo izvadim da će se skroz raspasti.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2014., 15:57   #5
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
I

Onda rade baš super kvalitetu,
da, fiat je preimum klasa, zato su takve cijene auta i djelova, pa je i kvaliteta tu
Gigi06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2014., 16:00   #6
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
I mislio sam da je taj neki prekidač. Ranije sam već imao problema sa strujom jer su oksidirali konektori na zadnjoj lijevoj lampi pa su zadnja svjetla radila na parove razbroj se. Stišneš kočnicu, radi žmigavac i sl.

Onda rade baš super kvalitetu, znači ako želim promijeniti te žarulje moram kupiti komplet novo treće stop svjetlo jer se bojim ako ovo izvadim da će se skroz raspasti.
Ispod papučice ti je prekidač, lagano se vadi,,, otpojiš konektor, zakreneš prekidač za 90stupnjeva i vani je,,probaj ga malo očistit pa možda proradi, al za dugotrajniju sreću uzmi novi, jer ja sam svoj očistio i radio je jedno mjesec dana,, sve dok nije skroz krepalo, a to sam skontao po divljim kočenjima iza sebe, sreća pa nije bilo sudara
__________________
Lega lega
miroslaw1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2014., 16:03   #7
Quote:
Gigi06 kaže: Pogledaj post
da, fiat je preimum klasa, zato su takve cijene auta i djelova, pa je i kvaliteta tu
pda smeće, čovjek ima nepunih 300milja km i već mu se sjebo prekidač od 100 i štop od 150kn,,,ma smeće talijansko
__________________
Lega lega
miroslaw1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2014., 16:36   #8
Quote:
miroslaw1984 kaže: Pogledaj post
pda smeće, čovjek ima nepunih 300milja km i već mu se sjebo prekidač od 100 i štop od 150kn,,,ma smeće talijansko
pa da
Gigi06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2014., 16:50   #9
Quote:
miroslaw1984 kaže: Pogledaj post
pda smeće, čovjek ima nepunih 300milja km i već mu se sjebo prekidač od 100 i štop od 150kn,,,ma smeće talijansko
Nemoj ti! Vidiš da čovjek zna! I meni se na 185tkm i 13 godina to pokvarilo. A popravak sam sa dijelom platio 100kn!!! Katastrofa!
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2014., 16:55   #10
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
Nemoj ti! Vidiš da čovjek zna! I meni se na 185tkm i 13 godina to pokvarilo. A popravak sam sa dijelom platio 100kn!!! Katastrofa!
Pardoniram se pokorno i ponizno
__________________
Lega lega
miroslaw1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2014., 18:13   #11
Quote:
miroslaw1984 kaže: Pogledaj post
Ispod papučice ti je prekidač, lagano se vadi,,, otpojiš konektor, zakreneš prekidač za 90stupnjeva i vani je,,probaj ga malo očistit pa možda proradi, al za dugotrajniju sreću uzmi novi, jer ja sam svoj očistio i radio je jedno mjesec dana,, sve dok nije skroz krepalo, a to sam skontao po divljim kočenjima iza sebe, sreća pa nije bilo sudara
Hvala, nisam znao da se to baš tak lako vadi, znači ne trebam ni mehu (kojeg mi ionako nema sljedećih par dana) pa budem sam to promijenil. Znači velim samo u trgovini da trebam šalter za stop svjetlo koji dođe ispod kočnice.


Da ne odgovaram sad na nepotrebne postove, takva kvaliteta materijala, tj. plastike nije samo na fiatu, vjerojatno je od nekih loših recikliranih materijala pa se od sunca raspadne. Ionako je i apšisala pa ću rađe nabiti novo treće stop svjetlo kad se već ovo raspalo, nije to neki trošak.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2014., 18:19   #12
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Hvala, nisam znao da se to baš tak lako vadi, znači ne trebam ni mehu (kojeg mi ionako nema sljedećih par dana) pa budem sam to promijenil. Znači velim samo u trgovini da trebam šalter za stop svjetlo koji dođe ispod kočnice.

Lako ide van, uočljiv je , a najbolje dođeš autom do trgovine, izvadiš prekidač i pokažeš im, jer je za moju bravu bilo dvi vrste pa da nebi bilo jel..
__________________
Lega lega
miroslaw1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2014., 19:09   #13
Da, ali ga nakon zamjene treba podesiti. Nemoj to zaboravit. Nek ti neko gleda kad se pale štop svjetla. Pa pustiš možda pol centimetra hoda papučice da se ne upale. Da se ne pale čim staviš nogu na papučicu.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2014., 19:09   #14
Quote:
miroslaw1984 kaže: Pogledaj post
Lako ide van, uočljiv je , a najbolje dođeš autom do trgovine, izvadiš prekidač i pokažeš im, jer je za moju bravu bilo dvi vrste pa da nebi bilo jel..
Eto kako to izgleda na GP, moram priznati da mi na prvu nije jasno kako to čudo izvaditi. Jedino da se na pedali izvadi štift (ako se da) pa ga onda izvadim. Ako je netko to radio već nek veli da ne bi napravio više štete nego koristi.



__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2014., 21:30   #15
nediraj štift .pogledaj malo gore
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2014., 22:04   #16
Pridružujem se onom gore što je rekao da te jebo fiat,,,na mom fiJatu je to puuuuno jednostavnije
__________________
Lega lega
miroslaw1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2014., 22:58   #17
Ma vozim ja to kod mehe, da ne bi sam sebi bio najskuplji majstor.

Ipak su to kočnice, a žena se vozi sa tim autom.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 14:01   #18
Pitaj ovdje

http://fiatisti.hr/forum/index.php?P...3&action=forum
Drago_Gervais is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 14:45   #19
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Ma vozim ja to kod mehe, da ne bi sam sebi bio najskuplji majstor.

Ipak su to kočnice, a žena se vozi sa tim autom.
Bas zato ti moras postelat
carevsin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 19:23   #20
@pokretač

to ti je jer si na onoj drugoj temi o GP nahvalio dotičnog i rekao da nikad nećeš imati tako pouzdan automobil

realno gledano, nije te ostavio na cesti, tj. gospođu, dakle ništa kritično

kvar je sitna pizdarija koja se lako i jeftino popravi, piči dalje!
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:11.