Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2015., 10:55   #81
Quote:
_Lolita_ kaže: Pogledaj post
Popunila. I dobila već mail od Customer service.
To je autoreply ali biće i pravi ljudi uskoro. Ne mogu ti pobić. Možeš već planirat novo putovanje.

A mogli su lijepo isključit tu lampicu i dobro.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 11:53   #82
Quote:
gileg kaže: Pogledaj post
To je autoreply ali biće i pravi ljudi uskoro. Ne mogu ti pobić. Možeš već planirat novo putovanje.

A mogli su lijepo isključit tu lampicu i dobro.


Ma kapetan je čovik i pol. Platit ću mu Guinness od odštete.
Nešto je s vratima bilo, zatvarali su ih i otvarali par puta. Pa su se svi nabili u kokpit. I stjuardi. Pa listali neke priručnike. Ja se mislim "majko moja, pa neće valjda sami gledat o čemu se radi...pustite me van, ja ću pješke."

Edit:

"Thank you for your e-mail.

Following your recent correspondence, I have forwarded your letter to our Head Office and a response will be sent to you in due course.

We remain at your disposal for any further information.


Yours sincerely,
Andrei
The Customer Service Team"


Edit2:
"Dear Customer,

Thanks! Now that we have your claim we will review it and expect to respond to you within the next 7 working days...bla bla"


Eto. Sada čekam.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."

Zadnje uređivanje _Lolita_ : 02.12.2015. at 12:07.
_Lolita_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 20:21   #83
E to su već pravi ljudi, nije automat. Mislim da su meni odgovorili odmah sljedeći dan, možda nakon 2. sada ti samo preostaje da čekaš.

Ako ti pokušaju uvaliti neke vaučere ili ček inzistiraj na uplati na račun. Kako sam već spomenuo meni su prvo poslali ček što je OK da nije u pitanju Hrvatska. Prvo sam čekao da ček dođe poštom, 10-tak dana. Onda su ga ovdje u banci zagledali kao da nikada nisu vidjeli ček pa su rekli da moram platiti nešto paušalno, čini mi se oko 50 kn, da oni to provjere. Onda se čeka još 10-15 dana na naplatu a uzimaju zelenaških 10-20% provizije, nije mi znala reći točno. Rekoh teti fala lijepo i tražio od Ryana da ček ponište i uplate mi direktno na račun na što su oni odmah i pristali što me malo iznenadilo. Mogli su odmah tako reći. Ako imaš multivalutni račun fino ti uplate eure i nemaš nikakve provizije. Mislim da je te njihove čekove moguće unovčiti na njihovim šalterima na aerodromima ako se zatekneš u međuvremenu negdje no najbolje i najlakše ti je odmah tražiti transfer na račun.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 08:38   #84
Quote:
gileg kaže: Pogledaj post
Ako imaš multivalutni račun fino ti uplate eure i nemaš nikakve provizije. Mislim da je te njihove čekove moguće unovčiti na njihovim šalterima na aerodromima ako se zatekneš u međuvremenu negdje no najbolje i najlakše ti je odmah tražiti transfer na račun.
Zar ne bi trebale uplate iz inozemstva ići na devizni žiro?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 08:58   #85
jok.... bar ne dok ti takvo izvlačenje love ne postane poslovna djelatnost


ako je netko iz svog džepa platio kartu onda i povrat love (ili nadoknade troškova) ide u njegov džep i tekući devizni je i više nego dovoljan

uostalom, što će uopće nekome devizni žiro ako nema nikakvih poslovanja sa inozemstvom
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 09:32   #86
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Zar ne bi trebale uplate iz inozemstva ići na devizni žiro?
Ma ne, to je bilo prije puno godina. Ja primam uplate izvana na obični multivalutni tekući. Više puta isprobano, ne samo za ovo.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 14:12   #87
Surprise, surprise.

We sincerely apologise for the delay of the flight FR794 from London Stansted to Venice Treviso on the 30/11/2015.

As this flight arrived at its destination of Venice Treviso with a delay of less than 3 hours no monetary compensation is due under Article 7 of EU Regulation 261/2004.


Delay 1 02:50
Delay 2 0:09

Arrival: 153 minutes
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."

Zadnje uređivanje _Lolita_ : 03.12.2015. at 14:26.
_Lolita_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 14:17   #88
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Zar ne bi trebale uplate iz inozemstva ići na devizni žiro?

ne. meni su uvijek isle na tekuci. samo iz XY valute prebace u kune i dodaju na racun.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 14:50   #89
Quote:
_Lolita_ kaže: Pogledaj post
Surprise, surprise.

We sincerely apologise for the delay of the flight FR794 from London Stansted to Venice Treviso on the 30/11/2015.

As this flight arrived at its destination of Venice Treviso with a delay of less than 3 hours no monetary compensation is due under Article 7 of EU Regulation 261/2004.


Delay 1 02:50
Delay 2 0:09

Arrival: 153 minutes
Nemoj zezat. Au majku im. Čekaj, pa zar nije 2 sata i više dovoljno, otkud sad 3 sata?!

Quote:
1. When an operating air carrier reasonably expects a flight
to be delayed beyond its scheduled time of departure:
(a) for two hours or more in the case of flights of 1 500 kilometres
or less; or
(b) for three hours or more in the case of all intra-Community
flights of more than 1 500 kilometres and of all other
flights between 1 500 and 3 500 kilometres; or
(c) for four hours or more in the case of all flights not falling
under (a) or (b),
Ti spadaš pod (a) zar ne? I šta im znači Delay 1 i 2? I kako su došli do 153 minute. Jesi ti poslali neko detaljnije objašnjenje?
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 14:51   #90
Quote:
ajvan kaže: Pogledaj post
ne. meni su uvijek isle na tekuci. samo iz XY valute prebace u kune i dodaju na racun.
Ili, kao što rekoh, uzmeš XY valutu ako imaš multivalutni račun a to je danas većina tekućih. Tako ne gubiš niti tečajne razlike.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 20:18   #91
Quote:
gileg kaže: Pogledaj post
Nemoj zezat. Au majku im. Čekaj, pa zar nije 2 sata i više dovoljno, otkud sad 3 sata?!



Ti spadaš pod (a) zar ne? I šta im znači Delay 1 i 2? I kako su došli do 153 minute. Jesi ti poslali neko detaljnije objašnjenje?
sudeci po ovome https://www.flightradar24.com/data/f...fr794/#8207dd4
let je trebao stici u 15:10 , al je stigao u 17:43 sto bi iblo kašnjenje od 2:33h ili 153 minute

Quote:
gileg kaže: Pogledaj post
Ili, kao što rekoh, uzmeš XY valutu ako imaš multivalutni račun a to je danas većina tekućih. Tako ne gubiš niti tečajne razlike.
koji to k uopce ?? nikad cuo ? znam da moigu otvorit devizni al sta je ovo nemam pojam meni ako bi stigla uplata iz vana dobio bi poruku da mi je XY uplatio XY€ i želim li ot dodat na svoj racun po današnjem tečaju. kažem ok i sjednu kune
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 20:47   #92
Ima li netko iskustva sa otkazivanjem leta na bečkom aerodromu (austrian je u pitanju)? Nude li hotelski smještaj ili refundaciju smještaja?
Recimo da let otkazuju zbog magle, što je ipak vremenska neprilika i spada u ono osim u nabrajanju prava.
__________________
light touched my hand in a dream of golden skans

Zadnje uređivanje osoba_a : 03.12.2015. at 20:58.
osoba_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 21:27   #93
Quote:
ajvan kaže: Pogledaj post
sudeci po ovome https://www.flightradar24.com/data/f...fr794/#8207dd4
let je trebao stici u 15:10 , al je stigao u 17:43 sto bi iblo kašnjenje od 2:33h ili 153 minute
Ali zar nije dva sata kašnjenja dovoljno za zahtjev (točka a). Zašto RA spominje 3 sata.

Quote:
ajvan kaže: Pogledaj post
koji to k uopce ?? nikad cuo ? znam da moigu otvorit devizni al sta je ovo nemam pojam meni ako bi stigla uplata iz vana dobio bi poruku da mi je XY uplatio XY€ i želim li ot dodat na svoj racun po današnjem tečaju. kažem ok i sjednu kune
Pa račun sa više valuta, k'o što mu ime kaže. Imam tekući račun na koji mi stiže plaća u kunama i tako ju i peglam i trošim kune, ali isti taj račun i ista kartica prima i druge valute, u ovom slučaju u pitanju je bio euro, oni mi uplatili 200€ ali ni do kakve konverzije ne dolaze već imam stanje na kartici npr. u mom slučaju 456894218 kuna i 200 eura. Moglo se tu naći i npr. 100 USD i 100 CHF i takvo bi se stanje i vidilo, u svim vrstama valuta. I onda odem u banku i uzmem tih 200 eura u eurima, nema promjene niti troškova osim ako želiš te eure pretvoriti u kune. U mom slučaju u pitanju je Hypo banka, njima je to default vrsta tekućeg računa a mislim da i druge banke imaju nešto slično.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 21:31   #94
Quote:
osoba_a kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva sa otkazivanjem leta na bečkom aerodromu (austrian je u pitanju)? Nude li hotelski smještaj ili refundaciju smještaja?
Recimo da let otkazuju zbog magle, što je ipak vremenska neprilika i spada u ono osim u nabrajanju prava.
Nema to veze sa aerodromima niti kompanijama već sa zakonom. Ako je u pitanju kašnjenje bilo njihovom krivicom ili zbog magle moraju ti dati smještaj ili ga refundirati. Pitaj tamo kod svoje kompanije jer vrlo vjerovatno ti neće sami ponuditi iako bi trebali.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 21:48   #95
Thanks. Mislio sam na to da li oni nađu hotel ili moraš sam naći pa ti oni refundiraju. PRetpostavljam da oni pronađu.
__________________
light touched my hand in a dream of golden skans
osoba_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 07:38   #96
Kad ti otkažu let odeš na transfer desk da te prečekiraju i tada će ti dati vaučer za hotel (oni biraju) i za prijevoz do njega i nazad na aerodrom. Imat ćeš i pravo na večeru i doručak u hotelu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 08:00   #97
Quote:
gileg kaže: Pogledaj post
Ti spadaš pod (a) zar ne? I šta im znači Delay 1 i 2? I kako su došli do 153 minute. Jesi ti poslali neko detaljnije objašnjenje?
Ne, to je to. Ovo s delay 1 i 2 sam prepisala s nekog screenshota kojeg su mi poslali...valjda neka njihova statistika, što li.

Odustajem, ne da mi se.

Nude jedino refundaciju troškova ako sam imala...hrana, piće i to. Sreća pa nisam išla s Optijem, inače bih se sada klala s Ryanom.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 08:58   #98
Quote:
osoba_a kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva sa otkazivanjem leta na bečkom aerodromu (austrian je u pitanju)? Nude li hotelski smještaj ili refundaciju smještaja?
Recimo da let otkazuju zbog magle, što je ipak vremenska neprilika i spada u ono osim u nabrajanju prava.
Pravo na kompenzaciju i pravo na asistenciju (pomoć/brigu o tebi) u slučaju otkazivanja/kašnjenja jesu povezana, ali su ipak dva različita prava. Ovo drugo kao putnik uistinu i nemaš u slučaju magle (više sile), ali ono prvo (a uključuje i hranu i piće i telefonske razgovore i hotel u slučaju potrebe) - imaš.


Quote:
osoba_a kaže: Pogledaj post
Thanks. Mislio sam na to da li oni nađu hotel ili moraš sam naći pa ti oni refundiraju. PRetpostavljam da oni pronađu.
Oni "pronađu". Bez brige, ne "traže" oni puno, sve ozbiljnije kompanije, osobito u gradu u kojem im je sjedište, imaju stalne ugovore s pojedinim hotelima, znaju oni jako dobro kud će te smjestit.


Quote:
gileg kaže: Pogledaj post
Ali zar nije dva sata kašnjenja dovoljno za zahtjev (točka a). Zašto RA spominje 3 sata.
I ovdje se radi o dva različita kriterija za dva različita prava, kao što sam i gore pisao.

Pravo na pomoć/asistenciju/brigu (Right to Care) imaš ako ti avion u polasku kasni više od dva sata.

Pravo na kompenzaciju pak imaš tek ako ti avion kasni u dolasku više od tri sata.

U slučaju o kojem ovdje raspravljamo (153 minute), nema prava na kompenzaciju, a ima samo prava na brigu/skrb/pomoć.

Ako pak nje (npr. besplatne klope i pijače u avionu, a ne da se plaća kao inače kod Ryana) tijekom višesatnog sjedenja u avionu (ak sam dobro skužio, sami priznaju da je to bilo 2 sata i 50 minuta) nije bilo - postoji vjerojatno nekakav temelj za žalbu kaj se nije dobilo sok i sendvič, ali nisam siguran što se njome stvarno može dobiti (osim ocrniti Ryan u medijima).

Zadnje uređivanje nvnk : 04.12.2015. at 09:10.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 13:16   #99
Sutra opet imam let Wizz do Eindhovena, ali danas evo nista ne leti zbog magle. Ako bi sutra bila ista situacija, kakva su prava (unaprijed se pripremiti )...
Cohiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 17:12   #100
Edit ne radi pa da dodam, otkaz u slucaju magle:

Quote:
U slučaju otkazanih letova nemate pravo na odštetu:

ako je do otkazivanja došlo zbog izvanrednih okolnosti, primjerice zbog lošeg vremena,


U slučaju otkazivanja zbog izvanrednih okolnosti možda nemate pravo na odštetu, no prijevoznik vam i dalje mora osigurati:

- povrat novca za kartu (puni iznos ili samo za neiskorišteni dio)
- zamjenski način prijevoza do konačnog odredišta prvom sljedećom prilikom
- novu rezervaciju za kasniji datum po vašem izboru (ovisno o broju slobodnih mjesta).


Čak i u izvanrednim okolnostima, zrakoplovne kompanije moraju vam osigurati pomoć ako vam je potrebna dok čekate zamjenski prijevoz.
I sta ako nece ili ne mogu?
Cohiba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:09.