Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2017., 14:13   #101
Nije problem u manjku ili nedostatku sexa, nego u njegovom - suprugovom, grubom odbijanju, ignoriranju, poricanju i ismijavanju njenih potreba. Pravi od nje ludu čudakinju koja želi bajku zato jer želi muža u krevetu, kao da žena želi neki teški SF! Jer što je njoj, djecu su već sklepali, glavno da su djeca zdrava, da je frižider pun i što još ona hoće?! Kakav sex? To je za daljnju egzistenciju nepotrebna stavka i problem u njenom mozgu. On nema problema.
Autorice, u potpunosti te razumijem i primi moju najiskreniju sućut.
Borkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 14:16   #102
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
naslov teme je Nedostatak sexa u braku - dovoljan razlog za razvod?
po pitanju toga se jos niste usuglasili, ali mislim da naslov jedne teme nije vrijedan sljepila. ovaj cyan mi je probio oci.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 14:19   #103
Quote:
Borkica kaže: Pogledaj post
Nije problem u manjku ili nedostatku sexa, nego u njegovom - suprugovom, grubom odbijanju, ignoriranju, poricanju i ismijavanju njenih potreba. Pravi od nje ludu čudakinju koja želi bajku zato jer želi muža u krevetu, kao da žena želi neki teški SF! Jer što je njoj, djecu su već sklepali, glavno da su djeca zdrava, da je frižider pun i što još ona hoće?! Kakav sex? To je za daljnju egzistenciju nepotrebna stavka i problem u njenom mozgu. On nema problema.
Autorice, u potpunosti te razumijem i primi moju najiskreniju sućut.
Uz dužno poštovanje autorici, ne pravi on nju ludom niti je on taj koji bi nakon 10 godina htio nešto drukčije, iako je tih 10 godina bilo očito na čemu je.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 14:23   #104
Pazi čuda neviđenog - njoj je do sexa, a još do prije dva dana je kihala i šmrcala! Isuse bože... pa fakat nije normalna...
Borkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 14:27   #105
Quote:
Borkica kaže: Pogledaj post
Pazi čuda neviđenog - njoj je do sexa, a još do prije dva dana je kihala i šmrcala! Isuse bože... pa fakat nije normalna...
Ne, nije čudno što joj je do seksa, čudno je što je 10 godina provela uz čovjeka kojem nije do seksa i koji to nije skrivao.
Na drugoj temi piše da su joj djeca 3 i 5 godina, dakle nisu ni djeca razlog na koji se može pozivati zašto je nakon prve godine ostala s njim, iako je shvatila da nije zadovoljna seksualnim životom.

Sve 5, nadala se, trudila se, ali ne može njega okrivljavati, njemu je očito dobro i nije ništa skrivao.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 14:28   #106
Neobavljanje bračnih dužnosti je razlog za poništenje crkvenog braka, ma šta god sad neki lupetali i stali u muževu obranu. 😉
To tvoje nije ni b od braka već lakrdija koja traje punih 10 godina!! 🙈
Nit znaš s kakvom si osobom zaista u braku, ne znaš što se točno skriva iza nedostatka sexa, ne šljivi tvoje potrebe, priča s tobom kao s bebom i uspješno sve godinama gura pod tepih.
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 14:29   #107
Quote:
Borkica kaže: Pogledaj post
Nije problem u manjku ili nedostatku sexa, nego u njegovom - suprugovom, grubom odbijanju, ignoriranju, poricanju i ismijavanju njenih potreba. Pravi od nje ludu čudakinju koja želi bajku zato jer želi muža u krevetu, kao da žena želi neki teški SF! Jer što je njoj, djecu su već sklepali, glavno da su djeca zdrava, da je frižider pun i što još ona hoće?! Kakav sex? To je za daljnju egzistenciju nepotrebna stavka i problem u njenom mozgu. On nema problema.
Autorice, u potpunosti te razumijem i primi moju najiskreniju sućut.
To je tako teško shvatiti jel da, kako netko može stvari trpati pod tepih, ignorirati, povređivati, ismijavati svog partnera. Jako ružno zar ne, jer što je problem priznati problem i otići doktoru, to je najnormalnija stvar..
- Nije, u tome i jest problem..
Imam nekoliko godina iskustva sa grupnih psihoterapija, ljudi tamo sjede i u intimi i anonimnosti grupe iznose svoje najdublje probleme koji ih muče, nešto za što ne zna ni njihov otac, mater, prijatelj, ni bračni partner niti će vjerojato ikada znati. Ako sam nešto naučio onda je to da postoje ljudi koji su kadri od relativno trivijalne stvari učiniti ogroman problem, postoje ljudi koji će se godinama psihički mučiti jer ih je sram, ne mogu sebi priznati neke stvari, neuspjeh recimo, činjenjcu da su pogriješili, da su loši ljudi, roditelji, muževi i žene, činjenicu da ih je sram samih sebe, da ih je sram partnerici sexualno se izraziti, reći što žele a što ne žele zbog straha da će ih netko odbiti, da će ih partner ostaviti i slično... I onda shvatiš da tih 10 ljudi koji sa tobom sjede nisu niti posebno ludi, blesavi niti nenormalni u odnosu na ostatak populacije, skužiš da je većina ljudi takva... svima nam je teško priznati da smo loši, sve nas je sram ponekih stvari, svi imamo jako loša iskustva i strahove koje držimo u sebi i ne možemo ih podijetliti sa drugima. Isto tako skužiš da je ljudima to tako teško to priznati da će radije mučno i glupo razoriti brak, obitelj, svoj život i živote svoje djece. Posebno je interesantan trenutak kada recimo u grupi sjedi osoba koja sa vama dvije godine priča o svemu i onda odjednom šok - prizna da se 10 godina nije ševila sa mužem a do jučer ga je idealizirala i kovala u zvijezde kako je divan i krasan.

Poanta - sexualna nemoć je najveća sramota za svakog muškarca i glupo je očekivati da će muškarac jednostavno reći da je loš jebač, da ima problem, otići po uputnicu i specijalisti priznati da mu se kurac ne diže, da ga žena ne uzbuđuje, da ima psihičkih problema i od loših misli i strahova ne može uživati u krevetu. To je jako teško, i mnogi ljudi za to nemaju hrabrosti, radije će gledati kako žena odlazi preko vrata i kako im se brak raspada. Neki će u očaju na crno i u tajnosti uzimati viagru i zahvaljivati bogu na toj čudotvornoj tabletici. Sexualni problemi su jako kompleksni i delikatni i tako im treba pristupati...

Eto to je moje iskustvo, pa sad neka o tome netko misli što god hoće...
__________________
Daj Mare pizde....

Zadnje uređivanje radical change : 23.02.2017. at 14:41.
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 14:32   #108
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Neobavljanje bračnih dužnosti je razlog za poništenje crkvenog braka, ma šta god sad neki lupetali i stali u muževu obranu. 😉
To tvoje nije ni b od braka već lakrdija koja traje punih 10 godina!! 🙈
Nit znaš s kakvom si osobom zaista u braku, ne znaš što se točno skriva iza nedostatka sexa, ne šljivi tvoje potrebe, priča s tobom kao s bebom i uspješno sve godinama gura pod tepih.
Ne širi dezinformacije.
Nekonzumiranje braka može biti razlog poništavanja crkvenog braka, seksanje par puta godišnje to nije.

I vi zaista mislite da je muž odgovoran što je ona nezadovoljna, a ne ona sama koja je odmah u startu vidjela s kakvom je osobom i svejedno ostala 10 godina? Znam, lakše je prebaciti krivnju i odgovornost na druge, nego reći-zajebala sam, očekivala sam čuda, vrijeme je da preuzmem odgovornost za vlastite odluke i prekinem ovo ako nisam zadovoljna.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 14:43   #109
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
To je tako teško shvatiti jel da, kako netko može stvari trpati pod tepih, ignorirati, povređivati, ismijavati svog partnera. Jako ružno zar ne, jer što je problem priznati problem i otići doktoru, to je najnormalnija stvar..
- Nije, u tome i jest problem..
Imam nekoliko godina iskustva sa grupnih psihoterapija, ljudi tamo sjede i u intimi i anonimnosti grupe iznose svoje najdublje probleme koji ih muče, nešto za što ne zna ni njihov otac, mater, prijatelj, ni bračni partner niti će vjerojato ikada znati. Ako sam nešto naučio onda je to da postoje ljudi koji su kadri od relativno trivijalne stvari učiniti ogroman problem, postoje ljudi koji će se godinama psihički mučiti jer ih je sram, ne mogu sebi priznati neke stvari, neuspjeh recimo, činjenjcu da su pogriješili, da su loši ljudi, roditelji, muževi i žene, činjenicu da ih je sram samih sebe, da ih je sram partnerici sexualno se izraziti, reći što žele a što ne žele zbog straha da će ih netko odbiti, da će ih partner ostaviti i slično... I onda shvatiš da tih 10 ljudi koji sa tobom sjede nisu niti posebno ludi, blesavi niti nenormalni u odnosu na ostatak populacije, skužiš da je većina ljudi takva... svima nam je teško priznati da smo loši, sve nas je sram ponekih stvari, svi imamo jako loša iskustva i strahove koje držimo u sebi i ne možemo ih podijetliti sa drugima. Isto tako skužiš da je ljudima to tako teško to priznati da će radije mučno i glupo razoriti brak, obiteljski, svoj život i živote svoje djece. Posebno je interesantan trenutak kada recimo u grupi sjedi osoba koja svama dvije godine priča o svemu i onda odjednom šok - prizna da se 10 godina nije ševila sa mužem a do jučer ga je idealizirala i kovala u zvijezde kako je divan i krasan.

Poanta - sexualna nemoć je najveća sramota za svakog muškarca i glupo je očekivati da će muškarac jednostavno reći da je loš jebač, da ima problem, otići po uputnicu i specijalisti priznati da mu se kurac ne diže, da ga žena ne uzbuđuje, da ima psihičkih problema i od loših misli i strahova ne može uživati u krevetu. To je jako teško, i mnogi ljudi za to nemaju hrabrosti, radije će gledati kako žena odlazi preko vrata i kako im se brak raspada. Neki će u očaju na crno i u tajnosti uzimati viagru i zahvaljivati bogu na toj čudotvornoj tabletici. Sexualni problemi su jako kompleksni i delikatni i tako im treba pristupati...

Eto to je moje iskustvo, pa sad neka o tome netko misli što god hoće...
Ne znam zašto ljudi ne žele čuti ( ne moraju prihvatiti) ovakva iskustva. Nije to obrana autoričinog muža (opravdanja nema) nego pokušati taj problem seksa riješiti. Najlakše je pokupiti stvari, otići, započeti novu vezu pa kad u toj vezi dođe neki drugi problem, opet izađi iz veze i ispočetka. Onda otvorite topic pa pitajte zašto se danas tako ljudi brzo rastaju.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 14:57   #110
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto ljudi ne žele čuti ( ne moraju prihvatiti) ovakva iskustva. Nije to obrana autoričinog muža (opravdanja nema) nego pokušati taj problem seksa riješiti. Najlakše je pokupiti stvari, otići, započeti novu vezu pa kad u toj vezi dođe neki drugi problem, opet izađi iz veze i ispočetka. Onda otvorite topic pa pitajte zašto se danas tako ljudi brzo rastaju.
Kud brzo, svega ti, pa ne jebu se već 10 godina.
Druga je svar što je ona na neku foru to tek sad skužila.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 15:05   #111
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Kud brzo, svega ti, pa ne jebu se već 10 godina.
Druga je svar što je ona na neku foru to tek sad skužila.
Ja bih se rastao nakon deset mjeseci nestasice., kakvih deset godina. Uopce si ne mogu zamisliti di je ona gledala i kaj si je mislila punih deset godina.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 15:07   #112
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto ljudi ne žele čuti ( ne moraju prihvatiti) ovakva iskustva. Nije to obrana autoričinog muža (opravdanja nema) nego pokušati taj problem seksa riješiti. Najlakše je pokupiti stvari, otići, započeti novu vezu pa kad u toj vezi dođe neki drugi problem, opet izađi iz veze i ispočetka. Onda otvorite topic pa pitajte zašto se danas tako ljudi brzo rastaju.
To je istina, ljudi obično u očaju i ljutnji reagiraju tako da požele skupiti kofere i otići. Tako se problemi ne rješavaju i stignu nas prije ili kasnije. Da je tako lako i bezbolno otići svi bi ljudi to radili, dignemo pozdrav i rješili smo sve probleme ali nismo zar ne.
I sasvim je druga perspektiva čovjeka u vezi sa 20, 25 godina bez obveza i kada si u braku 10 godina i mnogo toga zajedničkog dijelite.
Ja samo želim reći kako ne bi trebalo odustati, i kako razumni ljudi odlaze tek kada ispucaju alternative za rješavanje problema. Zar da tako od djece odustanemo, dakle što on je divlji i neodgovoran neka se dom i država brinu za njega ja idem dalje. Ili ako je suprug bolestan da nam netko drugi mijenja pelene i liječi ga.
No neke razumske granice treba postaviti, odrasli ljudi moraju se odraslo postaviti prema problemu, na žalost većina to nije u stanju. I zbog toga ljudi obično šute i gledaju kako sve ide u kurac, tješe se sa ljubavnicima, prelijevaju iz šupljeg u prazno, ljute se i frustriraju prvenstveno zato jer ne mogu nositi teret odgovornosti na leđima.. Život u dvoje je baš ono klupko koje je jako teško rasplitati, ali se mora, to je život..i ja sam samo čovijek, i ja se plašim, i mene je strah i ja se sramim nekih stvari ali jebi ga ideš i boriš se..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 15:07   #113
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Ja bih se rastao nakon deset mjeseci nestasice., kakvih deset godina. Uopce si ne mogu zamisliti di je ona gledala i kaj si je mislila punih deset godina.
Bila je mlada i nadala se. Ni prva ni zadnja.
No, to kako ona opisuje njegovo negiranje problema upućuje na totalni nedostatak ljubavi sa njegove strane i tu je priča stala.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 15:10   #114
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Bila je mlada i nadala se. Ni prva ni zadnja.
No, to kako ona opisuje njegovo negiranje problema upućuje na totalni nedostatak ljubavi sa njegove strane i tu je priča stala.
Ma jasno mi je to harderica ali deset godina??? Pa to je uzasno dugacko razdoblje. Deset godina. Pa to samo kad si glasno izgovoris izaziva meni totalnu jezu. Deset godina. Prestrasno.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 15:10   #115
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Ja bih se rastao nakon deset mjeseci nestasice., kakvih deset godina. Uopce si ne mogu zamisliti di je ona gledala i kaj si je mislila punih deset godina.
Vjerojatno bi ona prije 10 godina rekla isto ovo što si ti rekao sada za nju.. interesantno je kakve priče život ispiše...
I 10 godina nije uopće tako dugo, ljudi vraćaju kredite po 30 godina, treba ti 35 godina staža za penziju, da djecu odgojih i uputiš u svijet treba ti 25 godina a nedao bog da na njih moraš paziti čitav život...nije da je bila zatvorena u tamnici 10 godina, nešto u braku joj je i odgovaralo, a nešto nije pa je to trpjela..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 15:15   #116
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Klitoris je apsolutno bespotreban organ i sluzi samo za uzitke.
Mislis li da je priroda dala zenama klitoris zato da ga koriste ili zato da ga ne koriste?

Ako je tebi nebitno, ne znaci da je tako i drugima.
Znas vec da je meni seks jedan od uvjeta dobrog bracnog zivota i kaj bi ja sad trebao ako postanem izrazito nezadovoljan kad ne dobijem picke?
Vjerojatno mi se i testosteron nakupi pa postanem osorniji.

Meni redovni seks znaci puno dobre volje, puno volje opcenito za bilo sto, bolji sam prema partnerici i to ne s namjerom vec jesam, seks mi je proslava ljubavi i zajednistva - tad se osjecam samo njen i ona je samo moja, osjecam se s njom kao jedno.

Seks je meni potreban i to nije moje uvjerenje jer znam kako funkcioniram s njim i bez njega u odnosu na neku osobu.

Ljubav nema veze s time. Ljubav nije ostati s nekime i biti nesretan u ime ljubavi. Ljubav znaci i voljeti sebe pa sam prvi u stanju radi ljubavi prema sebi ostaviti zenu koja mi je ljubav zivota.
Ja sam si ipak na prvom mjestu iako sam poprilicno nesebican.
Jao čovječe. Nadao sam se da smo se pomaknuli od "bitnosti" i "nebitnosti".

Klitoris je svrsishodan, tj. nema svrhu u samome sebi kao što nikakva tjelesna ugoda nema svrhu u samoj sebi, nego je uvijek evolucijski programirana. U ovom slučaju da žena hoće ugodu koja služi reprodukciji. Kod njih odrađeno.

Samo su duhovne ugode bespotrebne, tj. imaju svrhu u samoj sebi. Ne služe nego se njima služi. U ovom bi slučaju to mogla biti vrlina odgovornosti i održanje obećanja koje su jedno drugome dali.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 15:17   #117
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Ma jasno mi je to harderica ali deset godina??? Pa to je uzasno dugacko razdoblje. Deset godina. Pa to samo kad si glasno izgovoris izaziva meni totalnu jezu. Deset godina. Prestrasno.
I meni...ali jbg. Valjda nismo svi isti. Znam puno parova koji tako žive, između jednih su bili i moji roditelji. Nikad nisam shvatila što ih zapravo drži skupa.
No njihove frustre zbog toga sam jako dobro osjetila...eto.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 15:28   #118
Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post
Jao čovječe. Nadao sam se da smo se pomaknuli od "bitnosti" i "nebitnosti".

Klitoris je svrsishodan, tj. nema svrhu u samome sebi kao što nikakva tjelesna ugoda nema svrhu u samoj sebi, nego je uvijek evolucijski programirana. U ovom slučaju da žena hoće ugodu koja služi reprodukciji. Kod njih odrađeno.

Samo su duhovne ugode bespotrebne, tj. imaju svrhu u samoj sebi. Ne služe nego se njima služi. U ovom bi slučaju to mogla biti vrlina odgovornosti i održanje obećanja koje su jedno drugome dali.
Mozes ti to sebi objasnjavati kak hoces, ali ako je seks nekome bitan, a druga strana ga izbjegava, onda jebes obecanja koja su si dali jer brak znaci i seks pa se i to obecaje iako se ne treba izgovoriti.

Klitoris sluzi za zabavu i da zena uziva u seksu, nikako za rasplod. Za to ima ostatak spolnog organa.
Zene se seksaju i imaju zelju i izvan razdoblja ovulacije. Sto mislis zasto je to tako?

Ne moram ja odrzavati nikakva obecanja ako se druga strana ne pridrzava osnova koje se podrazumijevaju.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 15:35   #119
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Kud brzo, svega ti, pa ne jebu se već 10 godina.
Druga je svar što je ona na neku foru to tek sad skužila.
Nisam rekla da je brzo, nego da se pokuša nešto iznijeti na vidjelo. A ti pokušaji ne traju 10 godina, nego je 10 godina nešto bilo pod tapetom. Tapet se od starosti sad raspao pa problem postao jednoj strani vidljiv. Autorica je postavila pitanje je li to razlog za rastavu. Mišljenja sam da jest, ako obe strane ne počnu sudjelovati u otkrivanju stvarne situacije. Pa i onako nema šta izgubiti, a možda se druga strana osvjesti pa rezultira nečim zadovoljavajuć im za obe strane.
Koliko nešto traje, nije ni na meni ni na tebi da osuđujemo. Nismo mi u tim životima.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 15:38   #120
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Mozes ti to sebi objasnjavati kak hoces, ali ako je seks nekome bitan, a druga strana ga izbjegava, onda jebes obecanja koja su si dali jer brak znaci i seks pa se i to obecaje iako se ne treba izgovoriti.

Klitoris sluzi za zabavu i da zena uziva u seksu, nikako za rasplod. Za to ima ostatak spolnog organa.
Zene se seksaju i imaju zelju i izvan razdoblja ovulacije. Sto mislis zasto je to tako?

Ne moram ja odrzavati nikakva obecanja ako se druga strana ne pridrzava osnova koje se podrazumijevaju.
Ljudi su si dali obećanje i u dobru i u zlu. Da joj on prije zaključivanja braka nije pasao ne bi ušla u brak snjim jer te po zakonu nitko na brak ne smije prisiliti, to je isključivo tvoj izbor i tvoja odluka.
Sad dolazimo do ovog "i u zlu", očito da postoji problem u vezi, njegova sexualna nemoć, i oveza i sa njegove i sa njezine strane da sve naprave kako bi to riješili.. ja to tako vidim.
Inače, znanstvenici se i dan danas ne mogu složiti oko toga čemu ženama klitoris između nogu, jer je za produžetak vrste bitan samo muški orgazam odnosno ubacivanje sjemena... Pa neki govore kako ženski klitoris služi tome kako bi parovi kroz međusobni sexualni užitak dugorčno bili jako povezani, dokazano je da ženski orgazam pozitivno djeluje na ženino viđenje partnera i zadovoljstvo vezom, dakle što si bolji jebač i znaš zadovoljiti ženu veća je šansa da će i ona tebe obožavati a ne se jebati okolo kad joj dođe kao kakav pas ili mačka....
I na kraju čemu to sve, opet zbog djece, netko ih mora odgajati i pružiti maksimalnu šansu da opstanu, jer da nije djece ne bi bilo ni nas...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:27.