Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2009., 00:23   #121
__________________
私が学ばなければならなかった私のレッスンだった
私はあなたが燃やさなければならなかったあなたの要塞だった..
reckless_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 01:11   #122
Nije problem nikakav. Praviš se da 15 minuta slušaš DJ-a na Ibizi i sve lako prođe.
fortaleza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 03:09   #123
Quote:
fortaleza kaže: Pogledaj post
Nije problem nikakav. Praviš se da 15 minuta slušaš DJ-a na Ibizi i sve lako prođe.
hehe jeste li imali ovaj test?
CC Capwell, tko to jos pamti, svaka cast
White Pearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 19:39   #124
ohoho, vratila su se i meni sjećanja na magnetnu

najgore je drugi, treći, četvrti put, jer znaš što te čeka, barem je meni tako bilo, a snimala sam glavu tri puta i vrat jednom

svaki put sam cijelo vrijeme žmirila, jer me onaj tunel užasava, a ne smiješ ofkors micati glavu da pogledaš van malko kad frka ulovi pa je barem meni tako bilo malo lakše, ali vrijeme...prolazi taaako sporo...ali prođe zato

kako god, ima i gorih pregleda tako da samo hrabro i želim svima dobar nalaz
Leona81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 22:31   #125
pozz

ici cu u polikliniku "Neuron" na magnetsku rezonancu glave i vrata. jel zna tko kolko ce me to kostati?
dodo987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 23:18   #126
imam magnetsku jednog koljena drugi tjedan u općoj bolnici, imam uputnicu ali nemam dopunsko zdravstveno, ima li netko ideju koliko bi to moglo koštati jer mi na telefon i mail od bolnice nitko neda odgovor - kao oni ne znaju?!?!? ako imate ideju, pliz napišite išta
Lana_Mihaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 00:28   #127
Quote:
dodo987 kaže: Pogledaj post
ici cu u polikliniku "Neuron" na magnetsku rezonancu glave i vrata. jel zna tko kolko ce me to kostati?
Ja sam isla na MRI i MRA glave (iz BiH sam), kostalo me 2.500 HRK. E sad - vrat ne znam koliko to dodje. Ipak, najbolje je da ih nazoves i pitas - tak sam i ja napravila

A odgovor na prvo pitanje s ove teme - uvijek kada postoji opravdana potreba ja sam zagovornica MR. Ne steti, prednosti su visestruke, a ona frka oko klaustrofobije se da rijesiti vrlo lagano - zatvoris oci i lijepo tih 45 min odspavas A sto se tice buke - jednostavno zamislis da si na techno partyju Mozes zamislit mene - izvlace me nakon 45 minuta, cestitaju mi sto sam izdrzala odjednom sve uradit, a ja im se zahvaljujem na odlicnom techno party-ju. Njihova faca- neprocjenjivo E da - u jednom trenutku se onaj stol na kojemu lezis pocne neobicno kretati, meni je ono vise licilo na drmanje ili tak nesto. Uglavnom, nemoj se prepasti - ne haluciniras, nije nikakva frka, to je samo jedan od nacina snimanja koliko sam ih ja skuzila
__________________
Newer stop dreaming 'cause nobody can't steel your's dreams :D
cruce is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 14:33   #128
Quote:
dodo987 kaže: Pogledaj post
ici cu u polikliniku "Neuron" na magnetsku rezonancu glave i vrata. jel zna tko kolko ce me to kostati?
Hej sta bi na kraju s tobom? Si isla na Neuron i koliko te kostalo te kako je bilo? Ja evo upravo s 2. MRI i MRA u posljednja 4 mjeseca (prva na Neuronu, druga na Kosevu - Sarajevo). Sve proslo ok, jedino sto mi smetala ocajna buka (nista od techno party-ja, ovdje ne dobijes slusalice ) i sto me malo panika uhvatila da ne dobijem GM napad u toku snimanja, ali sam samoj sebi rekla "crkni sad tu, ali ni u ludilu neces stisnut pumpicu" (naravno, motivacija za ovo bila je ona: "nemoj misliti na torticu" ). Sve u svemu, prezivjela, ali da mogu birati izmedju one u ZG i ove u SA, moj izbor bi definitivno bio ZG (poliklinika Neuron).
__________________
Newer stop dreaming 'cause nobody can't steel your's dreams :D
cruce is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 02:34   #129
Unhappy Moram ponoviti MRI nesto su nasli :(

Prije mjesec dana sam imala MRI . Danas su me zvali i bez koristenja medicinskih termina rekli mi jednostavno laickim jezikom da imam povecanu venu na kraju kraljeznice i da moram ponovno imati MRI . Da cu dobiti inekciju u kojoj je solucija koja ce "osvjetliti" problemanticnu lokaciju na mojoj kraljeznici tj veni . Sto da mislim ? Bojim se . Dali je itko prosao kroz ovo ili znate nekog tko je? Bilo sto ce biti velika pomoc ... Hvala
Vendetta13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 09:05   #130
Quote:
Vendetta13 kaže: Pogledaj post
Prije mjesec dana sam imala MRI . Danas su me zvali i bez koristenja medicinskih termina rekli mi jednostavno laickim jezikom da imam povecanu venu na kraju kraljeznice i da moram ponovno imati MRI . Da cu dobiti inekciju u kojoj je solucija koja ce "osvjetliti" problemanticnu lokaciju na mojoj kraljeznici tj veni . Sto da mislim ? Bojim se . Dali je itko prosao kroz ovo ili znate nekog tko je? Bilo sto ce biti velika pomoc ... Hvala
Ne razumijem se u strucne termine, no cini mi se da ces dobiti kontrast.. Nista bolno, daju ti inekciju kontrasta (ne boli) koja ti udje u organizam i radi laicki receno kontrast..
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 15:14   #131
Quote:
..angie.. kaže: Pogledaj post
Ne razumijem se u strucne termine, no cini mi se da ces dobiti kontrast.. Nista bolno, daju ti inekciju kontrasta (ne boli) koja ti udje u organizam i radi laicki receno kontrast..
Hvala , mene vise brine ta povecana vena na kraju kraljeznice , sto bih uzrokovalo to , i sto je to u biti ? Dali moze biti rak i samo rak ili ima nade za nesto drugo ? Dali je itko imao isti problem ?
Vendetta13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 17:36   #132
Quote:
Vendetta13 kaže: Pogledaj post
Prije mjesec dana sam imala MRI . Danas su me zvali i bez koristenja medicinskih termina rekli mi jednostavno laickim jezikom da imam povecanu venu na kraju kraljeznice i da moram ponovno imati MRI . Da cu dobiti inekciju u kojoj je solucija koja ce "osvjetliti" problemanticnu lokaciju na mojoj kraljeznici tj veni . Sto da mislim ? Bojim se . Dali je itko prosao kroz ovo ili znate nekog tko je? Bilo sto ce biti velika pomoc ... Hvala
Po opisu najvjerojatnije sumnjaju na AVM (arteriovenskoj malformaciji) koja je abnormalni splet krvnih žila (nije tumorska tvorba), najvjerojatnije prisutan još od rođenja.
Ponekad se samo prate, a uklanjaju se uglavnom ako počnu rast ili ako prave probleme zbog pritiska na živčane strukture i sl. - uglavnom, o tome će te već savjetovati neurokirurg.

Na dodatnom pregledu će ti dati kontrastno sredstvo u venu i ponovo snimiti taj segment.
Ako se radi o AVM ona će se odlično prikazati s kontrastom, kao i njezin kontakt s okolnim strukturama.

Zadnje uređivanje Gerta : 15.07.2011. at 18:55.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 20:27   #133
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post
Po opisu najvjerojatnije sumnjaju na AVM (arteriovenskoj malformaciji) koja je abnormalni splet krvnih žila (nije tumorska tvorba), najvjerojatnije prisutan još od rođenja.
Ponekad se samo prate, a uklanjaju se uglavnom ako počnu rast ili ako prave probleme zbog pritiska na živčane strukture i sl. - uglavnom, o tome će te već savjetovati neurokirurg.

Na dodatnom pregledu će ti dati kontrastno sredstvo u venu i ponovo snimiti taj segment.
Ako se radi o AVM ona će se odlično prikazati s kontrastom, kao i njezin kontakt s okolnim strukturama.

Hvala .... hvala
Vendetta13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 18:06   #134
ja sam naručena na MR mozga i vratne kralježnice ali su mi rekli da su to u biti dva pregleda, svaki po sat vremena traje , nije li to malo previše za isti dan? ne znam kak ću 1 sat izdržat a kamoli dva
mush mushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 19:58   #135
Quote:
mush mushi kaže: Pogledaj post
ja sam naručena na MR mozga i vratne kralježnice ali su mi rekli da su to u biti dva pregleda, svaki po sat vremena traje , nije li to malo previše za isti dan? ne znam kak ću 1 sat izdržat a kamoli dva
Me neće trajat po sat vremena svaki - za MR mozga treba cca 45min (ovisno koje sekvence se rade), za vratnu kralježnicu 20-ak minuta.
Osim toga ne moraju te dva puta naštimavati u aparatu, unositi podatke i tako te tehnikalije što skraćuje ukupno vrijeme.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 23:18   #136
uff, super hvala ti, sad sam odahnula
mush mushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 09:51   #137
Je li netko radio MRI u poliklinici Sunce u Zadru? Jeste li bili zadovoljni? Nemam vremena otici u Split, a ne znam isplati li se u ovoj poliklinici obaviti pregled. Pretpostavljam da je cijena izmedju 2000 i 2500 kn.
Dugonoga is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 08:11   #138
Quote:
Dugonoga kaže: Pogledaj post
Je li netko radio MRI u poliklinici Sunce u Zadru? Jeste li bili zadovoljni? Nemam vremena otici u Split, a ne znam isplati li se u ovoj poliklinici obaviti pregled. Pretpostavljam da je cijena izmedju 2000 i 2500 kn.
Pozdrav,

Ja ti radim na MR-u u Suncu, ali u ZG... cijena je 1900kn za 1 segment - odnosi se na 1 zglob, ili glavu, ili 1 dio kralježnice...znači ovisno što se radi.
Cijena se penje na 2500 kao što si napisala ako treba dati kontrast iv, no to ovisi o vrsti snimanja, dijagnozi i na kraju o dr koji prati pretragu.

Za prva dva pitanja će ti netko drugi morati reći ;-)

Pozdrav
DadCav is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 14:25   #139
Quote:
DadCav kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Ja ti radim na MR-u u Suncu, ali u ZG... cijena je 1900kn za 1 segment - odnosi se na 1 zglob, ili glavu, ili 1 dio kralježnice...znači ovisno što se radi.
Cijena se penje na 2500 kao što si napisala ako treba dati kontrast iv, no to ovisi o vrsti snimanja, dijagnozi i na kraju o dr koji prati pretragu.

Za prva dva pitanja će ti netko drugi morati reći ;-)

Pozdrav
Hvala Narucila sam se jer nemam vremena otici do Zagreba, a rekli su mi da je cijena 1600 kn (valjda nece vise doci). Vidjet cemo kakva im je usluga jer nisam citala bas dobre recenzije.
Dugonoga is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 17:40   #140
Primoran sam napisati svoja iskustva sa dva snimanja MRI-a jer sam na nekoliko mjesta vidio da naveliko hvale ovo drugo mjesto na kojem sam bio i s tim se ne slažem.


Prvi MRI sam radio u poliklinici Nemetova i nemam nikakvih primjedbi, slike su odlične, ljudi se pobrinu za vaš komfort prilikom slikanja (jastuk ispod koljena za noge, deka da vam ne bude hladno - bio je prvi mjesec), doduše nemaju slušalice protiv buke ali ona nije nešto prevelika, cijena 1600kn prvi segment (+400kn svaki slijedeći), mogućnost plaćanja karticama (nisam informiran oko ovih ostalih oblika plaćanja - obročno, itd.), sve u svemu usluga je na razini. Slike dobijete na CD-u i na onom "kartonu" na kojem se izrađuju rendgenske slike poredane u 5x5 i sve se lijepo vidi. Na red sam došao odmah slijedeći dan.


Drugi MRI sam radio u poliklinici Neuron i nisam baš bio oduševljen. Skuhao sam se u tih pol sata (sedmi mjesec - nemaju klimu očito) i noge su mi lagano utrnule, super je što sam dobio slušalice protiv buke ali svejedno je taj aparat užasno bučio, cijena 1750kn - neznam čime je opravdan taj veći iznos od valjda standardnih 1600kn svugdje (i neznam koliko naplaćuju dodatne segmente), ne podržavaju kartice već samo keš. Slike standardno na CD-u i par slika isprintano na običnom papiru. Na red sam došao za 3 dana. Liječnik je komentirao slike da nisu baš nešto.


P.S. Nemetova ima uređaj od 1.5T, a Neuron od 3T. E pa s tih 3T si mogu obrisat guzicu, slike nisu ništa bolje i ne vidim zašto bi se itko nabrijavao na te brojke koje uopće ne shvaća.
HariPoter13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:09.