Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2012., 11:38   #61
Quote:
S'sung kaže: Pogledaj post
Pa što ti je on sad kriv?

Čovjek se samo ubacio i rekao da je ovo forum i razmjena više mišljenja, što i jest. I svatko ima svoje. Neka su slična, neka ista, neka različita..
Ne pravi se lud.
Ja cu doci kad vi budete igrali tenis i reci vam da se ne pravite najpametniji na svijetu. Lijepo vas posjest na klupicu i objasnit vam da to po cemu ste trcali je teniski teren, a ovo sto imate u rukama su reketi i njima se udara loptica. I moras je prebaciti preko mreze u tude polje.
Zahvalit se na paznji, a vi cete se duboko zamislit i shvatit kako ste od tada postali bolji tenisaci i bolji ljudi!
KALE-gos..ar vremena is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 12:30   #62
Dogovoreno. Hvala ti unaprijed na besplatnoj edukaciji i savjetu.



__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 13:22   #63
Quote:
KALE-gos..ar vremena kaže: Pogledaj post
Djeca me ne uce ponasanju nego ja njih, a s kretenima ne zelim imat posla.
Ti nades meni solit pamet, a majstor sung na topicu Fedex vs. Nadal opet "razmjenjuje misljenja" i ne misli da je najpametniji.
Imas pravo dijete ignorirat i ucinit i sebi i njemu uslugu. Po tvojim postovima je zalosno sto nisi dijete.

OT: Jedan je Doktor
Dijete Kreten is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 13:40   #64
Smirite se ljudi.
Neka vas ovo vodi prema duhovnom miru, sreći i toleranciji

Oni su gаvrаni, oni su vrаni,
А doci ce аpostoli koji su izаbrаni

Oni ce vlаdаti duhovno ovim svetom
I ostаlom ovom mаlom plаnetom

Ljudi netrebа dа se mrze, trebа dа se vole
I meso ponekаd trebа dа posole.
Mene neki vole neki me mrze
Аl nemа veze

U tome je poentа

Netrebа rаtovаti trebа ljudi dа potpisu mir
Jer to je brаte kаo kаd jedes sir
I mozdа mаlo isprzis krompir

Аli u stvаri ti si dobаr covek i svi te gledаju i kаzu:“vidi gа ovаj dobаr covek
А kаd kаzu а vidi gа ovаj zаo
I sunce krаo“

Ondа je to bez veze trebа dа budes posten brаte
I dа kаzu svi „O jeа“
Sahta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 13:56   #65
Quote:
Dijete Kreten kaže: Pogledaj post
Imas pravo dijete ignorirat i ucinit i sebi i njemu uslugu. Po tvojim postovima je zalosno sto nisi dijete.

OT: Jedan je Doktor
Evo jos jedno pitanje za tebe i nadalje ignoriram.
Zasto si se ti nasao kvotat moj post i ucit me ponasanju na forumu (banalizirao sam tvoj nacin u prethodnom postu)? Citam forum pola tvog zivota, al mi se neda pisat. Zasto nisi kvotao sunga koji na svakom topicu sprda sve koji pohvale bilo koga osim velicanstvenog celavca?
Jesi li moderator ovdje? Kakav si ti autoritet? Imas 20 godinica, nit o tenisu znas previse, a sumnjam da si i u zivotu bas prosao puno i postigao cuda.
Da, i ja sam dijete kreten jer sam se nakacio na ove gluposti
KALE-gos..ar vremena is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 13:58   #66
Quote:
Sahta kaže: Pogledaj post
Smirite se ljudi.
Neka vas ovo vodi prema duhovnom miru, sreći i toleranciji

Oni su gаvrаni, oni su vrаni,
А doci ce аpostoli koji su izаbrаni

Oni ce vlаdаti duhovno ovim svetom
I ostаlom ovom mаlom plаnetom

Ljudi netrebа dа se mrze, trebа dа se vole
I meso ponekаd trebа dа posole.
Mene neki vole neki me mrze
Аl nemа veze

U tome je poentа

Netrebа rаtovаti trebа ljudi dа potpisu mir
Jer to je brаte kаo kаd jedes sir
I mozdа mаlo isprzis krompir

Аli u stvаri ti si dobаr covek i svi te gledаju i kаzu:“vidi gа ovаj dobаr covek
А kаd kаzu а vidi gа ovаj zаo
I sunce krаo“

Ondа je to bez veze trebа dа budes posten brаte
I dа kаzu svi „O jeа“
E to je kvalitetno trollanje
Morao sam odmah pustit nakon sto godina

Zadnje uređivanje KALE-gos..ar vremena : 05.10.2012. at 14:03.
KALE-gos..ar vremena is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 14:51   #67
Quote:
KALE-gos..ar vremena kaže: Pogledaj post
Evo jos jedno pitanje za tebe i nadalje ignoriram.
Zasto si se ti nasao kvotat moj post i ucit me ponasanju na forumu (banalizirao sam tvoj nacin u prethodnom postu)? Citam forum pola tvog zivota, al mi se neda pisat. Zasto nisi kvotao sunga koji na svakom topicu sprda sve koji pohvale bilo koga osim velicanstvenog celavca?
Jesi li moderator ovdje? Kakav si ti autoritet? Imas 20 godinica, nit o tenisu znas previse, a sumnjam da si i u zivotu bas prosao puno i postigao cuda.
Da, i ja sam dijete kreten jer sam se nakacio na ove gluposti
Imas pravo, soz frende
Dijete Kreten is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 17:50   #68
e jebite se, taman napravim kokice i otvorim pivo i vi se prestali svađat
Sahta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 10:56   #69
Po meni je najveća legenda Ivo Karlović
kevac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 20:04   #70
federer i nadal
__________________
I'm so happy cause today i found my friends they're in my head

Zadnje uređivanje ado019 : 27.10.2012. at 20:05. Reason: greska
ado019 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 09:55   #71
Odličan tekst. Vrijedi pročitati..

Analiza forehanda Andre Agassija.. Vjerojatno jedan od najboljih forehanda ikad..

http://www.optimumtennis.net/andre-agassi-forehand.htm
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 10:13   #72
Analiza Andre Agassijevog backhanda. Jedan od najboljih dvoručnih backhanda ikada..

http://www.optimumtennis.net/andre-agassi-backhand.htm
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 17:25   #73
Marat Mihajlovič Safin

Zemlja: Rusija
Visina: 1, 95 cm
Tezina: 90 kg
Pro: 1997.
Otisao u legendu: 11.11.09 ( poraz od Benj. Beckera )
Omjer: 422-267

Osvojio 15 turnira ( 2 GS )

Rusko tenisko cudo i ruska luda glava

Osvojio 10-inu onog sto je mogao, vodka i nocni zivot odnjeli potencijalno najboljeg igraca ikad. Mogao je s Federerom obiljeziti tenis i napravit najveci rivalitet u tenisu i sportu opcenio.

Tukao Samprasa, Aggasija, Gugu i Federera dok su doticni bili TOP.

Dosta price, izdvajam mec 1998. s Gugom, imao je samo 18 godina.

http://www.youtube.com/watch?v=cl3Pm...feature=g-vrec
Dijete Kreten is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 06:36   #74
Quote:
Dijete Kreten kaže: Pogledaj post
Marat Mihajlovič Safin


Osvojio 10-inu onog sto je mogao, vodka i nocni zivot odnjeli potencijalno najboljeg igraca ikad. Mogao je s Federerom obiljeziti tenis i napravit najveci rivalitet u tenisu i sportu opcenio.
slažem se s ovim. bojim se i pomislit kakav bi to bio tenisač da je bio sto posto u tenisu.

safin i nalbandian sto posto u tenisu, a haasa da su zaobišle ozljede. federer bi bio nešto kao ferrer sad, a đokoviću bi se divili jer bi taman negdje 2011 uspio uć u sve masters SF pa bi o njemu pričali kao o mogućem balkanskom nasljedniku gorana (kao možda jednom osvoji neki GS i te spike). al to su samo neke moje lude misli
Sahta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 21:49   #75
U moru raznih diskusija na ovom podforumu, ne mogu a da ne kažem da mi je najzanimljivija ona koja se vodila prije nekoliko mjeseci, a čiji glavni akteri se zovu (ili prezivaju) Agassi i Sampras. S obzirom da se radi o igračima koje neizmjerno poštujem i gotivim, koji su obilježili jedno od najvećih teniskih rivalstava ikad i igračima koji su u određenim teniskim segmentima definitivno postavili standarde, mislim da je red da i ja napišem svoj komentar ili svoje mišljenje o njima dvojici kao predmetu upoređivanja jednog sa drugim. Mogu reči da sam potpuno indiferentan glede obojice, te da nikakva doza subjektivnosti neće uticati na eventualni zaključak. Krenimo redom.
- Statistički je definitivno Sampras u prednosti, barem u onim stavkama koje se najviše uzimaju u obzir kada numerički upoređujemo igrače. 6 GS-ova više nije malo, 185 sedmica više kao #1 također, zatim 6 puta #1 na kraju godine (Agassi jednom), 5 titula završnog mastersa (Agassi jedan), bolji procenat W/L na svim GS-ovima, generalno gledano Sampras je uspostavio daleko veču dominaciju 90-tim nego Agassi.
Međutim, i Agassi ima svoje adute. Sigurno najkompletniji CGS od svih igrača koji su ga osvajali, 6 Masters titula više, Golden slam (uz Nadala jedini igrač koji je vlasnik tog dostignuća).

Statistički gledano, njih dvojica se teško mogu porediti, jer Pištol Pete ima daleko više statističkih stavki koje jasno idu njemu u korist.
Ako bi Andreov CGS uspio smanjiti značaj Petovih 6 GS titula više, također bi Samprasove titule sa završnih turnira spojene sa 11 osvojenih Masters titula u potpunosti minimizirale Andreovih 6 Masters titula više. S druge strane, od navedenih statističkih referenci, ostali bi broj sedmica kao #1, ATP World Tour titule na kraju godine, procenat W/L na GS-ovima i Golden slam. Tu je 3-1 za Samprasa. Daleko uspješniji u prve 3 stavke, dok Andreu ostaje samo Golden slam.
Statistika je skup tačnih podataka koji daju pogrešnu sliku ?! U principu se slažem, zato bi bilo kakvo poređenje njih dvojice na osnovu suhih statističkih podataka bilo pogrešno. Bazirajmo se na igračke segmente jednog i drugog.

Pete je po meni imao najbolji i najkompletniji servis u Open eri (rekao bih i svih vremena, ali Pančo me gleda ). I prvi i drugi. Strašno mnogo varijacija i jako puno snage. Odličan izbačaj loptice, vrhunski kik i slajs. Majstor pogađanja 'T' linije i vjerovatno igrač sa najviše dobijenih gejmova sa nulom u historiji.

Forhend je po meni opet na strani Samprasa. Andreov možda jeste bio konstantniji, ali Petov je bio ubitačniji. Odgovorno tvrdim da nije bilo igrača koji je mogao brže riješiti poen forhendom od Samprasa. Kada sam u prvom dijelu posta napisao da su postavili određene standarde u tenisu, prvenstveno sam mislio na Petov servis i FH, i Andreov ritern i bekend. Samprasov Running forehand je sigurno najbolji u historiji ove igre. Strašno dobro je mjerio korake i birao tajming, vrhunski osjećaj i odlična apsorbcija snage protivničkog udarca, strašno mijenjanje direkcije udarca i odlična egzekucija. Kod ovog pitanja, neki imaju nedoumice između Samprasa i Lendla, ali ja ih definitivno nemam. Sampras je 'upgradeovo' Ivanov 'FH iz trka'.

Bekend - O bekendu je suvišno i govoriti, to je udarac na kojem je Agassi doktorirao. Mogao bih danima govoriti i analizirati njegovu tehniku udarca, ali vjerujem da za to nema potrebe. Rano hvatanje loptice, odlično mijenjanje direkcije udarca i težišta glave reketa, fantastičan balans, bio u stanju da generiše jako mnogo snage, konstantan, varijativan, ubitačan. Malo je igrača koji su ga mogli dobiti u BH vs BH razmjenama. Nema šta nije mogao uraditi sa tim udarcem, bilo da su u pitanju 'down the line' ili CC udarci, bilo da su lobovi ili passing shotevi, bilo da je slajs ili nešto deseto. Ono što je Sampras radio sa forhendom, to je Andre radio sa bekendom. Sampras je FH-om zamijenio Lendla, a Andre BH-om Konorsa i Borga.

Ritern: Ovo je segment u kojem je, po mom skromnom mišljenju Andre definitivno najbolji u historiji. Ako za bekend ima sumnje, za ovo je ne može biti. Fantastična koordinacija ruku i oka, apsrobcija snage protivničkog servisa i brzina ruku i nogu. Odlično anticipiranje. Treba samo uzeti u obzir njegovu visinu i raspon ruku i pogledati kvalitet njegovog riterna, da bude jasno o kakvom se riterneru radi. Možda to nije ni potrebno, budući da je dominirao i osvajao u eri brzih podloga i velikih servera, kada tehnologija reketa nije dozvoljavala vanserijske poene sa minimalnim utroškom napora kao danas. Mada, ne smijem ni zamisliti šta bi radio da je recimo imao Novakovu visinu.

Voleji su svakako na strani Samprasa. Udarna 3 segmenta njegove igre su bili servis, forhend i volej. Servis i FH su mu omogučavali dosta efikasan prilaz mreži, a njegovo odlično anticipiranje, raspon ruku i 'Net coverage', kao i vrhunski touch su činili da njegova 'volley' igra izgleda nepogrešivo. Stvarno je imao odličnu egzekuciju na mreži. Ne bih rekao da je imao tehnički potkovane i estetski savršene voleje kao Edberg ili 'touch' kao McEnroe, međutim, sa ove vremenske distance čini mi se da je njegova 'volley' igra bila dosta sirovija i učinkovitija, samim tim i dosta nepogodnija za protivnike.


Kretanje je debelo na strani Agassija. Vjerovatno dijelom zbog toga što je priroda njegove baseline igra zahtjevala bolju kondiciju i footwork, te daleko više trčanja, pa je samim tim i kretanje moralo biti na mnogo večem nivou.

Court Coverage također na strani Agassija. Sampras je imao rupu u bekendu i nije mogao imati dobar balans sa obje strane. Hvat reketa mu također nije omogučavao iole kvalitetniju baseline igru i garantovao konkurentnost u prebacivanju sa osnovne linije. Agassi je s druge strane imao savršen balans, potpunu izjednačenost sa FH i BH strane, brzinu, dobar položaj na terenu, što mu je omogučavalo bolje pokrivanje istog i konstantniju i agresivniju baseline igru.

Fizička sprema možda ne spada u nijedan udarački segment, ali definitivno igra bitnu ulugu. Ovdje nema dvojbe, ona je na strani Agassija. Nemam podatak koliko su i jedan i drugi dobili 'best of 5' mečeva, ali što je meč duže trajao, Sampras je više i više padao (doduše uvijek ga je mentalna snaga izvlačila) što se za Agassija ne može reči.

All court game - Agassi. Sampras je možda imao bolji procenat W/L na svim GS-ovima, ali nikada se u potpunosti nije uspio prilagoditi podlogama koje su odudarale od njegovog stila igre. Agassi je pak osvajao Wimbledon u eri brze trave, redovno dominirao Melbournom, pokorio grad svjetlosti, a ni titule na domaćem GS turniru mu nisu bile strane. Njegova igra je bila kompletnija i zahvalnija za adaptaciju različitim uslovima od Samprasove.

Agassi je bio talentovaniji igrač, pokazivao je ipak više različitih segmenata i što je najvažnije bio u stanju dominirati sa više njih. Sampras to ipak nije mogao, barem ne u kontinuitetu. Lupao je i on 'down the line' bekende, forhendima pronalazio nevjerovatne uglove, ali takvu igru nikada nije mogao održavati na duže staze, niti dominirati njome. Ni Agassi nije mogao dominirati S&V stilom, ali je bez obzira na to 'znao' više tenisa od Peta i imao više varijaiteta u svojoj igri. Što se toga tiče, stvar je jasna, Agassi je bio neuporedivo kompletniji igrač od Samprasa. Međutim, postoji i druga strana medalje, a to je da je Pištol Pete u segmentima u kojima je bio dobar, ustvario bio vanserijski dobar i možda najbolji u historiji igre. To potvrđuju njegove titule na Wimbledonu i USO-u. Agassi nije mogao uspostaviti dominaciju nijednim GS turnirom, kao što je Sampras na ova dva. A to u eri vrhunskih S&V igrača nije nimalo lako, jer brze podloge pogoduju daleko večim iznenađenjima nego spore. To je između ostalog ono što pravi razliku između njih, Samprasova uspostavljena dominacija na određenim turnirima gdje je bio bez premca. Postavio je standard na tim turnirima, standard koji tada niko nije mogao pratiti, uključujući i Agassija. Petove ofanzivne mogučnosti su neprevaziđene, taj segment igre je doveo do savršenstva. Andre svakako jeste bio kompletniji igrač, ali je ipak Pete sa svojom TOP igrom bio u stanju postizati daleko više u istom vremenskom periodu. To ga ipak čini kvalitetnijim i uspješnijim igračem u konačnici.

Obojica su legende, Samprasa cijenim zato što je otišao kao najveći, neposredno nakon osvojanja posljednje GS titule, a Andrea zbog kontinuiteta i zbog činjenice da je bio jedini igrač koji je 'njegovao' dva dijametralno različita imidža. (čupo i ćelo ). Međutim, mislim da kada govorimo i upoređujemo njih dvojicu, nema dvojbe ko bolje kotira na vječnoj listi najboljih igrača Open ere.
Prle X is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 07:10   #76
Andre is the best..

Nikad vise takvog igraca..

Kompletan i prilagodljiv svim podlogama i uvjetima i nacinima igre..i sto je vaznije sa rezultatima iza sebe u svim tim uvjetima i to u doba takve strasne konkurencije i na zemlji i na hardu i na travi..i u doba Samprasa, Jima, Borisa, Stefana, Gorana, Thomasa, Sergia, Johna, Michaela, Carlosa, Rogera s pocetaka, Marcela, Guge, Andya..itd..itd..da se opet ne nabraja sve..
On je uvijek bio konstanta i uvijek vazan faktor..u svim dobima, erama i uvjetima
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 19:30   #77
Od sada se svako trollanje najstrože kažnjava
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 19:31   #78
Ja nisam htio rehabilitirati nikoga, ja sam samo htio posrati Agassija i kritizirati tu ljudsku navadu da ako cijenimo nečiji talent, onda taj netko automatski mora biti i cool i dobra osoba, jer kreteni ne mogu biti svemirski talentirani. Tako je i Agassi legenda s fenomenalnim postignućima, ali zašto to treba u druge aspekte širiti? Možeš biti i legenda i kreten.
sumrak200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 19:49   #79
Andre je imao svakakve izjave..ali covjek nije govno od covjeka i osobe..
Ima zaklade diljem svijeta i otvara fondacije..skole..donira i dostupan je za svako humanitarno druzenje i doniranje, za razliku od nekih..
Sto se sredstava tice nije ih koristio cijelu karijeru ala armstrong. Nego pola godine cca..dok je bio i ozlijeden i u depri..
Da je on svetac. Nije..nisam nigdje ni rekao ro..

Amen
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 20:23   #80
Quote:
S'Sungassi kaže: Pogledaj post
dostupan je za svako humanitarno druzenje i doniranje, za razliku od nekih..
Zanima me da li bi se odazvao za humanitarnu akciju npr. izgradnje prihvatilišta i centra za psihološku pomoć zlostavljanih teen-pedera

OT: Cijenim i uvijek sam cijenio Moniku Seleš. Ni na muškoj, ni na ženskoj strani nitko nije bio toliko talentiran kao ona. I sa šlaufom i 15 kg viška i psihičkim problemima držala se u TOP 10 dobar dio desetljeća svoje "druge" karijere i osvojila 17 turnira. Finale Roland Garrosa 1992 do danas se smatra najboljim ženskim teniskim mečom u povijesti i jedim od 10 najboljih teniskih mečeva uopće.

Neke njezine rekorde vjerojatno nikad nitko neće srušiti, a većinu ih je postavila kao tinejdžerica, i to u eri Navratilove, Graf i Sabatini.

http://www.youtube.com/watch?v=vLUyWr-6v2c

Monika Seleš u "Dadilji" <3

Zadnje uređivanje sumrak200 : 26.02.2013. at 20:36.
sumrak200 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:44.