Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2009., 15:56   #1
Energija u meni - kundalini ili bioenergija?

ovako, neznam da li sam pogodio forum,ali imam jedno pitanje...

jednostavno,kad se donekle opustim, na neki način kao da nešto radim u svojem tijelu,kao da nekakvu energiju podižem od trbuha prema glavi, kao da ciruklira u mojim rukama...

osjećaj kao da sa svakim svojim mišićem nešto radim...neznam kako da opišem, ili stvarno nešto sa mišićima radim, a da ne mogu zaključiti što je to...neznam,mozda nešto sa tlakom...

a mozda sam glup
325i is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 20:22   #2
Quote:
325i kaže: Pogledaj post
ovako, neznam da li sam pogodio forum,ali imam jedno pitanje...

jednostavno,kad se donekle opustim, na neki način kao da nešto radim u svojem tijelu,kao da nekakvu energiju podižem od trbuha prema glavi, kao da ciruklira u mojim rukama...

osjećaj kao da sa svakim svojim mišićem nešto radim...neznam kako da opišem, ili stvarno nešto sa mišićima radim, a da ne mogu zaključiti što je to...neznam,mozda nešto sa tlakom...

a mozda sam glup
nisi glup sigurno, nesto jest, dobro je tako moci osjetiti sebe, nadam se da ce uspjeti otkriti sta je to
nisi napisao je li dobar osjecaj?
__________________
promatrate li kad svoje misli?
*kmik* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 23:55   #3
Vjerovatno imaš sposobnost bioenergije, isprobaj na nekome koga recimo boli glava, stavi mu dlan il ispred il na čelu, koncentriraj se na to da bol izlazi van preko tvog dlana u zemlju. Obavezno moraš ispraznit,tj. usmjerit k zemlji il vodi da nebude ostalo u tebi.

Dlanovi bi ti trebalo biti kao da je vručina u njima, kao da ti gori.

Ako je to to. Možeš i na sebi isprobati, makar iz iskustva znam da na drugima bolje djeluje.
Lindy2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 00:15   #4
bit će da ti se kundalini otvara,on ide od dole prema gore i prolazi kroz chakre na dlanovima
__________________
RAZGOVORI SA BOGOM
RILLE is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 07:07   #5
Quote:
RILLE kaže: Pogledaj post
bit će da ti se kundalini otvara,on ide od dole prema gore i prolazi kroz chakre na dlanovima
I meni to osobno lici na podizanje kundalinija prije nego na nesto drugo. Sto moze (a ne mora) biti gadno. Ako bude gore, trazi pomoc, nemoj misliti da si poludio. Osobno bih sprijecio podizanje svog kundalinija kako god mogu... Problem je sto je to jako tesko uraditi kad se on spontano pocne dizati...
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 14:00   #6
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
I meni to osobno lici na podizanje kundalinija prije nego na nesto drugo. Sto moze (a ne mora) biti gadno. Ako bude gore, trazi pomoc, nemoj misliti da si poludio. Osobno bih sprijecio podizanje svog kundalinija kako god mogu... Problem je sto je to jako tesko uraditi kad se on spontano pocne dizati...
Buđenje kundalinija nije vezano na to da li ti to hoćeš ili ne, kada se ispune preduvjeti kundalini krene i ruši i čisti sve pred sobom onako kako želi. Oni rijetki mogu probati usmjeriti ga ciljano, a ne protraćiti dragocjeni trenutak.
__________________
Anđele moj mili, svojom snagom me zakrili.
albaharija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 14:07   #7
Ma vraga je kundalini, kao što albaharija kaže prvo se moraju ispuniti neki preduvjeti kako bi to uopće krenulo. A ti preduvjeti nemaju veze sa našom maštom već sa konkretnim i ciljanim radom.

A i prvotni post je sav zbrkan, jel' se osjeća energija ili nekontrolirano grčenje mišića ili povećani tlak....najbolje je, kao i uvijek, prvo otići na jedan liječnički pregled.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 00:05   #8
Quote:
albaharija kaže: Pogledaj post
Buđenje kundalinija nije vezano na to da li ti to hoćeš ili ne, kada se ispune preduvjeti kundalini krene i ruši i čisti sve pred sobom onako kako želi. Oni rijetki mogu probati usmjeriti ga ciljano, a ne protraćiti dragocjeni trenutak.
Dobro su poznati primjeri (barem meni, ne kazem da i tebi) spontanog budenja kundalinija. A bas ta razlika, kad je kundalini spontano probuden dovodi do toga da nesretnik pomisli da je poludio, da nesto ozbiljno ne valja s njim i njegovim umom.

I da, naravno da ne tvrdim da je 100% u pitanju spontano budenje kundalinija. Meni samo izgleda na to, ali cemo vidjeti (ako cemo) da se i dalje to razvija u tome smjeru, ili pak ne.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 08:25   #9
samo jedno maleno pitanjce...


što je to kundalini?!?!?

ovako, osjećaj je kao da mi se tlak podiže...nešto tome...to mogu napraviti u bilo kojem trenutku....kao da se napuhivam, ali trbuh miruje...ozbiljno, neki pritisak u meni raste...tako bi to najbolje opisao...
325i is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 09:33   #10
Kad legnes i hoces da zaspis,dali imas onda trzaje u telu?
Zamisli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 09:40   #11
Quote:
Zamisli kaže: Pogledaj post
Kad legnes i hoces da zaspis,dali imas onda trzaje u telu?
hm, nekad imam trzaje prije nego što zaspim,ali to je više povezano sa brzim odlaskom u san...

tj, niti spavam,nisi sam budan...i onda nekad znam trznuti...kao da nešto sanjam,ali ne sanjam
325i is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 09:48   #12
Upravo to,hmm.Ti imas nekih blokada u telu,neke kosti ti blokiraju nerve,zato ti trzaji.Zbog tih blokada tebi setaju elektricni impulsi korz telo,non stop ali bolje osetis kad se odmaras.
Od kundalinija nemoj da se plasis.To je ionako momenat koji treba da pustis a ne da ga preseces strahom.
Jesi lomio ti nekada kosti?
Zamisli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 09:56   #13
nikad...

evo čitao sam sad malo o tom kundaliniju, jel normalno da ga u bilo kojem trenutku mogu osjetiti?

budem se ja javio nekom bioenergičaru,da on mene provjeri
325i is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 10:22   #14
Zamisli ovako:kroz tvoje nerve stujaju elektricni impulsi.Na nekom mestu ti je kost ili tkivo prikljestilo nerv,ispred blokade se skuplja energija i kada prodje blokadu i udje u predeo posle blokade imas nabijenu energiju i zato trzaj,kao kad daju elektro sok pa se trgne covek.
A sto se tice kundalinija ne mozes stalno da ga imas,a evo sta je kundalini:zamisli orgazam to je kundalini.Ta energija stvara spermu.Tu energiju mozes da(putem rada na sebi)iskoristis tako sto je oslobodis,i onda ta energija pliva u tvom telu,kroz glavu itd.Zato valjda duhovni ljudi ne bi trebalo da imaju sex jer trose energiju bezveze.
U sustiti ti treba da ispitas svoje telo,kosti,misici.Ne znam gde u hrvatskoj ima pravih bioenergeticara,a bioenergeticar nije nista drugo nego neko ko oslobadja nerve blokada a to moze samo ako vrati sve kosti na svoje mesto.U sustini je prosto.
Zamisli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 12:32   #15
ali pošto ja to stalno imam, tj mogu to stalno osjetiti kada hoću, onda nije taj kundalini...

mozda je kakva bioenergija..

ima li tko točno upute kako bi mogao probati da li je bioenergija?
325i is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 14:20   #16
U kom predelu tela najvise osetis,i moram da te pitam:dali ta energija ima okruglu formu kao lopta,po osecaju?
Zamisli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 14:41   #17
Moze da bude i problem da ne uspeva tvoje telo da se oslobodi viska energije,a energija izlazi na ruke i kroz solar plexus.Zato te pitam:dali se ti znojis ispod miske normalno,i dali osecas mozda svrab u predelu solar plexusa?
Zamisli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 14:55   #18
Quote:
Zamisli kaže: Pogledaj post
Moze da bude i problem da ne uspeva tvoje telo da se oslobodi viska energije,a energija izlazi na ruke i kroz solar plexus.Zato te pitam:dali se ti znojis ispod miske normalno,i dali osecas mozda svrab u predelu solar plexusa?
uf,puno ima ovdje meni nejasnih izraza...solar plexus?

ovako,energiju ne osjecam kao loptu,nego kao neki "tlak" koji se kroz cijelo tijelo diže od razine recimo trbuha pa do glave...i kao da se tresem dok to osjećam
325i is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 19:21   #19
Napisi u google i na slike pa vidis gde je tacno.Tu ako ima neki svrab.
Imas li problem asa kicmom?sa isijasem dole?
Zamisli is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 04:58   #20
Quote:
325i kaže: Pogledaj post
ali pošto ja to stalno imam, tj mogu to stalno osjetiti kada hoću, onda nije taj kundalini...

mozda je kakva bioenergija..

ima li tko točno upute kako bi mogao probati da li je bioenergija?
Ovako, objasniti sto je kundalini je malo slozenije, trebao bi detaljno proucavati sto i kako to ide oko kundalinija.

Nije tocno da kundalini trosis samo tako i da prema ovom sto si rekao mozes eliminirati spontano budenje kundalinija. Ukratko receno, kad ti krene kundalini gore, on pocinje otvarati pojacano cakre, tj. ti dobivas ukratko nova osjetila, vezana uz te cakre koje otvara. Zato ga i ljudi zele otvoriti. No, problem je u tome sto kundalini djeluje prilicno mehanicki, da se tako izrazim. Recimo, kad ti otvori neku cakru, ona je otvorena. Isto ti je to kao s ocima. Kad su otvorene, ti vidis. Kao i sa sluhom, kad slusas, ti cujes.

Problem je u tome sto tvoj mozak nije navikao iz dosadasnjeg iskustva na primanje informacija iz cakri u tom obliku i intezitetu koji se desava kad se kundalini pocne dizati i covjek misli da ludi, da halucinira, sto vec ne (ovisi o mnogo stvari). Ljudi doslovno godinama vjezbaju jogu (ne obicni zapadnjaci, ta joga je vise manje modna joga, zbog toga sto je in), ne bi li mogli pripremiti tijelo i um za dizanje kundalinija.

Da sad ne duzim, najbolje je potraziti savjet nekog iskusnog po tom pitanju. I ako se pocnu desavati cudne senzacije, ne uzbuduj se, nisi lud. BTW, otvaranje treceg oka, samo na primjer, moze dovesti da vidis kroz zidove...
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:33.