Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2010., 13:56   #21
Molim pomoć

Prilično neustrašiva užasavam se dubina, i to morskih a posebno oceanskih dubina..?
Nemam problema s mračnim špiljama koliko sa tamnom vodom.
Da, ja sam jedna od onih koji plivaju samo dokle se vidi svijetlo i pješčano podmorje malo crne travuljage i totalna panika...

Čak i dok samo gledam dokumentarce o kitovima, jeza me prolazi...Jedna od najčešćih noćnih mora mi je da plivam dok su oko mene sante leda i kitovi (zapravo me oni čuvaju, al džaba kad nema tla pod nogama na vidiku ).

Strahovi bi bila 8 k? Toliko vode mora uključivati Ne i 12 k..

Brrrr...
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 19:31   #22
a pušenje?
ovisnost,nikotin,neptun,12 kuca

ali mene zanima,kao osobu s naglasenim ribama i neptunom

kako to da sam ja bez problemam prestala s tom ovisnoscu
jednostavno,više nisam zapalila,i to je to,nikakva filozofija posebna ili posebni program odvikavanja

koja je razlika izmedju nikotinsko ovisnika i ovisnika o necemu uopce da može prestati s necim ili ne može rijesiti ovisnost
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 19:47   #23
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
a pušenje?
ovisnost,nikotin,neptun,12 kuca

ali mene zanima,kao osobu s naglasenim ribama i neptunom

kako to da sam ja bez problemam prestala s tom ovisnoscu
jednostavno,više nisam zapalila,i to je to,nikakva filozofija posebna ili posebni program odvikavanja
Ovo tvoje pitanje je na razini pitanja zašto svi ljudi koji imaju naglašenog Neptuna nisu ovisnici. Ili pušači. Ili kavopije. Itd...

Neptun se (kao i ostale planete) može "trošiti" na razne načine.
Quote:
koja je razlika izmedju nikotinsko ovisnika i ovisnika o necemu uopce da može prestati s necim ili ne može rijesiti ovisnost
Razlika ne stoji u "jednom aspektu" već je razlika u ukupnoj ličnosti i karakteru osobe (kako se osoba nosi s ovisnošću).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 19:57   #24
trosim ga,kavopija sam
upravo trošim jendu šalicu

i to turska,crna,da poslije mogu i gledati šta ima unutra
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 21:50   #25
... a može li crna boja ikako biti povezana sa Neptunom ili sa 12. kućom, meni je ona nekako najdraža i najugodnije se osjećam u toj boji pa, s obzirom da mi je Neptun naglašeniji od Saturna u natalu? Htjela bih tu sklonost nečim opisati, ne znam s koje strane da krenem ...
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 22:28   #26
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... a može li crna boja ikako biti povezana sa Neptunom ili sa 12. kućom, meni je ona nekako najdraža i najugodnije se osjećam u toj boji pa, s obzirom da mi je Neptun naglašeniji od Saturna u natalu? Htjela bih tu sklonost nečim opisati, ne znam s koje strane da krenem ...
Postoji mnoge stvari koje ljudi povezuju s crnom bojom, direktno ili indirektno...od tuge do tjeskobe, žalosti, smrti fizičkog tijela...do uznemirujućih predmeta ili životinja (npr. crna mačka).

12. polje je polje koje nadilazi fizičku i pojavnu realnost. Ono je i polje sposobnosti postizanja duševnog mira. 12. polje kao "karmičko polje" kod osoba koje ga imaju naglašenog (kao ti) u stanju je "uznemiravati vlasnika duhovima prošlosti". Tj. na jednom istančanom nivou opterećuje psihu nerazjašnjenim, nesvjesnim strahovima, emocionalnim ostacima koji vuku korijene iz "prošloživotne karme".


U tvojoj karti Venera (boje) je jako vezana uz prošloživotnu karmu (vladar 12. polja, nalazi se u 12. polju). A sama je dispozitor Saturnu, radi konjunkciju na Sunce (ja) pa nije ni čudno što voliš i što se ugodno osjećaš (Venera-ugoda) u toj boji. Tebi ta boja iz nekog "prošloživotnog razloga" ulijeva sigurnost.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 22:53   #27
... baš tako, sve je točno, hvala.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 23:05   #28
Quote:
Totto kaže: Pogledaj post
Molim pomoć

Prilično neustrašiva užasavam se dubina, i to morskih a posebno oceanskih dubina..?
Nemam problema s mračnim špiljama koliko sa tamnom vodom.
Da, ja sam jedna od onih koji plivaju samo dokle se vidi svijetlo i pješčano podmorje malo crne travuljage i totalna panika...

Čak i dok samo gledam dokumentarce o kitovima, jeza me prolazi...Jedna od najčešćih noćnih mora mi je da plivam dok su oko mene sante leda i kitovi (zapravo me oni čuvaju, al džaba kad nema tla pod nogama na vidiku ).

Strahovi bi bila 8 k? Toliko vode mora uključivati Ne i 12 k..

Brrrr...
Ovo me podsjetilo na davno procitanu biografiju suzanne Finstad: "Natasha", o Natalie Wood.

http://books.google.com/books?id=eWA...other_versions

Koliko se sjecam, citav se zivot navodno iracionalno bojala tamne vode. Ali ju je muz nagovorio da kupe brod i idu jedriti, pa je tako umrla nesretnim slucajem, misterioznim utopljanjem usred noci.

http://www.astrotheme.fr/portraits/FAN32UcprRFA.htm

Imala je sunce u tijesnoj konjunkciji s Marsom i Plutonom pri vrhu neba, naravno u vodenom znaku Raka (jaka intuicija, a simbolika mora - skupa s Jupiterom u Ribama), a ta teska konjunkcija nazalost kvadrirana od svog vladara u ugaonoj kuci.

Ona mi je fascinantna jer mi je posebno lijepa i zenstvena (taj Rakic i podznak Vaga), ali u istovremeno je imala tu neku naznaku opasnosti u ocima, neceg prijeteceg ali prikrivenog (Pluton).

Ovo je karta glumice koju isto volim, engleska glumica Diana Rigg. Isto ima tu neku snagu i karizmu na platnu/ekranu. Jos ziva. Rodjena na isti dan kad i Natalie Wood.

http://www.astrotheme.fr/portraits/A7p5tjyVehug.htm
UpsyDaisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 23:52   #29
Quote:
Totto kaže: Pogledaj post
Prilično neustrašiva užasavam se dubina, i to morskih a posebno oceanskih dubina..?
evo me

Quote:
Totto kaže: Pogledaj post
Čak i dok samo gledam dokumentarce o kitovima, jeza me prolazi...Jedna od najčešćih noćnih mora mi je da plivam dok su oko mene sante leda i kitovi (zapravo me oni čuvaju, al džaba kad nema tla pod nogama na vidiku ).
često sam u djetinjstvu sanjala da se utapam, recentnije mi je voda jedan od najčeščih simbola vodilja kroz vlastite snove
inače volim more (ne bih mogla živjeti na kontinentu), jezera i rijeke me fasciniraju i privlači me taj tip krajolika oduvijek

neptun mi se nalazi u 5. kući u strijelcu, ima kvadrat sa venerom (+ sekstil sa plutonom, ali to je ionako generacijski aspekt pa ga zanemarujem) iz 3. kuće...
osobno bih to prije povezala s nekavim talentom za umjetnost (glazba npr.)

btw, gledam baš, natalien je neptun smješten upravo u 12. kući, u trigonu je sa uranom iz 8. ... iako nije loš aspekt, eto iznenadne smrti na vodi
gledala sam taj film o njoj, njezin strah je bio vjerojatno pojačan činjenicom da joj je navodno neka gatara prorekla upravo takvu smrt
* Kali * is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 23:27   #30
Mene bi zanimalo koje sve kombinacije mogu da opishu zgradu radia?
Mislim na zgradu gde rade ljudi zaposleni na nekoj radio stanici
__________________
http://i49.tinypic.com/2itj89f.gif draga ljubavi jedina s' koje si planete?
mjaumackica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 21:59   #31
Quote:
mjaumackica kaže: Pogledaj post
Mene bi zanimalo koje sve kombinacije mogu da opishu zgradu radia?
Mislim na zgradu gde rade ljudi zaposleni na nekoj radio stanici
Radio tehnika služ za bežični prijenos informacija elektromagnetskim valovima kroz zrak. Radiovalovi imaju osobinu da se mogu proizvesti protjecanjem izmjenične električne struje u napravi koja se zove antena. U astrološkom smislu radio tehnika je opisana Uranom.

Pa je zgrada, građevina (Saturn) radia primarno opisana vezom Saturn/Uran.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 23:50   #32
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Radio tehnika služ za bežični prijenos informacija elektromagnetskim valovima kroz zrak. Radiovalovi imaju osobinu da se mogu proizvesti protjecanjem izmjenične električne struje u napravi koja se zove antena. U astrološkom smislu radio tehnika je opisana Uranom.

Pa je zgrada, građevina (Saturn) radia primarno opisana vezom Saturn/Uran.
Hvala

Ja vec nedelju dana radim na jednoj radio stanici,ne kao radio voditelj vec vrsim muzicka istrazivanja putem telefona. Meni je 6 kuca u biku, vl. VE ima aspekt sa UR, plus koliko znam VE je muzika a ME bi mogao da opise ta istrazivanja telefonom...
Tako da, rekla bih da je to to, bas se sve nekako lepo poklopilo
__________________
http://i49.tinypic.com/2itj89f.gif draga ljubavi jedina s' koje si planete?
mjaumackica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 00:56   #33
Quote:
mjaumackica kaže: Pogledaj post
Hvala

Ja vec nedelju dana radim na jednoj radio stanici,ne kao radio voditelj vec vrsim muzicka istrazivanja putem telefona. Meni je 6 kuca u biku, vl. VE ima aspekt sa UR, plus koliko znam VE je muzika a ME bi mogao da opise ta istrazivanja telefonom...
Tako da, rekla bih da je to to, bas se sve nekako lepo poklopilo
Da, započela si taj posao u vrijeme dok Uran (radio tehnika) egzaktno tranzitira natalnog vladara 6. polja (posao). Uran tranzitira i Merkur/Venera konjunkciju (Merkur/telefon, Venera/glazba).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 01:27   #34
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da, započela si taj posao u vrijeme dok Uran (radio tehnika) egzaktno tranzitira natalnog vladara 6. polja (posao). Uran tranzitira i Merkur/Venera konjunkciju (Merkur/telefon, Venera/glazba).
Super! Jos samo da se zadrzim na tom poslu i milina Hvala ti na objashnjenju :*
__________________
http://i49.tinypic.com/2itj89f.gif draga ljubavi jedina s' koje si planete?
mjaumackica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 23:17   #35
http://tinypic.com/view.php?pic=168smkp&s=6

Pozdrav iskusni moji astrolozi.
Kratko pitanje oko mog karaktera:

Zašto nemam nikakav osjećaj patriotizma i nacionalnog ponosa? Čitav život imam povezanost s Japanom i japanskom kulturom. Gdje se to može vidjeti?
Hvala.

P.S. Ako što još karakterno zanimljivo vidite, slobodno i to nadopišite, hvala.
__________________
How come no one told me, all through history - the loneliest people were the ones who always spoke the truth... the ones who made a difference by withstanding the indifference; I guess it's up to me now: should I take that risk or just smile... :)
Moral is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 11:40   #36
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
'Munja (Jupiter) je električna iskra (Mars) nastala pri izbijanju električnog naboja u atmosferi između područja s pozitivnim i negativnim elektricitetom. Ako se pojava munje očituje bljeskom svjetlosti i oštrim zvukom, tada je posrijedi grmljavina (Uran)...'

Munje (Jupiter) i gromovi (Uran)...u kombinaciji s Marsom...negdje u natalu...
Jupiter i Uran recepcija, a Uran u kvadratu s Marsom. Na prethodnoj stranici je dersette savršeno opisala osjećaj koji me obuzme. Baš prekrasno. Kao dijete sam znala stajati na kiši i gledati u nebo kako sijevaju munje.

A što simbolizira vjetar?
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 20:24   #37
Quote:
Moral kaže: Pogledaj post
http://tinypic.com/view.php?pic=168smkp&s=6

Pozdrav iskusni moji astrolozi.
Kratko pitanje oko mog karaktera:

Zašto nemam nikakav osjećaj patriotizma i nacionalnog ponosa? Čitav život imam povezanost s Japanom i japanskom kulturom. Gdje se to može vidjeti?
Hvala.

P.S. Ako što još karakterno zanimljivo vidite, slobodno i to nadopišite, hvala.
ja mislim da za to treba gledati Mesec prvo. Tvoj nema veze sa rakom ili 4 . kucom sta vise u 12-oj je- kuca dalekog inostranstva u ovnu. Japan je ovan

druga stvar vladar horoskopa u trigonu sa Jupiterom

vladar devete kuce u strelcu

vladar deste kuce u strelcu

Ja imam slican odnos prema domovini - podznak sam strelac, Mo0Ju, naglasena 9 i 12, cetvrta prazna

Domoljubi imaju naglasenu cetvrtu kucu i znak raka
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 20:34   #38
mene zanima gde se vidi da osoba cesto u zivotu biiva u nezavidnim situacijama a onda se sve dobro svrsi

Znate onaj film Pravna plavusa kad neko u startu izgleda kao luzer a onda izadje iz svega kao pobednik

Ja sam nekako uvek u mom zivotu imala takav osecaj....u osnovnoj su se sprdali sa mnom kako igram kao drvo a sad mi je ples deo posla
ne bih da zvucim nadmeno ali kad god bi se neko sprdao sa mnom ne bi posle dobro prosao

znate ono kad za nekog misle" ma ne bojim se ja za nju, snacice ce se ona"
to meni cesto kazu moji bliznji

tako neki "aspekt srece" sta je to?
ja cvrsto verujem da ga nosim
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 21:02   #39
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
mene zanima gde se vidi da osoba cesto u zivotu biiva u nezavidnim situacijama a onda se sve dobro svrsi
Nepredvidive situacije nosi Uran a srećković sindrom živi u Jupiteru/strijelcu.
Quote:
Znate onaj film Pravna plavusa kad neko u startu izgleda kao luzer a onda izadje iz svega kao pobednik

Ja sam nekako uvek u mom zivotu imala takav osecaj....u osnovnoj su se sprdali sa mnom kako igram kao drvo a sad mi je ples deo posla
ne bih da zvucim nadmeno ali kad god bi se neko sprdao sa mnom ne bi posle dobro prosao

znate ono kad za nekog misle" ma ne bojim se ja za nju, snacice ce se ona"
to meni cesto kazu moji bliznji

tako neki "aspekt srece" sta je to?
ja cvrsto verujem da ga nosim
Ja te razumijem što pišeš ali moraš preciznije definirati tu osobinu da bi ju mogla ozdvojiti iz karte.

Da li je to snalažljivost, spretnost, inteligencija, okretnost, što točno?



Ovo što opisuješ spoj je nekoliko aspekata. Točnije ono je proizvod konfiguracije Malog trokuta s žarišnim Merkur/Uran u 12. polju u strijelcu. To je konfiguracija koja ima veliku praktičnu primjenu, puno veću nego npr. Veliki trigon zato jer u sebi sadrži dva sekstila koja su spojeni protočnim aspektom a takvi se ispoljavaju kroz žarišnu točku koja je ovdje vezana uz veliku spretnost i mentalnu okretnost (inteligenciju) - Merkur/Uran u strijelcu. Mali trokut naprosto "korisiti prilike" jer sekstil ima tendenciju "da se pretvori u vještinu".

Minor grand trine
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 18:51   #40
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Nepredvidive situacije nosi Uran a srećković sindrom živi u Jupiteru/strijelcu.

Ja te razumijem što pišeš ali moraš preciznije definirati tu osobinu da bi ju mogla ozdvojiti iz karte.

Da li je to snalažljivost, spretnost, inteligencija, okretnost, što točno?



Ovo što opisuješ spoj je nekoliko aspekata. Točnije ono je proizvod konfiguracije Malog trokuta s žarišnim Merkur/Uran u 12. polju u strijelcu. To je konfiguracija koja ima veliku praktičnu primjenu, puno veću nego npr. Veliki trigon zato jer u sebi sadrži dva sekstila koja su spojeni protočnim aspektom a takvi se ispoljavaju kroz žarišnu točku koja je ovdje vezana uz veliku spretnost i mentalnu okretnost (inteligenciju) - Merkur/Uran u strijelcu. Mali trokut naprosto "korisiti prilike" jer sekstil ima tendenciju "da se pretvori u vještinu".

Minor grand trine
za ovo podvuceno...pa ja mislim da je pre svega "sreca"
imam cini mi se vise srece nego pameti nekad

druga stvar je sto sam ja neko ko voli da uci - Ju 60 Me
i na poslu sam vredna i odgovorna So0Sa

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 05.10.2012. at 01:38. Reason: quote
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:11.