Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2017., 22:06   #1
Miami 2017. (M)





Za 2 dana počinje 33. izdanje teniskog turnira u Miamiju. Ovo je još jedno natjecanje gdje naslov brani Novak Đoković, i gdje bi se njegov bodovni konto, ako nastavi s ovom formom, mogao otopiti. Spomenimo još da je prošlogodišnji finalist bio Nishikori, u polufinalu su ispali Kyrgios i Goffin. Na radost mnogih forumaša, Tommy Haas je odlučio iskoristiti pravo "zaštićenog" renkinga i nastupat će u Miamiju. Upravo čitam vijest da je Murray otkazao sudjelovanje zbog problema s laktom, a turnir navodno preskače i Đoković, što bi značilo da je Stan Wawrinka prvi nositelj. Od igrača s vrha, nedostajat će još i Tsonga.





Naše glavne uzdanice su Čilić, Ćorić i Karlović. Sva trojica su, blago rečeno, u katastrofalnoj formi, tako da će svaka pobjeda biti uspjeh. Marin će na novoj ATP ljestvici pasti za 2 mjesta pa će sada biti deveti igrač svijeta. 2016. je jedini ostvario pobjedu na ovom turniru od naših, ispao je u trećem kolu. Tada je u glavnom ždrijebu bio i Dodig, on ove godine neće vidjeti ni kvalifikacije. Pozivnice su otišle na sve strane, od domaćih tenisača dobio ju je samo Mmoh, ostatak su dobili Ymer, Bellucci, Rublev i Casper Ruud.

Dubl naslov brani francuska kombinacija Mahut/Herbert. Ove sezone su prvi nositelji. Od naših predstavnika tu su Dodig (Granollers) te Čilić i Mektić koji igraju zajedno. Prijavljen je i Mate Pavić, trenutno drugi ispod crte, nadamo se da će imati sreće i naći se u MD-u. Partner mu je Oliver Marach.
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 15:32   #2
Na turniru vrlo vjerojatno neće bit ni Rogera, pogotovo ako danas osvoji I.W.!
diantos is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 16:42   #3
Ne znam baš, mislim postoji mogućnost, ali mislim da bi mogao igrati i onda ispreskakati masu turnira na zemlji da to "kompenzira". Uostalom nije puno igrao na IW, možda nekih 5 sati ukupno kroz ovih 10-ak dana. Svakako ne bih rekao da je preskakanje Miamija "vrlo vjerojatno" čak i u slučaju pobjede danas.

Inače zanimljivo, Miami je jedan od 2 mastersa koja Nadal nikad nije osvojio, a u finalima je bio '05, '08, '11 i '14.

Što se tiče Novaka još nema službene potvrde da ne igra? Koliko vidim samo kruže neke informacije, djeluju pouzdane ali tko zna. Pričekao bih još s tim.

E da, i zna li tko kad je ždrijeb? Ja se na onim njihovim stranicama baš i ne snalazim najbolje.
__________________
TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAME!
Pangloss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 17:12   #4
ja mislim da ce fed igrat miami, jedino ne ako bude igrao 3h danas. nije se on umorio dosad, a mozda ce onda i m-c preskocit. ma ne zna ni on jos di ce igrat, na pocetku sezone je objavljen schedule samo do kraja ozujka.
mike lowrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 18:54   #5
Quote:
Pangloss kaže: Pogledaj post
Ne znam baš, mislim postoji mogućnost, ali mislim da bi mogao igrati i onda ispreskakati masu turnira na zemlji da to "kompenzira". Uostalom nije puno igrao na IW, možda nekih 5 sati ukupno kroz ovih 10-ak dana. Svakako ne bih rekao da je preskakanje Miamija "vrlo vjerojatno" čak i u slučaju pobjede danas...
Quote:
mike lowrey kaže: Pogledaj post
ja mislim da ce fed igrat miami, jedino ne ako bude igrao 3h danas. nije se on umorio dosad, a mozda ce onda i m-c preskocit. ...
Osvojio danas ili ne nema što tražiti u Miamiju već brzo u Europu i pripremit se za MC i Rim jer ovo je vjerojatno zadnja prilika, a u prilog mu ide Noletov pad i to da Rafa više nije što je bio. A sa Murrayom, Nickom i ambicioznim zemljašima se može ravnopravno nositi.

Najveći problem je Waw.
diantos is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 19:07   #6
Rekao je da će igrati Miami, a za zemljani dio sezone će vidjeti nakon što završi nastup na Miamiu. Ovo mu je idealna šansa da popravi renking pošto Murray i Nole neće igrati.
naturelover is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 19:10   #7
Fed mora dobro razmisliti što želi, šansu u monte carlu koji mu fali ili taj povratak na #1 što je u zadnjoj izjavi rekao (čudno da je tako direktan bio, ali da, kaže želi #1, i da mu za to treba najmanje još 1 slam ove sezone, wimbledon najizglednije). Bez navedenih, u miamiu ima dobru šansu, pa barem za polufinale ili finale, a 360 ili 600 bodova nije malo... na zemlji teško može išta... ne očekujem ni jedno polufinale. Trenutna igra je ubojita za hard i travu, ali na zemlji to neće ići, a match duration će rasti, a proporcionalno tome i njegova šansa padati...

što je napravio na zemlji dosad u karijeri, napravio je...
__________________
Ako ne možeš otkriti ono što mi znamo, a nećemo vam reći, onda ispadaš iz igre
dumbazo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 20:14   #8
Nole sluzbeno out.
Objavio na twitteru prije pola sata.

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk
Zbornaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 23:46   #9
Federer ništa ne brani do travnatog dijela sezone i mislim da će igrati Miami i Monte Carlo.Pošto su nositelji slobodni u 1.kolu svoj 1.nastup u glavnom turniru imat će u subotu ili nedjelju,to mu je sasvim dovoljno da se oporavi od današnjeg finala u IW-u.A turnir u Monte Carlu ove godine počinje 2 tjedna nakon finala Miamia točnije 17.travnja.
Što se tiće povratka na broj 1 na kraju godine,moguće je i to ali ništa bez još jednog GS-a i naravno da ostane zdrav čitavu godinu
naturelover is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 01:34   #10
Evo Najveći upravo na Skyu poslije pobjede nad Stanom potvrdio da sigurno igra i Miami.
__________________
TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAME!
Pangloss is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 10:52   #11
Neprobojna logika!

__________________
https://attinianum.com/
Kiseli is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 11:52   #12
Veselimo se vidjeti Tomitzu
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 12:15   #13
Quote:
Kiseli kaže: Pogledaj post
Neprobojna logika!

ahaha pa ovo je zlato
Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 13:31   #14
di je anketa?
sesve is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 14:00   #15
sta ce nam anketa kad se zna pobjednik
__________________
Order is for idiots, genius can handle chaos.
Eng3lthal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 14:28   #16
Quote:
dumbazo kaže: Pogledaj post
Fed mora dobro razmisliti što želi, šansu u monte carlu koji mu fali ili taj povratak na #1 što je u zadnjoj izjavi rekao (čudno da je tako direktan bio, ali da, kaže želi #1, i da mu za to treba najmanje još 1 slam ove sezone, wimbledon najizglednije). Bez navedenih, u miamiu ima dobru šansu, pa barem za polufinale ili finale, a 360 ili 600 bodova nije malo... na zemlji teško može išta... ne očekujem ni jedno polufinale. Trenutna igra je ubojita za hard i travu, ali na zemlji to neće ići, a match duration će rasti, a proporcionalno tome i njegova šansa padati...

što je napravio na zemlji dosad u karijeri, napravio je...
Rekao bi se da slažem, no to je ipak Federer, pa ostavljam sve opcije otvorene
Sunny Ways is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 15:06   #17
Woo, taman kad mislis 2017. ne moze biti bolja, dobijes Masters bez Nola i Ovce

Btw. Ovca ima 3k prednosti sa samo 1 Slamom, tako da ako konkurencija nastavi flopirati Deda s jos 2-3 Mastersa i zavrsnicama na GS-ovima i WTF komotno moze do #1 (u sta se nikada ne bih kladio do prije koji dan, vjerovao sam da moze do GS-a nekad negdje, ali da uopce udje u racunicu oko broja 1 ne)
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 15:29   #18
Ovca u zadnja 2 mjeseca brani 4500 bodova. Dam se kladiti da neće nikako više od 1500-2000 obraniti. Također finale madrida, osvojen rim i finale french opena nisu lagani zadaci. Pogotovo ako ove godine nadal bude prvi preplatnik na naslove na zemlji. Na travi bi bilo dobro da ga u polufinalu dočeka federer i riješi

Uglavnom, vjerujem da murraya možemo očekivat na nekih 8000 bodova na kraju sezone maksimalno. Federer to apsolutno može uhvatiti. Naravno, 8000 će biti ako federer prepriječi put murrayu i đoki na travi i eventulno us openu i ponekom mastersu. Bit će fajta, ali #1 je svakako u ovom trenutku dostižan. Ne želim ni pomislit o situaciji da fed osvoji miami :hype:
__________________
Ako ne možeš otkriti ono što mi znamo, a nećemo vam reći, onda ispadaš iz igre
dumbazo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 16:52   #19
Fed može komotno poslije Miamia igrati Monte Carlo i Rim. To su mu jedina 2 mastersa koja nije osvojio i ove godine mu je zadnja šansa da ih proba osvojiti.
Turnir u Rimu počinje 3 tjedna nakon Monte Carla tako da će imati vremena za odmor.
naturelover is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 18:00   #20
Naturela 2014. na Wimblu si rekao da mu je to zadnja sansa za GS

Po meni bi bolje da tankira zemljani dio sezone i sto svjeziji i spremniji doceka Wimbledon i Uso seriju
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:52.