Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2011., 14:55   #81
Znači ipak neda Toda pare. Stvarno sam mislio (kako sam i napisao ovdje) da su šanse 50-50 da da ponudu, kako naivno, kako naivno..

Gube upravljačka prava, to je jasno. Nikakve žalbe ne odgađaju rješenje.
Jasno je i da nitko drugi nema većinu, predstavnici države će mu držati leđa i donositi odluke u dogovoru s njim.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 15:13   #82
Ma kud ste se išli kladiti na to da će Toda nešto platiti više od jedne kune........
Opet mi je bivši kolega Plavi popušio, stvarno ga loše ide zadnje dvije godine.........najprije LKPC a sad i BLJE........još je jedino u plusu na ADPL.....ako tamo popuši neće imati ni za biber
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 21:10   #83
I sto sad? Se bum vas tuzil ili?
Ima li koji kolega u portfelju belje?
wilson is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 22:17   #84
Nemam, ja imam Žitnjak
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 22:59   #85
Quote:
wilson kaže: Pogledaj post
I sto sad? Se bum vas tuzil ili?
Ima li koji kolega u portfelju belje?

Kontaktiraj kolegu Plavoga sa pdea, on vodi udrugu Izbori Se Za Svoja Prava na Sudu
ak je angažirao Čedu, onda imate šanse
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 23:46   #86
nije Čedu neg TOZovca
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 23:48   #87
Quote:
shef Sale kaže: Pogledaj post
nije Čedu neg TOZovca

pih .....imaš pravo......već sam zaboravio taj važan slučaj prenamjene iz nečega u nešto
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 23:58   #88
http://www.vecernji.hr/biznis/todori...-clanak-353373

Toda ima muda ili ustavne suce?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 00:16   #89
Quote:
shef Sale kaže: Pogledaj post
nije Čedu neg TOZovca
Jel ovog?

http://www.youtube.com/watch?v=AWLiyK9YdoE

P.S. Neman ni ja BLJE, ne virujen Paragvajcima kad darove dijele.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 18:21   #90
Lijep pozdrav svima, radnica sam belja i posjedujem manju količinu beljskih dionica kupljenih po posebnoj cijeni za djelatnike belja. Kako vidim bila je rasprava o Todorićevoj ponudi za dionice Belja, sada je prošlo neko vrijeme od toga pa me zanima sadašnje stajalište i mišljenje drugih iskusnijih osoba, savjet isplati li se čekati te sve sudove ili prodati dionice po sadašnjoj cijeni ? Bila bih zahvalna kad bi netko prokomentirao
marinka5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 21:12   #91
Pravo je pitanje treba li ti lova odmah ili možeš sačekati par mjeseci? Ako možeš, ja bih čekao. Evo zašto.

Kao što očito znaš, Hanfa je Agrokoru naložila da mora dati ponudu za otkup svih dionica (po 300 i nešto kuna) od malih dioničara (nećemo sad ulaziti kako i zašto, a uostalom imaš i na ovom topiku više).

Agrokor nije predao ponudu na vrijeme i po zakonu je trebao izgubiti sva upravljačka prava koja ima na temelju dionica koje posjeduje. Međutim, žalio se na tu odluku Hanfe Upravnom sudu. No, kako je rješenje Hanfe konačano i izvršno (što znači da su mali dioničari mogli podnijeti tužbe na Trgovački sud kako bi se prisilno "naplatili"), Agrokor se žalio na Ustavnom sud (detaljnije pogledaj sama točno zbog čega, da se ja krivo ne izrazim).

Ustavni sud je stoga donio odluku da se PRIVREMENO odgađa rješenje Hanfe, i naložio Upravnom sudu da u roku 6 mjeseci (rok ostječe krajem srpnja) donese odluku je li Hanfino rješenje u skladu sa zakonom. Inače Upravni sud u pravilu donosi odluke u roku cca 3 godine, zato je Ustavni sud naložio da se to riješi u roku 6 mjeseci.

E sad, Hanfa nikad nije "izgubila" na Upravnom sudu! A bilo je više desetaka tužbi (možeš provjeriti na njihovoj stranici) i sve su redom odbijane od strane Upravnog suda. To znači da su Samodol i ekipa dobro obavljali posao (barem u tom smislu, o nekim drugim potezima nećemo ).

Dakle, za očekivati je i da će i ovaj put Upravni sud presuditi "u korist Hanfe", odnosno da će odbiti žalbu Agrokora.

Ako bude tako, kad se objavi to rješenje, dionice bi mogle lijepo porasti (po mom mišljenju naravno, moguće i da ne bude). I ako želiš prodavati, to je trenutak za tvoju prodaju dionicu. Na koliko bi mogla porasti, to ne znam. Ali sasvim sigurno više od ovih sada 80 kn na koliko se trži.

Ali treba naglasiti, to rješenje Upravnog suda (kakvo god bude) ne znači da će takva odluka biti i Ustavnog suda! To je vrlo bitno. Ustavni sud samo čeka rješenje žalbe Upravnog suda, a tek tada će on donijeti svoju odluku (jesu li Agrokoru povrijeđena ustavna prava ili na što se već žalio).

Eto, to je moje mišljenje. Dobro provjeri sve prije nego doneseš odluku, možda sam ja nešto krivo i napisao.

Osobno nemam dionice Belja, ali ih namjeravam uskoro "špekulantski" kupiti. Kako sam napisao, očekujem da će Upravni sud odbiti tužbu Agrokora, a takva vijest bi mogla lansirati dionice Belja. Ne na 300+ kn po koliko je Agrokor dužan otkupiti dionice, ali do 120-150 kn bi moglo. IMHO naravno.

A kako će se Agrokor ponašati i ako "popuši" na sudovima, to ne znam. Tu je sad i pitanje zastare i bla bla, tko će ga znati.

Eto, to je ukratko moje mišljenje.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 21:30   #92
Iako smatram da je optužnica totalno profulana, pa čak i apsurdna, sekundiram Housu, jer ima logike da HANFA dobije Upravni sud, iako bi to za Belje kao firmu bila smrt, a možda i za državu. U svakom slučaju, Agrokor ni mrtav ne bi smio dati javnu ponudu, a dodatni rizik je u tome da Hanfa, pošto ima novo čelništvo, odustane od tužbe. Ako dakle Hanfa izgubi/odustane od tužbe, možda je važno napomenuti da je BLJE svoj rast započelo s razine od 50 kuna. Sve iznad toga, dali 80, 120 ili čak 150 kuna, po meni je kladionica. U slučaju gubitka nazad na 50, u slučaju pobjede mogućih 120.

I aj sad ti budi pametan.

Možda da se dio proda, a dio zadrži? Jer, nije loše ponekad se i počastiti nekom zaradom od tih prokletih dionica.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 21:47   #93
Quote:
marinka5 kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav svima, radnica sam belja i posjedujem manju količinu beljskih dionica kupljenih po posebnoj cijeni za djelatnike belja. Kako vidim bila je rasprava o Todorićevoj ponudi za dionice Belja, sada je prošlo neko vrijeme od toga pa me zanima sadašnje stajalište i mišljenje drugih iskusnijih osoba, savjet isplati li se čekati te sve sudove ili prodati dionice po sadašnjoj cijeni ? Bila bih zahvalna kad bi netko prokomentirao
moj savjet je prodati, niste burzovni trader a oni ovdje puno kalkuliraju što će biti ako bude.
Onaj koji je detaljno prati slučaj Belje i pregledao je svu dokumentaciju može sumnjati u to da će Belje, odnosno Agrokor, dobiti na ustavnom sudu.
outlow99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 21:47   #94
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Jer, nije loše ponekad se i počastiti nekom zaradom od tih prokletih dionica.
Ovo čuti iz tvojih usta? Jesi prodao ijednu dionicu PTKM ili se udio PTKM u portfelju penje na zastrašujućih 80%?
Što jest jest, imaš bikovska muda. Il pukovnik il pokojnik.

Btw, kako misliš da Hanfa odustane od "tužbe"? Nije ona ništa tužila, ona je samo izdala rješenje. Misliš da može odustati od tog rješenja? Koji bi bio razlog?
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 22:07   #95
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
Ovo čuti iz tvojih usta? Jesi prodao ijednu dionicu PTKM ili se udio PTKM u portfelju penje na zastrašujućih 80%?
Prodao sam nešto AD plastika jeftino da si kupim nova kola. Pod nova mislim polovna, naravno. Bilo je to nakon burzovnog kraha. Do tad sam stalno skupljao lovu ko hrčak. I onda sam skužio da sve to preko noći može izgorit. I kupio auto. Da imam dokaz da sam jednom davno ulagao u dionice.

A to kolko imam PTKM u porftelju doista nije za pohvalu. Sva sam moguća pravila investiranja prekršio i to mi apsoštrumpfno ne služi na čast. To je fanatizam. Psihički poremećaj. Takve idiotarije preporučam samo onima kojima novac ama baš ništa u životu ne znači.

Ali opet, zašto gubit kunu po kunu? Pa zar nije bolje odmah stavit sve na crveno i popušit u sekundi ko junak.

Ispričavam se na offtopicu.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 12:24   #96
Zahvaljujem na brzim odgovorima, tj. savjetima. Mislim da ću jedan dio prodati koji mi je potreban, a ostalo ćemo sačekati pa sad šta bude
marinka5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 18:30   #97
Quote:
marinka5 kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem na brzim odgovorima, tj. savjetima. Mislim da ću jedan dio prodati koji mi je potreban, a ostalo ćemo sačekati pa sad šta bude
ja savjetujem ti da čekaš nemožeš puno izgubit ako dobiš onda je to fina lova.
ovisi za što ti lova treba.
idempadodem is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 19:00   #98
ovo je stara vijest, al mi se čini i dalje iskoristiva

"Agrokor trenutno posjeduje 5.579.663 dionice Belja, što čini 67,92 posto udjela u temeljnom kapitalu. Za preuzimanje preostalih dionica, njih 2,64 milijuna, Agrokor bi trebao platiti oko 785 milijuna kuna, jer se uzima u obzir prosječna tromjesečna cijena te dionice, ponderirana s volumenom, koja je na dan 12. rujna 2007. iznosila 298,13 kuna.(H)"
http://liderpress.hr/arhiva/138405/

298:78= 3,82

razmišljam izaći iz nekih trenutnih pozicija i nešto uložiti u belje.

pros.
trenutna cijena od 78 hrk, spor između hanfe i agrokora na upravnom sudu gdje hanfa još nikada nije izgubila(iako mi nije baš jasno ovo, ustavni-upravni sud ), nadalje todorić na obavijesnom razgovoru o podrijetlu imovine, LEDO se ušminkava bilanca, koji je sam po sebi ok firma i nije neki core business agrokora, a može se dobro unovčiti.

ako sam dobro izračunao ovako od oka za LEDO se po trenutnoj cijeni dionice može dobiti 1.108.500.000,00 HRK
s tim se mogu izvesti razne kombinacije.

pored toga, na ovu dionicu se može gledati kao na kupnju opcije,istina malo skuplje opcije al ovdje u svakom ishodu na kraju ostaje neki kolateral

cons.
stanje u HR sudstvu i mogućnosti odugovlačenja spora u nedogled, pa onda opasnost još većeg opportunity costa nego u npr PTKM

btw.
jel se može shortati na HR burzi?
nešto se kao bilo pisalo po novinama/netu

u svakom slučaju bi se trebala pomaknuti u 8-om mjesecu kada bude odluka upravnog suda o agrokorovoj žalbi na obvezu preuzimanja.
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 19:46   #99
Cijena po kojoj mora dati ponudu je mislim oko 330 kn.

Prodaja Leda se spominjala u kontekstu kupnje Mercatora.

I da, dionica će se "pomaknuti" kad dođe rješenje Upravnog suda. Pitanje je samo hoće li ili .

Ali ne treba očekivati da će dionica otići na 300 kn ako Upravni odluči u korist Hanfe. Jer stvar tim činom nije rješena, ni približno. Tek nakon odluke Upravnog suda, Ustavni će donijeti svoju odluku.

Ono što ja očekujem je samo prilika za špekulaciju. Nesumnjivo će cijena porasti ako Upravni sud odbije Agrokorovu tužbu. Ne za 200%, ali nekoliko desetaka posto bi IMHO moglo.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 21:39   #100
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post

u svakom slučaju bi se trebala pomaknuti u 8-om mjesecu kada bude odluka upravnog suda o agrokorovoj žalbi na obvezu preuzimanja.
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
Ono što ja očekujem je samo prilika za špekulaciju. Nesumnjivo će cijena porasti ako Upravni sud odbije Agrokorovu tužbu. Ne za 200%, ali nekoliko desetaka posto bi IMHO moglo.

mda....samo vas čitam.
i čekam
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:48.