Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2012., 01:14   #221
Možete li promjeniti naslov teme "Je su li kuverte s novcem preokrenule Bosance islamu?" u "Jesu li kuverte s novcem preokrenule Hrvate Islamu?" jer smo odmah u startu teme, prema povijesnim činjenicama, zaključili da su Islam, po dolasku Turaka, primili Hrvati. (Naziv Bošnjak je noviji izraz jer su se čak sve do 1945. g. i sami muslimani Bosne i Hercegovine izjašnjavali kao Hrvati)
Hvala
Remington is offline  
Old 13.08.2012., 21:03   #222
E moj blu bird komarca si cjedila a devu si proždirala jer nemaš u sebi kvalitet da budeš mod ovde pa da shvatiš gdje nekoga češe nešto je zato jer ga svrbi a to je ovaj Remigton koji ima 5 nikova ovde koji kad jedna zbananira se eto ga s drugim no mene to nije bilo briga pa da hajku radim ovde no eto dječije igre i igrice malo pažnjice dotičnoga..

No dobro ali što bona ono s "Islamkom" poradi zdravlja Remigotna ne kažeš da mu se priviđalo da je halucinirao jer barem je to lako provjeriti ja znam bio sam moderator nekad i zna se ako je netko radio kakav EDIT.
EliEliLama is offline  
Old 13.08.2012., 21:44   #223
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
E moj blu bird komarca si cjedila a devu si proždirala jer nemaš u sebi kvalitet da budeš mod ovde pa da shvatiš gdje nekoga češe nešto je zato jer ga svrbi a to je ovaj Remigton koji ima 5 nikova ovde koji kad jedna zbananira se eto ga s drugim no mene to nije bilo briga pa da hajku radim ovde no eto dječije igre i igrice malo pažnjice dotičnoga..
Ako bi mogao reci koji nick-klon?


Quote:
No dobro ali što bona ono s "Islamkom" poradi zdravlja Remigotna ne kažeš da mu se priviđalo da je halucinirao jer barem je to lako provjeriti ja znam bio sam moderator nekad i zna se ako je netko radio kakav EDIT.
Ja sam to i rekla, ali ako te muci, evo jos jednom: nisi editrao, i nisi je nazvao “islamkom“ (ne samo mod, svi vide edit).
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 15.08.2012., 21:33   #224
Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Dobar predlog.

Evo mog mišljenja i iskustva. Prvi put kada sam došao na ovaj forum, oduševio sam se nekom atmosferom i prijateljskim stavom kog sam doživeo pre svega na Politici od strane mnogih forumaša, javljali su mi se što u temama, što u privatnim porukama. Tako sam stekao neka poznanstva, čuo razna iskustva i slično. Za mene je ovo bilo novo iskustvo, budući da dolazim iz države koja je svojevremeno bila agresor na vašu državu, iskreno - nisam očekivao tako lep doček od strane mnogih, ali zaista mnogih forumaša (žao mi je što mnogi od njih ovo neće pročitati). U stvari, neću preterati ako kažem da nisam doživeo nikakvu neprijatnost, bar se toga ne mogu setiti.

Vremenom sam se raspisao i ovde na Religiji, gde sam takođe susreo mnogo izvrsnih ljudi. Na ovom forumu sam se zadržao zato što sam, bar je tako bilo u početku, primetio izvesnu dozu kulture i tolerancije. Niko me nije vređao (što mi je bilo tada bilo čudno, poznavajući razne druge forume), niko mi se nije ismevao, niko mi nije slao preteće poruke, niti me ispitivao ko sam, šta sam, šta jedem, gde izlazim, ko mi je cura, i slično. Taj neki osećaj privatnosti kog sam doživeo u početku na ovom (javnom - da čudo bude veće) forumu (a i na ovom pdf-u) mi se zaista svideo.

Nikad mi niko nije zamerao na srpskom jeziku (to sam kasnije tek doživeo - upravo na ovom pdf-u, na žalost), nikad me niko nije vređao zbog toga. Očigledno me svako razumeo i nikome nije smetalo to što ja pišem ekavicom. Vremenom sam naučio hrvatski jezik, premda sam ga znao od pre jer sam čitao poneke hrvatske knjige. Počeo sam i da pišem na hrvatskom jeziku, bar koliko sam to znao i umeo, ne uvek, ali sam to često radio. Sve to sam prestao kada su počela pitanja "Što ti pišeš hrvatski jezik" i slično. Pa dobro, ako je tako - onda više neću pisati, rekao sam sebi, i to je to.
a što i zašto da te ganja neko zato što pišeš 'ekavicom', pa zar ne znaš da je Balaš uvijek bio slušaniji ovde nego tamo

a kad neko navali naci-komentom, ah pa ništa je to jer isto rade 'rvati 'eni drugima između sebe
... jer ima 'rvat koji je svjetska biljka a ima i 'rvat koji je korijen na pustom otoku i ne voli nikog i niš osim sebe i svoj otok
(istina je, nemojmo se lagati)

gledajući tako,

što da te smeta ak pokušaš (oćeš pisat kroatiku)
dal ikad normalnom čovjeku smeta ako drugi čovjek želi naučiti njegov jezik?
nikada ne smeta, što bi smetalo, evo učimo opet i ruski, ma i turski, mah sve redom a za što nas učili da nam u povijesti bili prijetnja il osvajači

ša nas gabri i to je to
Pravi Život is offline  
Old 16.08.2012., 10:22   #225
Pozdrav.
zanima me čime sam točno vrijeđao forumaša u ovom postu ?
ako nije problem, koja rečenica ili tvrdnja je u pitanju?
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=662
ANTI-PROTIVAN is offline  
Old 16.08.2012., 10:27   #226
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
zanima me čime sam točno vrijeđao forumaša u ovom postu ?
ako nije problem, koja rečenica ili tvrdnja je u pitanju?
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=662
Uspoređuješ me sa četnikom Šešeljem, pa se onda kao ograđuješ.
(a to je samo "kruna" niza ad-hominema)

Quote:
ne treba tebi odgovor, već poblika za slušanje (čitanje) onoga što imaš reći.
(isto kao i Šešelj u hagu što je uživao pred velikom publikom )
ne uspoređujem tebe i Šešelja, osim po potrebi za slušalačkom masom
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Old 16.08.2012., 10:31   #227
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
zanima me čime sam točno vrijeđao forumaša u ovom postu ?
ako nije problem, koja rečenica ili tvrdnja je u pitanju?
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=662
Quote:
ne treba tebi odgovor, već poblika za slušanje (čitanje) onoga što imaš reći.
(isto kao i Šešelj u hagu što je uživao pred velikom publikom )
ne uspoređujem tebe i Šešelja, osim po potrebi za slušalačkom masom
Ne usporedjujes, ali usporedjujes (i k tomu dobrovoljca Domovinskog rata, mora da je uzivao to procitati) a osim toga neprestano nesto komentiras forumasa (te se pravi grbav, te lupeta, te ako ne konta, nema mu pomoci te mu je google najveci adut) umjesto njegove postove.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 16.08.2012., 12:07   #228
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Ne usporedjujes, ali usporedjujes (i k tomu dobrovoljca Domovinskog rata, mora da je uzivao to procitati) a osim toga neprestano nesto komentiras forumasa (te se pravi grbav, te lupeta, te ako ne konta, nema mu pomoci te mu je google najveci adut) umjesto njegove postove.
kakve ima veze što je dragovoljac domovinskog rata ?
i ja sam bio, pa šta ?
(i invalid sam)
jel to znači da imamo nekakvu protekciju na forumu

fino sam naveo da ga ne uspoređujem sa Šešeljom ni po čime osim po potrebi za velikim izlaganjem pred što širom masom slušatelja (čitatelja), po čemu je Šešelj poznat, a kilometarski postovi, (koji se ponavljaju u nedogled)'uvrijeđenog' su pokazatelj da ima sklonosti prema tome.

zatim, nisam primjetio da je kažnjivo upotrebljavati izraze 'ne kotaš, nemaš pojma, lupetaš,...i sl. jer toga ima na tone ovdje na forumu, pa prolazi.

znam da to 'kulturnije' zvuči umotano u izraz "ad hominem" i sl. ali ja više volim ovako na "naški"

nije mi namjera da se prepirem sa 'modovima' ali mislim da nisam zaslužio crvendaća, jer prave uvrede nije bilo, (stvar je percepcije, jer je upotrebljeno 'strašno' Šešeljevo ime) imoram se povinovati jer nemam izbora.
ANTI-PROTIVAN is offline  
Old 16.08.2012., 12:15   #229
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
kakve ima veze što je dragovoljac domovinskog rata ?
i ja sam bio, pa šta ?
(i invalid sam)
jel to znači da imamo nekakvu protekciju na forumu
Nemamo.

Da je pravde i respekta, naša riječ bi imala težinu. Ovako samo pucamo ćorke.
Remington is offline  
Old 16.08.2012., 12:23   #230
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
kakve ima veze što je dragovoljac domovinskog rata ?
i ja sam bio, pa šta ?
(i invalid sam)
jel to znači da imamo nekakvu protekciju na forumu

fino sam naveo da ga ne uspoređujem sa Šešeljom ni po čime osim po potrebi za velikim izlaganjem pred što širom masom slušatelja (čitatelja), po čemu je Šešelj poznat, a kilometarski postovi, (koji se ponavljaju u nedogled)'uvrijeđenog' su pokazatelj da ima sklonosti prema tome.

zatim, nisam primjetio da je kažnjivo upotrebljavati izraze 'ne kotaš, nemaš pojma, lupetaš,...i sl. jer toga ima na tone ovdje na forumu, pa prolazi.

znam da to 'kulturnije' zvuči umotano u izraz "ad hominem" i sl. ali ja više volim ovako na "naški"

nije mi namjera da se prepirem sa 'modovima' ali mislim da nisam zaslužio crvendaća, jer prave uvrede nije bilo, (stvar je percepcije, jer je upotrebljeno 'strašno' Šešeljevo ime) imoram se povinovati jer nemam izbora.
Ma hajde, nisi mogao nac neki drugi primjer, jel...i ne, nema “protekciju“, to je zagradi, ali poprilicno neugodno odje na hrvatskom forumu neciji govor usporedjivati sa tim cetnikom ter posebice neugodno nekom tko je bio u ratu, valjda to ne treba obrazlagati posebno (i opet to ponavljas).

Pravilo je da primjeric nemos rec “ti si glupan“ docim mos rec “ovo je glupo obrazlozenje ili ovo je notoran glupost“. Zbilja nas ne zanima forumas jer o njemu nista ne znamo, sve sto imamo su postovi.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick

Zadnje uređivanje blue bird : 16.08.2012. at 12:33.
blue bird is offline  
Old 16.08.2012., 12:56   #231
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Ma hajde, nisi mogao nac neki drugi primjer, jel...i ne, nema “protekciju“, to je zagradi, ali poprilicno neugodno odje na hrvatskom forumu neciji govor usporedjivati sa tim cetnikom ter posebice neugodno nekom tko je bio u ratu, valjda to ne treba obrazlagati posebno.

Pravilo je da primjeric nemos rec “ti si glupan“ docim mos rec “ovo je glupo obrazlozenje ili ovo je notoran glupost“. Zbilja nas ne zanima forumas jer o njemu nista ne znamo, sve sto imamo su postovi.
moram reagirati, pa makar na giljotinu
izgleda da se nismo razumjeli.
prvo-
nisam njegov 'govor' usporedio, (izražavanje, tvrdnje, agresivnost, i sl.) već njegove litanije od pola stranice.
znači -kad počne ne zna stati, i ponavlja jedno isto u beskraj.
to nema veze sa četništvom, i onim šta Šešelj predstavlja, već sa osobinom takozvanih "velikih" govornika koji puno pričaju, a malo kažu.
(istina-mogao sam naći drugog za primjer, ali ovaj mi je prvi pao na pamet, jer sam pratio njegovo suđenje na TV kad je bilo, i zapamtio ga po tome)
možda bi ovaj bio bolji, a ne bi bilo "uvrede"
http://www.zvijezde.info/rekord-zast...ti-i-42-minute

drugo-
"nije šija nego vrat"

ako nekom kažeš da govori notorne gluposti, ili da daje glupa obrazloženja, onda indirektno kažeš da je glupan.
iako ja ni to nisam bio rekao, ali prilagodit ću se za ubuduće, pravila su pravila.
ANTI-PROTIVAN is offline  
Old 16.08.2012., 13:03   #232
Neces na “giljotinju“, ali Pravila KZ kazu da imas pravo na jednu repliku, nakon odgovora moda. To ti je ovak...henceforth
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 16.08.2012., 20:11   #233
Zašto se na podforumu "religija" ne nalazi nijedan mod kršćanin?? Koliko znam, jedan mod je musliman, a ostala dva moda ateisti (ispravite me ako griješim). Mislim da su većina forumaša ovdje ipak kršćani (ili se bar tako deklariraju).
Imam dojam da ateistički modovi štite svoje istomišljenike po nevjeri -tipa Ellilama/Nepoznati i sl. koji su svakom loncu poklopac i zaspamaju/zatrolaju ama svaku temu.
Sada je još ispalo i to da je forumaš Nepoznati zaštićena biljka i po liniji vojnog invaliditeta. I ja sam osobno HRVI, kao i Ante Protivan, Remington i ne znam tko još. Odsad ću se i ja pozivati na svoj status.
sivko5 is offline  
Old 16.08.2012., 20:22   #234
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Zašto se na podforumu "religija" ne nalazi nijedan mod kršćanin?? Koliko znam, jedan mod je musliman, a ostala dva moda ateisti (ispravite me ako griješim). Mislim da su većina forumaša ovdje ipak kršćani (ili se bar tako deklariraju).
Imam dojam da ateistički modovi štite svoje istomišljenike po nevjeri -tipa Ellilama/Nepoznati i sl. koji su svakom loncu poklopac i zaspamaju/zatrolaju ama svaku temu.
Sada je još ispalo i to da je forumaš Nepoznati zaštićena biljka i po liniji vojnog invaliditeta. I ja sam osobno HRVI, kao i Ante Protivan, Remington i ne znam tko još. Odsad ću se i ja pozivati na svoj status.
'Zasticen' je koliko i svi ostali, naime da je tebi netko rekao da ga podsjecas na Seselja, dobio bi crveni karton za vrijedanje. Tako da se slobodno 'pozovi' trokuticem kad ti tako netko kaze. Nemojmo sad tu spinat.

Kako se to 'stiti' Eli? Perbanom klona, brisanjem postova, kartonima (ima dvije stranice kartona sa Religije primjerice)? Ili podosta stranica kartona Nepoznatom? Dok si pak, s druge strane sve kartone (osim jednog) dobio od moda vjernika. Pa ti vidi sad te tvoje konspiracije.

O temi moda krscanina je dosta govoreno. Imas na PZK o tome. Nekoliko krscana je bilo vise puta kontaktirano, ali eto nisu bili za. Iako naime, bit krscanin ili hindu ili ateist nije presudno za moda. Uskoro bi trebao biti jos jedan mod, u svakom slucaju kontaktirati cemo neke od krscana, a zadnji amen an to daje vlasnik.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick

Zadnje uređivanje blue bird : 16.08.2012. at 20:34.
blue bird is offline  
Old 16.08.2012., 20:57   #235
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Sada je još ispalo i to da je forumaš Nepoznati zaštićena biljka i po liniji vojnog invaliditeta. I ja sam osobno HRVI, kao i Ante Protivan, Remington i ne znam tko još. Odsad ću se i ja pozivati na svoj status.
Buraz, samo da znaš, ja nemam status HRVI. Nisam tražio jer je moja invalidnost takva da je mogu nositi. Možda sam triba tražit status HRVI ali što je tu je. Dragovoljačka naivnost me držala dugo i nakon rata...

Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Uskoro bi trebao biti jos jedan mod, u svakom slucaju kontaktirati cemo neke od krscana, a zadnji amen an to daje vlasnik.
Dragovoljno se javljam.
Remington is offline  
Old 16.08.2012., 21:06   #236
Quote:
Remington kaže: Pogledaj post
Dragovoljno se javljam.
Eto, administracija ovo vidi sad
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 16.08.2012., 21:37   #237
A vjerojatno vidi i kako imam važećih i nevažećih kartona na lageru.. ne može se biti mod ako si bio baniran je li tako?

Ah ta prošlost.. uvijek će me proganjati
Remington is offline  
Old 16.08.2012., 21:43   #238
Quote:
Remington kaže: Pogledaj post
A vjerojatno vidi i kako imam važećih i nevažećih kartona na lageru.. ne može se biti mod ako si bio baniran je li tako?

Ah ta prošlost.. uvijek će me proganjati
Pa nemas ti bas nesto nevjerojatno puno kartona, a imaju modovi kartonceke, a bilo je i admina koji su bili nekoliko puta banirani
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 16.08.2012., 22:13   #239
Hvala na informaciji :cerek-na-kubik:
Remington is offline  
Old 18.08.2012., 21:59   #240
Jeli to lav iz Judeje dao kandidaturu
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:50.