Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2016., 23:10   #581
Quote:
sportista koji ne zna kako se čuva telo, racionalno raspolaže "resursima". Njegova strategija uvek je bila gruvaj iz sve snage u svakom smislu. E pa zato stradaju zglobovi i mišići.
Ja uvek pišem u što kraćoj formi tj. sa što je manje moguće reči, ti si to nekompletno protumačio.
Darjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 23:25   #582
Quote:
Zlatko99 kaže: Pogledaj post
Novi bezglutenski Novak je susreo Nadala na svom vrhuncu 2011 i završilo je 7-0 za Novaka sve u finalima.
jel to ona godina kad je ušmrkavao nešto bezglutensko ispod ručnika?

koliko znam, nadalov baš vrhunac je bio tamo 2007-2008 do polovice 2009. kad je zaradio 100 dana bolovanja, pa je poslije imao seriju raznih bolovanja

ima jedna druga priča vezana uz novakovu igru, no za to bi mi trebalo dosta proučavanja da potvrdim spekulaciju. ok, novakova priča je da je bezglutenska dijeta pomakla njegovu igru na bolje. može biti. međutim, spekuliram da to nije sve. i ne, ne pričam uopće o dopingu ili sličnom

povezano je na neki način s 'nagradnim pitanjem' iz prijašnjeg posta
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 00:39   #583
Promjena trenera?
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 01:13   #584
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
jel to ona godina kad je ušmrkavao nešto bezglutensko ispod ručnika?

koliko znam, nadalov baš vrhunac je bio tamo 2007-2008 do polovice 2009. kad je zaradio 100 dana bolovanja, pa je poslije imao seriju raznih bolovanja

ima jedna druga priča vezana uz novakovu igru, no za to bi mi trebalo dosta proučavanja da potvrdim spekulaciju. ok, novakova priča je da je bezglutenska dijeta pomakla njegovu igru na bolje. može biti. međutim, spekuliram da to nije sve. i ne, ne pričam uopće o dopingu ili sličnom

povezano je na neki način s 'nagradnim pitanjem' iz prijašnjeg posta
Da se radi o nelegalnom sredstvu,zar bi prolazio doping testove?I odakle to ušmrkavao,kad je vijest bila stavio u usta?
Nema profi sportaša koji je samo na maminoj kuhinji.Čak i razni rekreativci masovno uzimaju energetske gelove i dodatke u obliku tableta.
Nadal je pauzirao 2009 između Rg i Kanade,a tu ima 60dana,a ne 100 kako kažeš,a vjerojatno je to i puno manje jer se nezna kad je kreno sa prvim treninzima prije Kanade.Osim toga sa ozljedama imaju problema skoro svi i Novak je krajem 2011 ozljedio leđa i pao sa formom pa se negovori da je cijelu 2012 i 2013 zato igro loše.
2010 Nadal je digo 3slema i imao tek manjih problema na početku godine sa koljenom.2011 je bio savršeno zdrav i u vrhunskoj životnoj formi(jer je stalno dolazio do finala kao nikad prije).
Njegova izjava nakon Novakove 2011 bila je da je to najveća razina tenisa sa kojom se susreo.
Zlatko99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 10:56   #585
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
nešto za znalce, nagradno pitanje

2013. je federer opao podosta na tablici
što mislite, što se dogodilo početkom 2014., nakon čega se vratio u vrh?
Quote:
Ace Ventura kaže: Pogledaj post
Promjena trenera?
vidim da će bit problema, a ne da mi se čekat. možda bi Kiseli nešto znao (a hrc svakako), za ostale ne znam

federer je početkom 2014. službeno prešao na drugi reket, s puno većom glavom. marketinški rečeno, prešao je na igru s RF 97, kao vlastiti signature reket. neslužbeno, njegov osobni reket je izmjeren, a specifikacije nisu iste kao i RF 97, swing weight je bitno jači od stock reketa. više manje svi top profesionalci igraju s modificiranim reketima, i uglavnom kod svih se radi o paint jobu, prefarbanom reketu

federer je karijeru počeo s malom glavom s kakvom danas više nitko ne igra, 85 inčnim reketom kakvim je igrao sampras. no brzo je promijenio na 90 inčnu glavu, i igrao njome uredno do 2014. godine. danas više nitko ne igra ni s takvima, feđa je bio valjda jedan od zadnjih koji je napustio igranje s reketom tako male glave kao što je 90 inča. danas su skoro svi u rasponu od 95-100 kvadratnih inča.

razumijem da profići poput feđe nerado mijenjaju reket jednom kad izgrade igru oko njega, jer im je potreban period privikavanja u slučaju promjene, a kroz taj period privikavanja igra će im opasti. tako je i feđa tvrdoglavo ostao na starom reketu sve dok mu se nije dogodilo da su mu rezultati toliko opali da više nije imao što izgubiti. i kad je pao na 7.-8. mjesto ATP liste konačno je promijenio u veći reket (vjerujem i s većim swing weightom nego prije, u prijevodu s više potencijala za snagu i spin)

ali roger je puno zapravo izgubio igrajući s 90-inčnom glavom. ako ga je zamjena reketa praktički instant vratila u vrh, možete zamisliti koliko bi mu dodatno donio takav reket u vrijeme dok je bio u naponu snage. i sad ima bitno bolji reket za svoju igru, no mladost mu više ništa ne može vratiti. ježi ga

a ono što ne znam je kad je točno novak dobio svoj custom layup reket koji mu je pomogao da dodatno digne igru. i lako je moguće da se to dogodilo upravo krajem 2010. ili početkom 2011. morate shvatiti da novak sigurno ne bi priznao konkurenciji da mu je novi reket pomogao da digne igru

da pojasnim: novak je igrački odrasao na head liquidmetal radical reketu. a igrači, ako su zadovoljni starim reketom, ne prelaze na novi već se drže starih stock zaliha koje zatim njihovi ugovorni proizvođači prefarbavaju u nove boje, i sasvim različite modele. pa će ispasti da novak igra speedom ili ne znam čime, a on se zapravo nikad nije maknuo s radicala otkad je profić (izuzev epizode kad je prešao na wilson, pa se vratio natrag na head). ali to nije sve. profići daju modificirati rekete s olovom, kako bi dobili željene karakteristike za vlastitu igru

za novaka je u nekom trenutku njegove karijere head napravio posebni reket. po onome što znam, karakteristike tog reketa su da ima izraženi flex (mekan je tj. savitljiv, što je dobro za čuvanje ruku ali smanjuje power), no dosta težak s visokim swing weight ali i twist weight, što će reći vrlo stabilan reket širokog sweet spota. glava LM radicala je nominalno 97 inča, premda tvrde da je mrvu manji. dakle, dizajn jest od LM radicala, međutim proizvedeni layup grafita je drugačiji od LM radicala kakve možete kupiti, puno mekši je, a na to je onda dodano podosta olova i silikona. čovjek koji piše na američkom forumu (inače srbin kojemu je novak osobno dao svoj reket, a živi i radi u texasu) tvrdi da je osjećaj tog reketa prilično drugačiji od svega što je ikad imao prilike probati

koliko znam, svi top profići igraju s modificiranim reketima jer im modificiranje daje prednost, moćniji reket koji podupire bolje njihov stil igre, i daje im veću marginu pogreške

upravo je to bio problem feđe. on je tek sad na izmaku karijere počeo mahati s pravim oružjem prema modernom shvaćanju tenisa. a shvaćanje tenisa se razvija. promjene u revidiranju najboljih reketa za moderni tenis su zapravo nastale s uvađanjem co-poly žica u profesionalni tenis. ali potrebe su bile godine zajednici da otkrije u kojem smjeru je potencijal najveći. tenis se zapravo najviše razvija jer se naučilo kako napraviti rekete koji maksimalno iskorištavaju potencijal co-poly žica, koje imaju izraženu kontolu i spin, a malu snagu, stoga im zapravo pašu jače glave i teže specifikacije

nadal je pak treća priča. on je radi svog specifičnog stila igre zapravo radije igrao s reketom niskog twist weighta, i solidnog no ne previsokog (za profića) swing weighta. odonda je ponešto mijenjao stil, mislim i specifikacije, premda sam za njega najmanje proučavao

inače ja sam negdje početkom ove godine krenuo sebi modificirati rekete i dosta sam proučavao tu materiju i eksperimentirao s različitim modifikacijama i što se dobiva s čime, pa imam solidnu sliku o čemu je tu riječ i što se dobiva time
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 10:59   #586
Quote:
Zlatko99 kaže: Pogledaj post
Da se radi o nelegalnom sredstvu,zar bi prolazio doping testove?
i Lance Armstrong je uredno prolazio sve doping testove u vrijeme dok je osvajao svoje tourove. ne znači baš ništa
samo trebaš otkriti sredstvo koje nije na listi, a diže ti performansu. a novak koristi usluge svog nutricionista eksperta. pa, jel se tu radi samo o glutenu?

ispod ručnika sigurno nije bio bezglutenski kruh
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 11:08   #587
Federer je pre svega imao te 2013 povredu leđa koju je vukao od Indian Wells-a. Bez zdravih leđa nema normalne igre pa ni života.
Darjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 11:15   #588
stoji. no paralelno, nije više bio zadovoljan ni reketom. male glave reketa malo praštaju, traže full fizičku spremnost. male glave imaju tišipično sićušni sweet spot i lošu stabilnost na okretanje (ovo dvoje je međusobno povezano)

probao je feđa negdje u ljeto 2013. odigrati nekoliko turnira s reketom od 97 inča koji su mu poslali iz wilsona, no taj mu nije legao. početkom 2014. dobio je novi reket/modifikaciju. the rest is history...

zapravo se to lijepo vidi na starim snimkama. pazi, gledam kako je primjerice igrao 2006. vidim da radi jači zamah s većim putem glave reketa s oba krila, a lopte mu imaju manju dubinu nego zadnjih godina. sve se lijepo vidi

postoji interesantan courierov intervju vezano uz co-poly žice i veličinu glave reketa. gdje courier priznaje da mu je žao što ranije nije išao na veću glavu, i da je razlog bio njegova tvrdoglavost. a i sampras je zažalio što se do pred sami kraj držao svoje 85-ice. kad su došle co-poly žice, više nije mogao parirati sa svojim saint vincentima
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 22:57   #589
Kakva je sada vasa prognoza koliko ce ova trojka imati slamova na kraju karijere?

Ja mislim ovako:

Djokovic 18
Federer 17
Nadal 14
Cool is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 23:03   #590
Federer 17
Nadal 16
Djokovic 1
Solna Kiselina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2016., 17:37   #591
Federer 33
Nadal 34
Djovak 7893
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 11:20   #592
Odmah da se ogradim da tenis danas ne pratim..Ustvari ne pratim ga 15-ak godina..
Sad znam da su sve ove rasprave poprilicno besmislene,ali me zanima postujuci neke osnovne okolnosti,kakva je situacija sa konkurencijom..

Ako bi netko mogao koju kazati,iako vjerujem da je sve receno i prethodnim upisima,ali tko ce citati

Naime sjecam se u nekim razgovorima da je i u doba kad Federer poceo dominirati bila prica kak je Fedexova konkirencija kamilica u odnosu na doba ranije..

Sad vidim da se govori i za Djokovica..I za Federera je isla prica da nema konkurenciju jer je predominantan..Pa kontra argumenti oko usporavanja podloge,vecih lopti..Izostanak servis volej igraca,koji limitirani tehnicki..

Sad vjerujem da Del Potro,Wawrinka,Nishikori,Murray i ekipa jesu iznimno dobri,ali me zanima jel postoje neke indicije kako se u tenisu gleda to o jakosti konkurencije..

Netko je naveo tamo French open..To se sjecam da je nekada bilo prilicno otvoreno tko ce uzeti..Moguce da odmakom nisam gledao bas realno na to tada..Ali se sjecam i kad Nadal igrao onaj ludjacki tenis i kad radio nemoguce na terenu,isto je isla prica da je to kamilica jer mu nema tko stati na teren i da je nekada zemlja bila prsbilnije rasporedjena..Ono Kuerten,Muster,hrpa Spanjolaca,Rios..Isto ko i Wimbledon da je netko od ovih servis ludjaka mogao iznenaditi tipa Filipusis(ne znam kak se pise),Rusedski,Martin,Krajicek,Kouba itd..
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 18:04   #593
Feenian, žao mi je što ti ne mogu podrobnije o tome jer sam baš umoran o ovakvim raspravama u kojima se na kraju svega sve svodi na mišljenje. Znaš ono, čak i da ti napišem "bibliju" to ti ne bi ništa značilo jer sve argumente možeš prebaciti i drugu stranu. Nešto slično kao i rasprave oko naboljeg svih vremena. Na kraju se sve svodi kako se za svaku eru može reći da je i jaka i slaba, zavisi pod kojim kutom gledaš. Pogotovo ako se u raspravu uključe i drugi faktori osim samog "imena" igrača koji su igrali u toj i toj "eri", pa do toga koliko zapravo traje "era", te u trajanju iste koliko je zapravo konkurencija bila jaka, a koliko slabija u toj "eri". Jer nisu svi na istoj razini u razmaku 5-6 godina ili više ili manje. Pa do podloga, brzine istih, stila tenisa i prilagodbe istima, evolucije u nekim stvarima itd.

Uglavnom su to dosta uzaludne rasprave na koje netko kao ti, jer sam čitao tvoje postove na drugim temama koje samo čitam, a ne pišem ništa, ne bi trebao gubiti vrijeme. Previše je tu u nekoj sferi koja nema veze s razumom.

Sve što zapravo trebaš znati je da Novak trenutno(generalno) igra jednu od najviših razina tenisa koja je viđena, i to je, ma što ljudi govorili - istina. Kao što je istina da je smiješno uspoređivati današnjeg Nadala i Federera s onima iz 2010.-2013., a i ranije. Dalje od ovog ne mogu jer bi napisao previše, a onda morao 2 sata na dan gubiti vrijeme na nešto što sam izgubio i previše vremena

Zadnje uređivanje Kiseli : 18.06.2016. at 18:21.
Kiseli is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 18:41   #594
Quote:
Cool kaže: Pogledaj post
Kakva je sada vasa prognoza koliko ce ova trojka imati slamova na kraju karijere?
Đoks: 18 - 20
Federer: 17
Nadal: 14 - 15
Evribadi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 20:08   #595
Cool is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 20:37   #596
Oboren rekord Lejvera iz 1969 / 70. godine.
http://www.b92.net/sport/wimbledon20...nav_id=1149373

Serije Gren slem pobeda:

1. Novak Đoković 30
2. Rod Lejver 29
3. Rodžer Federer 27
4. Pit Sampras i Rafael Nadal po 25
Jocuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 21:25   #597
Lako tako u ovoj weak eri, gdje mu je jedini pravi protivnik Murray, a svi znamo koji su njegovi dometi.
Rafa više ne igra nego što igra, Federer nije igrao od Australije, a i star je i ni blizu svom maksimumu, Wawrinka odigra kako spada 2 turnira godišnje... Ostali nisu ni vrijedni spomena.

Tužno razdoblje za tenis.
Možemo se samo nadati da će Kyrgios, Zverev i možda Thiem sazrijeti na vrijeme i spriječiti ga da u ovakvoj nikakvoj konkurenciji postigne brojke koje će ga učiniti GOAT-om, iako to nikako ne zaslužuje biti.
__________________
Nadal, Gaston, Khachanov, Dimitrov, Bautista Agut, Trevisan, Andreescu, Martić
lyra777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 11:18   #598
Smile

Quote:
Jocuska kaže: Pogledaj post
Oboren rekord Lejvera iz 1969 / 70. godine.
http://www.b92.net/sport/wimbledon20...nav_id=1149373

Serije Gren slem pobeda:

1. Novak Đoković 30
2. Rod Lejver 29
3. Rodžer Federer 27
4. Pit Sampras i Rafael Nadal po 25

Vau ! Sad će reći da se kurčimo. Kako i ne bi.Mnogo je jak,pa ostali kao i da ne postoje. Još bi reka štogod,al sve što bi reka moglo bi se primit ka provokacija.
oxydant is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 12:02   #599
Quote:
oxydant kaže: Pogledaj post

Vau ! Sad će reći da se kurčimo. Kako i ne bi.Mnogo je jak,pa ostali kao i da ne postoje. Još bi reka štogod,al sve što bi reka moglo bi se primit ka provokacija.
Ma nek poruši sve rekorde, pa i onaj glavni od 17 GS naslova. Kako stvari stoje, ove godine će se izjednačiti s Federerom sa osvojene 4 titule za najboljeg sportaša svijeta, a možda ga i pretekne kroz koju godinu. Ima velike šanse postati najbolji tenisač u povijesti, što već i je po nekim kriterijima. Po nekim je još jedino Federer bolji.
Kao što sam i rekao, također me smeta ignoriranje njegovih uspjeha s naše strane. Drugim riječima uočio sam nacionalizam u vidu pretjeranog naglašavanja/ignoriranja Novakovih uspjeha. Al jbg ako je to najveći problem onda 'u materinu'....
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 10:37   #600
Quote:
Cool kaže: Pogledaj post
Kakva je sada vasa prognoza koliko ce ova trojka imati slamova na kraju karijere?

Ja mislim ovako:

Djokovic 18
Federer 17
Nadal 14
Probaj opet.

Quote:
Evribadi kaže: Pogledaj post
Đoks: 18 - 20
Federer: 17
Nadal: 14 - 15
Evribadi, iako je ovo pitanje djetinjasto, ali sad me baš zanima, koliko sad misliš da bi ovaj trojac mogao imati Slamova na kraju karijera
Kiseli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:20.