Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Pogledaj rezultate ankete: Osvaja?
Serena 8 36.36%
Aga 3 13.64%
Halep 2 9.09%
Muguruza 3 13.64%
Kerber 0 0%
Azarenka 1 4.55%
Kvitova 0 0%
Vinci 0 0%
Suarez 0 0%
Venus 1 4.55%
Safarova 0 0%
Kuznetsova 0 0%
Bacsinszky 0 0%
Pliskova 0 0%
Ivanović 2 9.09%
Janković 1 4.55%
Wozniacki 0 0%
Errani 0 0%
netko drugi 1 4.55%
Glasovatelji: 22. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2016., 16:33   #1
Roland Garros 2016. (Ž)

Roland Garros 2016.
(23.5. - 5.6.)




Kvalifikacije


Danas bi trebao izaći ždrijeb kvalifikacija, a još ne možemo sa sigurnošću reći tko će sve biti u njemu, jer neke tenisačice igraju WTA turnire ovaj tjedan i u slučaju da su prošle prvo kolo, neće moći igrati kvalifikacije. Upravo takav slučaj se dogodio Kudryavtsevoj, koja je to pravilo nazvala "glupim":


Kako je krenulo, jedina naša predstavnica u kvalifikacijama će biti Petra Martić, pošto je Jana Fett odustala od turnira, vjerojatno zbog povrede. Ovo je Slam na kojem Petra pamti najbolji rezultat, 2012. je došla do 4. kola, usput pobjedivši i Marion Bartoli, ali nakon toga je ispadala konstantno na početku natjecanja.


Glavni turnir


Prva nositeljica je trostruka pobjednica i braniteljica naslova Serena Wiliams. Pariz je najavila na najbolji mogući način - osvajanjem Rima bez izgubljenog seta. U Australiji je pomalo neočekivano izgubila u finalu od Azarenke i Mama ovdje definitivno traži novu slem titulu. Nositeljica br. 2 je Radwanska, koja još uvijek nema rješenja protiv Serene, i njena je sreća što ne može igrati protiv nje sve do završnice, jer ju je upravo ona zaustavljala ove godine u polufinalima AO-a i IW-a. Aga je prošle godine ispala već u prvom kolu, i ovdje može doći do berbe bodova ako bude na nivou i ako joj ždrijeb bude naklonjen. Krug top nositeljica zatvaraju Kerber i Muguruza. Odmah iza njih dolazi osvajačica Australije Azarenka, koja u karijeri još nema finala na ovom turniru, a najdalje je dogurala 2013. - do polufinala. Halep, Vinci i Benčić zatvaraju top 8, s tim da je Benčić u dosta lošoj formi u zadnja dva tri mjeseca i veliki je upitnik koliko ona može. Spomenimo još Bacsinzky koja brani polufinale, Kvitovu, koja je prekinula s dečkom, finalisticu iz 2015. Safarovu, uvijek solidnu Suarez Navarro te pobjednice od prije 7 i 8 godina - Kuznetsovu i Ivanović. Ima tu još tenisačica koje su zaslužile da ih se spomene, a kompletan popis nositelja možete vidjeti ovdje - klik.

Krenimo sada na izostanke. Za sada ih nema puno, Sharapova vodi neke druge bitke, a službeno su se za sada povukle tek van Uytvanck i Tomljanović. Hrvatski tenis predstavljaju Konjuh, Lučić i Vekić. Ana je dosta blizu plasmana na OI, ali Donna je u zeznutoj poziciji jer brani treće kolo, a RG je izlučni turnira za Rio (plus Bol i ostali manji turniri koji se igraju tokom drugog tjedna RG-a). Pozivnice su dobile Townsend, Razzano, Lim, Hesse, Georges, Dodin, Andrianjafitrimo i Arina Rodionova. Ova zadnja je izazvala dosta polemika, jer su Australci odlučili da će napraviti razigravanje za svoju pozivnicu, a Rodionova je pobjedila prosječne tenisačice da bi osvojila taj mini turnir i put u Pariz (Moore i Rogowsku).


Parovi


Zanimljiva vijest za ljubitelje parova je prijava Darije Jurak i Ane Konjuh. Ove dvije tenisačice igraju zajedno u FC-u, i upravo radi toga bi bilo dobro za nas da se ova praksa nastavi. U MD-u će biti i Lučić-Baroni, njena partnerica je Aleksandra Krunić. Hingis i Mirza su prve favoritkinje, ali u Parizu igraju i seke Wiliams.




Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 17:03   #2
Sta se zali Kudryavtseva ... Dal je bila prisiljena prijaviti Strasbourg ? Uopce ne kuzim igracice koje igraju kvalse RG-a i onda prijave Strasbourg ili Nurnberg ... Pa tankiraju i prave probleme organizatorina i igracima ispod crte u Strasb./Nurnb./ RG-a

Q su izasle, Martic prvi turnir nakon 2.5 mjeseca pauze ... Buyukakcay je uzela WTA titulu u aprilu, Koukalova ima h2h sa hrvaticama vjerojatno 74-0 ... Tako da ne ocekujem nista

(1)Louisa Chirico v Tereza Martincova
Yafan Wang v Andrea Hlavackova
Mayo Hibi v Amra Sadikovic
Zhaoxuan Yang v (24)Irina Khromacheva

(2)Cagla Buyukakcay v Elitsa Kostova
Petra Martic v Hiroko Kuwata
Eri Hozumi v Mandy Minella
Polina Leykina v (22)Klara Koukalova

(3)Sorana Cirstea v Yuxuan Zhang
Jana Cepelova v Lin Zhu
Elise Mertens v Katerina Stewart
Julia Glushko v (19)Risa Ozaki

(4)Patricia Maria Tig v Vania King
(wc)Fiona Ferro v Chang Liu
(wc)Sherazad Reix v Cindy Burger
Sachia Vickery v (15)Rebecca Peterson

(5)Stefanie Voegele v Anne Schaefer
(wc)Lou Brouleau v Barbara Haas
Kaia Kanepi v (wc)Margot Yerolymos
Veronica Cepede Royg v (21)Romina Oprandi

(6)Katerina Siniakova v (wc)Chloe Paquet
Luksika Kumkhum v Kristie Ahn
Laura Pous-Tio v Olga Savchuk
(wc)Manon Arcangioli v (20)Silvia Soler-Espinosa

(7)Anna Tatishvili v Daniela Hantuchova
Jovana Jaksic v Barbora Stefkova
Beatriz Haddad Maia v (wc)Olivia Rogowska
Jennifer Brady v (14)Aleksandra Krunic

(8)Kateryna Kozlova v Jessica Pegula
Claire Feuerstein v Julia Boserup
Melanie Oudin v Misa Eguchi
Ipek Soylu v (13)Evgeniya Rodina

(9)Andreea Mitu v Paula Kania
Jia-Jing Lu v Kai-Chen Chang
Tereza Smitkova v Riko Sawayanagi
Michaella Krajicek v (23)Viktorija Golubic

(10)Lauren Davis v Mathilde Johansson
Lesley Kerkhove v Ivana Jorovic
Ya-Hsuan Lee v (wc)Stephanie Foretz
Sara Sorribes Tormo v (16)Tamira Paszek

(11)Maria Sakkari v Grace Min
Yuliya Beygelzimer v Ysaline Bonaventure
Richel Hogenkamp v Paula Cristina Goncalves
Lucie Hradecka v (17)Xinyun Han

(12)Kai-Lin Zhang v Sesil Karatantcheva
Maryna Zanevska v Marina Erakovic
Robin Anderson v Miyu Kato
Petra Cetkovska v (18)Kristina Kucova
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 17:05   #3
Quote:
Luyindula kaže: Pogledaj post
U Australiji je pomalo neočekivano izgubila u finalu od Azarenke
Quote:
Luyindula kaže: Pogledaj post
Odmah iza njih dolazi osvajačica Australije Azarenka
Nije bas tako, al ako te veseli...
Solna Kiselina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 17:13   #4
Quote:
Solna Kiselina kaže: Pogledaj post
Nije bas tako, al ako te veseli...
Ne znam ni sam što mi je bilo u glavi, zanemarite taj dio

Petra treba iši korak po korak, nije baš u situaciji da gleda prema naprijed. Ova Japanka je 151. na svijetu, osvojila je neki domaći turnir nedavno, nije niti ona za bacit. Dosta težak ždrijeb, moglo je to biti puno lakše.
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 17:33   #5
Sve te Azijske igracice (izuzev Na Li, Jie Zheng) koje 3/4 sezone provode u Aziji na bodovno jakim, a igracki smijesnim turnirima su walking bye svugdje izvan Azije, pogotovo na europskoj zemlji.
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 20:48   #6
Quote:
Greco kaže: Pogledaj post
Sve te Azijske igracice (izuzev Na Li, Jie Zheng) koje 3/4 sezone provode u Aziji na bodovno jakim, a igracki smijesnim turnirima su walking bye svugdje izvan Azije, pogotovo na europskoj zemlji.
Normalno kad žuta je rasa fizički slabija.Kolko god da su te igračice tehnički potkovane i talentirane zbog snage teško mogu parirat.Pogotovo ne Sereni Willams koja je za klasu fizički snažnija od svih ostalih.
Zlatko99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 21:39   #7
Quote:
Greco kaže: Pogledaj post
Sve te Azijske igracice (izuzev Na Li, Jie Zheng) koje 3/4 sezone provode u Aziji na bodovno jakim, a igracki smijesnim turnirima su walking bye svugdje izvan Azije, pogotovo na europskoj zemlji.
Da su većina walking bye na europskoj zemlji(hard >trava >zemlja kod njih),to je istina(rijetke znaju ,a i najboljima je tribalo dosta vremena da zavole igrat na zemlji i usavrše se da dođu do rezultata)...inače,no way da su walking bye na GS( kvalama)...na USO je nekih pola kineskinja(da ne spominjem sad sve zemlje) prošlo kvale,a eventualno je jedna ispala odma na početku kvala. itd. Igrački nisu ništa slabiji azijski itfovi od američkih,zavisi od dijela sezone..da su toliko slabi igrački,nebi nijedna prošla kvalse.

EDIT: Na ovom RG-u,eventualno će proć kvalse 2,3 azijatkinje..tipa Hozumi ,Eguchi,Kai-Lin Zhang/Kato ..

Zadnje uređivanje blackkeys18 : 16.05.2016. at 21:58.
blackkeys18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 21:41   #8
Quote:
Zlatko99 kaže: Pogledaj post
Normalno kad žuta je rasa fizički slabija.Kolko god da su te igračice tehnički potkovane i talentirane zbog snage teško mogu parirat.Pogotovo ne Sereni Willams koja je za klasu fizički snažnija od svih ostalih.
Slazem se da Azijati po tome jesu "hendikepirani", ali imas dosta cura od tamo koje su visoke i snazne ... njihov jedini pravi talent Naomi Osaka, pa npr. Ying Duan ... Kei je mrvica, pa je vec par godine u vrhu ATP-a ... trenutno na WTA ima ogroman broj overranked Azijatkinja, koje udju u TOP 150, dosta i u TOP 100 ... a da ljudi nikad za njih nisu culi/ nemaju relevantan rez. u Europi/ SAD-u

Skoro svaki tjedan imas Challengere 50k, 75k, 100k (ne jedan, vec i vise njih) u Kini i Japanu gdje nositeljice ne budu ni TOP 200 ... ranking s kojim u Europi jako cesto moras igrati kvalifikacije na 50k

Znam da si replicirao da bi "poljuvao" Serenu, ali morao sam i ja Keysove azijatkinje
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 22:03   #9
Quote:
blackkeys18 kaže: Pogledaj post
Da su većina walking bye na europskoj zemlji(hard >trava >zemlja kod njih),to je istina(rijetke znaju ,a i najboljima je tribalo dosta vremena da zavole igrat na zemlji i usavrše se da dođu do rezultata)...inače,no way da su walking bye na GS( kvalama)...na USO je nekih pola kineskinja(da ne spominjem sad sve zemlje) prošlo kvale,a eventualno je jedna ispala odma na početku kvala. itd. Igrački nisu ništa slabiji azijski itfovi od američkih,zavisi od dijela sezone..da su toliko slabi igrački,nebi nijedna prošla kvalse.
overranked su

ovaj tjedan se igraju 2 Challengera 50k ... u Kini osma nositeljka #302, u Japanu #316 ... u Italiji 25k osma #270

Da ne bi bilo RG Q tjedan, 2.5. u Francuskoj 100k osma bila #110, u Kini 100k bila #258, u SAD 75k bila #150

AO 2016 Q
Nastup : Kina 13, Japan 8, Thaipei 1, Korea 1 = 23
Prosli Q : Kina 4, Thaipei 1 = 5 (2 spasavale mec lopte)

Overranked
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 22:05   #10
Mi smo tu za former fejvicu Kerber, da nam ostane u zivotu najava iz uvoda WTA teme - Godina zlatnog slama.
Solna Kiselina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 22:10   #11
Gledam Lujinu anketu, i siguran sam da 2/3 navedenih nece prezivjeti do drugog tjedna.
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 22:51   #12
Quote:
Greco kaže: Pogledaj post
Slazem se da Azijati po tome jesu "hendikepirani", ali imas dosta cura od tamo koje su visoke i snazne ... njihov jedini pravi talent Naomi Osaka, pa npr. Ying Duan ... Kei je mrvica, pa je vec par godine u vrhu ATP-a ... trenutno na WTA ima ogroman broj overranked Azijatkinja, koje udju u TOP 150, dosta i u TOP 100 ... a da ljudi nikad za njih nisu culi/ nemaju relevantan rez. u Europi/ SAD-u

Skoro svaki tjedan imas Challengere 50k, 75k, 100k (ne jedan, vec i vise njih) u Kini i Japanu gdje nositeljice ne budu ni TOP 200 ... ranking s kojim u Europi jako cesto moras igrati kvalifikacije na 50k

Znam da si replicirao da bi "poljuvao" Serenu, ali morao sam i ja Keysove azijatkinje
Naomi Osaka nije dobar primjer pošto joj je otac crnac sa Kariba pa nije čudno što ga zna opalit snažne i precizne servise.
Ying Duan ima renking karijere 100mjesto u 27godini,186cm visine,a prosjećan servis tek deblje ispod 160km/h i to dosta neprecizan ćesto sa hrpom duplih,znači samo je ogromna,ali opet fizički slabašna.
Od tih žutih možda na ogromnom broju rođenih neko i je fizički jači,ali njima je puno teže uspjet u većini sportova jer se skoro svagdje traži snaga.
Bio sam sa njima radio na brodu pa znam šta pričam.Bili su i više nego duplo fizički slabiji nego ja.Možda bi se mogli mjerit u snazi sa bjelkinjama.Kad je trebalo nešto dići nisu mogli dvojica kao ja sam,inače sam za bijelca sitnije građe i nisam imo prednost u masi nad njima.Znači osim što su u prosjeku niži i manje masivni fali im i žilavoća.Ipak za razliku od bijelaca puno su elastičniji pa zauzimaju čučavski položaj umjesto da sjede.
Serenu nisam mislio popljuvat već samo navodim kao primjer gdje snaga razara konkurenciju.
Zlatko99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 23:03   #13
Quote:
Greco kaže: Pogledaj post
overranked su

ovaj tjedan se igraju 2 Challengera 50k ... u Kini osma nositeljka #302, u Japanu #316 ... u Italiji 25k osma #270

Da ne bi bilo RG Q tjedan, 2.5. u Francuskoj 100k osma bila #110, u Kini 100k bila #258, u SAD 75k bila #150

AO 2016 Q
Nastup : Kina 13, Japan 8, Thaipei 1, Korea 1 = 23
Prosli Q : Kina 4, Thaipei 1 = 5 (2 spasavale mec lopte)

Overranked
Igraju prema svojim financijskim mogućnostima svi (http://www.tennisforum.com/12-genera...s-ranking.html bilo njih 14/32 u oba zasebna ždrijeba,znači skoro pola ne-azijatkinja ,nijedna nije završila u PF na ova dva turnira u uvodnom postu,ako su već overranked ,onda bi ove ostale bar jedna ili 2 ušle u PF )

Kao što rekoh USO mislim ili neki drugi GS bio,prošlo ih pola iz CHN...a inače,rijetko koja je izgubila odma...ili u 2.kolu ili zadnjem(yafan wang zvana gubim u "zadnjem kolu kvalsa na GS-u svaki put" mi pada na pamet odma )... ako ćemo cjepidlačit(meč lopte),na AO bar mi pada na pamet da je jedna predala zbog ozljede na terenu....
blackkeys18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 23:07   #14
Kao favorita za osvajanje vidim Serenu.Gledao sam je na AO,izgledala je bezvoljno,protiv Kerber se nije ni nervirala,servis joj je bio za njen standard katastrofalan i po snazi i po preciznosti.Vjerujem da je bila u fazi zasićenja.Ipak mislim da Serena kad je izrazito motivirana i u punom treningu zdrava da joj zbog te njene muške snage nemože niko ništa.U zadnje vrijeme ne uspijeva Serena poentirat toliko na servisu koji joj je puno izgubio na snazi.Vjerujem da se Serena zasitila treninga i da je zato došlo do pada snage servisa njenog najjačeg oružja.Muški servis sa prosjekom od 180-185km/h kojim je u finalima i polufinalima izrazbijala sve protivnice,ako se vrati,mislim da teško da će je onda ko spriječit da osvoji Rg,eventualno uz neki ogromno visok faktor sportske sreće.
Zlatko99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 20:03   #15
OUT : Bencic, Wozniacki
IN : Davis, LL
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 12:46   #16
Q1 Martic - Kuwata 67 75 64
volume3d is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 12:48   #17
Rutinski pregazena jos jedna u nizu overranked Japanka #OneDownNineToGo



Pozitivna stvar da je od 1-5 u I. osvojila 14 od 15 servis gemova, s tim da je u tom izgubljenom imala *40-15 #servebot
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild

Zadnje uređivanje Greco : 18.05.2016. at 13:07.
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 00:20   #18
Navijam kao i uvek za Radwansku, valjda osvoji do kraja karijere makar neki masters ako već ne može gs
Darjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 11:49   #19
Quote:
Darjan kaže: Pogledaj post
Navijam kao i uvek za Radwansku, valjda osvoji do kraja karijere makar neki masters ako već ne može gs
to je vec osvojila...vise puta
volume3d is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 11:55   #20
Osvojila je samo Majami i Rogers od zvučnijih turnira i završni masters, malo s obzirom da je stalno u vrhu i među favoritima.
Darjan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:51.