Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver

Hardver Hardverske teme, sve osim pitanja, problema i oglasa.
Podforumi: Stolna, Prijenosna računala, Periferija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2016., 09:30   #1
problem s maticnom plocom

pozdrav ekipa. 
imam problem s MP na koju se isprazni ona mala baterijica koja drzi memoriju. 
do cega bi to moglo biti i dali se to moze rijesiti. 
inace MP sve ostalo ispravo radi i pokrece kompjuter. 
hvala... 
fifa25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 12:01   #2
Jesi mjenjao baterije pa bude stalno isto ili furaš stalno jednu te istu bateriju?
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 12:36   #3
jesam stavim novu bateriju i opet isto nakon nekog vremena je potrosi
fifa25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 13:19   #4
Quote:
fifa25 kaže: Pogledaj post
jesam stavim novu bateriju i opet isto nakon nekog vremena je potrosi
mozda dobro ne sjeda...oni limici se znaju posavijat mal, pregledaj to..vidi jel ima prasine unutra mozda...
Nandeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 13:37   #5
Može biti i da je stavio tanju bateriju (CR2025 umjesto CR2032) pa ne sjeda dobro kontakt...
__________________
"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking." - General George Patton Jr
number47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 14:11   #6
Pozdrav svima, imam problem sa grafičkom karticom koji se odnedavno pojavio a pretpostavljam da je vezan za matiču ploču,problem je što kartica sama od sebe ide u full load dakle 100% ,a pritom nije pokrenuta nikakva aplikacija,zatim se vrati na normalu i to se dešava otprilike svakih 10-tak minuta,u međuvremenu sam updejtovao bios na posljednju verziju pa pretpostavljam da je to uzrok ali nisam siguran,ploča je http://uk.gigabyte.com/Motherboard/G...DS3H-rev-10#ov , a kartica je gtx 650.Verzija biosa je F11a i preuzeo sam je sa oficijelne gigabytove stranice i u opisu ove verzije piše Improve PCI Express x16 slot compatibility zato i sumnjam na bios.Ukoliko je netko imao isti problem molim za pomoć,pokušao sam sa vađenjem baterije sa ploče tj. resetovanjem biosa,karticu sam očistio i zamjenio pastu,instalirao posljednji driver ali ništa od navedenog nije pomoglo,problem je i dalje tu.
čipmunk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 16:44   #7
Digni neki live linux pa provjeri ako će ti se isto događati. Prije bih rekao da si pobrao neki miner koji ti pokušava rudariti nego da ti je bios nešto zeznuo
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 17:44   #8
Miner vjerojatno. Skeniraj sa malwarebytesom ili nečim takvim
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 18:48   #9
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Miner vjerojatno. Skeniraj sa malwarebytesom ili nečim takvim

Jeste definitivno je bio neki virus,skenirao sam sa RogueKiller, pronašao je nekih 7 virusa obrisao i to se više nije dešavalo,međutim vjerovali ili ne prije otprilike sat vremena se sam od sebe iznenada ugasio,pokušam da upalim ali neće.Izvadim napajanje spojim na tester,voltaže su uredu.Samo da napomenem da sam prethodno sve detaljno očistio uključujući i napajanje,dakle nema prašine,svi kondenzatori su uredu barem naizgled i na ploči i na napajanju,također da napomenem da su u trenutku gašenja sve temperature bile regularne,dakle nije bilo nikakvog pregrijavanja jer sam pratio preko HWMonitor.To iznenadno gašenje se u posljednje vrijeme počelo dešavati malo češće,a što je najgore nije mi nikako jasno što bi mogao biti uzrok,pa ako je netko imao sličan problem molim da mi da neki savjet,jer me to već počelo nervirati,ne znam postoji li kakva mogućnost da problem pravi produžni kabal sa prenaponskom zaštitom na koji je kompjuter spojen http://imtec.ba/prenaponska-zastita/...364143946.html
čipmunk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 11:46   #10
Quote:
čipmunk kaže: Pogledaj post
...
ne znam postoji li kakva mogućnost da problem pravi produžni kabal sa prenaponskom zaštitom na koji je kompjuter spojen http://imtec.ba/prenaponska-zastita/...364143946.html
Naravno moze tu problem biti, da taj stroj nije u redu, ali prije da sa strujom u kuci nesto nije u redu.
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:37.