Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2024., 09:10   #4581
Nemoj drndati ništa po tom disku, prvo napravi backup. Ako ti neće jedna edicija linuxa, probaj s drugom.

Možeš i pokušati sa recimo Sergei Strelec pa bootat s njegovim PE Windowsima. Bitno da dođeš do fileova i kopiraš ih na sigurno.

Nakon toga možeš sa istog tog sticka bootati i neki program za testiranje diskova, ja obično koristim Vivard (nisam siguran je li i on na Strelecu). Treba ti surface scan with remap pa vidi koliko će i hoće li bad sectora pronaći i realocirati.
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2024., 09:54   #4582
Nema sreće ekipa....
Kad odem na Custom, ne učitavaju mi se particije. Piše Nedodijeljen prostor na pogonu 0


Sad je valjda 100% jasno da je hard crkao...
__________________
...ja sam je gledao u svitanje dana...
mike lowrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2024., 13:55   #4583
Ne, to što piše znači da na disku nema particije ( vjerovatno izbrisane ) što još ne znači da disk ne valja već da se particije trebaju vratiti nekim recovery programom ili napraviti nove .
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 15:08   #4584
Pozdrav, ne znam jesam li na pravom PDF-u pa bih zamolio moderatora da u suprotnom premjesti upit na pravo mjesto.

Dakle, radi se o sljedećem, starija konfiguracija, AMD AB350 Gaming 3 je ploča (BIOS up to date), Ryzen 2200G procesor, 16GB RAM, grafika Ati Radeon R7240-OC-4GD3-L, ostalo je manje važno, pretpostavljam. Svi driveri uredno up to date, Windows 10.

Problem je sa višekanalnim zvukom a problem se događa i nakon zamjene grafulje (prije je bila Geforce GT440). Sve je spojeno na Pioneer AV receiver na kojem je spojeno pet satelita i subwoofer. U postavkama receivera sve djeluje normalno i svi zvučnici rade. Međutim, kod postavki PC-a ne mogu nikako dobiti pravi višekanalni zvuk nego sve radi, rekao bih, u stereo modu. U speaker setupu imam opciju 5.1 ali kad pokrenem test, na lijevoj i desnoj strani dobijam zvuk iz oba lijeva ili oba desna zvučnika bio u pitanju test prednjih ili stražnjih. Problem koji je prisutan cijelo vrijeme. Za playanje filmova i serija koristim PotPlayer i zvuk se uredno čuje u svim zvučnicima ali cijelo vrijeme, ista stvar je i kod puštanja glazbe preko Youtube-a. Dakle, nemam odvojene kanale nego nekakvu quadrofoniju cijelo vrijeme.

Na receiveru nemam mogućnost uključivanja surrounda, kad pritisnem tu tipku na daljincu na displayu se pojavi poruka "Not Available" tako da jednostavno ne znam što više učiniti, ili se jednostavno pomiriti s tim? Dok je bila GT 440 kartica, isprobao sam nekoliko vrsta drivera i nikako nisam uspio dobiti ono što želim.

Ima li pomoći?

EDIT: napomenuo bih da je PC spojen HDMI kabelom u TV a TV isto takvim u receiver.
grg4 is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 20:32   #4585
Ispričao bih se svima i ujedno odgovorio na svoje pitanje. Naime, netko od klinaca je igrajući se, ili žena čisteći, uključio obje zone (A+B) te je to rezultiralo nemogućnošću rada opcije Dolby Surround na samom receiveru. Sad je uključena zona A i sve radi kako bi trebalo.
grg4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:54.