Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2011., 13:52   #1
Question Kvalitetan blender za zelenjavu - zamjena za VitaMix

Pošto mi je VitaMix brutalno pre skup, tražim neko alternativno i džepu prihvatljivije rješenje. Da li me netko može uputiti u kupovinu blendera koji daje slične rezultate kao VMix a da pri tome namirnice gube čim manje svoje vrijednosti?
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 08:25   #2
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Pošto mi je VitaMix brutalno pre skup, tražim neko alternativno i džepu prihvatljivije rješenje. Da li me netko može uputiti u kupovinu blendera koji daje slične rezultate kao VMix a da pri tome namirnice gube čim manje svoje vrijednosti?
sjećam se da mi je netko spominjao Oscar blender, ali mutno mi je sjećanje. pa svaki blender je dobar, ako ima dovoljno konja
Oko Moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 11:59   #3
Ne bi se složil s ovom konstatacijom ali ok, svi imamo mišljenje
Sumnjam da će mi neki blender od 400-500kn ili malo više, raditi na način na koji radi VitaMix
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 19:26   #4
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Ne bi se složil s ovom konstatacijom ali ok, svi imamo mišljenje
Sumnjam da će mi neki blender od 400-500kn ili malo više, raditi na način na koji radi VitaMix
moj ima 600W, koštao je 400tinjak kuna. za raditi paštetu imam nešto drugo, neku manju stvar, sjeckalicu od 750W. blender napravi lijepi sokić, sjeckalica lijepu paštetu. ništa nije glatko ko puding, al' to su detalji
Oko Moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 13:35   #5
Ne bus ni naso blender od 1500W za tu cijenu. Moj ima 750 W (kostao je oko 100 eura, ali na akciji), i to nije dosta. Ne mogu napraviti maslac od ljesnjaka bez dodavanja ulja. Ako hocu raditi "sir" od indijskih orascica, koji se prije blendanja namoce preko noci u vodi i jos se blendaju s uljem, moram ih blendat 5 minuta da ne ostanu grudice.

EDIT: Doduse, moj je multipraktik, kojem je jedan nastavak blender.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 07:51   #6
Ma sve to stoji nije meni cilj naći zamjenu za VM u cijeni od 400kn...dal bi ja i soma i pol kunića ali di i kaj? Tu je problematika
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 16:28   #7
moj je 750w mislim, krups iz w.germany još, ima bar 30ak godina a
melje sve ko lud. jedino tu i tamo noževe zaoštrim,
a ružan je i smeđ, uopće nema neke kerifeke ko ovi novi, neke naljepnice prikeljene koji se sjaje a od koje nema neke koristi.
ne razumijem se pre više u ove nove ali mi se ne čine močno kao ovi stariji modeli. da mu se nešto desi nosio bi ga na popravak, nebi ga bacao ni u ludilu...
a kad ga upalim svi susjedi stavljaju zaštitu na uši

ne znam, probajte u profi ugostiteljskoj opremi baciti oko, ili preko grane ko u stara dobra vremena.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 23:15   #8
Thumbs up

Probaj malo pročitat www.sirovahrana.com, ima cijeli topic o blenderima. Osim blendteca i vitamixa koji su bolesno skupi dosta je hvaljen, vervita blender, imaš na www.pipaplus.hr za 2.100,00 kuna, može se i na rate. Izgleda ok, a najbliži je vitamixu...
Ako odlučiš kupit javi kakav je...
leonelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 08:52   #9
Ok. Hvala na odgovorima
Budemo vidli
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 21:07   #10
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Pošto mi je VitaMix brutalno pre skup, tražim neko alternativno i džepu prihvatljivije rješenje. Da li me netko može uputiti u kupovinu blendera koji daje slične rezultate kao VMix a da pri tome namirnice gube čim manje svoje vrijednosti?
Za sokove? Green Star. Mislim da je jeftinija od VMix-a.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 19:25   #11
A nisu baš sokovi...ne znam kaj su hahaaahaa
Oni baršunasti napitci od sirove zelenjave kaj ih VitaMix tak dobro napravi više kao neki tekući obroci nego sokovi
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 03:22   #12
a u elipsu kenwood za 1100 kuna? taj mise čini dobra zamjena
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 04:01   #13
http://www.elipso.hr/mali-kucanski/blenderi/KNW-BLX51/
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 11:01   #14
evo meni je čisto dovoljan iz konzuma tristar blender,melje zelenjavu super,ima i puls i kad se svega natrpa sve uspije zmiksat,a zapremnina je 1 litra...

prije sam imala jeftiniji philps svijetlo plavi blender i ljepo je služio 1,5,svaki dan miksao i nešto puklo od plastike pa je počeo curkati,motor još uvijek radi...

ali oba nisu došla više od 300 kn...služe svrsi,čak su i vizualno ljepi....je da nemaju garanciju 10 godina,ali za te novce su super...i miksajuuuuuu super od kelja do salate,mandarine,mrkve,celera....jedino nemogu zmiksati onako savršeno do kraja jabuku sa korom,malo se vizualno kuže točkice...ali u ustima sve super...
topaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 15:39   #15
Quote:
topaz kaže: Pogledaj post
evo meni je čisto dovoljan iz konzuma tristar blender,melje zelenjavu super,ima i puls i kad se svega natrpa sve uspije zmiksat,a zapremnina je 1 litra...

prije sam imala jeftiniji philps svijetlo plavi blender i ljepo je služio 1,5,svaki dan miksao i nešto puklo od plastike pa je počeo curkati,motor još uvijek radi...

ali oba nisu došla više od 300 kn...služe svrsi,čak su i vizualno ljepi....je da nemaju garanciju 10 godina,ali za te novce su super...i miksajuuuuuu super od kelja do salate,mandarine,mrkve,celera....jedino nemogu zmiksati onako savršeno do kraja jabuku sa korom,malo se vizualno kuže točkice...ali u ustima sve super...
znaci dobar taj iz konzuma? ja bi ga uzela,.. 150 kn je,.. a meni treba samo da bi radila vocni shake za zdrav dorucak
kleica_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 12:20   #16
Ja sam neki dan kupila blender jačine 1100W za cijenu od 1590 kn. Meni se čini kao dobra zamjena za ove puno skuplje iako ako dodate još par sto kuna imate Omniblend.. Sve ovisi o vašoj kupovnoj moći. Meni, s obzirom da sam tek simpatizer sirovojelstva ovaj i više nego dobar.. Radila s njim već tahini i ispao mi je kao i onaj kupovni a nisam stavila ni kap ulja, ZKS su genijalni, baršunasti i savršeni.. Za potpun test još samo moram napravit bademov sir..
Catler BL 8010:
http://catler.hu/bl8010-en.html
__________________
ALBUMI
alexandra_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 19:51   #17
mi smo nakon hrpu uzaludno bačenih novaca kupujući jeftine blendere ipak došli na omniblend...jako smo zadovoljni, jako močan blender, stvarno vrijedi tih novaca. koristimo ga privatno i poslovno i samo neka potraje. garancija od 7g isto oduševljava
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 15:55   #18
A jeste vidjeli lifeenergy 2500w motor?
Sve može ko i Vitamix, ima bpafree posudu, kompaktan i lijep.

A ovaj combine ima bpa u plastici... Provjereno.
__________________
Ok... potpis je kako i treba :)
elvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 12:37   #19
Znam da otvaram staru temu, ali molim pomoć. Nisam sirovožder :P , ali volim popiti dobar smuti, ili pojesti dobru krem juhu. Ne znam koliko često bi koristio mješalicu, ali recimo u prosjeku 3 puta na dan. Planiram kupiti ovu : m.philips.hr/m/priprema-hrane/avance-collection-800-w-stakleni-vrc-zapremine-2-l-s-lopaticom-hr2096_00/prd/ . Koristi li ju tko, ili je li ju tko koristio ? Kakva je miješalica ?
-Krešimir- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 22:22   #20
što, dakle, mislite o tom Omniblendu/Vervita?
http://www.pipaplus.hr/index.php?p=c...parent=34&pg=1
cijena opravdava kvalitetu?
Maya_78 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:09.