Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2008., 14:06   #41
Quote:
Simba-OS kaže: Pogledaj post
Na žalost, to je karakteristika hrvatskog mentaliteta.

evo samo jedna današnja kolumna iz VL-a koja mi potpuno pogađa bit što se dešava, a kako mio to tretiramo..

http://www.vecernji.hr/home/kolumne/...38873/index.do

i da se pridružim - hvala onima koji su se branili za nas.... tada sam bio krenuo na fax...i ne sjećam se od prije, niti kasnije, sretnijih dana..sreća, suze, tuga...sve odjednom....ali nešto neponovljivo (hvala bogu) i nešto što se ne smije zaboraviti
tutlek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 14:06   #42
Hvala svim hrvatskim braniteljima sto su osigurali mirnu buducnost svim Hrvatima.
__________________
Boli me sjećanje na dane slavne, dane ponosne, al' borim se, i nedam se dok Dunav tiho protiče... I boli me istina što nema onih koje volim ja. Pokriva ih zastava, nek sanjaju u sjeni hrastova...
river_city is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 14:13   #43
Quote:
KianyRiws kaže: Pogledaj post
U drugoj najvećoj seobi Srba u istoriji, za četiri dana sa Banije, Korduna, iz Like i severne Dalmacije prognano je 280.000 Krajišnika sa sedmovekovnih ognjišta.
Danas, 13 godina posle, vraćaju se slike užasa: nepregledne kolone uplašenih, izbezumljenih ljudi. A genocid u Krajini za Zagreb je dan najveće pobede u domovinskom ratu. Zvaničan je stav da nije bilo zločina ni etničkog čišćenja jer su Srbi navodno sami otišli. Sami se proterali!
Zločin je brzo pretvoren u pobedu, zločinci u heroje.
Brioni, 31. jul 1995. godine, kasno veče, Franjo Tuđman obraća se svojim generalima:
- Zatvorite im sva vrata, pa ih onda uništite. Sve može trajati najduže osam dana. Imamo podršku Nemačke, Amerike i NATO. Potrebno je da nanesete takve udarce da Srbi praktično nestanu. Pregovore u Ženevi otpočećemo kao masku.
Četiri dana kasnije zatutnjala je "Oluja". Krajina je, uz podršku i dobre komande, mogla da se brani, a nije. Matica Srbija je ostala neutralna. Na Krajinu je udarilo 50.000 vojnika, za "čišćenje" terena bilo je zaduženo još 10.000 hrvatskih i 15.000 muslimanskih bojovnika. U krvavom pohodu pridružila im se i policija. Pod najžešćom artiljerijskom i raketnom paljbom našli su se Knin, Petrinja, Obrovac, Benkovac, Glina, Kostajnica, Drniš...
Kreće 700 tenkova i oklopnih transportera, smrt sejana iz 1.800 artiljerijskih i raketnih oružja. Američki avioni F-16 bombardovali su centre veze na planinama Plješevica i Đelavac.
Ukupno je u prvom naletu ubijeno 1.960 Srba, od čega 1.205 civila, među njima 522 žene i dvanaestoro dece. Polovina ubijenih civila bila je starija od 60 godina. Hrvatski bojovnici primenjivali su u likvidaciji Srba ustaške metode iz Drugog svetskog rata. Uništeno je 25.000 kuća.
Avioni i artiljerija gađali su kolone izbeglica i kada su prešle u Republiku Srpsku, mrtvi su ostajali nesahranjeni.
Verovatno to u svetu nije zabeleženo: 1.110 sela i naselja u kojima su živeli Srbi za nedelju dana prestalo je da postoji. Ne žive ni posle 13 godina...
lijepo je vidjeti kad se i srbin pridružuje čestitkama....
prekrasni dani...ponos i slava
tutlek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 14:20   #44
@bas si <<tutlek >>
Podsecam vas da ste izvrsili zlocin prema svojim sugradjanima i to samo zato jer su druge nacionalnosti,druge vijeroispovjesti i jer su se u II.sv.ratu borili protiv rezima koji vec 60-tak godina osudjuje ceo svet.Ljudi koji su pocinili zlocine u ovom ratu,potomci su onih istih koji su obrukali za sva vremena vas narod.
__________________
...zato se i isplati...
KianyRiws is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 04.08.2008., 14:26   #45
Neka im je vječna slava i hvala!
Praznina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 14:51   #46
Još jedan u nizu praznika koji dobrim djelom Hrvata znači samo za kombiniranje slobodnog dana sa produženim vikendom..
__________________
Oprosti mi tata.. za sve grube riči..

Ignore lista: McAucliffe
Kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 14:55   #47
Quote:
Kruška kaže: Pogledaj post
Još jedan u nizu praznika koji dobrim djelom Hrvata znači samo za kombiniranje slobodnog dana sa produženim vikendom..
Nisi u pravu Karlovac je okićen hrvatskim zastavama,svi smo ponosni na taj dan,a to kaj je u sred ljeta,pa dosta ljudi uzima produženi vikend,to je sasvim OK.

Ovo me podsjetilo,moramo večeras na kuću izvjesiti zastavu. Alaj će susjedi Srbi uživati-ne zna se ko je veći domoljub
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 15:00   #48
Quote:
KianyRiws kaže: Pogledaj post
Koja stradanja.Ta nekolicina zvekana koji su se izivljavali(upotrebili su vase metode)danas odgovaraju i robijaju u Srbiji.Mi cemo takve resiti kako-tako,ali hrvatski anti-fasisti nece vas moci nikako.
da, srbija je svima na ovim prostorima uzor i primjer stabilne demokracije i tolerantnog drustva.. karadzic se 'skrivao' u glavnom gradu, pa zato ne melji o 'nasim metodama'.
__________________
You guess? Don't you know?
Holy Golightly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 15:06   #49
Quote:
Holy Golightly kaže: Pogledaj post
da, srbija je svima na ovim prostorima uzor i primjer stabilne demokracije i tolerantnog drustva.. karadzic se 'skrivao' u glavnom gradu, pa zato ne melji o 'nasim metodama'.
Mi ga bar nismo hteli ubiti,a vi Gotovinu jeste.Izdali ste ga sto puta ruznije nego sto je izdan Karadzic.Nemoj o moralu...
__________________
...zato se i isplati...
KianyRiws is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 15:09   #50
Svim Hrvatima i ostalim građanima Republike Hrvatske koji vole ovu državu i žele u miru živjeti na našim prostorima želim sretan Dan Domovinske zahvalnosti.

'Vo je naša zemja

Romoru s crikav glave kamene
Glas Jurjev, Radovanov
'vo je naša zemja
Zboru zlamenja od iskona
Svi uzli u pleterin
Hripju šematorija, kampošanti
Vitri u cimpresin
Škripju ploče greb roda Ervatskog
Vapu uskrisle ruke galijot, martiri

I moli more: o judi, puntari
O vrli vi muži Ervatski
Ma, stanimo se s prazi svoji'
Spram barbari
Spram barbari od istoči

Zvonu versi dun Marina
I Marulov glas rebati:
'vo je naša zemja
U žilan vriju viki bašćine
Suz-usali, muk-stivani
Hripju šematorija, kampošanti
Vitri u cimpresin
Škripju ploče greb roda Ervatskog
Vapu uskrisle ruke galijot, martiri
Normala00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 15:23   #51
Quote:
Constatinopol kaže: Pogledaj post
Nisi u pravu Karlovac je okićen hrvatskim zastavama,svi smo ponosni na taj dan,a to kaj je u sred ljeta,pa dosta ljudi uzima produženi vikend,to je sasvim OK.

Ovo me podsjetilo,moramo večeras na kuću izvjesiti zastavu. Alaj će susjedi Srbi uživati-ne zna se ko je veći domoljub
Ja već jesam kao i cijela moja ulica u Zagrebu.
Praznina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 15:25   #52
Quote:
KianyRiws kaže: Pogledaj post
Mi ga bar nismo hteli ubiti,a vi Gotovinu jeste.Izdali ste ga sto puta ruznije nego sto je izdan Karadzic.Nemoj o moralu...
Gdje vi ove informacije samo vadite!?
Netko od vaših je bogatiji za 6 milijuna dolara zbog izdaje srpskog "junaka".
Praznina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 15:32   #53
Quote:
Normala00 kaže: Pogledaj post
Svim Hrvatima i ostalim građanima Republike Hrvatske koji vole ovu državu i žele u miru živjeti na našim prostorima želim sretan Dan Domovinske zahvalnosti.

'Vo je naša zemja

Romoru s crikav glave kamene
Glas Jurjev, Radovanov
'vo je naša zemja
Zboru zlamenja od iskona
Svi uzli u pleterin
Hripju šematorija, kampošanti
Vitri u cimpresin
Škripju ploče greb roda Ervatskog
Vapu uskrisle ruke galijot, martiri

I moli more: o judi, puntari
O vrli vi muži Ervatski
Ma, stanimo se s prazi svoji'
Spram barbari
Spram barbari od istoči

Zvonu versi dun Marina
I Marulov glas rebati:
'vo je naša zemja
U žilan vriju viki bašćine
Suz-usali, muk-stivani
Hripju šematorija, kampošanti
Vitri u cimpresin
Škripju ploče greb roda Ervatskog
Vapu uskrisle ruke galijot, martiri
Hvala, također.

Klapa Grdelin - Vo je nasa Zemlja
Praznina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 15:55   #54
Quote:
KianyRiws kaže: Pogledaj post
Mi ga bar nismo hteli ubiti,a vi Gotovinu jeste.Izdali ste ga sto puta ruznije nego sto je izdan Karadzic.Nemoj o moralu...

Biseru bijeli pa Gotovina je uhićen u Španjolskoj. NIJEDAN HRVATSKI GENERAL nije slančen u Hrvatskoj. Ono koji su otišli u Haag otišli su dobrovoljno.

I pogledaj uhićenje Ante Gotovine. Pogledaj kako se čovjek dostojanstveno poneo, a ne kao onaj vaš skot i ubojica Radovan Karadžić. Prerušio se u djeda mraza, izigravao vrača i vješticu. Da je Sotona znao sam oduvijek. Čovjek ne bi naredio da se kasapi Sarajevo godinama, da se u Sarajevu ubijaju djeca snajperima, čovjek ne bi dopustio da se klincima od 17 godina puca u leđa.

I nemoj da zaprđuješ temu koja se tiče samo Hrvata. Tema je Dan Domovinske zahvalnosti. Dan kad smo se riješili bradatih skotova.
billie_piton is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 16:13   #55
DRAGE HRVATICE I HRVATI, DRAGI HRVATSKI BRANITELJI

Sretan Vam i ponosan Dan pobjede i Dan domovinske zahvalnosti. Sjetimo se svih divnih ljudi koji su dali svoje živote za slobodnu i samostalnu Hrvatsku. Sjetimo se dana ponosai slave...
Zivjela Hrvatska sloboda !!!
jeronimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 16:18   #56
Quote:
KianyRiws kaže: Pogledaj post
Mislis li da smo mi svi u Krajini bili idioti,puni sebe,arogantni,bez ikakvog znanja o ratovanju,saznanju da polozaj Krajine je bez Hrvata neodrziv u svakom pogledu,bez ikakvog smisla za zivot onakav kakav on u stvarnosti i jeste....???
Krajina bez Hrvata? Pa kako se to, pobogu, dogodilo da Krajina ostane bez Hrvata? To mi je nekako vječita zagonetka...
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 16:31   #57
dok sam živa ti će dani za mene uvijek biti posebni. tj nezaboravni. ne trebaju mi za to nikakve zastave. ok, treba ih biti na javnim zgradama, jer je državni praznik... ali, privatno mi je uvijek bilo glupo mahanje zastavama... na svadbama npr.


dakle, ja sam tog i tih dana slušala radio, jer su u svakom slučaju bili ažurniji. tv je je bio stalno uključen tek da mi nešto ne izbjegne.


od svih mogućih datuma, najviše sam zapamtila referendum, tj rezultata koji sam očekivala duboko u noć.


a 5.8.. mi je najvažniji bio i zato što je konačno sve bilo gotovo, hrvatska vojska na svojim granicama... i što je konačno hrvatska postala cjelovita u svojim poznatim granicama. naime, do sl. broda sam morala putovati vlakom 8 sati...okolo naokolo.

sudjelovala sam u onom u čem sam mogla. bar financijski.

DDZ
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 16:42   #58
Quote:
KianyRiws kaže: Pogledaj post
@bas si <<tutlek >>
Podsecam vas da ste izvrsili zlocin prema svojim sugradjanima i to samo zato jer su druge nacionalnosti,druge vijeroispovjesti i jer su se u II.sv.ratu borili protiv rezima koji vec 60-tak godina osudjuje ceo svet.Ljudi koji su pocinili zlocine u ovom ratu,potomci su onih istih koji su obrukali za sva vremena vas narod.
'90. su balvani padali u Kninu, ne u Zagorju. Na Plitvicama su naoružani odmetnici napali policijske službenike. U Borovu su naoružani odmetnici ubili 12 policajaca. I upravo danas je netko od vas ugroženih na Ovčari napisao "ovo je Srbija"
E sad, pošto ti ljudi nisu bili naoružani vilama i sjekirama, svatko normalan bi zaključio da su oni teroristi, bez obzira na nacionalnost. Mogli su biti i Kinezi.

Što se tiće režima, ustaški pokret je bio jednako zlo kao i četnički. I jedni i drugi su ugnjetavali sve one koji su bili različiti od njih. S time da su ustaše barem ostale dosljedne tome do kraja i nisu se presvukle u partizane kad je voda došla do grla. Vidiš sad mi je jasno kako vi već imate uhodanu šemu krvavog pira pa onda kad krene nizbrdo kukanje i plač.
http://www.youtube.com/watch?v=7Sn792QrIvY Tu se pjeva, veseli a goloruki narod ima oklopni voz. Nekoliko godina kasnije, plač i jad.

A ova tvoj zadnja rečenica se već dugo upučuje na vašu adresu. Samo vi to ne čujete, ili ne želite čuti. Jer teško mi je povjerovati da su bradate spodobe pale s neba ravno u Knin od svih mjesta na kugli Zemaljskoj.

Sretan Vam svima DDZ
Pugsley Adams is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 17:03   #59
Quote:
Dunj@ kaže: Pogledaj post
dok sam živa ti će dani za mene uvijek biti posebni. tj nezaboravni. ne trebaju mi za to nikakve zastave. ok, treba ih biti na javnim zgradama, jer je državni praznik... ali, privatno mi je uvijek bilo glupo mahanje zastavama... na svadbama npr.


dakle, ja sam tog i tih dana slušala radio, jer su u svakom slučaju bili ažurniji. tv je je bio stalno uključen tek da mi nešto ne izbjegne.


od svih mogućih datuma, najviše sam zapamtila referendum, tj rezultata koji sam očekivala duboko u noć.


a 5.8.. mi je najvažniji bio i zato što je konačno sve bilo gotovo, hrvatska vojska na svojim granicama... i što je konačno hrvatska postala cjelovita u svojim poznatim granicama. naime, do sl. broda sam morala putovati vlakom 8 sati...okolo naokolo.

sudjelovala sam u onom u čem sam mogla. bar financijski.

DDZ
Moram malkice replicirati jer mi je usporedba državnog blagdana tipa Dan domovinske zahvalnosti sa svadbama prilično neumjesna. Isticanje državne zastave kao simbola na pročelje kuće, zgrade itd ipak iskazuje određeni respek stanara prema onome što taj blagdan predstavlja i simbolizira.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 17:18   #60
Quote:
Isticanje državne zastave kao simbola na pročelje kuće, zgrade itd ipak iskazuje određeni respekt stanara prema onome što taj blagdan predstavlja i simbolizira.
definitivno baš mi je lijepo prolaziti gradom i gledati tolike hrvatske zastave na privatnim kućama i zgradama. osjećaj je predivan.
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:13.