Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2009., 23:10   #1
Facebook - ogromna baza podataka

(Ne znam je li slicna tema već postoji na forumu, ne da mi se tražit)

Od kad sam se registrirao na facebook sve vise dobivam dojam da je cijeli taj oline brand ustvari ogromna baza podataka neke organizacije. Koje, što, kako i zašto nemam pojma, ali bilo bi glupo da nitko ne koristi toliku bazu registriranih pojedinaca pod vlastitim imenom sa hrpom podataka, interesa itd. u neke druge svrhe, osim kao zabavu i druženje...

Uostalom, sad sam i ovo pronašao i pročitao, pa kome se da...
http://www.reci.hr/blogs/zivot_20/ar...-podataka.aspx

Naslov je, kako i sam autor kaže senzacionalan
1marko11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 23:42   #2
To bi bilo logično.
Isto tako se mogu koristit i forumi.
Isto tako se može koristit i svaki upaljeni komp.
I iskreno, zaboli me. Ako im treba nek guštaju. Ne namjeravam se ograničavat zbog neke 'više' sile.
__________________
Oprosti mi Bože šta sam Dalmatinka...
Madamoiselle is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 23:46   #3
Quote:
Madamoiselle kaže: Pogledaj post
To bi bilo logično.
Isto tako se mogu koristit i forumi.
Isto tako se može koristit i svaki upaljeni komp.
I iskreno, zaboli me. Ako im treba nek guštaju. Ne namjeravam se ograničavat zbog neke 'više' sile.
Nebih se tu složio. Večina krelaca na Facebook-u imaju svoje prave slike, a mnogi od njih i svoje osobne podatke, dok se to za forume i slične internet aktivnosti nemože tvrdit.

Identifikacija je moguća čak i preko IP-adrese(bez obzira što je "navodno" promijenjiva), osim ako na net neideš preko lokalnog proxy-ja
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 23:55   #4
Nije bitna indetifikacija, nego baza podataka, ovo što ima facebook je pravo bogastvo. Također SVAKA domena koja je na US i zapadnim serverima je baza za Američke, Izraelske , Engleske tajne službe. Googl također, gotovo sumnjam da su ti dečki stvarni vlasnici, vjerovatno se radi o manekenima. Moguće da je tajno prodan odavno, vjerovatno fondovima koji i javno drže najveće udjele.

Kaže zaboli me, i zbog toga stava pušimo. Pa facebook bi trebao mjesečno uplaćivati 20-30$ ljudima koji se učlane, a googl za godišnje korištenje slati bonove od 100$.
Ajde od Googla neke koristi ali fejsbuk, koji klinac će mi to? nek mi plate i otvaram profil.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 23:57   #5
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Nebih se tu složio. Večina krelaca na Facebook-u imaju svoje prave slike, a mnogi od njih i svoje osobne podatke, dok se to za forume i slične internet aktivnosti nemože tvrdit.

Identifikacija je moguća čak i preko IP-adrese(bez obzira što je "navodno" promijenjiva), osim ako na net neideš preko lokalnog proxy-ja
Ja sam i na forumu i na FB-u i više se o meni može saznat na forumu.
Tu pišem o sebi, a na FB imam slike i plitku konverzaciju s prijateljima.
Ako me netko želi istražit, lakše će mu bit priko foruma.
Slike - koji će mu vrag. Adresu, tel, mob, jmbg, američki social security broj koji imam za cili život, diplome, med. karton, financije, i sve ostalo može nać svako druga budala koja se iti malo potrudi, a da ne govorimo o 'višim' službama koje bi to moglo interesirat.

Šta se IP adrese tiče, pouzdano znam da se može ne samo prekrit nego čak i preusmjerit na drugog usera a ne samo zaobić putem proxy-a. I naravno, šta god napraviš sa svoje IP adrese, bila ona minjana ili ne (jer i eventualna promjena se može pratit) se može pratit.

Tako da znajući sve to, FB je stvarno zanemariv. I tko god da se bavi takvims tvarima mislim da mu je FB ne samo kompliciran za to, nego i premalo informacija daje. Jedina korisna stvar koja se može saznat preko FB (izuzev svih podataka koji su dostupni i na drugim mistima) su kontakti, poznanstva, s kim komuniciramo, s kim se družimo, itd...
__________________
Oprosti mi Bože šta sam Dalmatinka...
Madamoiselle is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 23:59   #6
Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
Pa facebook bi trebao mjesečno uplaćivati 20-30$ ljudima koji se učlane, a googl za godišnje korištenje slati bonove od 100$.
Ajde od Googla neke koristi ali fejsbuk, koji klinac će mi to? nek mi plate i otvaram profil.
A zbog čega točno?
Koristiš ti njihovu uslugu ili oni tvoju?
__________________
Oprosti mi Bože šta sam Dalmatinka...
Madamoiselle is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 00:11   #7
Da ispada da ti koristiš njihovu uslugu, ali u backgroundu oni vuku statističke podatke i prodaju ih na tržištu. Mislim da su se kod starih TV-a plaćali uređaji koji su slali statistiku gledanosti. Da su javna kompanija ja bi ti brzo izračunao koliko oni zarade po useru. Vjerujem da će Googl u budućnosti nagrađivati usere keš lovom ili recimo mastercard kuponima za online shoping.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 00:11   #8
Quote:
Madamoiselle kaže: Pogledaj post
Ja sam i na forumu i na FB-u i više se o meni može saznat na forumu.
Tu pišem o sebi, a na FB imam slike i plitku konverzaciju s prijateljima.
Ako me netko želi istražit, lakše će mu bit priko foruma.
Slike - koji će mu vrag. Adresu, tel, mob, jmbg, američki social security broj koji imam za cili život, diplome, med. karton, financije, i sve ostalo može nać svako druga budala koja se iti malo potrudi, a da ne govorimo o 'višim' službama koje bi to moglo interesirat.

Šta se IP adrese tiče, pouzdano znam da se može ne samo prekrit nego čak i preusmjerit na drugog usera a ne samo zaobić putem proxy-a. I naravno, šta god napraviš sa svoje IP adrese, bila ona minjana ili ne (jer i eventualna promjena se može pratit) se može pratit.

Tako da znajući sve to, FB je stvarno zanemariv. I tko god da se bavi takvims tvarima mislim da mu je FB ne samo kompliciran za to, nego i premalo informacija daje. Jedina korisna stvar koja se može saznat preko FB (izuzev svih podataka koji su dostupni i na drugim mistima) su kontakti, poznanstva, s kim komuniciramo, s kim se družimo, itd...
Upravo sam i mislio na ovo sto si napisala u zadnjoj rečenici. Naravno da svatko može doći bez puno muke do tvoje adrese, tel, mob, jmbg, i sve sto si gore već nadrobila. Ali na fb upisom tvoga imena u tražilici i pregledom tvog profila bilo tko može saznati tvoje interese, političke stavove, sklonost porocima itd itd.... na kraju krajeva i sve te male stvari koje te vesele :
( pretpostavljam da si registrirana pod pravim imenom kao i valjda 90 % korisnika)
Preglednost je ipak malo bolja nego na forumima.
1marko11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 00:13   #9
Quote:
Madamoiselle kaže: Pogledaj post
Ja sam i na forumu i na FB-u i više se o meni može saznat na forumu.
Tu pišem o sebi, a na FB imam slike i plitku konverzaciju s prijateljima.
Ako me netko želi istražit, lakše će mu bit priko foruma.
Slike - koji će mu vrag. Adresu, tel, mob, jmbg, američki social security broj koji imam za cili život, diplome, med. karton, financije, i sve ostalo može nać svako druga budala koja se iti malo potrudi, a da ne govorimo o 'višim' službama koje bi to moglo interesirat.

Šta se IP adrese tiče, pouzdano znam da se može ne samo prekrit nego čak i preusmjerit na drugog usera a ne samo zaobić putem proxy-a. I naravno, šta god napraviš sa svoje IP adrese, bila ona minjana ili ne (jer i eventualna promjena se može pratit) se može pratit.

Tako da znajući sve to, FB je stvarno zanemariv. I tko god da se bavi takvims tvarima mislim da mu je FB ne samo kompliciran za to, nego i premalo informacija daje. Jedina korisna stvar koja se može saznat preko FB (izuzev svih podataka koji su dostupni i na drugim mistima) su kontakti, poznanstva, s kim komuniciramo, s kim se družimo, itd...
A gle. facebook je napravlje isključivo kao server za prikupljanje podataka o dotičnoj osobi (pripadajučem IP-u). Naravno; većina im nije nitimalo zanimljiva, te mogu slobodno danonoćno laprdat bez bojazni od krađe identiteta, ali postoje oni koji su potencijalna prijetnja budućem ustroju te se kao takvi etiketiraju ... ili možda još ne. Dakle; moguće je da je ovo sve samo priprema za nešto više.

Što se tiće promjenjivog IP-a sa sigurnošću mogu tvrditi da je to najobičnija patka, jer sam osobno isprobavao sigurnost svojeg sustava preko promjene IP-a i proxyja ... i uvijek mi pokazuje mjesto u kojem se nalazim(ma što pokušao). Jedina zaštita identiteta je lokalni ADSL server preko kojeg idu malo nadobudnija internet rulja preko wireless sustava bez identifikacije i to u što većem broju korisnika.

Kontakti su također bitni kao što si navela, jer su oni bitni u grupiranju korisnika, jer nebave se svi istim stvarima.
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 00:30   #10
Quote:
1marko11 kaže: Pogledaj post
Upravo sam i mislio na ovo sto si napisala u zadnjoj rečenici. Naravno da svatko može doći bez puno muke do tvoje adrese, tel, mob, jmbg, i sve sto si gore već nadrobila. Ali na fb upisom tvoga imena u tražilici i pregledom tvog profila bilo tko može saznati tvoje interese, političke stavove, sklonost porocima itd itd.... na kraju krajeva i sve te male stvari koje te vesele :
( pretpostavljam da si registrirana pod pravim imenom kao i valjda 90 % korisnika)
Preglednost je ipak malo bolja nego na forumima.
Imam zatvoren profil.
Netko ukuca moje ime i prezime i izbaci mu moje ime i prezime i sliku.
Sve ostalo...ništa interesantno. O porocima ni riječi, di izlazim - nula bodova, adresa, mob, mail - nula bodova. A 'interesantniji' kontakti koje imam nisu tamo nego samo u mobitelu.
Zaboli me.......
__________________
Oprosti mi Bože šta sam Dalmatinka...
Madamoiselle is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 01:00   #11
Čuj da si napisala da se zoveš Fatima Nushret, i napišeš Alah je velik (ustistinu jest). Automatski svi tvoji kontakti zajedno sa tobom su u obradi....
Pitaj frenda dal' je Sanader homić i spremna si u bazu podataka ako ikad MUP zatraži podatke. Vjerujem da su naši (ako su pametni) poslali recimo listu riječi koja ima stvara bazu podataka. Možda pretjerujem, ali Mossad sigurno ima samoposluživanje. Spomeni židov i već si u njihovoj bazi.
Možda sam zabrijao što se tiče naših, ali ako već u am. serijama tako dolaze do podataka, znači oni to koriste već odavno.

Moguće da googl i ostale stranice te prirode drži vlada u sjeni preko svog kapitala. Nitko nemože odoljeti zovu novčanica....
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 03:31   #12
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Nebih se tu složio. Večina krelaca na Facebook-u imaju svoje prave slike, a mnogi od njih i svoje osobne podatke, dok se to za forume i slične internet aktivnosti nemože tvrdit.

Identifikacija je moguća čak i preko IP-adrese(bez obzira što je "navodno" promijenjiva), osim ako na net neideš preko lokalnog proxy-ja
Sto se tice sigurnosti, privatnosti, to ne postoji, osim ako se jako dobro ne potrudis. Najveci je problem neznanje kako sve mogu znati tko si i gdje si. Potpuno je nevazno sto u forumu, ili drugdje na netu imas dojam anonimnosti. To je jos gore, jer nisi anoniman. Tu nisi anoniman, a mislis da jesi. Recimo, nadimci i slicno. Tko misli da neka tajna sluzba ne moze saznati preko njegovog ISPa njegove prave podatke (koje mora dati ISPu)?

Isto ide za mobitel.

Ono sto rade tajne sluzbe je odgajanje ljudi da su sigurni. Recimo, u americkim filmovima (koji su vlasnici Carnivora) uce ljude da imaju izvjesni broj sekundi prije nego sto se moze locirati odakle poziv dolazi, da treba neko vrijeme prije nego sto se triangulacijom utvrdi gdje se mobitel nalazi i slicno. Sto je sve skolovanje krivim informacijama.

A oni sve znaju onda kad zele, s kime razgovaras, o cemu razgovaras i tako to. Sto je standardno i normalno. Zasto se zabrinuti, slobodu nemamo odavno. Nismo nista izgubili, jer nismo ni imali...
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 04:25   #13
rješenje? -

imam zatvoreni profil, 4 fotke i ime+nadimak

imam private mail i mob.broj koji trenutno ne koristim

od podataka ništa više. spajam se sa ip-a kojeg dijeli 1500 korisnika

ma i da planiram atentat na busha, kako me itko može naći??
Yellammadevi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 14:24   #14
jednostavno kliknite na "Korisnički račun" na dnu stranice i "deaktiviraj" ako se ne osjećate sigurnim na facebook-u...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 14:57   #15
Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
Čuj da si napisala da se zoveš Fatima Nushret, i napišeš Alah je velik (ustistinu jest). Automatski svi tvoji kontakti zajedno sa tobom su u obradi....
Pitaj frenda dal' je Sanader homić i spremna si u bazu podataka ako ikad MUP zatraži podatke. Vjerujem da su naši (ako su pametni) poslali recimo listu riječi koja ima stvara bazu podataka. Možda pretjerujem, ali Mossad sigurno ima samoposluživanje. Spomeni židov i već si u njihovoj bazi.
Možda sam zabrijao što se tiče naših, ali ako već u am. serijama tako dolaze do podataka, znači oni to koriste već odavno.

Moguće da googl i ostale stranice te prirode drži vlada u sjeni preko svog kapitala. Nitko nemože odoljeti zovu novčanica....
Sanader jest gay.
Njegov brat Vinko također.
__________________
Oprosti mi Bože šta sam Dalmatinka...
Madamoiselle is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 20:00   #16
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Sto se tice sigurnosti, privatnosti, to ne postoji, osim ako se jako dobro ne potrudis. Najveci je problem neznanje kako sve mogu znati tko si i gdje si. Potpuno je nevazno sto u forumu, ili drugdje na netu imas dojam anonimnosti. To je jos gore, jer nisi anoniman. Tu nisi anoniman, a mislis da jesi. Recimo, nadimci i slicno. Tko misli da neka tajna sluzba ne moze saznati preko njegovog ISPa njegove prave podatke (koje mora dati ISPu)?

Isto ide za mobitel.

Ono sto rade tajne sluzbe je odgajanje ljudi da su sigurni. Recimo, u americkim filmovima (koji su vlasnici Carnivora) uce ljude da imaju izvjesni broj sekundi prije nego sto se moze locirati odakle poziv dolazi, da treba neko vrijeme prije nego sto se triangulacijom utvrdi gdje se mobitel nalazi i slicno. Sto je sve skolovanje krivim informacijama.

A oni sve znaju onda kad zele, s kime razgovaras, o cemu razgovaras i tako to. Sto je standardno i normalno. Zasto se zabrinuti, slobodu nemamo odavno. Nismo nista izgubili, jer nismo ni imali...
Ma sve je to točno, ali što se tiče facebooka ... on je posebno napravljen da bi priklupljao ono što se nemože konvencionalnim putem, ali sva sreča da se to radi uglavnom radi osoba koje su bitne za neku stvar, a ostala rulja na facebooku služi samo cannon fodder da bi se pračeni osječali sigurni.

Naravno da neće nitko za ozbiljno pratit navike, ponašanje i društvo nekakvog adolescenta osrednjih sposobnosti, utjecaja i financijskog stanja, ali kada bi on jednom postao netko bitan ... "kopanjem" po serveru bi došli do jako zanimljivih podataka.
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 20:06   #17
Quote:
Madamoiselle kaže: Pogledaj post
Sanader jest gay.
Njegov brat Vinko također.
Ma od kud ti to??

Pitam iz znatiželje jer sam i ja čuo neke gadne stvari o njemu, ali sam mislio da se radi samo o "zlim" jezicima.

A ima nekih indicija da bi mogao bit; uvijek uštirkan, uredan, vodunjav i miran pogled, skuplja unikatne satove, rijetko kad agresivan, a i glavna prijateljica mu je žena ... šala mala; naravno
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 20:19   #18
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Ma od kud ti to??

Pitam iz znatiželje jer sam i ja čuo neke gadne stvari o njemu, ali sam mislio da se radi samo o "zlim" jezicima.

A ima nekih indicija da bi mogao bit; uvijek uštirkan, uredan, vodunjav i miran pogled, skuplja unikatne satove, rijetko kad agresivan, a i glavna prijateljica mu je žena ... šala mala; naravno
nemojte tak,sad će HDZ poslat policiju da pohapsi sve alternativce pa bude vi vidli...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 21:08   #19
Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
Čuj da si napisala da se zoveš Fatima Nushret, i napišeš Alah je velik (ustistinu jest). Automatski svi tvoji kontakti zajedno sa tobom su u obradi....
Pitaj frenda dal' je Sanader homić i spremna si u bazu podataka ako ikad MUP zatraži podatke. Vjerujem da su naši (ako su pametni) poslali recimo listu riječi koja ima stvara bazu podataka. Možda pretjerujem, ali Mossad sigurno ima samoposluživanje. Spomeni židov i već si u njihovoj bazi.
Možda sam zabrijao što se tiče naših, ali ako već u am. serijama tako dolaze do podataka, znači oni to koriste već odavno.

Moguće da googl i ostale stranice te prirode drži vlada u sjeni preko svog kapitala. Nitko nemože odoljeti zovu novčanica....

postoji sustav Echelon(Ešelon,naziv jedne vojne formacije) koji koriste tajne sluzbe SAD-a,Australije,Kanade,V.Britanije i Novog Zelanda a bio je predvidjen iskljucivo za sustav telefonije.razvojem interneta sustav pocinje biti bitan i na tom podrucju te je stvorena ogromna baza podataka i rijeci kojima se sustav aktivira.Ameri su jako ponosni na svoj Echelon sustav te su u proslosti voljeli naglasiti kako zahvaljujuci njemu su uspjeli sprijecit mnoge teror. napade.naravno,nije sluzio samo u tu svrhu a danas se skoro uopce ne spominje.koga zanima sto je Echelon sustav,moze saznati googlajuci ili citajuci s vremena na vrijeme izvjesca sefova CIA-e,naravno,ona koja su javno objavljena(a to vecinom bude kad naprave nesto "korisno" pa se hvale).
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 21:43   #20
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Ma od kud ti to??

Pitam iz znatiželje jer sam i ja čuo neke gadne stvari o njemu, ali sam mislio da se radi samo o "zlim" jezicima.

A ima nekih indicija da bi mogao bit; uvijek uštirkan, uredan, vodunjav i miran pogled, skuplja unikatne satove, rijetko kad agresivan, a i glavna prijateljica mu je žena ... šala mala; naravno
Recimo samo da znam o nekim stvarima više nego trebam.
A tko će šta virovat...ma nije ni bitno. Koga boli k... šta Sanader jebe.
__________________
Oprosti mi Bože šta sam Dalmatinka...
Madamoiselle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:14.