Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2011., 15:16   #41
Iz Račanove biografije za sve one koji ovdje svojim lažima i klevetama zagađuju topik, malo povijesnih ČINJENICA koje ukazuju da je Hrvatska imala rijetku sreću da je uz slovenske komuniste kao Kučan, na čelu SKH bio Račan, a ne neki zadrti fundamentalist, koji je mogao odgoditi samostalnost Hrvatske.

Quote:
Od 11. do 14. prosinca 1989. održava se 11. kongres Saveza komunista Hrvatske, na kojemu Račan postaje njenim predsjednikom.

U siječnju 1990. godine održava se 14. izvanredni kongres SKJ na kojemu je trebalo donijeti važne odluke o budućem ustrojstvu Jugoslavije. Na sjednici dolazi do stalnih sukoba između izaslanika partija Srbije i Slovenije - svi prijedlozi slovenskog izaslanstva Milana Kučana glatko se odbijaju, a prijedlozi srpskog izaslanstva koje predvodi Slobodan Milošević izglasavaju se većinom. Nakon dva dana rada, Slovenci 22. siječnja odlučno napuštaju sjednicu. U tom trenutku, nastavak kongresa ovisio je o tome hoće li hrvatsko izaslanstvo ostati ili otići kao i slovensko. Milošević predlaže ustanovljavanje novog kvoruma. Na poticaj Slobodana Langa[nedostaje izvor], Račan prilazi govornici i izjavljuje "da mi (izaslanstvo SKH) ne možemo prihvatiti Jugoslavensku partiju bez Slovenaca" te nakon toga i hrvatsko izaslanstvo napušta Kongres, što je označilo kraj vladavine SKJ.

Prvi višestranački izbori i oporbeno djelovanje

Račan sa zamjenikom američkog ministra obrane Paulom Wolfowitzem, 7. lipnja 2002.10. prosinca 1989. SKH donosi odluku o raspisivanju izbora na svim razinama koji se održavaju u travnju i svibnju 1990. godine. Na njima pobjeđuje Hrvatska demokratska zajednica, a SKH sa oko 35% glasova osvaja 72 zastupnička mjesta u Hrvatskom saboru. SKH mirno predaje vlast HDZ-u.
I da još jednom povučem paralelu o prepuštanju vlasti. Kada je na izborima za gradonačelnika Zagreba LEGALNO izabran Goran Granić (sa %-tkom sličnim onima koje je HDZ osvojio na prvim izborima) Franjo Tuđman je bez problema učinio sve da se demokracija ne poštuje i nije predao vlast opoziciji u najvećem gradu Hrvatske. Ivica Račan za razliku od njega, kuži kaj je demokracija još krajem 80-ih i predaje vlast bez ikakve zadrške.

Kritika je jedno, no ovako primitivno pljuvanje je jadno. Da se baš svaka tema mora usrati i to uvijek od istih, dežurnih likova, nije mi jasno.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 15:16   #42
Pa TUĐMAN je otvorio i most i tunel-to sam i napisao.
Znate li vi ljudi hrvatski?
Kaj Račan kuži ili ne kuži vrlo je upitno.Ono štoje kužio je da se mora pokoriti ili sukobiti sa Miloševićem.
Pokoriti se nije htio a sukobiti pogotovo ne.
Jedini iz te Račanove garniture koji se SUPROSTAVIO javno je pok. Celestin Sardelić u Skupštini SFRJ prekidan bar 30 puta jer je Srbima rekao da će otvoriti vrata paklena ako nastave politkom Miloševića.
Zato se Račan spasio kad se pojavio Tuđman koji je imao plebiscitarnu podršku hrvatskog naroda i koji je javno govori ono što je hrvatski narod, nakon 19 godišnje poznate hrvatske šutnje svih garnitura hrvatskih komunista nakon 1972. i trogodišnjeg mitingašenja Miloševićevih pristaša(od Šolevića,Kertesa nadalje) i rušenja rukovodstava, hrvatski narod htio čuti.

Zadnje uređivanje pp5d6 : 28.04.2011. at 15:38.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 15:46   #43
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
...Zato se Račan spasio kad se pojavio Tuđman koji je imao plebiscitarnu podršku hrvatskog naroda i koji je javno govori ono što je hrvatski narod, nakon 19 godišnje poznate hrvatske šutnje svih garnitura hrvatskih komunista nakon 1972. i trogodišnjeg mitingašenja Miloševićevih pristaša(od Šolevića,Kertesa nadalje) i rušenja rukovodstava, hrvatski narod htio čuti.
Mislim da nije točno navoditi kako je Tuđman imao "plebiscitarnu podršku naroda", već je tu podršku imala ideja o samostalnoj državi kao rješenju za velikosrpske pokušaje Miloševića.

Tuđmanova uloga u tim ranim danima, osobito u preuzimanju vlasti u HDZ-u je vrlo intrigantna. Postoje svjedoci koji tvrde da je do vlasti on došao na prijevaru.

Račan nije htio ići protiv naroda, što Franji nije bio nikakav problem. Sjetimo se situacije oko radija 101 kada je htio da MUP rastjera demonstrante, kao i već spomenutog sramnog ponašanja oko predaje vlasti u gradu Zagrebu.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 15:47   #44
Bio i ostao legenda naše političke scene, nakon njega je došao Sanader. Nakon najboljeg došao najgori premijer.
Harry_potter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 15:47   #45
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Iz Račanove biografije za sve one koji ovdje svojim lažima i klevetama zagađuju topik, malo povijesnih ČINJENICA koje ukazuju da je Hrvatska imala rijetku sreću da je uz slovenske komuniste kao Kučan, na čelu SKH bio Račan, a ne neki zadrti fundamentalist, koji je mogao odgoditi samostalnost Hrvatske.
neznan sto te muci
sve sto je do sad napisano o njemu na ovom topicu je istina, i povijesna cinjenica . Racan nije opce vazan bio za ovu drzavu .
frane2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 15:47   #46
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Pa TUĐMAN je otvorio i most i tunel-to sam i napisao.
Znate li vi ljudi hrvatski?
Kaj Račan kuži ili ne kuži vrlo je upitno.Ono štoje kužio je da se mora pokoriti ili sukobiti sa Miloševićem.
Pokoriti se nije htio a sukobiti pogotovo ne.
Jedini iz te Račanove garniture koji se SUPROSTAVIO javno je pok. Celestin Sardelić u Skupštini SFRJ prekidan bar 30 puta jer je Srbima rekao da će otvoriti vrata paklena ako nastave politkom Miloševića.
Zato se Račan spasio kad se pojavio Tuđman koji je imao plebiscitarnu podršku hrvatskog naroda i koji je javno govori ono što je hrvatski narod, nakon 19 godišnje poznate hrvatske šutnje svih garnitura hrvatskih komunista nakon 1972. i trogodišnjeg mitingašenja Miloševićevih pristaša(od Šolevića,Kertesa nadalje) i rušenja rukovodstava, hrvatski narod htio čuti.
Bravo kolega,vrlo točno i iskreno rečeno.
Napisao si ovo kao da ga u dušu znaš.........
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 15:50   #47
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Mislim da nije točno navoditi kako je Tuđman imao "plebiscitarnu podršku naroda", već je tu podršku imala ideja o samostalnoj državi kao rješenju za velikosrpske pokušaje Miloševića.

Tuđmanova uloga u tim ranim danima, osobito u preuzimanju vlasti u HDZ-u je vrlo intrigantna. Postoje svjedoci koji tvrde da je do vlasti on došao na prijevaru.

Račan nije htio ići protiv naroda, što Franji nije bio nikakav problem. Sjetimo se situacije oko radija 101 kada je htio da MUP rastjera demonstrante, kao i već spomenutog sramnog ponašanja oko predaje vlasti u gradu Zagrebu.
mislio sam da je topic o Racanu .ako zelis ozbiljnu raspravu onda bar ne izmisljaj neke gluposti
frane2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 15:50   #48
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Mislim da nije točno navoditi kako je Tuđman imao "plebiscitarnu podršku naroda", već je tu podršku imala ideja o samostalnoj državi kao rješenju za velikosrpske pokušaje Miloševića.

Tuđmanova uloga u tim ranim danima, osobito u preuzimanju vlasti u HDZ-u je vrlo intrigantna. Postoje svjedoci koji tvrde da je do vlasti on došao na prijevaru.

Račan nije htio ići protiv naroda, što Franji nije bio nikakav problem. Sjetimo se situacije oko radija 101 kada je htio da MUP rastjera demonstrante, kao i već spomenutog sramnog ponašanja oko predaje vlasti u gradu Zagrebu.
Je li ovo ti vlastitu temu o Račanu koristiš za blaćenje Tuđmana?

Tuđman nikad nije išao protiv naroda.
Račan je išao protiv naroda kad je predao oružje TO i kad je uveo slugansku politiku kao najvažniju HR političku odrednicu. To se zove radit protiv naroda, a ne bajke o demonstrantima koje nitko nije rastjerivao.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 16:06   #49
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
RIP

čovjek je imao mana,ali je 1992. očistio stranku od Jugoslavena,šteta što su se neki kasnije vratili
A što je on bio nego Jugoslaven ?? Većinu svog života je posvetio tom cilju i nije baš birao sredstava da uništi svakog tko je razmišljao o slobodnoj Hrvatskoj, a ovaj zadnji period njegova života,koji sigurno nije negativan,je samo dokaz da se radilo o staroj komunjari koja je prepoznala da je njegova kom-era gotova pa je samo promijenio gospodara ali to nikako ne može izbrisati njegovu yugo-komunističko-banditsku prošlost..
duliba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 16:09   #50
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Je li ovo ti vlastitu temu o Račanu koristiš za blaćenje Tuđmana?

Tuđman nikad nije išao protiv naroda.
Račan je išao protiv naroda kad je predao oružje TO i kad je uveo slugansku politiku kao najvažniju HR političku odrednicu. To se zove radit protiv naroda, a ne bajke o demonstrantima koje nitko nije rastjerivao.
Na drugoj temi sam naveo primjer javnog i tajnog Račanovog djelovanja.
Javno je bilo obilježeno strahom od oporbe,prosvjeda i zato nije povlačio teške poteze.

Tajno je upravo ovo šta si napisao,a ja potamnio,i daleko nanosi veću štetu.
Danas vidljivo...........
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 16:10   #51
A nemojte zaboraviti da je Račan krajem 80-ih branio Miloševića,pogotovo nakon napda Feral Tribunea(koji je tada izlazio kao podlistak Slobodne Dalmacije) s rječima:"nemojte tako,ipak je on(milošević)naš drug!
Eto vam Račana!
Milošević je njegov drug.I što ga vi onda napadate.Ahahahahahaaaaaaaaaa.
no_game22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 16:12   #52
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
neznan sto te muci
sve sto je do sad napisano o njemu na ovom topicu je istina, i povijesna cinjenica . Racan nije opce vazan bio za ovu drzavu .
Meni stvarno iz dana u dan počinju sve više ići na živce i lijevi i desni talibani u našoj Hrvatskoj (ne mislim na tebe Frane!), pa mi se ova tema čini baš pogodnom da i jednima i drugima postavim po jedno pitanje:

Pitanje za lijeve talibane:

Jeste li sad svjesni što je učinio Mesić kada je u hrvatski politički rakurs uveo praksu podlog olajavanja prethodnika, kao i koja je odgovornost u tome svih vas koji ste ga podržavali dok je to radio sveudilj se smijajući njegovim uličarskim vicevima?

Pitanje za desne talibane:

Jeste li ponosni na svoje državotvorstvo dok se prema mrtvom Račanu odnosite na potpuno isti način kao i što se Mesić odnosio prema mrtvom Tuđmanu? Je li mislite da ste a) malo b) srednje ili c) mnogo bolje i moralnije osobe od Mesića?


Odgovori nisu potrebni, vama na razmišljanje, i jednima i drugima.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 16:15   #53
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Kako brzo zaboravljamo... Ja se Račana ipak sjetim i dan danas svaki put kada se vozim auto-cestom Zagreb-Split i obrnuto. Zahvaljujući njemu i samo njemu dovršena je u 3 godine. Da ju je Sanader krenuo graditi imali bi je kao što danas imamo cestu do Dubrovnika i Pelješki Most.
I ja ga se sjetim kad je sa svojim gazdom banditom sa Sutle novac otet od Hrvata pod izlikom da će se praviti autocesta za Split proslijedili za "bratsku" prugu Beograd -Bar !! Tako da je Račan nije ni počeo ni završio nego je spriječio da je dobijemo još prije 35 godina...
duliba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 16:17   #54
Ajmo ovako,Račan je bio kalkulant,to je njegov životni opus.
Razmisli,ne djeluj,opet razmisli i onda umjesto akcije čekanje.
Klasika Hrvatske komunističke elite.Nedjelotvornost,pusti stvari da se sami odigraju.
Nakon ponedjeljka dolazi utorak,ma šta mi radili ili ne po pitanju toga.To je najbolji primjer
kako oslikati Račana.

-Predaje oružje kada nije trebao,da se ne sukobi.
-Proglašava Hdz strankom opasnih namjera,jer ne djeluje protiv Miloševića
nego kalkulantski čeka i šuti.
-Izlazi iz Sabora kad se glasa o nezavisnosti,da ne sudjeluje..........
-Kao premjer,gleda formu a ne cilj,jer jednostavno nema viziju,nema cilj.
-Dozvoljava sukobe u koaliciji,isto jer nezna udarit šakom o stol........

Jedino oko komada ,skidam kapu.Ajde bar jedna stvar di je bio poduzetan!!!
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 16:25   #55
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Ajmo ovako,Račan je bio kalkulant,to je njegov životni opus.
Razmisli,ne djeluj,opet razmisli i onda umjesto akcije čekanje.
Klasika Hrvatske komunističke elite.Nedjelotvornost,pusti stvari da se sami odigraju.
Nakon ponedjeljka dolazi utorak,ma šta mi radili ili ne po pitanju toga.To je najbolji primjer
kako oslikati Račana.

-Predaje oružje kada nije trebao,da se ne sukobi.
-Proglašava Hdz strankom opasnih namjera,jer ne djeluje protiv Miloševića
nego kalkulantski čeka i šuti.
-Izlazi iz Sabora kad se glasa o nezavisnosti,da ne sudjeluje..........
-Kao premjer,gleda formu a ne cilj,jer jednostavno nema viziju,nema cilj.
-Dozvoljava sukobe u koaliciji,isto jer nezna udarit šakom o stol........

Jedino oko komada ,skidam kapu.Ajde bar jedna stvar di je bio poduzetan!!!
Meni se čini da on uopće nije želio biti premijer, prevelika je to odgovornot, ali Montgomery ga je natjerao. Htio je biti dio elite koja ništa ne mora raditi nego uživati u fotelji, to mu je bilo najvažnije. Kad uz to ide i odgovornost, e to je već previše za njega. Zato je bio bez elana, vizije i strasti.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 16:31   #56
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
neznan sto te muci
sve sto je do sad napisano o njemu na ovom topicu je istina, i povijesna cinjenica . Racan nije opce vazan bio za ovu drzavu .
Točno. Može polemika. Molim demanti ijednog posta.

Sve što je napisano za Račana je istina.

Bio je komunist i Jugosleven.

hrvatsku državu nije imao u peti

predao je oružje teritorijalne obrane RH u skladišta JNA

nije htio napustiti kongres SKJ dok ga Milošević doslovno nije otjerao.

došao je na vlast tako što je služio stranim interesima

odlazio je u američku ambasadu i u druge ambasade po brifinge

enormno je zadužio zemlju

rasprodao je banke i mnoge vrijedne tvrtke

potpisao je bezuvjetnu suradnju sa Hagom.

započeo je progon hrvatskih branitelja.

započeo je aboliciju srpskih pobunjenika.

htio je Slovencima pokloniti hrvatsko more.

za svoje najbliže suradnike postavio je agente stranih službi (Ostojić)...itd..itd..

osporite ovo umjesto etiketiranja..

nigdje nijednog državničkog hrvatsko rodoljubnog poteza.

uspoređivati njega sa Tuđmanom..smijurija..
Mauron is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 16:32   #57
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Iz Račanove biografije za sve one koji ovdje svojim lažima i klevetama zagađuju topik, malo povijesnih ČINJENICA koje ukazuju da je Hrvatska imala rijetku sreću da je uz slovenske komuniste kao Kučan, na čelu SKH bio Račan, a ne neki zadrti fundamentalist, koji je mogao odgoditi samostalnost Hrvatske.



I da još jednom povučem paralelu o prepuštanju vlasti. Kada je na izborima za gradonačelnika Zagreba LEGALNO izabran Goran Granić (sa %-tkom sličnim onima koje je HDZ osvojio na prvim izborima) Franjo Tuđman je bez problema učinio sve da se demokracija ne poštuje i nije predao vlast opoziciji u najvećem gradu Hrvatske. Ivica Račan za razliku od njega, kuži kaj je demokracija još krajem 80-ih i predaje vlast bez ikakve zadrške.

Kritika je jedno, no ovako primitivno pljuvanje je jadno. Da se baš svaka tema mora usrati i to uvijek od istih, dežurnih likova, nije mi jasno.
Zanimljivo da se u tekstu govori samo o SLOVENSKIM prijedlozima koji su GLATKO odbijeni ?? Znači li to da je Račanu odgovarala onakva banditska yuga kad nije imao nikakvih prijedloga ?? Ako je odbijano glatko znači li to da je i Račan odbijao Kučanove prijedloge o izmjenama banditske tvorevine ?? A onda je u panici da se ipak sve raspada istrčao za Kučanom da može reći kako su njih DVOJICA napustili sjednicu iako je poznato tko je NAPUSTIO a tko samo izišao za tim prvim..
duliba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 16:34   #58
Quote:
duliba kaže: Pogledaj post
Zanimljivo da se u tekstu govori samo o SLOVENSKIM prijedlozima koji su GLATKO odbijeni ?? Znači li to da je Račanu odgovarala onakva banditska yuga kad nije imao nikakvih prijedloga ?? Ako je odbijano glatko znači li to da je i Račan odbijao Kučanove prijedloge o izmjenama banditske tvorevine ?? A onda je u panici da se ipak sve raspada istrčao za Kučanom da može reći kako su njih DVOJICA napustili sjednicu iako je poznato tko je NAPUSTIO a tko samo izišao za tim prvim..
Kad smo kod toga. Izjave slovenkih politicara nakon odlaska sa sjednice su bile:

- Slovenija nije dio Jugoslavije i zato odlazimo

Racan i ostali hrvatski komunisti su izjavljivali:

- stanje je napeto i otisli smo, ali vratit cemo se kad se stanje smiri.
__________________
Neki "Haagovi" će objašnjavat majci (domovini) što joj je sin (domoljub) bio?? Nosite i njegujte istinu o domovini u sebi koja je tako čista i jasna, recite djeci svojoj i učite ih koja je i što je ona... by:Wild_East I pazite kad budete glasali.
Tactum is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 16:38   #59
Moje mišljenje o njemu je negativno, on uopće nije bio ljevičar i izdao je svoje glasačko tijelo, kako radnike, tako i mladju urbanu populaciju i tu recimo neku poluintelektuanu klasu koja je nekad postojala. Takodjer je izdao i srpsku populaciju u Hrvatskoj za koju se trebao zalagati, sve u svemu jeda bijedni komunistički činovčić koji ne zaslužuje ni da ima topic o njemu
T'om is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 17:01   #60
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Meni stvarno iz dana u dan počinju sve više ići na živce i lijevi i desni talibani u našoj Hrvatskoj (ne mislim na tebe Frane!), pa mi se ova tema čini baš pogodnom da i jednima i drugima postavim po jedno pitanje:

Pitanje za lijeve talibane:

Jeste li sad svjesni što je učinio Mesić kada je u hrvatski politički rakurs uveo praksu podlog olajavanja prethodnika, kao i koja je odgovornost u tome svih vas koji ste ga podržavali dok je to radio sveudilj se smijajući njegovim uličarskim vicevima?

Pitanje za desne talibane:

Jeste li ponosni na svoje državotvorstvo dok se prema mrtvom Račanu odnosite na potpuno isti način kao i što se Mesić odnosio prema mrtvom Tuđmanu? Je li mislite da ste a) malo b) srednje ili c) mnogo bolje i moralnije osobe od Mesića?


Odgovori nisu potrebni, vama na razmišljanje, i jednima i drugima.
Bravo, ovo je sukus svega...ali kao i uvijek, ove tvoje tvrdnje, će brzo pasti u zaborav!
Plazibat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:43.