Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2016., 19:18   #41
Ja bih definitino zabranila i burku i nikab. To je stvarno grozno. Ali mi je bilo grozno i kada je neki pijanac u tramvaju napao jednu moju poznanicu jer nosi hijab (obična, u njenom slučaju bijela, marama). Jadna žena. Bojim se da će takve najviše nadrapati ovim dizanjem tenzija.
peggy-nely is offline  
Old 24.08.2016., 19:28   #42
naravno da treba zabraniti
pa jebemu, dodes s motorom na benzinsku i moras skinuti kacigu, ili u banku...
a osim toga, nase su vrijednosti da su zene i muskarci ravnopravni, pa prema tome, molim da se i ovi natjeraju da se prema tome ponasaju, to bi bio neki minimum minimuma
ZgSash is offline  
Old 24.08.2016., 21:44   #43
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Vidim ih dosta koji su došli kao turisti, pretpostavljam iz BH i zamotani su skroz osim lica. Muževi u bermudama i majicama kratkih rukava, one zamotane skroz osim lica. Nije uopće rijetkost, gotovo svakodnevno ih vidim, ali nisu lokalci, nego turisti. Nekako mi ne izgleda fer, muževi odjeveni kao mi, a one totalno drugačije. Na plaži ista priča, one isto onako zamotane, muževi se kupaju.
Ravnopravnost na kvadrat.
To su počeli furati otkad su počele dolaziti obilate dotacije iz arapskih vukojebina, prije tako nije bilo u BiH i to je za zabrinuti se, a ne podržavati.
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Old 24.08.2016., 22:59   #44
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Vidim ih dosta koji su došli kao turisti, pretpostavljam iz BH i zamotani su skroz osim lica. Muževi u bermudama i majicama kratkih rukava, one zamotane skroz osim lica. Nije uopće rijetkost, gotovo svakodnevno ih vidim, ali nisu lokalci, nego turisti. Nekako mi ne izgleda fer, muževi odjeveni kao mi, a one totalno drugačije. Na plaži ista priča, one isto onako zamotane, muževi se kupaju.
Ravnopravnost na kvadrat.
ma kakvi, drugotne su, baš kao što crkva u nas preporučuje
__________________
"The government means industry, if you know what I mean." - Jacque Fresco
segregator is offline  
Old 24.08.2016., 23:50   #45
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
naravno da treba zabraniti
pa jebemu, dodes s motorom na benzinsku i moras skinuti kacigu, ili u banku...
a osim toga, nase su vrijednosti da su zene i muskarci ravnopravni, pa prema tome, molim da se i ovi natjeraju da se prema tome ponasaju, to bi bio neki minimum minimuma
Ma, đe si buraz!
Komunjaro...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Old 25.08.2016., 07:10   #46
Ako je jedna od naših vrijednosti želja i rad na ravnopravnosti muškaraca i žena, u ime istih tih vrijednosti bih zabranio burke i svo to umotavanje žena.

Realno, žene su u zapadnoj civilizaciji puno toga prošle i to mukotrpnim edukacijama i političkim djelovanjem da ih se počne tretirati kao ljude, da bi sada to sve pustili niz wc. Zašto? Radi čega?

Pa do prije 100 godina nisu imale pravo glasa, a danas da u našoj civilizaciji i kulturi gledamo takav odnos prema ženama, što je najgore najmanje veze ima sa vjerom koliko ima s radikalizacijom islama i ideologijom koja iz toga proizlazi.
Creeping Death is offline  
Old 25.08.2016., 12:18   #47
Quote:
luca toni kaže: Pogledaj post
To su počeli furati otkad su počele dolaziti obilate dotacije iz arapskih vukojebina, prije tako nije bilo u BiH i to je za zabrinuti se, a ne podržavati.
Do 1945. su burke bile uobičajne kod muslimanki u BiH.

Pogledaj malo stare razglednice.
šišćevap is offline  
Old 25.08.2016., 14:22   #48
iritiraju me ovakve ankete.

u hrvatskoj nema burki, pa nije jasno šta tu treba zabranit.
ne može se zabranit nešto što ne postoji. jer u suprotnom može se zabranit i ružičasti jednorog.

u medjuvremenu, treba poslat u smeće ovakve glupedobesvijesti ankete. to je najmanje šta forum.hr može učinit.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Old 25.08.2016., 14:43   #49
Ako ih zabranimo riskiramo probleme poput terorizma i slično.
Strugacki is offline  
Old 25.08.2016., 22:51   #50
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
iritiraju me ovakve ankete.

u hrvatskoj nema burki, pa nije jasno šta tu treba zabranit.
ne može se zabranit nešto što ne postoji. jer u suprotnom može se zabranit i ružičasti jednorog.

u medjuvremenu, treba poslat u smeće ovakve glupedobesvijesti ankete. to je najmanje šta forum.hr može učinit.
Vidiš, mene iritiraju ovakvi postovi, jer poznato je da je lakše spriječiti nego liječiti.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Old 25.08.2016., 22:57   #51
Quote:
pikoc89 kaže: Pogledaj post
Nisi upucen. Imao sam djevojku muslimanku iz Malezije, koja mi je sama rekla da su nikabi i burke sramota, jer nemaju veze sa islamom i islamskom kulturom, a kamoli kulturom neke zemlje. To uglavnom nose zene ciji su ocevi i muzevi obrazovani na vehabijskim sveucilistima.

U Londonu ili Berlinu zene koje nose burke i nikabe posjecuju druge dzamije, gdje se promovira malo radikalniji i za zapadnu civilizaciju opasan Islam. To nema veze sa nasim muslimanima ili muslimanima u Iranu ili Indoneziji. Radio sam sa puno ljudi islamske vjeroispovjesti i oni se potpuno ogradjuju od takvog stila odijevanja.
Potpis.
To se radi s predumišljajem, i po svjedočenju mnogih novopokrivenih, s ciljem da se izazove zabrana koju će kasnije masno naplaćivati. Na užas umjerenih i 'naših' muslimana.

Današnji europski feminizam je btw postao bruka i sramota.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Old 26.08.2016., 13:25   #52
meni je to bezveze. hoće mi netko naplatiti kaznu ako na plaži ležim u ronilačkom odijelu i kapicom preko glave?
_filo is offline  
Old 26.08.2016., 14:37   #53
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Vidiš, mene iritiraju ovakvi postovi, jer poznato je da je lakše spriječiti nego liječiti.
a ja se prepao da netko hoce zabraniti burek...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 27.08.2016., 03:29   #54
Quote:
pikoc89 kaže: Pogledaj post

Islam, kao i velika vecina islamskih strucnjaka je protiv burke i nikaba. Proguglajte malo pa cete vidjet.


Svi islammski strucnjaci odnosno cetiri pravne skole (meshebi) su za nikab i burku, samo sto ih ne smatraju obaveznim.

Zadnje uređivanje zvonimirko : 27.08.2016. at 03:40.
zvonimirko is offline  
Old 27.08.2016., 09:32   #55
Quote:
šišćevap kaže: Pogledaj post
Do 1945. su burke bile uobičajne kod muslimanki u BiH.

Pogledaj malo stare razglednice.
korijeni takvog odijevanja sezu daleko ,daleko u proslost...
prilikom crkvenih obreda i danas, kako muslimanke, tako i krscanke
u africi su odijevene na taj i vrlo slican nacin...
danas je to dio tradicije,dok je nekad to bio odnos prema zidovskoj religiji...

s vremenom je kod euro krscana takav nacin odijevanja postao manje bitan...

kod dijela muslimanki je postao svakodnevni nacin odijevanja...

ja sam protiv bilo kakvih zabrana...
sutra cemo zabraniti skijaske skafandere sa kapuljacom...???
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 27.08.2016., 11:24   #56
Ne trpim ekstreme.Izražavam gađenje prema džihadizmu,uopće prema tom stilu gdje moraš biti zatupljen,ispranog mozga,neobrijan,u dronjcima,urlati o Akbaru jer nemaš osnovnog vokabulara itd...
Dakle,izražavam gađenje...
Ali,ako se netko želi omotati u jutenu vreću,u vreću krumpira,u najlon,želi nositi košaru umjesto kape,imati peraje umjesto espadrilla,ne znam...Kako god želi.

Nisam siguran koliko zabrana pomaže...Mislim da je bitnije izvesti obrazovni udar na tu zajednicu.Na mentalno liječenje,na pokušaj da im pokažemo svijest koja nadilazi te primitivne skrupule..
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Old 27.08.2016., 12:10   #57
BBC:
Quote:
About 30 French mayors have been urged to follow a court ruling which overturned a controversial burkini ban in a resort town.
hmxhmx1 is offline  
Old 27.08.2016., 12:11   #58
ne treba zabranit.
sve žene iz ud.ruga za doček zamotat u burkinije.
neka radi mašta. svašta.
sad se predstavlja modna sezona 2017.

evo burkini gurujica je ostvarila ogromne profite.

Quote:
Australian burkini designer profits from French ban
http://www.reuters.com/article/us-re...-idUSKCN10Z0E4
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 27.08.2016., 12:40   #59
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Ne trpim ekstreme.Izražavam gađenje prema džihadizmu,uopće prema tom stilu gdje moraš biti zatupljen,ispranog mozga,neobrijan,u dronjcima,urlati o Akbaru jer nemaš osnovnog vokabulara itd...
Dakle,izražavam gađenje...
Ali,ako se netko želi omotati u jutenu vreću,u vreću krumpira,u najlon,želi nositi košaru umjesto kape,imati peraje umjesto espadrilla,ne znam...Kako god želi.

Nisam siguran koliko zabrana pomaže...Mislim da je bitnije izvesti obrazovni udar na tu zajednicu.Na mentalno liječenje,na pokušaj da im pokažemo svijest koja nadilazi te primitivne skrupule..
Zasto povezujes islamofobiju i ekstremizam sa nacinom odjevanja i znas li sta je dzihad ?
I Allahu ekber izgovara svaki musliman, svaki dan... Meni se cini da su tebi mediji isprali mozak.

Zadnje uređivanje zvonimirko : 27.08.2016. at 13:04.
zvonimirko is offline  
Old 27.08.2016., 13:28   #60
Malo Uvodića pogledat ponekad, ja škicnem preko moba i zapamtim kad veli kako snaša ne smije uvojka pokazati, a divojka se njime kiti.
kradem is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:45.