Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2017., 21:05   #2001
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Iz nekog razloga ova cifra me nije iznenadila, sve i kad bi bila na jednom računu.

U vremenu kad uopće ne znamo da li jedemo konjetinu ili teletinu, da li je paradajz zaista paradajz (u povjerenju: svojoj djeci pokušavam nekoliko godina objasniti okus ima pravi paradkakav ajz, zato što ona to uopće nikad nisu osjetila jer ovaj iz Konzuma dolazi iz ko zna kakve laboratorije), u vremenu kad vjerujemo da su vođe koje "demokratski" izaberemo samim time zaista i pametni i sposobni voditi čitave države, a da prije toga nisu vodili upravljali sa više od 20 ljudi, nije čudno da jedan narod opljačkaju, a da on toga nije ni svjestan.

"Dugotrajno robovanje i rđava uprava mogu toliko zbuniti i unakaziti shvatanje jednog naroda da zdrav razum i prav sud njemu otančaju i oslabe do te mjere da se potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može više razlikovati ne samo dobro od zla, nego i svoju sopstvenu korist od osobne štete". I. Andrić
Paradajz iz konzuma je zaista grozan.Onaj iz lidla ili kaupflanda se bere pred kupcima i zaista je v sodelavanju z naravo.
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 21:05   #2002
Quote:
2livenoge kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno što su se svi uskomešali, kad naš priznati stučnjak i doktor ekonomije jasno kaže da tu nema nikih problema:

"Dobavljači nemaju razloga strahovati, dobavljači će biti u potpunosti plaćeni," kazao je zamoljen da komentira tvrdnje oporbe da "lex Agrokor" više ide na ruku bankarima nego dobavljačima.

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...aceni/5880884/
Rado će im platiti u utorak ...
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 21:06   #2003
A ovo s milijardama Eura na jednom računu neću niti komentirati.
Ljudi-gušteri su poprilično vjerojatnija teorija, od ovih milijardi. nije mi jasno kako ljudi puše takve gluposti.
__________________
Ali kad su došli probisvijeti, ne ide drukčije, ja nikad nisam nikome rekao da je smeće. Rekao sam opušak, to je drugo. Opušak ima svoju funkciju, smeće je smeće, smeće je dehumanizacija, opušak je status.
2livenoge is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 21:06   #2004
Quote:
Zlatko99 kaže: Pogledaj post
Znači novim kreditom.To ima smisla i zato mislim da postoji šansa da se Agrokor ipak za nekih 20-30godina i oporavi.
Zatvarat kredite visokih kamata,kreditima sa nižim kamatama to može pokrenut vraćanje dugova i poslovanje u plusu.
Međutim zašto je Todorić dizao kredite po 8,15 pa i 20postotnim kamatama?
Ili je glup,proždrljivo neracionalan ili se je unaprijed dogovorio sa bankarima oko podjele plijena.
Bankari za takve veće kompanije prema nekom svom stupnju rizika određuju kamatnu stopu.Ako će mu neko od bankara dati kredit malih kamata za jedno 20-30godina Agrokor bi se mogao izvući.Međutim ako nastavi rupe u proračunu popunjavat novim kreditima sličnih kamata tada Agrokor upada u dužničko ropstvo gdje ga bankari muzu do nedogleda.A ionako taman da se povoljnijim kreditima manjih kamata Agrokor i izvuče,opet će bankari u konačnici izvući makar 3-4puta više love od vrijednosti firme.Ili pojednostavljeno rečeno desetljećima must hrvatsku radnu snagu.
Pitanje je koliko je neko spreman nudit Agrokoru povoljni kredit,jer bankarske firme vjerojatno su i udružene i dogovaraju se oko podjele plijena.Tako da je moguća varijanta da će firma bit stalno pod kontroliranim dugom,sisana od bankara do nedogleda.
Neko bi javno trebao više progovorit o problemu kamata,kamatnim stopama,uvijetima bankara,Todorićevom uzimanju kredita,primjera kredita u drugim uspješnim firmama.
Kakvim novim kreditom?

Dokapitalizacija ne znači kredit, nego izdanje novih dionica. Znači ako se nađe investitor ili više njih oni dokapitaliziraju kompaniju svježim novcem, a u protuvrijednosti dobiju dionice, odnosno postaju vlasnici ili suvlasnici kompanije.

Time se novcem može otplatiti nepovoljne kredite i tako rasteretiti kompaniju visokih troškova kamata.

U takovm scenariju vrlo vjerojatno Todorić više ne bi bio većinski vlasnik, jer teško da će netko investirati milijarde USD a da pri tom ne postane većinski vlasnik. Ali o tom potom, najprije treba kompaniju stabilizirati kreditima, vratiti povjerenje, staviti poslovanje u normalu i onda se tek može razmišljati o dokapitalizaciji...

Vidim dokapitalizaciju spominje i ministrica:

Quote:
Kakva će biti nova struktura kapitala Agrokora, utvrdit će se nagodbom. Ono što se sada može pretpostaviti jest to da će sustav Agrokora trebati dokapitalizaciju. Kratkoročni problem jest problem likvidnosti, a dugoročni nova struktura kapitala Agrokora i njegovih tvrtki i potreba za novim kapitalom. Tko će dokapitalizirati Agrokor zasad je pitanje na koje se ne može dati odgovor, a mogu se samo nadati da će to biti hrvatski kapital. Utvrdi li se potreba za dokapitalizacijom, taj proces bit će otvoren svima, a moja je nada, kažem, da će se odazvati hrvatski kapital. Država se jasno odredila prema ovom procesu, a najznačajniji cilj, uz stabilizaciju gospodarstva, jest da nema troška za porezne obveznike.
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...-brzo/5879006/

Recimo spominjalo se nedavno i da su neki Kinezi zaimteresirani za kompaniju... mada bilo bi bolje da nakon potencijalne dokapitalizacije ostane u domaćem vlasništvu.

Inače i ja sam sklon razmišljati na ovaj način i vidim ovu krizu kao priliku:

Quote:
Restrukturiranje Agrokora se mora provesti - poslovno, financijski i vlasnički. Restrukturiranje tog sustava i njegove 73 dobre kompanije, na određeni je način velika prilika za hrvatsku ekonomiju, jer je u tom okviru moguće trajno riješiti problem nelikvidnosti i dugih rokova plaćanja koji su očigledno bili u srcu egzistencije funkcioniranja Agrokora. Proces restrukturiranja Agrokora može se promatrati i kao jedna od najznačajnijih reformi koja će osigurati bolje funkcioniranje hrvatskog gospodarstva i nadam se stvoriti priliku za brži rast svih onih poduzetnika koji su bili ograničeni neadekvatnim uvjetima plaćanja od strane Agrokora. Kada kažem da je sustav Agrokora sustav dobrih kompanija, onda to temeljim na svemu onome što danas o tim tvrtkama znamo. Konzum, Jamnica, Ledo, Belje, Vupik i PIK Vrbovec su dobre i kvalitetne tvrtke koje imaju moderne tehnologije, kupce, proizvode i tržište. Konzum je, pak, distribucijski kanal iznimno vrijedan za hrvatsku ekonomiju. Je li tu svaki dućan profitabilan, to nije posao Vlade. Naš posao je čuvati sistem i stvoriti mogućnost da dobre kompanije opstanu i da se sačuva stabilnost gospodarstva. A ono što bih htjela posebno naglasiti u ovoj situaciji jest to da pozivam sve dionike u ovom procesu da iskažu strpljenje kako bi se prevladali ovi kritični dani i kako bismo došli do trenutka da se osiguraju sredstva za likvidnost i da počne isplata dobavljača.
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...-brzo/5879006/

Znači ako se kompanija uspješno stabilizira i riješi problem solventnosti i dugova prema dobavljačima, to će bit ogroman priljev novca raznim dobavljačima i proizvođačima koji rade s Agrokorom i moglo bi značajno oživiti gospodarsku aktivnost, investicije u konačnici ubrzati rast BDPa ...
many-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 21:06   #2005
Quote:
polki kaže: Pogledaj post
Paradajz iz konzuma je zaista grozan.Onaj iz lidla ili kaupflanda se bere pred kupcima i zaista je v sodelavanju z naravo.
Kod mene nema ni Lidla, ni Kaupflanda, samo Konzum. Još uvijek.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 21:12   #2006
Quote:
Noach kaže: Pogledaj post
Ti talibani od Bernardica pa do Plenkovica i Vrdoljaka veze nemaju sa kapitalizmom i trzisnom utakmicom. Te i takve vucibatine u zivotu nisu kunu zaradile u realnom sektoru, nego su od trenutka kad su usli na trziste rada postali i ostali najobicniji moljci.

Ako postoji neka tvrtka koja se ne ponaša u skladu sa tržištem onda takva tvrtka dugorocno nestaje sa trzista. Tvrditi da se Lidl, Kaufland, Plodine ili Spar ne ponasaju u skladu s trzistem je idiotizam na stotu.

Iz razloga najeftnijeg populizma politicari i to puno njih pokusava potrosacima iz depa uzeti novac na nacin da zagovaraju zabranu slobodne trgovine ( uvou izvoz roba ). Roba iz uvoza se ne nalazi na policama ducana u Hrvatskoj zato sto je nekonkurentna, nego upravo suprotno.

A na politicarima je da konacno nakon 30 godina postojanja ove drzave maknu svoje lopovske i neuke sape sa gospodarskog sustava, liberaliziraju trzista, izmedu ostalog prepuste devizni tecaj trzistu, pa onda necemo vise postavljati pitanje zasto mi nismo konkurentni.

Ali ne, jednostavnije je haraciti po narodu i onda tom istom narodu prodavati najnizu i najodvratniju demagogiju.

Za stanje nasih dobavljaca na policama ducana nisu krivi stranci nego mi sami, iz tog razloga sto konstantno na vlast dovodimo moljce poput Valentica, Matese, Racana, Sanadera, Kosorice, Milanovica, Plenkovica, a sutra Bernardica.
Ko prstom u oko svima nama. Jasno si locirao izvor svih naših nedaća.
Najgore je što se neće ništa mijenjati, dok se država ne nađe na Agrokorom mjestu, pa ćemo dobiti Marina Martineza IV u naše preduzeće.
Nadam se što prije.
__________________
Ali kad su došli probisvijeti, ne ide drukčije, ja nikad nisam nikome rekao da je smeće. Rekao sam opušak, to je drugo. Opušak ima svoju funkciju, smeće je smeće, smeće je dehumanizacija, opušak je status.
2livenoge is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 21:12   #2007
Quote:
2livenoge kaže: Pogledaj post
A ovo s milijardama Eura na jednom računu neću niti komentirati.
Ljudi-gušteri su poprilično vjerojatnija teorija, od ovih milijardi. nije mi jasno kako ljudi puše takve gluposti.
Moguće, ali je isto tako moguće da milioni ljudi misle da konzumiraju paradajz samo zato što je crvene boje i liči na paradajz.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 21:21   #2008
Quote:
polki kaže: Pogledaj post
Paradajz iz konzuma je zaista grozan.Onaj iz lidla ili kaupflanda se bere pred kupcima i zaista je v sodelavanju z naravo.
pomidori su krivi za sve todo probleme...crveni su...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 21:38   #2009
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
pomidori su krivi za sve todo probleme...crveni su...
A uprava je zelena ko salata, a u korijenima i trulo smeđa.
__________________
Ali kad su došli probisvijeti, ne ide drukčije, ja nikad nisam nikome rekao da je smeće. Rekao sam opušak, to je drugo. Opušak ima svoju funkciju, smeće je smeće, smeće je dehumanizacija, opušak je status.
2livenoge is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 21:41   #2010
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Kod mene nema ni Lidla, ni Kaupflanda, samo Konzum. Još uvijek.
Sve isti djava. Nema većih razlika, ni po izgledu ni po učinku na tvoj novčanik.
Recimo da Lidl ima najuslužnije djelatnike. SPAR je najuredniji, ali i najskuplji, ali sve su to nijanse.
Meni je u srcu i dlaje Kerum. Mislim da je imao najbolje cijene. To se dalo osjetiti, pogotovo kad su Konzum i Kerum imali dućan do dućana.
__________________
Ali kad su došli probisvijeti, ne ide drukčije, ja nikad nisam nikome rekao da je smeće. Rekao sam opušak, to je drugo. Opušak ima svoju funkciju, smeće je smeće, smeće je dehumanizacija, opušak je status.
2livenoge is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 21:47   #2011
Quote:
2livenoge kaže: Pogledaj post
Sve isti djava. Nema većih razlika, ni po izgledu ni po učinku na tvoj novčanik.
Recimo da Lidl ima najuslužnije djelatnike. SPAR je najuredniji, ali i najskuplji, ali sve su to nijanse.
Meni je u srcu i dlaje Kerum. Mislim da je imao najbolje cijene. To se dalo osjetiti, pogotovo kad su Konzum i Kerum imali dućan do dućana.
Propali oba ko kauč?

Nego bio jedan fudbaler i poslije karijere se vratio u svoje mjesto i otvorio svoju kafanu preko puta druge kafane. I da bi privukao ljude davao piće na crtu. Na kraju su propali i on i gazda preko puta.

Svrha mog upisa je bila ta da nama običnim ljudima danas mogu manipulirati daleko bolje nego prije 70-80 godina. I što je najgore manipulatora je sve manje (uži krug), a izmanipuliranih je sve više.

Taj gnjecavi paradjaz koji nema ni mirisa ni okusa, kojem je kožica toliko debela da ti treba motorna pila da napraviš salatu je samo simptom i pokazatelj stupnja manipulacije.
I još da dodam, da ni one salame više nisu salame, niti su paštete paštete. Prije 30 godina, ako otvoriš paštetu ili salamu i ne pojedeš je isti dan, sutra je možeš baciti. A ovo danas, ne mora ni u frižider i neće joj ništa biti.

A kad smo kod guštera, ... kruže priče da se današnji ljudi nakon smrti ne raspadaju uopće jer imaju toliko pesticida, fungicida u sebi da ih bakterije, gljivice i crvi ne mogu svariti.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 21:49   #2012
Quote:
many-m kaže: Pogledaj post

Znači ako se kompanija uspješno stabilizira i riješi problem solventnosti i dugova prema dobavljačima, to će bit ogroman priljev novca raznim dobavljačima i proizvođačima koji rade s Agrokorom i moglo bi značajno oživiti gospodarsku aktivnost, investicije u konačnici ubrzati rast BDPa ...
Wishfull thinking, Agokor ko kompanija je mrtva, a po meni i integrator Konzum, dioničari (mali) će biti opelješeni, a dva su pitanja ostala otvorena, i o njima ovisi buduće kretanje BDP-a:
1. koliko dobavljači imaju rezerve i snage da otpišu večinu dugova, a ako nemaju da li postoje kompanije na hr. tržištu koje će ih zamijeniti
2. Da li postojeće uzdanice Agokora tipa LEDO, Zvijezda itd, imaju snage nastaviti sa prozvodnjom i rastom, i ako ne tko ih može zamijeniti na hr. tržištu
__________________
Ali kad su došli probisvijeti, ne ide drukčije, ja nikad nisam nikome rekao da je smeće. Rekao sam opušak, to je drugo. Opušak ima svoju funkciju, smeće je smeće, smeće je dehumanizacija, opušak je status.
2livenoge is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 21:51   #2013
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Rado će im platiti u utorak ...
Aha, ad kalendas Graecas.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 21:56   #2014
Quote:
2livenoge kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno što su se svi uskomešali, kad naš priznati stučnjak i doktor ekonomije jasno kaže da tu nema nikih problema:

"Dobavljači nemaju razloga strahovati, dobavljači će biti u potpunosti plaćeni," kazao je zamoljen da komentira tvrdnje oporbe da "lex Agrokor" više ide na ruku bankarima nego dobavljačima.

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...aceni/5880884/
baš me zanima kako će biti plaćeni ako im se mora platiti iz budućeg agrokorovog prihoda. jel netko misli nastaviti kupovati u konzumu koja je kao glavna firma u agrokoru?
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 22:04   #2015
Quote:
many-m kaže: Pogledaj post

Znači ako se kompanija uspješno stabilizira i riješi problem solventnosti i dugova prema dobavljačima, to će bit ogroman priljev novca raznim dobavljačima i proizvođačima koji rade s Agrokorom i moglo bi značajno oživiti gospodarsku aktivnost, investicije u konačnici ubrzati rast BDPa ...
Naravno. Samo treba čarobni štapić kojim će neko stvoriti cca 10 mlrd. eura, zakrpiti te rupe i stvari bi mogle krenuti ispočetka.

Mačiji kašalj.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 22:10   #2016
Quote:
2livenoge kaže: Pogledaj post
Meni je u srcu i dlaje Kerum. Mislim da je imao najbolje cijene. To se dalo osjetiti, pogotovo kad su Konzum i Kerum imali dućan do dućana.
Kad već spominješ Keruma....

Sve ovo sa Agrokorom je već viđeno sa Kerumom ali, nitko nije ozbiljno reagirao. Mogući ishod je lako vidjeti iz slučaja Kerum koji je ostao dužan i Bogu i Vragu (trebale bi pune dvije stranice za izlistavanje kome je sve dužan) i, nikom ništa. Još se danas kurči i ponovo kandidira za gradonačelnika.

Marinko Biškić, splitski poduzetnik:

"To su bile nevjerojatne situacije. Duguju mi novac šest mjeseci, a ona mi kaže "otpiši 10 posto pa ću ti platiti". Sreća, danas su ostali samo normalni ljudi, sa svima uredno poslujem i svi plaćaju na vrijeme. Nisam ja ljut na Keruma, nego na državu i zakon po kojem mi može ne platiti i smijati mi se u facu. To se odlično uklapa u naš mentalni sklop, maher je onaj koji te zajebe, a ti prevareni si obična budala. Tipična hrvatska filozofija. Nigdje osim kod nas drumski razbojnik nije pozitivan lik".



Zbilja, koliko nas puta treba lupiti po glavi (i džepu) da bi došli pameti.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 22:19   #2017
Quote:
many-m kaže: Pogledaj post

Znači ako se kompanija uspješno stabilizira i riješi problem solventnosti i dugova prema dobavljačima, to će bit ogroman priljev novca raznim dobavljačima i proizvođačima koji rade s Agrokorom i moglo bi značajno oživiti gospodarsku aktivnost, investicije u konačnici ubrzati rast BDPa ...
https://www.youtube.com/watch?v=Sk1EiY1gHOI

Svi su se ustrčali da riješe krizu i uplate Ivici Todoriću što više mogu pa tako i Slovenija i Srbija.

Ne vidim više smisao pisanja na ovoj temi o spašavanju Agrokora. Vidim jedino smisao ako se Todorića uhiti, a u to ne vjerujem jer previše bi ih povukao za sobom.
iskra01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 22:26   #2018
Quote:
iskra01 kaže: Pogledaj post
https://www.youtube.com/watch?v=Sk1EiY1gHOI

Svi su se ustrčali da riješe krizu i uplate Ivici Todoriću što više mogu pa tako i Slovenija i Srbija.

Ne vidim više smisao pisanja na ovoj temi o spašavanju Agrokora. Vidim jedino smisao ako se Todorića uhiti, a u to ne vjerujem jer previše bi ih povukao za sobom.
Njemu su morali hitno blokirati cijelu imovinu odmah po prijenosu koncesije ili vlasništva, čega već, nad onim otokom.

Očigledno je da je sklonio imovinu. Isto tako je očigledno da država nije država nego nečija prćija.

Svrha ovog zakona nije ništa drugo nego izigravanje dobavljača. Odnosno njihovo onemogućavanje pokretanja stečaja i namirivanja iz stečajne mase. I naravno spašavanje kože velikog gazde.

Ovim smiješnim zakonom, država je preuzela upravljanje, ali i svu odgovornost za sve što će uslijediti i time abolirala velikog gazdu, dok je njegova imovina koju je izvukao iz firme neupitna. A neupitno je i njegovo vlasništvo nad tom istom firmom.

Totalno apsurdna situacija, da država upravlja tuđim privatnim vlasništvom i njegovim obavezama.
Socijalizam je za ovo izmislio prani poredak.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 22:37   #2019
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Njemu su morali hitno blokirati cijelu imovinu odmah po prijenosu koncesije ili vlasništva, čega već, nad onim otokom.

Očigledno je da je sklonio imovinu. Isto tako je očigledno da država nije država nego nečija prćija.

Svrha ovog zakona nije ništa drugo nego izigravanje dobavljača. Odnosno njihovo onemogućavanje pokretanja stečaja i namirivanja iz stečajne mase. I naravno spašavanje kože velikog gazde.

Ovim smiješnim zakonom, država je preuzela upravljanje, ali i svu odgovornost za sve što će uslijediti i time abolirala velikog gazdu, dok je njegova imovina koju je izvukao iz firme neupitna. A neupitno je i njegovo vlasništvo nad tom istom firmom.

Totalno apsurdna situacija, da država upravlja tuđim privatnim vlasništvom i njegovim obavezama.
Socijalizam je za ovo izmislio prani poredak.
Drugo se nije ni moglo očekivati za proizvod velikog 'Rvata FT poduprtog Lukovićem. I to ti je domoljublje.

Stoka sitnog zuba, davno nam je rekao.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 22:42   #2020
Ovo je sprdačina.
Nama politika vodi gospodarstvo, debilčine otvaraju telefone za pomoć, druge debilčine ulaze u vlasništvo.
Ajde više svi skupa odjebite od gospodarstva jer tudumi bez dana radnog iskustva u životu vode 70% kompanija u RH. Žalosno.
Sad će Petrov, plenković i ostali debili sa NULA dana radnog iskustva vodit koncern.
Da im daš pekaru da vode propali bi 10x.
Nacionalizacija...
noname23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:16.