Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2017., 19:30   #301
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Gospodo ili drugovi ( prc prc ) vama isto treba sve nacrtati.

Dakle u malom kratkom clanku koji govori o fenomenu nestanka knjizara Dezulovic koristi sljedece sve u negativnom kontekstu :

bogobojazna varoš na moru
najprije se savjetuje sa svećenikom
pa zavjetuje Majci Božjoj
Gradić zaudara na tamjan
požure kod jedinog gradskog infektologa svetoga Roka
pomodnom vještinom vladaju samo svećenici
onoj Kod hrama na Katedralnom trgu
bogobojazna, boležljiva, zabačena i zaostala varoš bio Split
ri-četiri butige Verbuma, trgovca katoličkom bižuterijom
Mala bogobojazna varoš na moru zaudara na tamjan i mokraću
pa preostalo pučanstvo požuri u Verbumove suvenirnice
sličice svetoga Roka.
bogobojazna i zaostala kasaba


A vi se pitate gdje Dezulovic kritizira crkvu. Sto da vam kazem ..Dezulovica treba citati.
Aj oladi s gebelsovštinama, napisao si da MRZI Crkvu, a sad se tu izvlačiš s kritiziranjem.
Crkva je itekako zaslužila da ju se BAREM kritizira, tu zaštitnicu najmonstruoznijih zločinaca u povijesti.

Quote:
lol...previse pretpostavljas
Okej, fulo sam... Srbija, Crna Gora, dijaspora u širem pojmu?
Mislim, sine, kod nas se ne govori "komunistA", "fašistA" i tako to, kužiš?

Quote:
Sto bi mene to ugrizlo?..to bi me ugrizlo prije 20 godina kada sam prvi puta poceo primjecivati "pojave" ...danas ja to ocekujem u svakoj od njegovih kolumna.
Pa ja ovo nebi ni spomenuo da me ti ( i prije toga kumek ) nisi pitao da ti pokazem jer vas par to nevidite...ovo je za mene kao da pisem o toploj vodi.
Prije 20 godina bila je 97, a ti tu sereš da si pratio Feral od samih početaka...
Jesi, ko i ja Folkiše Beobahter...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 10:08   #302
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Prije 20 godina bila je 97, a ti tu sereš da si pratio Feral od samih početaka...
Jesi, ko i ja Folkiše Beobahter...
Fali mu još pun kua godina obzirom da je Feral Tribune na sceni od 1983. kao eksperiment satiričara Đermana Senjanovića Ćiće.
Kako je Ćićo posrnuo već nakon prve kritike/cenzure, krajem 1984. preuzimaju ga dva studenta, V. Ivančić (piše) & V. Marinković (riše) te on postaje redoviti podlistak Nedjeljne Dalmacije, trn u guzici socijalističko-komunističko-boračko-bratstveno-jedinstveno-državotvornog.... a taj dikobraz stav prema svakoj vlasti i njenim devijacijama Feral je zadržao do svog gašenja.
Lucić i Dežulović se priključuju kasnije (mislim da je to bilo 1988.) a nakon Kutlinog preuzimanja Slobodne Dalmacije 1993. Feral Tribune kreće nezavisni tjednik.
__________________
Uvijek uz dlaku!

Zadnje uređivanje fgzcvijetic : 10.06.2017. at 11:36.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 11:46   #303
I da, još samo mali aneks.

Zanimljivo kako su najveći protivnici Ferala i prije i poslije 91. bili Joško Čelan i Josip Jović, nekad partijski a potom domoljubni jurišnici.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 11:56   #304
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
I da, još samo mali aneks.

Zanimljivo kako su najveći protivnici Ferala i prije i poslije 91. bili Joško Čelan i Josip Jović, nekad partijski a potom domoljubni jurišnici.
Je, podjednako zanimljivo kao i činjenica da su dojučerašnji ljuti protivnici (HDZ i HNS) sada veselo u koaliciji.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 14:39   #305
Nova Dežulovićeva kolumna.

Problematizira prisutnost ratnog zločinca i (posredno) djecoubojice Darija Kordića na nedavno održanom "hodu za život".
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 15:24   #306
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Nova Dežulovićeva kolumna.

Problematizira prisutnost ratnog zločinca i (posredno) djecoubojice Darija Kordića na nedavno održanom "hodu za život".
Smijem li ja ovdje napisati svoje mišljenje da meni to nije dobra kolumna?
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 10.06.2017., 15:40   #307
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Nova Dežulovićeva kolumna.

Problematizira prisutnost ratnog zločinca i (posredno) djecoubojice Darija Kordića na nedavno održanom "hodu za život".
Dežulović je primijetio ono na što su i neki ovdje na forumu ukazivali: da je umobolno licemjerno i degutantno kad ti u hodu za život maršira osuđeni ratni zločinac.
Ali neka netko i od novinara naglas konstatira tu činjenicu
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 15:45   #308
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Smijem li ja ovdje napisati svoje mišljenje da meni to nije dobra kolumna?
Zašto ne bi smjela?

Dapače, zanimalo bi me i da obrazložiš- ne slažeš li se s osnovnom idejom, razradbom iste ili se slažeš ali misliš da sama kolumna nije vrhunac spisateljskog umijeća?


Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
Dežulović je primijetio ono na što su i neki ovdje na forumu ukazivali: da je umobolno licemjerno i degutantno kad ti u hodu za život maršira osuđeni ratni zločinac.
Ali neka netko i od novinara naglas konstatira tu činjenicu
Samo pokazuje koliko smo nisko pali- volio bih vidjeti skandinavskog pastora kako se slika s Breivikom uz floskule "treba praštati", a da novine šute.
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 14:57   #309
Evo još jedne dobre kolumne u kojoj se Dežulović sprda s desinčarima i koja se svodi na to da je Jugoslavija dobra, a Hrvatska loša:
http://www.portalnovosti.com/obecanje-udom-silovanje

Kolumna je inače o lažima Ivana Vrdoljaka
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 15:24   #310
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
Evo još jedne dobre kolumne u kojoj se Dežulović sprda s desinčarima i koja se svodi na to da je Jugoslavija dobra, a Hrvatska loša:
http://www.portalnovosti.com/obecanje-udom-silovanje

Kolumna je inače o lažima Ivana Vrdoljaka
Sprdanje sa likovima da i uvijek ali, gdje je tu Jugoslavija?

Zar je svaki proser po trenutnoj vlasti izraz Jugonostalgije?
Kao, Dežulović vjeruje kako je tada curio med i mlijeko?
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 16:26   #311
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Sprdanje sa likovima da i uvijek ali, gdje je tu Jugoslavija?

Zar je svaki proser po trenutnoj vlasti izraz Jugonostalgije?
Kao, Dežulović vjeruje kako je tada curio med i mlijeko?
bio sam sarkastičan
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 17:00   #312
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
bio sam sarkastičan
Može.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 19:25   #313
E jebem vas, drugovi...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 21:58   #314
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
Evo još jedne dobre kolumne u kojoj se Dežulović sprda s desinčarima i koja se svodi na to da je Jugoslavija dobra, a Hrvatska loša:
http://www.portalnovosti.com/obecanje-udom-silovanje

Kolumna je inače o lažima Ivana Vrdoljaka
Rugala se sova sjenici. Frajer pljuje po Vrdoljaku, a piše za Pupovčeve Novosti. Nemojmo zaboraviti da Pupovac podršku Plenkovićevoj Vladi daje još od početka.
Mislim, OK što pljuje po Vrdoljaku, taj je zbilja ljiga i svima je lagao.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 00:52   #315
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Rugala se sova sjenici. Frajer pljuje po Vrdoljaku, a piše za Pupovčeve Novosti. Nemojmo zaboraviti da Pupovac podršku Plenkovićevoj Vladi daje još od početka.
Vrlo je neprecizno reći da "pljuje po Vrdoljaku", profesorice, i na taj način pokušati povlačiti paralele s Pupovcem.

Konkretno navodi primjere Vrdoljakovog negiranja i odbacivanja koaliranja s HDZ-om, i to je ono što je povod kritici.

Ne sjećam se da je Pupovac 15 puta javno zanijekao uopće mogućnost koaliranja s HDZ-om, presijecao to s "ne, ne i ne", pitanja o tome nazivao silovanjem i tome slično.

Fokus je na načinu kako je do koalicije došlo, i to je u tekstu vrlo jasno, tako da sova i sjenica nemaju s ovim nikakve veze.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 01:26   #316
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Vrlo je neprecizno reći da "pljuje po Vrdoljaku", profesorice, i na taj način pokušati povlačiti paralele s Pupovcem.

Konkretno navodi primjere Vrdoljakovog negiranja i odbacivanja koaliranja s HDZ-om, i to je ono što je povod kritici.

Ne sjećam se da je Pupovac 15 puta javno zanijekao uopće mogućnost koaliranja s HDZ-om, presijecao to s "ne, ne i ne", pitanja o tome nazivao silovanjem i tome slično.

Fokus je na načinu kako je do koalicije došlo, i to je u tekstu vrlo jasno, tako da sova i sjenica nemaju s ovim nikakve veze.
Cjepidlačiš. Napisala sam da se s kritikom Vrdoljaka slažem. Problem je što ni Pupovac ni Dežulović nisu ništa bolji. Svatko od njih trojice prodaje se za neke pare i privilegije, a ni laganje im nije strano.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 11:06   #317
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Cjepidlačiš. Napisala sam da se s kritikom Vrdoljaka slažem. Problem je što ni Pupovac ni Dežulović nisu ništa bolji. Svatko od njih trojice prodaje se za neke pare i privilegije, a ni laganje im nije strano.
U životu nisam glas dao HDZ-u i moje mišljenje o njima je na statusu "sve najgore" ali me je veselilo kad sam za njih odradio posao težak 150k kuna (platio stranački donator, avansno ).
O Crkvi nemam ništa bolje mišljenje ali, kad se opremao franjevački ordinarijat s veseljem sam radio za njih (tamo je sve išlo u stilu: što se babi snilo, to i bilo, ma kakva priča tri gropa i grubom habitu...).

Profesija nema veze sa stavom. Zamisli da odeš odvjetniku koji te treba braniti a on kaže kako ti, iz dubine duše, priželjkuje najtežu moguću kaznu
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 12:16   #318
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Cjepidlačiš.
Ako misliš da je to "cjepidlačenje", onda slabo pratiš pisani tekst.

Što je neobično, jer ti je istaknuta poanta.

U tekstu je sporan način razvoja događaja, to kako je do potpore došlo i što se pritom dešavalo (i izjavljivalo). Tvoje "A on piše za Pupovčeve Novosti" je u tome posve nebitno.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 12:46   #319
Novi Pavičić

Kako su gradovi postali nazadni, a provincija progresivna.

Kao i uvijek svjež, originalan i on point.
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 13:01   #320
Je, izvrsna kolumna.
Malo što me iritiralo nakon ovih izbora koliko Indexovo napuhano forsiranje navodne razlike između "urbane" Hrvatske koja ne glasa za HDZ i "ruralne" ili "zaostale" koja glasa za HDZ.
Jer, di ćeš urbanije nego Bandić, Kerum/Opara, Vojko Kim II Obersnel, itd.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:04.