Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2015., 21:29   #121
Pa daj onda pojasni ako nije problem...
felida is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 17:18   #122
Quote:
felida kaže: Pogledaj post
Pa daj onda pojasni ako nije problem...
Samo mi molim pojasni što su ti točno rekli u rasadniku.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 09:23   #123
Gdje u kontinentalnom dijelu Hrvatske kupiti Bouche de Betizac, Marval, Marsol? Skin u Rovinju mi je definitivno predaleko za nekoliko sadnica..
Henry Miller is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 08:34   #124
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Gdje u kontinentalnom dijelu Hrvatske kupiti Bouche de Betizac, Marval, Marsol? Skin u Rovinju mi je definitivno predaleko za nekoliko sadnica..
Rasadnik Ivkovic u Savskoj je imao Bouche de Betizac i jos neke druge vrste al ne sjecam se ostalih imena- zvrcni njih
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 08:42   #125
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Rasadnik Ivkovic u Savskoj je imao Bouche de Betizac i jos neke druge vrste al ne sjecam se ostalih imena- zvrcni njih
OK, hvala.
Henry Miller is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 10:52   #126
ima kakvih novih iskustva s Bouche de Betizac?

koja je cijena sadnica?
end12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 11:15   #127
Quote:
end12 kaže: Pogledaj post
ima kakvih novih iskustva s Bouche de Betizac?

koja je cijena sadnica?
Moj uvijek cvate ko lud i rodan je. A najbitnije je da je otporan na bolesti i nista ga ne napada.

Cijena ti se vrti od 200ak pa do 400 kn , ovisi o starosti sadnice
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 23:02   #128
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Moj uvijek cvate ko lud i rodan je. A najbitnije je da je otporan na bolesti i nista ga ne napada.

Cijena ti se vrti od 200ak pa do 400 kn , ovisi o starosti sadnice
Ja sam svoju sadnicu ovog proljeća platio 90 kn. Nažalost osušila se. Probati ću u jesen opet posaditi
briketi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 15:42   #129
Quote:
briketi kaže: Pogledaj post
Ja sam svoju sadnicu ovog proljeća platio 90 kn. Nažalost osušila se. Probati ću u jesen opet posaditi
Bouche de Betizac si platio 90 kn? Pa gdje pobogu?
Henry Miller is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 11:00   #130
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Bouche de Betizac si platio 90 kn? Pa gdje pobogu?
to i mene zanima - moguce je da je to sadnica od cca 30-40 cm sto onda i opravdava cijenu, a u tada je najosijetljivija
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 13:35   #131
Svašta se može pronaći na tržištu, tj. svašta uvaljuju na tržištu. U to sam se uvjerio i na vlastitoj koži. Prava certificirana trogodišnja sadnica Bouchea, Marvala, Marsola... se ne može naći ispod 250 kn. Ovo što neki rasadnici kemijaju pa cijepe na sjemenjake neću ni komentirati.
Henry Miller is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 15:27   #132
I jel posađen kakav nasad marona? Imam mjesta za nekih 20 stabala ali vidim različita mišljenja pa sad neznam dal talijanske, španjolske ili francuske hibride kupovati. Ipak jedna sadnica je 250kn pa mi se ne riskira previše. Ph tla mi je 5,1, navodnjavanje imam, ali nemam nadmorsku visinu optimalnu, tj u ravnici sam. Vidim da jedna međimurska tvrtka prodaje marone i hvali ih na sva usta ali oni su samo trgovci tako da uzimam hvalu sa rezervom
Ima li kakvih novih saznanja za uzgoj marona u kontinentalnoj HR?
sugarray is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 10:42   #133
Gdje da se kupi sadnica Bouche de Betizac?
Da li je dovoljno uzeti 1 ili se mora uzeti u paru zbog oprašivanja?
Inače lokacija sam Zg.
end12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 12:45   #134
Quote:
end12 kaže: Pogledaj post
Gdje da se kupi sadnica Bouche de Betizac?
Da li je dovoljno uzeti 1 ili se mora uzeti u paru zbog oprašivanja?
Inače lokacija sam Zg.
ja imam 1 sadnicu ALI iza kuce mi je suma sa kestenima pa nemam problema sa oprasivanjem.

U ZG tih sadnica imas u rasadniku Ivković u Savskoj - proslu jesen su ih prodavali po 200 kn, to su bile trogodisnje sadnice a ja ih zaboravila kupiti tada.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 08:42   #135
thx. onda ovu jesen navratim kod njih da vidim da li ih još imaju, mislim to je sasvim ok i još su 3.god. sadnice.
end12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 09:20   #136
Quote:
end12 kaže: Pogledaj post
thx. onda ovu jesen navratim kod njih da vidim da li ih još imaju, mislim to je sasvim ok i još su 3.god. sadnice.
zovi ih slobodno vec sada jer ih mozda imaju.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 22:32   #137
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Bouche de Betizac si platio 90 kn? Pa gdje pobogu?
Sadnica je bila 1m visine( prva godina kalema ), dobavljač Displantarium, koštala je 115 kn a ja sam je na akciji platio 90 kn. Sadnica je bila kupljena u Požegi u Color trgovini.
Koje sadnice i koliko je najbolje imati za oprašivanje?
briketi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 17:20   #138
Quote:
sugarray kaže: Pogledaj post
I jel posađen kakav nasad marona? Imam mjesta za nekih 20 stabala ali vidim različita mišljenja pa sad neznam dal talijanske, španjolske ili francuske hibride kupovati. Ipak jedna sadnica je 250kn pa mi se ne riskira previše. Ph tla mi je 5,1, navodnjavanje imam, ali nemam nadmorsku visinu optimalnu, tj u ravnici sam. Vidim da jedna međimurska tvrtka prodaje marone i hvali ih na sva usta ali oni su samo trgovci tako da uzimam hvalu sa rezervom
Ima li kakvih novih saznanja za uzgoj marona u kontinentalnoj HR?
Ja sam kupila 10 Bouchea u MIPEX-u u Čakovcu, zastupnici su najvećeg rasadnika kestena u europi za RH. 200kn je bila sadnica na hibridnoj podlozi, mikorizirana vrganjem, 1,5m+-. Evo upravo sam bila u nasadu, krasno su krenule s listanjem U katalogu imaju preko 20 sorata. Dali su mi sve potrebne savjete kako saditi i održavati nasad, jer nisam agronomske struke. Iduće godine bi kao trebali početi roditi pa pričekajmo
Naturela is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2018., 08:33   #139
Ja sam isto kupio preko njih dvadesetak komada i za sada sve ide po planu, lijepo su krenuli...
Henry Miller is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2018., 08:23   #140
Frend ima u vinogradu staaari kesten ... Oko njega ima 300-400 (možda i 500) mladih kestena koji su samonikli ..

Već dva puta sam uzimao po nekoliko tih sadnica i kao prime se .. listovikrenu i sve 5 ... nakon što prezimi, osuši se ... evo tako i ove godine ..

Šta krivo radim ?!?
__________________
Ako vam nekim slučajem nisam odgovorio na post, to ne znači da ste upravu, već da mi se ne troši vrijeme na vaše gluposti ... ;)

Ja nabavio novi aparat ... Proinstal Dupli Pulsni Co2 aparat za varenje MIG TIG MMA 200A i baš mi dobro dođe .. :)
strasilo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:32.