Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Pogledaj rezultate ankete: Da li vjerujete da su ljudi doista bili na mjesecu?
Da,vjerujem da su ljudi bili na mjesecu 866 59.93%
Ne,sve je to ogromna laž 579 40.07%
Glasovatelji: 1445. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2017., 23:58   #6161
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post


tronauts.jpg

Jedna od tada najzanimljivijih novotarija o kojoj se puno pisalo je i ovaj "držač papira" koji je Armstrongu i dečkima bio od velike važnosti jer im je držao papir na kojemu su pisale upute za let i sve manevre kao i za spuštanje na Mjesec. Pošto su bili bez kompjutera,kemijsku olovku u ruke i piši....regulacija pritiska motora,klime,grijalica,kisika,temperature......itd ....monitora nigdje, papira svugdje. I ovaj nosač WC papira gore pored "papir-holdera" je bio vrlo koristan."Klik-klak on/off prekidači iz tadašnjih "FAP" kamiona dominiraju instrument-tablom.
nevjerojatno kako tvoji postovi permanentno odišu totalnim nepismenom kretenizom .. to ti je urođeno ili radiš na tome?

https://www.pinterest.com/pin/213850682276914404/

to je trenažer, vježbaju na Zemlji piše i u linku pa neka ti netko pročita, mada je u potpunosti vidljivo i iz slike
a najpametniji način još uvijek! a ne samo 60-tih godina je da zapišeš. Naravno primarni uvjet je da znaš i pisati, a kemijska olovka ne radi u Svemiru jer nema sile teže ...

U čemu je problem s "FAP"-ovim prekidačima? Vojna tehnologija se i koristila u Svemiru jer je najpouzdanija.

A nosač wc papira za kojim imaš potrebu je lampa, no razumljivo je da ne prepoznaješ osnovne oblike.
saugaro is offline  
Received Infraction
Old 13.09.2017., 00:08   #6162
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Motor możda nije bio predvidjen, jer su u studiju imali sajle

Ali o ćemu ja to piśem, kada (prema nekima) treba imati 100 razreda osnovne śkole, da se shvati da sa ondaśnjom (a vjerovatno i danaśnjom) tehnologijom nisu mogli doletjeti do mjeseca a kamoli vratiti i tako 6 puta uzastopce, kao da je to vozikanje kolicima za kupovinu u supermarketu


Do kojeg si broja dospio u ponavljanju prvog razreda li zapeo odmah na prvom?

Ne pišeš doslovno ni o čemu i jedino ti to dobro ide.



kako ne znaš engleski

ascent stage - uzlazni stupanj ili za polijetanje

engine 2 for starting from the Moon - motor 2 za startanje sa Mjeseca (polijetanje) ... mlaznicu vidiš ili da ti i nju opišem?

https://upload.wikimedia.org/wikiped...cent_Stage.jpg

Zadnje uređivanje saugaro : 13.09.2017. at 01:14.
saugaro is offline  
Old 13.09.2017., 00:17   #6163
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Da se vratimo na temu, imamo jedan oko 50 godina star "Stroj za pranje rublja" - e sad, koje je marke nisam siguran ali sam siguran da unutra vidim dobro raspoložene i svježe obrijane ljude koji su usput i vrlo živahni iako su navodno proživjeli izvanzemaljsko kreševo probijajući se kroz Van Allenove elektromagnetske valove visoke srtonosne radijacije, pa upadanja slobodnim padom iz svemira u zemljinu atmosferu brzinama do 22.000 kmh gdje se od trenja stvataju temperature od 2.500 stupnjeva i nakon sve te sodome i gomore i golgote kad ti želudac izlazi kroz nos i uši od luđačkih g-sila - pitam se samo da li je i ovaj tip izvan stroja za pranje rublja a kojeg svi jako dobro poznaju, bio zajedno sa njima gore, jer je i on jako dobro raspoložen isto kao i oni.



čistoća te muči ... to je airstream prikolica
nakon slijetanja morali su proći kroz karantenu dok se ne ispita jesu li donijeli sa sobom nešto "neočudno" kao kada neki izgledaju da su pali sa Mjeseca...
https://en.wikipedia.org/wiki/Mobile...ntine_Facility


imali su puni komfor uključujući i kupatilo koje nije kao kod nekih van objekta radi higijenskih razloga
saugaro is offline  
Old 13.09.2017., 01:26   #6164
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post


Do kojeg si broja dospio u ponavljanju prvog razreda li zapeo odmah na prvom?

Ne pišeš doslovno ni o čemu i jedino ti to dobro ide.

kako ne znaš engleski

ascent stage - uzlazni stupanj ili za polijetanje

engine 2 for starting from the Moon - motor 2 za startanje sa Mjeseca (polijetanje) ... mlaznicu vidiš ili da ti i nju opišem?

https://upload.wikimedia.org/wikiped...cent_Stage.jpg
Bok ljubavi stara falilo je Tvojih vrijedjanja forumaśa (npr vidi dole nepismenih kretena itd)

Zeznul si se mili, ja ne tvrdim da nisu imali motore, ali ako neznaś śta je sprdnja/ironija ne mogu pomoći

Btw uhvatio si se u vlastitu zamku:
Kada dokazujeś da su imali motore, ajde nam Ti lijepo objasni zaśto su imali 0hp (0 konjskih snaga) ili s ćime je pijesak na mjesecu bio priljepljen za tlo da se nije niti nasmijao tim konjima a kamoli malo "uzrujao" ili "poćeo bjeżati" na stranu ostavljajući po tome trag?

Radi sajle nema traga?
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 13.09.2017., 02:02   #6165
Ili, istinita opcija dva, nena sajle, nego se sve dogadja u svemiru, tj. na povrsini Mjeseca.
I tamo su drukciji uvjeti od onih na koje smo navikli na Zemlji i koje podsvjesno ocekujemo te ih uzimao kao referencu.
antet is offline  
Old 13.09.2017., 03:02   #6166
Quote:
antet kaže: Pogledaj post
Ili, istinita opcija dva, nena sajle, nego se sve dogadja u svemiru, tj. na povrsini Mjeseca.
I tamo su drukciji uvjeti od onih na koje smo navikli na Zemlji i koje podsvjesno ocekujemo te ih uzimao kao referencu.
Ti uvjeti drże na njemu pijesak zalijepljen za tlo?
Da se niti ne mrdne ispod potiska tisuće konja i xy bara?
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 13.09.2017., 09:56   #6167
Kao prvo, potreban je puno manji potisak pri uzlijetanju nego na Zemlji. Kao drugo, veći dio pijeska na Zemlji ne bi bio uzvitlan direktno mlazom rakete nego vjetrom tj. pokretom zraka koji uzrokuje mlaz. Kao što znamo, zraka na Mjesecu nema. Jedini pijesak koji se miče je onaj na koji raketni mlaz direktno utječe, a to je otprilike površina kruga dijametra mlaznice. Osim toga, za razliku od vjetra, mlaz rakete je okomit, zato poprilično pijeska neće nikamo, nego će biti stlačen na mjestu.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Old 13.09.2017., 15:16   #6168
Basta ako ćeś jednom imati volju pogledaj malo bolje snimke i slike.

To śto piśeś je apsolutno nemoguće. Tisuće konja/ bari (ili ćega żeliś) pritiska (barem do momenta odlijepljenja od tla) i 0 dizanja praśine, da ćak i na onim zlatnim papirima od ćokolade oko nogu , nema niti traga pijeska a niti ispod mlaznica motora.

Ne moraś priznati za sajlu ali zamisli se barem na ovim.
Mission impossible.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 13.09.2017., 16:10   #6169
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Kao prvo, potreban je puno manji potisak pri uzlijetanju nego na Zemlji. Kao drugo, veći dio pijeska na Zemlji ne bi bio uzvitlan direktno mlazom rakete nego vjetrom tj. pokretom zraka koji uzrokuje mlaz. Kao što znamo, zraka na Mjesecu nema. Jedini pijesak koji se miče je onaj na koji raketni mlaz direktno utječe, a to je otprilike površina kruga dijametra mlaznice. Osim toga, za razliku od vjetra, mlaz rakete je okomit, zato poprilično pijeska neće nikamo, nego će biti stlačen na mjestu.
Koliko je bio težak toboži "Lunarni modul" ?
Nekoliko tona ?
Mlaz koji to pokreće bi opet trebao biti dosta jak.
Bez obzira što nema zraka na mjesecu, opet uslijed mlaza bi pijesak zadobio inercijalnu silu i odigao se od površine, a zatim uslijed gravitacije krenuo prema nazad ponovno tj. prema.pivršini.
Nikakvih dokaza za to nemata.
Stope Lunovih nogica su glanc čiste bez ikakvog traga.
Šuplja je to priča, nadam se da ćete uvidjeti.

Kažeš :
"raka na Mjesecu nema. Jedini pijesak koji se miče je onaj na koji raketni mlaz direktno utječe, a to je otprilike površina kruga dijametra mlaznice. "
U krivu si .
Nije nego se nepostredno nakon.mlaznice širi u širinu. Pogledaj kod svih raketnih motora je tako.
Mlaz iza rakete je širi od same mlaznice.
No nikakvih tragova ispod Luna nema.
Uviđaš li bar te detalje ?
Rorion is offline  
Old 13.09.2017., 16:16   #6170
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Basta ako ćeś jednom imati volju pogledaj malo bolje snimke i slike.

To śto piśeś je apsolutno nemoguće. Tisuće konja/ bari (ili ćega żeliś) pritiska (barem do momenta odlijepljenja od tla) i 0 dizanja praśine, da ćak i na onim zlatnim papirima od ćokolade oko nogu , nema niti traga pijeska a niti ispod mlaznica motora.

Ne moraś priznati za sajlu ali zamisli se barem na ovim.
Mission impossible.
Aj super, medju tim svim slikama i snimkama nadji jednu posebnu.
Preciznije sliku na kojoj se vidi dio lunarnog modula koji ostaje na Mjesecu.
I to nakon poletanja dijela LM-a koji ide nazad u orbitu.

Odmah da ti kazem, neces naci.
Motor dijela koji ide u orbitu uopce ne stoji iznad povrsine Mjeseca, nego stoji na dijelu koji ostaje na Mjesecu.
I kao takav niti ne moze uskovitlati "pijesak".

Inace, motor se gasi barem metar iznad Mjeseceve povrsine pri sletanju.
Uz to, LM se ne krece iskljucivo vertikalno, nego i horizontalno.

Malo sad svi razmislite sto ta dva podatka, rano gasenje motora i horizontalno kretanje, u konacnici znace.
Pogotovo u uvjetima koji su na Mjesecu.
antet is offline  
Old 13.09.2017., 16:23   #6171
Quote:
antet kaže: Pogledaj post
Motor dijela koji ide u orbitu uopce ne stoji iznad povrsine Mjeseca, nego stoji na dijelu koji ostaje na Mjesecu.
I kao takav niti ne moze uskovitlati "pijesak".

Inace, motor se gasi barem metar iznad Mjeseceve povrsine pri sletanju.
Uz to, LM se ne krece iskljucivo vertikalno, nego i horizontalno.

Malo sad svi razmislite sto ta dva podatka, rano gasenje motora i horizontalno kretanje, u konacnici znace.
Pogotovo u uvjetima koji su na Mjesecu.
Ok, no što he sa tenutkom kada toboži Lun dolazi na površinu ?
I ako se pomiće horizontalno ostali bi tragovi po površini opet.
Raketni motor nema domet mlaza od pola metra, što bi podržalo tvoju teoriju, već mnogo više, tako da opet ..
Rorion is offline  
Old 13.09.2017., 16:32   #6172
Quote:
antet kaže: Pogledaj post
Aj super, medju tim svim slikama i snimkama nadji jednu posebnu.
Preciznije sliku na kojoj se vidi dio lunarnog modula koji ostaje na Mjesecu.
I to nakon poletanja dijela LM-a koji ide nazad u orbitu.

Odmah da ti kazem, neces naci.
Motor dijela koji ide u orbitu uopce ne stoji iznad povrsine Mjeseca, nego stoji na dijelu koji ostaje na Mjesecu.
I kao takav niti ne moze uskovitlati "pijesak".

Inace, motor se gasi barem metar iznad Mjeseceve povrsine pri sletanju.
Uz to, LM se ne krece iskljucivo vertikalno, nego i horizontalno.

Malo sad svi razmislite sto ta dva podatka, rano gasenje motora i horizontalno kretanje, u konacnici znace.
Pogotovo u uvjetima koji su na Mjesecu.
Proćitaj pazljivo svoj post
S njime si priznao da su modul spustili na mjesec sajlom
'Da ih gase i dva-tri metra iznad zemlje ostao bi bilo kakav trag

Pogledaj śta radi mini igraćka prema LM od 0:38

https://www.youtube.com/watch?v=RQyfLbfdvrI

Btw koga interesiraju takve stvari, na tom filmu ima bicikl s mlaznim pogonom -pravim a ne fake

Rorion... Pogledaj si isto ovaj filmić -barem onih par sekundi

Pażnja, slijeće antet
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 13.09.2017., 17:05   #6173
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Ok, no što he sa tenutkom kada toboži Lun dolazi na površinu ?
I ako se pomiće horizontalno ostali bi tragovi po površini opet.
Raketni motor nema domet mlaza od pola metra, što bi podržalo tvoju teoriju, već mnogo više, tako da opet ..
Gle, ja sam ponudio objasnjenje zasto nema prasine na nogama LM-a.

Usput budi receno, objasni nam koliki je ustvari domet tog mlaza iz raketnog motora?


Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Proćitaj pazljivo svoj post
S njime si priznao da su modul spustili na mjesec sajlom
'Da ih gase i dva-tri metra iznad zemlje ostao bi bilo kakav trag

Pogledaj śta radi mini igraćka prema LM od 0:38

https://www.youtube.com/watch?v=RQyfLbfdvrI

Btw koga interesiraju takve stvari, na tom filmu ima bicikl s mlaznim pogonom -pravim a ne fake

Rorion... Pogledaj si isto ovaj filmić -barem onih par sekundi
Ajde tocno reci gdje sam ja ista priznao, pogotovo gdje sam podrzao tu tvoju suludu teoriju o spustanju sajlom na Mjesec?

Primjeti jednu stvar, mozda lagana za propustit, ali ipak znacajna u svemu ovome.
Ta mini igracka nije na Mjesecu!??!?
Ili stvarno mislis da je to nevazno u cijeloj raspravi?

Zivite cijeli zivot na Zemlji (kao i svi mi osim one 12-orice sretnika), shvacam da vam je tesko razumjeti, ali na Mjesecu vladaju potpuno drukciji uvjeti nego na Zemlji.

Gravitacija je drukcija, povrsina je drukcija, sastav povrsine je drukciji, atmosfera (sastav, tlak, vlaga, temperatura, vlaznost, vjetar...) potpuno je drukcija.
Ponavljam, ne ocekujete isto ponasanje na Zemlji i Mjesecu.
antet is offline  
Old 13.09.2017., 17:20   #6174
Quote:
antet kaže: Pogledaj post
Gle, ja sam ponudio objasnjenje zasto nema prasine na nogama LM-a.

Usput budi receno, objasni nam koliki je ustvari domet tog mlaza iz raketnog motora?




Ajde tocno reci gdje sam ja ista priznao, pogotovo gdje sam podrzao tu tvoju suludu teoriju o spustanju sajlom na Mjesec?

Primjeti jednu stvar, mozda lagana za propustit, ali ipak znacajna u svemu ovome.
Ta mini igracka nije na Mjesecu!??!?
Ili stvarno mislis da je to nevazno u cijeloj raspravi?

Zivite cijeli zivot na Zemlji (kao i svi mi osim one 12-orice sretnika), shvacam da vam je tesko razumjeti, ali na Mjesecu vladaju potpuno drukciji uvjeti nego na Zemlji.

Gravitacija je drukcija, povrsina je drukcija, sastav povrsine je drukciji, atmosfera (sastav, tlak, vlaga, temperatura, vlaznost, vjetar...) potpuno je drukcija.
Ponavljam, ne ocekujete isto ponasanje na Zemlji i Mjesecu.
Slijetio je i to bez sajle
Jeste ta igraćka na zemlji, ali pogledaj rastojanje te igraćke od zemlje i koliku snagu ima -valjda niti milioniti dio śto LM a kako praśi

Kakva suluda? Pa baś me Ti sada sve viśe ubedjujeś u tu teoriju
Ozbiljno.

Predstavljaś ovdje snagu mlaznog motora LM kao kada komarac p.. najede se pasulja

Btw cijenim da si svoje dragocjeno vrijeme posvetio takvoj neznalici i nelogićaru kao ja

PS: Kolika je na Mjesecu vlaga?
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 13.09.2017., 17:43   #6175
Quote:
benny kaže: Pogledaj post

Pogledaj śta radi mini igraćka prema LM od 0:38

https://www.youtube.com/watch?v=RQyfLbfdvrI
o:
Aaa, super film, jako ide bajs brzo.
Vidjeh koliko je prašine podigao na onom makadamu.
A vidi ovaj odvalio brdo u prašinu,
Antet, jeli mlaz širine mlaznice ?
https://youtu.be/E3cPKgFKe0Y
Pogledaj Antet.
Antet, usporedi širinu mlaznice i širinu mlaza na brdu.
Rorion is offline  
Old 13.09.2017., 17:47   #6176
Quote:
antet kaže: Pogledaj post

Gravitacija je drukcija, povrsina je drukcija, sastav povrsine je drukciji, atmosfera (sastav, tlak, vlaga, temperatura, vlaznost, vjetar...) potpuno je drukcija.
Ponavljam, ne ocekujete isto ponasanje na Zemlji i Mjesecu.
Možeš li nam pojasniti ovo boldano , posebice vjetar i vlagu?
Rorion is offline  
Old 13.09.2017., 18:35   #6177
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Slijetio je i to bez sajle
Jeste ta igraćka na zemlji, ali pogledaj rastojanje te igraćke od zemlje i koliku snagu ima -valjda niti milioniti dio śto LM a kako praśi

Kakva suluda? Pa baś me Ti sada sve viśe ubedjujeś u tu teoriju
Ozbiljno.

Predstavljaś ovdje snagu mlaznog motora LM kao kada komarac p.. najede se pasulja

Btw cijenim da si svoje dragocjeno vrijeme posvetio takvoj neznalici i nelogićaru kao ja

PS: Kolika je na Mjesecu vlaga?

Previdio si, ili "previdio" dio kad sam napisao potpuno drukcije?!?!
Za one koji imaju problema sa shvacanjem, atmosfera na Mjesecu je potpuno drukcija od one ne Zemlji!
Znaci, nema vlage.


I hint, LM nije sletao na Zemlju nego na Mjesec, gdje su drukciji uvjeti od onih na koje smo navikli.
Svi tvoji postovi se baziraju na ideji da su uvjeti na Zemlji i Mjesecu jednaki, a tu si u potpunosti u krivu.


Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Aaa, super film, jako ide bajs brzo.
Vidjeh koliko je prašine podigao na onom makadamu.
A vidi ovaj odvalio brdo u prašinu,
Antet, jeli mlaz širine mlaznice ?
https://youtu.be/E3cPKgFKe0Y
Pogledaj Antet.
Antet, usporedi širinu mlaznice i širinu mlaza na brdu.
I opet izvlacenje od mog pitanja.
Da te podsjetim, moje pitanje je bilo, koliko izlazni mlaz DPS-a (sustav pogona na LM-u) ima domet?

A ocigledno imamo neki prekid u komunikaciji.
Opet za ponasanje cestica prasine na Mjesecu stavljas snimak sa povrsine Zemlje?

A da ne govorimo o usporedbi prvog stupnja ARES I, najsnaznije rakete uopce, pogonjene krutim gorivom, sa DPS-om, pogonjenim tekucim gorivom?!
Drugi put pogledaj malo karakteristike ARES-a i DPS-a.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Možeš li nam pojasniti ovo boldano , posebice vjetar i vlagu?

Opet prekid u komunikaciji?
Previdio si, ili "previdio" dio kad sam napisao potpuno drukcije?!?!
Za one koji imaju problema sa shvacanjem, atmosfera na Mjesecu je potpuno drukcija od one ne Zemlji!
Znaci, nema vlage, nema vjetra.
Jos jednom da ponovim za one koji ne shavacaju, atmosfera na Mjesecu je drukcija od one na Zemlji gdje ima vlage i vjetra, zato i pise "potpuno drukcije".
Jasno sada?!
antet is offline  
Old 13.09.2017., 18:49   #6178
Quote:
antet kaže: Pogledaj post
Previdio si, ili "previdio" dio kad sam napisao potpuno drukcije?!?!
Za one koji imaju problema sa shvacanjem, atmosfera na Mjesecu je potpuno drukcija od one ne Zemlji!
Znaci, nema vlage.


I hint, LM nije sletao na Zemlju nego na Mjesec, gdje su drukciji uvjeti od onih na koje smo navikli.
Svi tvoji postovi se baziraju na ideji da su uvjeti na Zemlji i Mjesecu jednaki, a tu si u potpunosti u krivu.
Nema vlage? -to sam htio ćuti
I gravitacije nema, dakle tamo bi trebao pijesak tako reći "skakutati"
Evo dao sam u navodnike a możda će i tako zavrśiti u nećijem potpisu

Pa kad je tako, kako żeliś ubijediti da je tamo taj mlazni motor LM "puśe", kao kad komarac ....? - znaś śta.
Izvini ali nadji drugu teoriju jer ta s komarcem je ... svrbljiva
Pomisli logićki: ako je tamo gravitacija recimo 10 puta manja onda je i predmet 10 puta lakśe podnijeti nego na zemlji. Dakle mlazni motor LM morao bi barem svoje zlatne ćarapice njim zaprljati
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 13.09.2017., 19:04   #6179
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
A Van Alenov pojas,
Sadrži visoko energetske protone (više od 100 MeV) i elektrone od nekoliko stotina keV-a.
"– U standardnim demonstracijskim i školskim pokusima kalibracijski izvori gama zračenja daju 1 MeV, a izloženost toj količini zračenja duža od 5 minuta pogubna je. Sve preko 10-ak MeV razara ljudsko tkivo. .
Što zna dete što je beta a što gama zračenje.

I što je recimo ta enigmatska kratica MeV, a što su napriliku bekereli ili siverti. :klap:
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is offline  
Old 13.09.2017., 19:11   #6180
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Aaa, super film, jako ide bajs brzo.
Vidjeh koliko je prašine podigao na onom makadamu.
A vidi ovaj odvalio brdo u prašinu,
Antet, jeli mlaz širine mlaznice ?
https://youtu.be/E3cPKgFKe0Y
Ide 70km/h s takvom malom mlaznicom

Ma ajde Orion, pa śta je to u tom linku???
Pa to nebi na Mjesecu moglo niti kobasicu ispeći

Inaće uvijek ide u śirinu mlaz (turbina ili kako se to naućno zove je prośirena na kraju) kako bi raketa bila stabilnija kod starta (jer nema śirokih krila kao avion) ili "LM" mogao se stabilnije spustiti
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:27.