Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2017., 10:13   #21
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Da, neka stara vjerovanja, s groblja se ništa ne nosi kući.
Al moš prodavat paradajz, kaj, to nije kući.
Ofkors

pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 10:29   #22
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Majketimile.

Te pokopane babe ispod dođu kao kumice s placa valjda.
Ili ce doci kao paprike babure.
-LittleWing- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 11:25   #23
Grobne kumice

Da, i kod nas je običaj da se s groblja ništa ne nosi. To sam davno prestala prakticirat.

Ja bih posadila mahune, onako bih složila drvene konstrukcije da se penju
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 11:32   #24
šta se desi ako uzmeš s groba umjetno cvijeće kad doneseš novo? mi recimo stavimo umjetne tulipane na proljeće pa ih na ljeto zamijenimo s nekim ljetnim cvijećem, a tulipane spremimo u garažu za sljedeće proljeće ako su još u dobrom stanju.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 11:36   #25
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Čega se sve pohlepni ljudi neće sjetiti.
Pohlepni? Stvarno?

Što se mene tiče, ljudi mogu na grobovima svojih pokojnika saditi bilo što. Zapravo, čak mi se sviđa ideja, ima određenu simboliku u sebi.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 11:37   #26
Ne znam što se desi
Donosila sam lukovice tulipana jer su se na grobu razmnožili, i plastikarije koje mogu višekratno poslužiti.

Imam dojam da ljudi ozbiljnije pristupaju pranju ruku nakon groblja nego nakon wca.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 12:17   #27
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Pohlepni? Stvarno?

Što se mene tiče, ljudi mogu na grobovima svojih pokojnika saditi bilo što. Zapravo, čak mi se sviđa ideja, ima određenu simboliku u sebi.
postoji pravilnik što se na groblju smije, a što ne smije raditi

na Krematoriju se primjerice ne smije saditi ništa oko groba niti se dizati nadgrobni spomenici
ali Hrvati kakvi jesu, sade sve u 16 (doduše ne povrće, ali ukrasno bilje) i dižu spomenike kao da je predsjednik pokopan unutra.

i onda se spotičeš oko sveg tog sranja do dođeš do svog... ja bi sve to porezala, pobacala i ajd bok. na ploči radi što želiš, ali okolo groba mrš.

direktor Mirogoja je jednom bio rekao da nije s tim htio ići u medije jer će ga svi popljuvati da dira u mrtve, ali je naglašavao da se zaista ne bi smjelo ništa saditi okolo niti dizati spomenike.
ljudi to rade na svoju ruku i zato nam groblje izgleda kako izgleda.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 12:49   #28
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Imam dojam da ljudi ozbiljnije pristupaju pranju ruku nakon groblja nego nakon wca.


Baš.

Ali zanimljiva su mi ta praznovjerja vezana uz groblja.

Sad sam se sjetila da mi je mama pricala kad sam bila dijete o jednoj susjedi koja je redovito isla na grob svom muzu i tamo je imala vrt.

Nisam se jako dugo sjetila toga nit mi je u ono vrijeme to bilo čudno, ali bas cu je pitati za to.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 13:02   #29
Baš me zanima otkud to da se s groblja ništa ne odnosi, budući da praznovjerja obično imaju neku podlogu. Valjda zbog opasnosti od nekih zaraza, u vrijeme nekih epidemija...
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 21:25   #30
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Pa svi postovi su... gle: klik

hvala
Nakon obavijesti moderatorice da je tema: povrće s groblja prebačeno na misterije,počela sam tražiti te misterije....obzirom da je tema otvorena na činjenici,ali hajde de, ak je ocijenjena kao misterija nek to i bude...

Htjela sam odgovoriti POZITIVAX,da po mom sudu nije riječ o pohlepi ljudi,barem u poratnoj Njemačkoj,već izričitim bijedi i gladi gradskog stanovništa,a takvom stanju su i hrvati jako blizu bez obzira na neratno stanje.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 09:45   #31
Ispričavam se što sam temu premjestila na Misterije, posipam se pepelom i ispravljam pogrešku. Kriva procjena.


Ja ne bih htjela biti povrće, nego drvo. Recimo drvo trešnje ili tužna vrba.
Carla Marx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:46.