Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2017., 16:38   #101
Quote:
Zagorski Križar kaže: Pogledaj post
Ne znam je li ovdje mjesto (ako nije, nek se preseli na temu La comedia...), ali imam potrebu ovo podijeliti:
Izvor: Evo zašto je protiv Praljka! Otac Beusa Richembergha bio je KOLJAČ ARMIJE BIH u ratu!
Ako je ovo istina.....kakva smo mi to drzava i nacija, Boze sacuvaj .
Čuo sam već prije da je iz BiH i što je po nacionalnosti.
Vjerojatno puca na mjesto zastupnika njemačke i austrijske nac. manjine.
Ovo za rat nisam znao, ali ima smisla.
Hrvatsko-tursko prijateljstvo

Quote:
pinco kaže: Pogledaj post
A vidi ovo:
http://arhiva.nacional.hr/clanak/473...c-iz-turopolja
????
http://blog.dnevnik.hr/muljazaplus/2...chembergh.html
Iako mislin da me više nemože ništa iznenadit, iznenadin se ponov....
Pa ovaj nije baš svoj..............

Čista sapunica, koji lik...
Quote:
MC16 kaže: Pogledaj post
Ne možemo osporavati presude Haškog suda Hrvatima, a radovati se presudama Srbima.
Hag je Miloševića sudio, dok je za Franju Tudjmana utvrdjeno da je organizator zločinačkog pothvata, tek posthumno.
Trebamo biti zahvalni Hagu jer smo mogli gore proći.
Ma da, trebamo
Ova presuda samo pokazuje kakav je to sud bio.
Hrvatima ne treba novi Jasenovac.
UZP je donešen i za cjelo vodstvo RSa, pa RS još uvijek postoji.
Ovo je čisto provociranje novog rata.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 16:42   #102
Quote:
asmodeus kaže: Pogledaj post
Da, postavio je Hrvate na naslovne stranice onako kako ratnik, general i gospodin jedino može.
A kaj sam ja drugo rekel?
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 16:56   #103
Što ćemo sad očeve rekla-kazala prizivati? Pa ni Praljkov otac nije bio cvijeće.
Loxhr is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 17:03   #104
Nije, ali Praljak nije išao njegovim stopama.
Beus ide.
Ajde bar se drži bošnjačke politike glasanja umjesto drugog.
Ovi u BiH glasaju umjesto Hrvata, on u RH glasa umjesto Nijemaca...
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 00:29   #105
http://img.photobucket.com/albums/v460/airbagx/morh1_zps0cjaeihg.jpg~original
http://img.photobucket.com/albums/v460/airbagx/morh2_zpsnqme0ygj.jpg~original

Komemoracija za generala Slobodana Praljka, otvorena za javnost, održat će se u ponedjeljak, 11. prosinca, u 12 sati u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog.

Slučajno se preklapaju !!?!??!?
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 19.12.2017., 00:04   #106
Komemoracija:

https://youtu.be/H1ahyxeCdTA
plemeniti is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 02:06   #107
Kronologiju ratnih zbivanja je opisao marasovac u 14 postova, pocevsi od ovoga.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=342397&page=43#859

Quote:
marasovac kaže: Pogledaj post
Na povratku iz Ženeve 2. siječnja 1993. godine, dok su sjedili u zrakoplovu, Sefer Halilović i Alija Izetbegović vodili su razgovor:

"Kaže meni Alija: Nego, da ti ispričam što mi kaže Jaser (Arafat). Pita me: Alija, nude li oni tebi šta? Ja mu kažem: Nude, nude, i to dobar komad. I Arafat kaže: Uzmi Alija, i meni su nudili pa ja nisam htio nego hoću sve. Na kraju sam ostao bez išta. Uzmi Alija, dok ti nude, jer češ i ti na kraju ostati bez išta.
(Sefer Halilović "Lukava strategija" str. 23)

Halilović dalje tvrdi da mu je Izetbegović tada rekao:

"Ti si u opasnoj zabludi. Mi, čovječe, treba da uzmemo komad Bosne. Na taj komad Bosne nek´se vrati narod, sredi stanje i napravi državu. Ovako ćemo i mi ostati bez išta. Nama treba komad na koji će stati jedno dva miliona stanovnika. Neki će doći, neki otići i taman."
(Sefer Halilović "Lukava strategija" str. 23)

Halilović u istoj knjizi tvrdi da je i prije čuo za namjeru stvaranja muslimanske države u Bosni, kad je u studenom 1992, nazočio razgovoru Alije Izetbegovića i Ejupa Ganića u kojem su razmatrali mogućnost razmjene Sandžaka za Istočnu Hercegovinu i preseljenje naroda. Tada Izetbegović kaže:
"Naravno da bi to bilo odlično. Skupiti narod, srediti državu i raditi svoja posla" ("Lukava strategija" str 18.-19.)


Stjepan Mesić na suđenju Blaškiću:
Tužitelj: Po vašem mišljenju, gospodine Mesiću, je li za Muslimane bilo logično da otpočnu bosansko/hrvatski sukob?

S. Mesić: Kako sam također, ja u neku ruku general hrvatske vojske, istina, pohađao sam vojnu školu za časnike u rezervi prije dosta vremena, ali ne vidim to logike, bez obzira na navode različitih strana.
Bošnjaci su bili apsolutno inferiorni u odnosu na našeg zajedničkog agresoraa to je Srbija i njena vojska.
Vremenom, kad su Muslimani imali ogromne žrtve, kad je više od 100 000 ljudi ubijeno i tada za njih otvore novu bojišnicu i da suze manevarski prostor koji su imali, to se čini čudnim.
Prije svega, mogli su imati logistiku od Hrvata, i ako otvore bojišnicu protiv Hrvata, tada za njih nema pomoći-niti su imali ikakvih ozgleda za spas Bosne. To su razlozi zbog kojih mi je neuvjerljivo tvrditi-nema osnove za sumnju da su Muslimani otpočeli taj rat.
( ovo boldano to sam sam, jer je to jedna od tvrdnji koju ću argumentirano razbijati u idućim postovima)
(Izvor: Predmet IT-95-14-A; Svjedočenje S. Mesića 16.-19. 3. 1998.

Tu dakle nema logikw kad se stavi u kontekst njegovih osobnih političkih ciljeva i motiva svjedočenja. Ali u kontekstu nastojanja međunarodne zajednice oko riješenje krize u BiH nametanjem (Kon)federalnog ustavnog uređenja, u kontekstu ciljeva i operacija armije BiH, koja nije priznavala mirovne pregovore i sporazume, odgovornost za početak tog sukoba ne samo da nije podjednaka, nego su Muslimani imali znatno više razloga za taj sukob od Hrvata. Jer, Hrvati su svoje politilke ciljeve mogli postići za pregovaračkim stolom, pošto su Vance-Owenovim praktički dobili sve što su zacrtali, pa su dakle, svoje političke ciljeve mogli postići pristajanjem na prijedloge mirovnih planova (ne samo Vance-Owen, već i Owen-Stoltenberg) međunarodne zajednice.

nastaviće se...
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 23:51   #108
Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post
Kronologiju ratnih zbivanja je opisao marasovac u 14 postova, pocevsi od ovoga.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=342397&page=43#859
prvo bi trebali znati kako poštovani
marasovac
ne poznaje ni po pismu ni po govoru engleski jezik, a i ne snalazi se sa brojkama. Engleski je važan zbog dokaznog materijala. Budimo realni, marasovac je žešći promašaj koji ne uspijeva pročitati ni što je dovoljno da se vrati na ovaj forum.

Kako i dalje zazivate Monstruma Mostara i pravomoćno osuđenog ratnog zločinca te lažljivog profitera Praljka koji se samoubio da ne plati sudske troškove, preporučam vam da potražite prvo takozvane diplome fakulteta koje je navodno završio taj isti Praljak ...

gotovo sve što lijepi dobro obučeni marasovac ne odgovara pozicijama u stvarnosti
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2021., 15:01   #109
generale, hvala ti za sve što si učinio za svoj hrvatski narod i hrvatsku domovinu

neka ti je laka hrvatska gruda

nikad te nećemo zaboraviti
bajadera123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2021., 23:02   #110
Generale , hvala ti za sve , uvijek ćeš biti veličan i uvijek će te pamtit tvoji Hrvati Herceg Bosne ponosne za koju si se svim srcem borio !
ludihrvat3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2021., 23:42   #111
Dok svatko velica svoje ratne zlocince, mira ovdje biti nece...
__________________
...svakoga dana previše riči, svaki se mudrac svojima diči...
nistaneznan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2021., 11:15   #112
O Praljku će sud reći vrijeme. Nije zločinac, ali ni neki heroj. Osobno sam mišljenja da je to bio jedan intelektualac žestoku frustriran svojim obiteljskim nasljeđem i "nasanjkan" od politike.
Loxhr is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2021., 11:31   #113
Bok svima,

Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
<SNIP>

preporučam vam da potražite prvo takozvane diplome fakulteta koje je navodno završio taj isti Praljak ...

<SNIP>
Slobodan Praljak je u exYU 1980-ih predavao u srednjoj školi u Zagrebu (vidio sam ga osobno stotine puta) tako da je zasigurno imao potrebne diplome...
HasoMujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2021., 11:33   #114
Quote:
HasoMujo kaže: Pogledaj post
Bok svima,



Slobodan Praljak je u exYU 1980-ih predavao u srednjoj školi u Zagrebu (vidio sam ga osobno stotine puta) tako da je zasigurno imao potrebne diplome...
Obiteljski prijatelj tako da znam da je s diplomama sve ok.
Loxhr is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2021., 17:58   #115
Quote:
nistaneznan kaže: Pogledaj post
Dok svatko velica svoje ratne zlocince, mira ovdje biti nece...
Praljak nije ratni zločinac .
ludihrvat3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2021., 20:32   #116
Quote:
ludihrvat3 kaže: Pogledaj post
Praljak nije ratni zločinac .
Isto kao sto i Ratko Mladic nije ratni zlocinac bosanskim Srbima, a opet, oba dva pravomocno osudjeni.
__________________
...svakoga dana previše riči, svaki se mudrac svojima diči...
nistaneznan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2021., 20:54   #117
Quote:
ludihrvat3 kaže: Pogledaj post
Praljak nije ratni zločinac .
hitler,mao,staljin,pol pot,pavelić,milošević itd itd nitko od njih nije ratni zločinac samo su krivo shvačeni
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2021., 16:20   #118
Quote:
Loxhr kaže: Pogledaj post
O Praljku će sud reći vrijeme. Nije zločinac, ali ni neki heroj. Osobno sam mišljenja da je to bio jedan intelektualac žestoku frustriran svojim obiteljskim nasljeđem i "nasanjkan" od politike.
Taj bleso koji se bez ikakvog znanja i iskustva stalno gurao voditi ljude u rat s intelektualizmom nije imao apsolutno ništa. Budala od formata. Tako je i završio...bez pokriča i glupo.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:56.