Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2018., 23:07   #121
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Bravo Alex te knjige su zaista najsukplje i rijetke danas (iako mi nije jasno zašto), samo jedna od njih postiže cijenu od 700kn
Pretpostavljam da zato što su 'najstarije', jer ipak su broj 1. i 2. doživili reizdanje... Ako LIB odluči i ove kasnije reizdati ode cijena u nepovrat Ja sam ih kupio redovno kad su izašli, srećom kažem
alex-pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 09:54   #122
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Alex, čitao sam da za ovih 87 knjiga koje čine tih prvih 200 orginal brojeva, da je neka minimalna cijena (ali realna) 12 tisuća kuna znači, najniža. Ja sam odustao od ovog do daljnjega, vidjet ću ako uspijem ove godine otići na interliber pa ako budu neki popusti.

Znaju valjda prodavat i neke oštećene primjerke po znatno nižim cijenama, a ta oštećenja su minimalna. Ili možda skupljat samo neke "odabrane priče", evo sad mi na pamet pada onaj naslov "Tangata manu" ili "Vestern Džona Trevora". Te sam prije čitao kao klinac i bili su mi sjajni.

Ali mnogi se slažu koliko sam čitao savjete ljudi, najbolje je ovo kupovati u kompletima, ali tko će toliko odjednom iskeširati para
Ma da. Imaju otisnuto sa unutarnje strane korica da je primjerak sa oštećenjima, no na debeloj većini nisam nikad zamijetio ikakve tragove oštećenja. A cijene bi bile tri puta niže.

Uh ovo zbilja dosta djeluje za komplet Mister Noa. Vidio sam komplet Zagora od Libellusa, 54 izašla broja za 8.500 kuna.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 13:38   #123
Quote:
Nick7 kaže: Pogledaj post
Ma da. Imaju otisnuto sa unutarnje strane korica da je primjerak sa oštećenjima, no na debeloj većini nisam nikad zamijetio ikakve tragove oštećenja. A cijene bi bile tri puta niže.

Uh ovo zbilja dosta djeluje za komplet Mister Noa. Vidio sam komplet Zagora od Libellusa, 54 izašla broja za 8.500 kuna.
Mislim da ću i ja ove godine na Interliber, nakon 10 god posta možda uleti i koja Fibra tad
alex-pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 22:01   #124
Quote:
alex-pu kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da zato što su 'najstarije', jer ipak su broj 1. i 2. doživili reizdanje... Ako LIB odluči i ove kasnije reizdati ode cijena u nepovrat Ja sam ih kupio redovno kad su izašli, srećom kažem
Može biti da je tako kako kažeš, eto to je svakako sjajan početak da u startu već te imaš ako slučajno imaš onaj Maxi u boji, on ti odgovara Libellus knjigama 47 i 87, tako da te onda ne bi trebao kupovati
Quote:
Nick7 kaže: Pogledaj post
Ma da. Imaju otisnuto sa unutarnje strane korica da je primjerak sa oštećenjima, no na debeloj većini nisam nikad zamijetio ikakve tragove oštećenja. A cijene bi bile tri puta niže.

Uh ovo zbilja dosta djeluje za komplet Mister Noa. Vidio sam komplet Zagora od Libellusa, 54 izašla broja za 8.500 kuna.
Čitao sam malo za ta oštećenja, da su minimalna, ali imaju kao nekakav pečat, valjda da ne bi preprodavači mogli nabijati cijene, pečat je dokaz da ne vrijede toliko koliko bi neko pomislio možda

Vidio sam tek sad kako je valjda bilo na prošlom interliberu, ponuda, išli su po 40-tak kn

http://libellus.li/Interliber/Interl...tra_ponuda.pdf

Za Zagora komplet nemam pojma kako se kreće inače
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 22:09   #125
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Može biti da je tako kako kažeš, eto to je svakako sjajan početak da u startu već te imaš ako slučajno imaš onaj Maxi u boji, on ti odgovara Libellus knjigama 47 i 87, tako da te onda ne bi trebao kupovati


Čitao sam malo za ta oštećenja, da su minimalna, ali imaju kao nekakav pečat, valjda da ne bi preprodavači mogli nabijati cijene, pečat je dokaz da ne vrijede toliko koliko bi neko pomislio možda

Vidio sam tek sad kako je valjda bilo na prošlom interliberu, ponuda, išli su po 40-tak kn

http://libellus.li/Interliber/Interl...tra_ponuda.pdf

Za Zagora komplet nemam pojma kako se kreće inače
Od ove LIB ponude mi je došlo slabo. Hvala ti!
alex-pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 22:14   #126
Quote:
alex-pu kaže: Pogledaj post
Od ove LIB ponude mi je došlo slabo. Hvala ti!
Ja eto pojma nisam imao da to imaju u ponudi danas sam malo proučavao Libellus forum, pa sam našao temu u kojoj se pisalo o tim oštećenjima, navodno se i takvi brojevi moraju unaprijed rezervirati i onda ih na interliberu pokupiš, uglavnom evo ti link od te teme pa kad stigneš pročitaj si: http://www.libellus.hr/forum/default...g=posts&t=1070



Pretpostavljam da će tako napraviti i za ovogodišnji inteliber...
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 02:43   #127
Quote:
alex-pu kaže: Pogledaj post
Mislim da ću i ja ove godine na Interliber, nakon 10 god posta možda uleti i koja Fibra tad
Bogme je post pravi. Što bi? Ne mogu se zamisliti da ne odem barem na jedan dan na par sati da kolko tolko prođem kroz ponudu.
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Čitao sam malo za ta oštećenja, da su minimalna, ali imaju kao nekakav pečat, valjda da ne bi preprodavači mogli nabijati cijene, pečat je dokaz da ne vrijede toliko koliko bi neko pomislio možda
Iznenadio bi se. Neki i dalje drže cijenu i niti ne kažu za žig.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 07:27   #128
Quote:
Nick7 kaže: Pogledaj post
Bogme je post pravi. Što bi? Ne mogu se zamisliti da ne odem barem na jedan dan na par sati da kolko tolko prođem kroz ponudu.

Iznenadio bi se. Neki i dalje drže cijenu i niti ne kažu za žig.
A čuj, da mi je Zagreb iole bliže dolazio bi svake godine, u međuvremenu se dogodila žena i dvoje djece...
alex-pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 15:33   #129
Quote:
Nick7 kaže: Pogledaj post
Iznenadio bi se. Neki i dalje drže cijenu i niti ne kažu za žig.
Nisam znao da ima takvih onda treba paziti, zapravo najgore je u tom slučaju kupovati online i sl., dok prvo ne vidiš svojim očima što u biti kupuješ, jer u protivnom poslije je kasno...
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 15:12   #130
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Nisam znao da ima takvih onda treba paziti, zapravo najgore je u tom slučaju kupovati online i sl., dok prvo ne vidiš svojim očima što u biti kupuješ, jer u protivnom poslije je kasno...
Da, nažalost. Nećeš vjerovati, ali išao sam se naći i s jednim likom uživo. Strip je zaista super izgledao, otvorim korice a ono otisnut dobro poznati žig. Gledam frajera, on gleda u nebo. Nije mi se dalo dramatizirati jer se radilo o jako rijetkom broju, pa sam bio uopće sretan što sam došao do njega. Pa makar i po skupljoj cijeni i usprkos žigu.

Nego također sam imao situacije gdje sam naručivao Libellusove primjerke, pa su dolazili s totalno valovitim stranicama - vlaga. No ništa što dobra tona kilaže na stripu nije uspjela popraviti .
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 16:09   #131
Quote:
Nick7 kaže: Pogledaj post
Da, nažalost. Nećeš vjerovati, ali išao sam se naći i s jednim likom uživo. Strip je zaista super izgledao, otvorim korice a ono otisnut dobro poznati žig. Gledam frajera, on gleda u nebo. Nije mi se dalo dramatizirati jer se radilo o jako rijetkom broju, pa sam bio uopće sretan što sam došao do njega. Pa makar i po skupljoj cijeni i usprkos žigu.

Nego također sam imao situacije gdje sam naručivao Libellusove primjerke, pa su dolazili s totalno valovitim stranicama - vlaga. No ništa što dobra tona kilaže na stripu nije uspjela popraviti .
Da, to s valovitim stranicama mi je dobro poznato... al riješi se
alex-pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 17:29   #132
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Aha, misliš na Mister Noa za prvih 50 brojeva se ne moraš brinuti, a možeš mi reći koje si ti nabavio, pa da ja krenem s tim brojevima koje ti već imaš, tako da nećeš imati konkurenciju

Možeš me citirat ovo što sam pisao, kopirati to što si citirao i zaljepi u temi Mister No pa tamo možemo nastaviti pričati otkrit ću ti svoju strategiju
Reem, što se tiče prvih 50 knjiga m No-a, imam slijedeće:
1, 2, 3, 4, 16, 23, 25, 29, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 40, 41, 42, 47, 48, 49 i 50.
Ukupno 23/50 ajde dobro zadovoljan sam, u zadnja 2 mj sam napravio malo čudo
alex-pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 21:16   #133
Quote:
alex-pu kaže: Pogledaj post
Reem, što se tiče prvih 50 knjiga m No-a, imam slijedeće:
1, 2, 3, 4, 16, 23, 25, 29, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 40, 41, 42, 47, 48, 49 i 50.
Ukupno 23/50 ajde dobro zadovoljan sam, u zadnja 2 mj sam napravio malo čudo
Alex, super si ti to skupio gledam baš ovaj tvoj niz, i recimo da nabaviš knjige 30 i 39, imao bi povezani niz od 29-42

Evo da ti ja objasnim svoju strategiju kako planiram skupljati saznao sam na s.com da i Veseli Četvrtak izdaje ove knjige, pa sam odlučio njega kombinirati sa Libellus knjigama.

Veseli je izdao 8 knjiga, a one odgovaraju prvih 28 knjiga Libellusa. Vjerujem da će Veseli ove godine izbacit knjigu 9. To su prave "debeljuce" od knjiga, sadrže po 7-8 epizoda mislim. Tako da ću od Veselog skupljati do broja 50 od Libellusa, a ostatak od Libellusa do 87.

Mislim da si me skužio, znači pokušati ću doći do svih priča spajajući ta 2 izdanja sad uzmi u obzir koliko ću uštediti sa tih 8 knjiga koje odgovaraju 28 Libellusovih
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 21:19   #134
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Alex, super si ti to skupio gledam baš ovaj tvoj niz, i recimo da nabaviš knjige 30 i 39, imao bi povezani niz od 29-42

Evo da ti ja objasnim svoju strategiju kako planiram skupljati saznao sam na s.com da i Veseli Četvrtak izdaje ove knjige, pa sam odlučio njega kombinirati sa Libellus knjigama.

Veseli je izdao 8 knjiga, a one odgovaraju prvih 28 knjiga Libellusa. Vjerujem da će Veseli ove godine izbacit knjigu 9. To su prave "debeljuce" od knjiga, sadrže po 7-8 epizoda mislim. Tako da ću od Veselog skupljati do broja 50 od Libellusa, a ostatak od Libellusa do 87.

Mislim da si me skužio, znači pokušati ću doći do svih priča spajajući ta 2 izdanja sad uzmi u obzir koliko ću uštediti sa tih 8 knjiga koje odgovaraju 28 Libellusovih
To ti je zapravo odlična ideja! Ako kreneš s VČ, bolje i nastavi, jer su LIB od 60 do recimo 64 skoro nemoguće za nać. To je ono kad su opako spustili nakladu, pa ih nema nigdje
alex-pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 21:31   #135
Quote:
alex-pu kaže: Pogledaj post
To ti je zapravo odlična ideja! Ako kreneš s VČ, bolje i nastavi, jer su LIB od 60 do recimo 64 skoro nemoguće za nać. To je ono kad su opako spustili nakladu, pa ih nema nigdje
Da da, tako sam se sjetio da bi bilo super ne smeta mi miješanje različitih izdavača, fora mi je imat sve priče

Znam jedino da kod Veselog malo prigovaraju zbog ritma (sporiji), ali kome se ne žuri, imat će te knjige za "malu" cijenu i malo prigovaraju zbog korica što nisu HC, ali meni to ne smeta. I unutar stripa imaš za svaku priču naslovnicu u boji
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 21:35   #136
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Da da, tako sam se sjetio da bi bilo super ne smeta mi miješanje različitih izdavača, fora mi je imat sve priče

Znam jedino da kod Veselog malo prigovaraju zbog ritma (sporiji), ali kome se ne žuri, imat će te knjige za "malu" cijenu i malo prigovaraju zbog korica što nisu HC, ali meni to ne smeta. I unutar stripa imaš za svaku priču naslovnicu u boji
Pazi, tek sad sam išao gledat to što si mi rekao, znači ova zadnja knjiga br 8., ima jedno 6-7 epizoda unutra i košta nekih 110kn na trafika.com! strašno, da ti dođe slabo koliko jeftinije od LIB
alex-pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 21:44   #137
Quote:
alex-pu kaže: Pogledaj post
Pazi, tek sad sam išao gledat to što si mi rekao, znači ova zadnja knjiga br 8., ima jedno 6-7 epizoda unutra i košta nekih 110kn na trafika.com! strašno, da ti dođe slabo koliko jeftinije od LIB
E stari moj, da ne povjeruješ! a i neće biti zezancije sa onim brojevima 3 i 4 za koje smo pričali da treba izdvojiti dobru lovu da bi došao do njih (sva sreća pa ih ti imaš :-).

Probat ću od Libellusa skupit samo "Afričku sagu", mislim da su to knjige 74-85, tako nešto, ovo možda nabolje pričekat da Veseli izda.

Pogledaj samo knjigu 1 od Veselog (našao slike na netu)















__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 21:56   #138
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
E stari moj, da ne povjeruješ! a i neće biti zezancije sa onim brojevima 3 i 4 za koje smo pričali da treba izdvojiti dobru lovu da bi došao do njih (sva sreća pa ih ti imaš :-).

Probat ću od Libellusa skupit samo "Afričku sagu", mislim da su to knjige 74-85, tako nešto, ovo možda nabolje pričekat da Veseli izda.

Pogledaj samo knjigu 1 od Veselog (našao slike na netu)















Odlično izgleda! A Afrička saga je po meni precijenjena, 3 knjige su baš dobre, ostale... baš i ne. Ja recimo imam 2, još mi fali Mau Mau da imam 3 (meni) najbolje
alex-pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 06:06   #139
Quote:
alex-pu kaže: Pogledaj post
Odlično izgleda! A Afrička saga je po meni precijenjena, 3 knjige su baš dobre, ostale... baš i ne. Ja recimo imam 2, još mi fali Mau Mau da imam 3 (meni) najbolje
Nisam je još imao prilike čitati, ali sam mislio uzeti barem te knjige da imam od Libellusa ove prije toga vjerojatno budem od Veselog onda..

Evo kako izgleda svih 8 knjiga od Veselog

__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 07:32   #140
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Nisam je još imao prilike čitati, ali sam mislio uzeti barem te knjige da imam od Libellusa ove prije toga vjerojatno budem od Veselog onda..

Evo kako izgleda svih 8 knjiga od Veselog

Lijepo, znači tih 8 knjiga bi te došlo 1000 kn, strašno stvarno. Za te pare kupiš niti 10-ak LIB.
alex-pu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:16.