Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2018., 21:33   #6041
Quote:
duhovnjakinja kaže: Pogledaj post
To nikad nije rekao... Svejednost je bit, samo od slajda cilja ne treba odustajat... Meni je to kod drugih "pozitivnih "stvari bio problem, uvatila bi se prvog cilja koji ne želim, ovako sam uspješno odabrala onaj najnajveći i zato mi je

To je jedini način da djeluje, izabireš samoaktualizaciju, i onda se sve može trest i rušit... Je, maštaš i o manjim ciljevima... No, sad u vezi njih mogu doslovce osjetiti svoju "vezanost" i njen suvišni potencijal... kao da sam žilama se uhvatila za nešto... i krv mi kola oko tog... i to je jezivije od nedobivanja

Konekcija...s vlastitim višim ja...može ti čuvar biti bilo tko koga cijeniš, poznat ili nepoznat, samo uvedi promatrača nekog
Koje nije rekao.. konekcija ili ?

meni se učinilo da prvo valja postići ono stanje kad te ni jedno klatno ne dotiče, potencijali i već kako on to idejno predstavlja... a onda sam trebaš stvoriti vlastito, ili se prikloniti nekom postojećem a da ono i tebi koristi.

Meni se taj čuvar nije javio, promatrač i štajaznam..ili je, meni to i nije problem...ono što je, to je tamna strana ličnosti, shadow.
Tako da se držim one, sami smo si prepreka.
Fantasist is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 21:36   #6042
Nije rekao da ti treba biti ipak stalo.

Samo krajnji slajd cilja to je jedino za što se vežeš... A to je cilj koji je tvoj, koji ti je u krvi i koji je tvoja samoaktualizacija, u usporedbi s tim sve je p**** dim i samo ideš.

I nismo si sami prepreka, toliko. Jer ne treba sebe mijenjati. Samo osvijestiti radim si štetu tim i tim, a ne ja ne valjam...
duhovnjakinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 21:47   #6043
Naravno, to je tvoj scenarij i cilj je siguran.
Samo čim nešto želiš a postoji i vrijeme i proces dolaska do te realizacije itd.. trebaš balansirati sa ljudima i ostalim klatnima, ili to su zapravo kažu egrogori.
Naravno da se tu radi o volji ali duha, višeg ja.
Tako da je ova tehnika zapravo i alkemija.
Život i sreća, cilj... se postiže u materiji, molim lijepo to je prema četiri elementa, zemlja.
Fantasist is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 21:55   #6044
Pa da tako nekako, to je taj izazov... želiš biti na krovu svijeta, uđi u središte zemlje...sebe
duhovnjakinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 22:06   #6045
Neznam baš, ako hoćeš vrh onda je to visok potencijal.
Ako ti se dogodi neki uspjeh, isticanje, kao autoru ove teorije, onda moraš nosit naočale.
Fantasist is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 22:39   #6046
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Neznam baš, ako hoćeš vrh onda je to visok potencijal.
Nije, zar nije veći potencijal izabrat kao svoj cilj nešto uobičajeno. Onda misliš i da su sredstva uobičajena i limitirana i mnogo je teže.

Zar ne bismo svi trebali željeti vrh, s jedne strane jer smo to htjeli prije negoli smo taj vrh odstranili iz normalnog života... S druge strane, recimo da smo nedovoljno svjesni svi skupa oko ciljeva i vrata, upucaš li najviše i ako nisi mahnit po tom pitanju, ideš na višu liniju života... Meni se tako dešava, kao da me cilj sprječava u lijenosti mišljenja

Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Ako ti se dogodi neki uspjeh, isticanje, kao autoru ove teorije, onda moraš nosit naočale.
Dobar lajtmotiv za slajd

P.S. Mnogo mi se dešavaju sinkroniciteti, a ne sjećam se da je on dao objašnjenje
duhovnjakinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 22:42   #6047
A koji se njemu uspeh i isticanje dogodilo? Ne računajući što je postao poznat po ovoj knjizi.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 22:48   #6048
Quote:
duhovnjakinja kaže: Pogledaj post
Nije, zar nije veći potencijal izabrat kao svoj cilj nešto uobičajeno. Onda misliš i da su sredstva uobičajena i limitirana i mnogo je teže.

Zar ne bismo svi trebali željeti vrh, s jedne strane jer smo to htjeli prije negoli smo taj vrh odstranili iz normalnog života... S druge strane, recimo da smo nedovoljno svjesni svi skupa oko ciljeva i vrata, upucaš li najviše i ako nisi mahnit po tom pitanju, ideš na višu liniju života... Meni se tako dešava, kao da me cilj sprječava u lijenosti mišljenja


Dobar lajtmotiv za slajd

P.S. Mnogo mi se dešavaju sinkroniciteti, a ne sjećam se da je on dao objašnjenje
Dao je objašnjenje, ima cijelo poglavlje o 'praznovjerju'.

Recimo da ja hoću postati pisac, onda je sve lako. Samo se trebam bubnuti u film. Baš kao i on što je.
Zanimljivo da on kaže kako je metoda 'tajna' ustvari nešto drugo ali isto cilja.

zanimljivo ali i doza skepse.
Fantasist is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 22:53   #6049
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
A koji se njemu uspeh i isticanje dogodilo? Ne računajući što je postao poznat po ovoj knjizi.
Nosi tamno a kaže nemojte nositi, ili skriva se u tami iza naočala itd. itd.

Zato što je sama metoda ustvari klatno a on ga je iznio ljudima ili svijetu, uzmi u obzir da sve ovo nije šala pa ljudi to prakticiraju, dakle postoji i tu potencijal.

imaš u transurf. vizualizaciju i konekciju sa varijantama, ali nemoj želit već budi ono.. a šta bude.
'tajna' kaže želi jako jako i bude bilo.
napoleon hill (ako niste čuli za njega upoznajte se) kaže volja.
Fantasist is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 22:53   #6050
Nema veze s praznovjerjem, ne gledam na sinkronicitet ni kao na dobro ni loše...

No recimo ljudi rijetko pjevaju po ulici i naletim na to i uđem u kuću i taman mi počinje ista pjesma na kompjuteru...

Razlika je što je ovo sistem, i netko tko je racionalniji njemu to treba, ne može se samo otisnuti prema nekoj tamo obećanoj zemlji snagom optimizma.
duhovnjakinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 23:05   #6051
Quote:
duhovnjakinja kaže: Pogledaj post
Nema veze s praznovjerjem, ne gledam na sinkronicitet ni kao na dobro ni loše...

No recimo ljudi rijetko pjevaju po ulici i naletim na to i uđem u kuću i taman mi počinje ista pjesma na kompjuteru...

Razlika je što je ovo sistem, i netko tko je racionalniji njemu to treba, ne može se samo otisnuti prema nekoj tamo obećanoj zemlji snagom optimizma.
Htio sam reći da on potiče mala praznovjerja, znakove i sl.
I to što ti kažeš je bliže njemu nego pravom značenju 'istovremenosti' izvanjske pojave i jako nabijenog emocionalnog stanja, misli, idje. (c.g.junga)

Uzadnoj knjizi zapravo pojašnjava kome je njegova metoda namjenjena, mogu i realni, al ono pita se on jel mogu dokučiti pravu bit bez koje nema svrhe ulazit u sve ovo. (jasno da jako realni ljudi nikad neće moći dokučiti, uvijek će biti pogrešno...žene će lakše to sigurno, ali samo ako se puste u ovo kao i u svaku ezoteriju)
Samo Moje mišljenje naravno.
Fantasist is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 23:46   #6052
Quote:
duhovnjakinja kaže: Pogledaj post
Baš je lijep čovjek. Pesimist koji je uspio. Endemska vrsta.
Naočale nosi da ga ne prepoznaju na ulici. Tako barem kažu njegovi sljedbenici.


Pesimist koji je uspio na duhovnosti ???

Obično se na duhovnosti uspijeva na drugačiji način. Čak suprotan:
Matej 6,19, Ne skupljajte sebi blaga na zemlji, gdje ga uništava moljac i rđa, gdje kradljivci obijaju i kradu! Matej 6,20, Skupljajte sebi blago u nebu, gdje ga ne uništava ni moljac ni rđa, gdje kradljivci ne obijaju i ne kradu! Matej 6,21, Jer gdje je blago tvoje, ondje je i srce tvoje,


.............Poštuj oca i majku! I ljubi svoga bližnjega kao sebe samoga!" Kaže mu mladić: "Sve sam to čuvao. Što mi još nedostaje?" Reče mu Isus: "Hoćeš li biti savršen, idi, prodaj što imaš i podaj siromasima pa ćeš imati blago na nebu. A onda dođi i idi za mnom." Na tu riječ ode mladić žalostan jer imaše velik imetak. Mt 19,16-22.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 00:26   #6053
Transurfing, Tajna, Napoleon Hil...sve mi se izmešalo i ne vidim nikakvu razliku.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 08:04   #6054
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Transurfing, Tajna, Napoleon Hil...sve mi se izmešalo i ne vidim nikakvu razliku.
Bravo, to je zato jer i nema razlike, a na tebi je da izabereš sustav koji ti odgovara.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 08:05   #6055
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Naočale nosi da ga ne prepoznaju na ulici. Tako barem kažu njegovi sljedbenici.
Kolegica mi je iz Kaliningrada, gdje živi Zeland, neki dan sam joj rekla da mi ga pozdravi.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 13:17   #6056
1. Naučite da osjećate zadovoljstvo od lošeg vremena, čekanja u redu, zastoja, problema, bilo koje negativnosti. Takav svojevrsni mazohizam će postepeno rasčistiti nebo nad vašim svijetom. Ostaje vam samo da se zamislite nad tim, u kakvu će se korist za vas pretvoriti jedna ili druga neprijatna okolnost. A tako će i biti - sami ćete se uvjeriti u to mnogo puta.

Odlučih da poslušam ovaj savet. Jutros sam čekao pola sata u redu da platim račune i kad sam bio blizu šaltera proverih koverat...kad ono poneo pogrešan. Nimalo se nisam iznervirao, više me je nasmejalo.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 16:55   #6057
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
1. Naučite da osjećate zadovoljstvo od lošeg vremena, čekanja u redu, zastoja, problema, bilo koje negativnosti. Takav svojevrsni mazohizam će postepeno rasčistiti nebo nad vašim svijetom. Ostaje vam samo da se zamislite nad tim, u kakvu će se korist za vas pretvoriti jedna ili druga neprijatna okolnost. A tako će i biti - sami ćete se uvjeriti u to mnogo puta.
Ta metoda je isprobano fenomenalna. Stvori idiotsku naviku da se veseliš negativnim stvarima i one zbilja kao nekim čudom postaju svoja suprotnost.

Imam gro primjera za to, ali da ne smaram time, samo ću još jednom potvrditi da stvar funkcionira.

Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 17:29   #6058
Daj neki primer!
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 21:45   #6059
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Daj neki primer!
Ti voliš naređivati, a ja ne volim biti poslušna.


Evo, dat ću ti svjež primjer od jutros.
Imala sam termin za vađenje krvi i bogami sam sinoć osjećala tremu, užas i stravu jer kad vadim krv padam u nesvjesticu koja ne traje dugo, ali nije nimalo ugodna jer uključuje pomračenje svijesti, mučninu, drhtavicu, hladan znoj i bljedilo na kojem bi mi pozavidio svaki mrtvac. I dok sam se sinoć trudila da se umirim, a trema je bila sve jača počela sam umjetno stvarati oduševljenje vađenjem krvi. Vikala sam u sebi jupiii, idem vaditi krv, jeee, past ću u nesvijest, tooo..! Uglavnom, totalni idiotizam koji me opustio i nasmijao. Ujutro mi se trema opet javila, ali uspjela sam opet ući u glupavi mod u kojem se radujem neugodnom pothvatu. Rezultat je bio daleko bolji od očekivanog. Nije bilo nesvjestice, nije bilo mučnine, nije bilo podrhtavanja. Sve je bilo kao po špagi. Nakon vađenja krvi normalno sam ušla u svoj dan, radeći sve kao i inače.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 22:38   #6060
Odlično, vidiš da je dobro što si poslušala moju naredbu. Ova priča može svima da bude motiv da preokrenemo tok misli i radujemo se negativnim stvarima. Evo, sad mi baš padne na um jedna stvar - neke ranice koje sam dobio od novih cipela. Živelo krvarenje!
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:26.