Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2017., 23:42   #1581
Quote:
marko-m kaže: Pogledaj post
Zivot danasnji u svijetu je malo zajebaniji od tvoje percepcije kuce od cokolade a prozori od mermelade, a da ne pricamo ostanju u BiH od ratnih trauma i posljedica do danasnjeg gospodarskog i financijskog rasula.

Da strani faktor sa vojskom izade sutra vrlo lako da bi se odma desilo sranje.

Tito je isto milicijom i vojskom, penderkom drza mir u ruci.

Nije BiH zajebancija kako ti mislis.
Prozori od marmelade.....to si prepiso od mene. Znam, u stvari, mislim da znam kkakav je svijet pa bas zato sam i postavio to pitanje upravo vama.
Ja zivim preko bare Cod....i sam sam napisao da je isto, ali za sad ne postoji ni u ludilu scenario za totalno rasulo. Mislim da nasi idioti koji nas prave majmunima imaju daleko siri izbor pricica za laku noc.
Morten is offline  
Old 07.11.2017., 23:46   #1582
Quote:
Morten kaže: Pogledaj post
Prozori od marmelade.....to si prepiso od mene. Znam, u stvari, mislim da znam kkakav je svijet pa bas zato sam i postavio to pitanje upravo vama.
Ja zivim preko bare Cod....i sam sam napisao da je isto, ali za sad ne postoji ni u ludilu scenario za totalno rasulo. Mislim da nasi idioti koji nas prave majmunima imaju daleko siri izbor pricica za laku noc.
Ja sam mislio da je isto kao u Srbiji. Kako je preko bare, mogu pretpostaviti, odnosno, dosta je slično što se tiče razvlačenja pameti.

Tamo se ljudima pamet razvlači na razne, recimo kreativnije, načine.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 07.11.2017., 23:52   #1583
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Daj bolan pročitaj pismo. Ovo nisu pisali Bošnjaci.

https://dnevni-list.ba/hrvati-u-sred...tske-politike/

Nikakvo pravo nije nikome oduzeto. Koji je to zakon iz Ustavne ili izborne tematike donesen preglasavanjem? Koji je uopće donesen preglasavanjem.

Pa vlast je pukla oko poreza na kladionice. Hebo te Čović je kladionice proglasio nacionalnim interesom, a samo Derby kladionica je dužna 25 miliona za PDV.
Ako vam je toliko stalo do Hrvata Srednje Bosne ili Hrvata općenito u cijeloj BiH zašto onda toliko izbjegavate izradu novog izbornog zakona koji bi zaštitio Hrvate od toga da im Bošnjaci biraju političke predstavnike i istovremeno otvorio prostor za politički pluralizam unutar hrvatskog naroda koji bi doveo do pada Čovića?

Pa čovječe ti i mnogi toliko kukate oko Čovića, a istovremeno ništa nećete učiniti da netko drugi, bolji predstavlja Hrvate (i izabran od strane Hrvata).

Nećete ništa napraviti jer znate da svaka promjena koja bi dovela do micanja Čovića označila bi i kraj bošnjačkom biranju hrvatskih predstavnika.
Vama je bolje imati nekog poput Čović između ciklusa ponovnog biranja hrvatskog predstavnika od bošnjačkih glasova
vojvo is offline  
Old 07.11.2017., 23:53   #1584
Quote:
Morten kaže: Pogledaj post
Prozori od marmelade.....to si prepiso od mene. Znam, u stvari, mislim da znam kkakav je svijet pa bas zato sam i postavio to pitanje upravo vama.
Ja zivim preko bare Cod....i sam sam napisao da je isto, ali za sad ne postoji ni u ludilu scenario za totalno rasulo. Mislim da nasi idioti koji nas prave majmunima imaju daleko siri izbor pricica za laku noc.
Sjetia se jednog susida kojemu je otac iz Doboja, skolske praznike isa kod rodbine onda za juge i kaze kuce od mermelade prozori od cokolade kao iz kockice, i kaze vidio covhjeka da vozi juga na ledu na dva kola.

Imao je kao dijete bujnu mastu i jedva je prolazio osnovnu skolu.
Danas je ok ima djecu i ok je tip.

Bosna je sjebana do kraja, mislim da se nikad nece oporavit.
Jos kad upletes geopolitiku vidis da tu nema kruha.

Ako BiH ude u EU to ce sve iselit, sva 3 naroda. U godinu dana.

Vise manje je tu nacionalno pitanje rijeseno osim srednje Bosne.
Da Hrvati tu nisu razvili nesto ekonomije vec bi otisli svi.

Nije lako Bosni, Hrvatske je danas daleko naprijed otisla, jebiga bez love i ekonomije danas ne ide.
__________________
Ignore :ecobarbarus,koka36,Mc Ozy,McAucliffe,cave troll,guzica3,judolino,kiss me,kumek,Stipe23,swap,twistdrum,ViktorViktorija,Ša bović Adis,Xenoborg,manchild,Sforza Aspang,Darcuese,PETIT-BEURRE
marko-m is offline  
Old 07.11.2017., 23:55   #1585
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Ja sam mislio da je isto kao u Srbiji. Kako je preko bare, mogu pretpostaviti, odnosno, dosta je slično što se tiče razvlačenja pameti.

Tamo se ljudima pamet razvlači na razne, recimo kreativnije, načine.
Ma kakva srbija...ja cro srbin i u vihoru rata nanjelo me u ameriku.
U bosni jedino neki pokret onda...a sto se tice opaske o mojoj naivnosti, tj gluposti samo na fin nacin receno, jebi ga ja mislim da ima ljudi koji ulaze u politiku iz dobrih namjera. Mozda malo, ali ima.
Morten is offline  
Old 07.11.2017., 23:56   #1586
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Ako vam je toliko stalo do Hrvata Srednje Bosne ili Hrvata općenito u cijeloj BiH zašto onda toliko izbjegavate izradu novog izbornog zakona koji bi zaštitio Hrvate od toga da im Bošnjaci biraju političke predstavnike i istovremeno otvorio prostor za politički pluralizam unutar hrvatskog naroda koji bi doveo do pada Čovića?

Pa čovječe ti i mnogi toliko kukate oko Čovića, a istovremeno ništa nećete učiniti da netko drugi, bolji predstavlja Hrvate (i izabran od strane Hrvata).

Nećete ništa napraviti jer znate da svaka promjena koja bi dovela do micanja Čovića označila bi i kraj bošnjačkom biranju hrvatskih predstavnika.
Vama je bolje imati nekog poput Čović između ciklusa ponovnog biranja hrvatskog predstavnika od bošnjačkih glasova
Pa daj uozbilji se i prestani me persirati. Postavljaš pitanja meni kao da sam ja "mi", "oni".

Nisam član niti jedne političke stranke bio nikad u životu.

Raspravljam iz svog ličnog ugla. Svakom čovjeku na planeti koji nije nekakav ubica i ne znam ni ja kakav kriminalac želim sve najbolje.

Ne znam odgovore na sva pitanja, ali vidim da ove ljude u mojoj zemlji vode hulje.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 07.11.2017., 23:58   #1587
Quote:
Morten kaže: Pogledaj post
Ma kakva srbija...ja cro srbin i u vihoru rata nanjelo me u ameriku.
U bosni jedino neki pokret onda...a sto se tice opaske o mojoj naivnosti, tj gluposti samo na fin nacin receno, jebi ga ja mislim da ima ljudi koji ulaze u politiku iz dobrih namjera. Mozda malo, ali ima.
Nije gluposti.

Ima ali na nivou statističke greške. Meni recimo leži Korać iz Beograda. Zaboravih kako se zove. profesor je neki i radio je neke školske programe prije rata.

Mislim, ono, normalan čovjek. Ali da bi takav dobio vlast trebalo bi pobiti 85% stanovništva.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 08.11.2017., 00:01   #1588
Quote:
marko-m kaže: Pogledaj post
Sjetia se jednog susida kojemu je otac iz Doboja, skolske praznike isa kod rodbine onda za juge i kaze kuce od mermelade prozori od cokolade kao iz kockice, i kaze vidio covhjeka da vozi juga na ledu na dva kola.

Imao je kao dijete bujnu mastu i jedva je prolazio osnovnu skolu.
Danas je ok ima djecu i ok je tip.

Bosna je sjebana do kraja, mislim da se nikad nece oporavit.
Jos kad upletes geopolitiku vidis da tu nema kruha.

Ako BiH ude u EU to ce sve iselit, sva 3 naroda. U godinu dana.

Vise manje je tu nacionalno pitanje rijeseno osim srednje Bosne.
Da Hrvati tu nisu razvili nesto ekonomije vec bi otisli svi.

Nije lako Bosni, Hrvatske je danas daleko naprijed otisla, jebiga bez love i ekonomije danas ne ide.
Sve mi je jasno, ali ima jedna prednost tog stanja, a to je da se malo moze izgubiti, a puno dobiti sa malo samopouzdanja.
Morten is offline  
Old 08.11.2017., 00:04   #1589
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Pa daj uozbilji se i prestani me persirati. Postavljaš pitanja meni kao da sam ja "mi", "oni".

Nisam član niti jedne političke stranke bio nikad u životu.

Raspravljam iz svog ličnog ugla. Svakom čovjeku na planeti koji nije nekakav ubica i ne znam ni ja kakav kriminalac želim sve najbolje.

Ne znam odgovore na sva pitanja, ali vidim da ove ljude u mojoj zemlji vode hulje.
Svaki put kad ne znaš s čim bi uzvratio koristiš opravdanje da nisi "mi" "oni", da ne možeš govoriti u ime svih Bošnjaka, ali mi onda maloprije tutneš članak u kojem član HDZ 1990. šalje pismo i to ti je dovoljno reprezentativno da govori u ime svih Hrvata Srednje Bosne i da posluži kao argument.

Laku noć
vojvo is offline  
Old 08.11.2017., 00:06   #1590
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Nije gluposti.

Ima ali na nivou statističke greške. Meni recimo leži Korać iz Beograda. Zaboravih kako se zove. profesor je neki i radio je neke školske programe prije rata.

Mislim, ono, normalan čovjek. Ali da bi takav dobio vlast trebalo bi pobiti 85% stanovništva.
Zarko Korac.
Ali on je u srbiji i da....nece nikad dobiti.
Potrebno je otvaranje ociju....ali onda bi i ja otisao predaleko.
Odvjanje bitnog od nebitnog, objasniti jednostavnim primjerima, populisticki, zasto je nesto vazno ili sporedno.
Posao je to, ali to treba raditi, inace...
Morten is offline  
Old 08.11.2017., 00:08   #1591
Quote:
Morten kaže: Pogledaj post
Sve mi je jasno, ali ima jedna prednost tog stanja, a to je da se malo moze izgubiti, a puno dobiti sa malo samopouzdanja.
Mislim da je realnije ako se jos malo izgubi da je to kraj.

Teritorij gdje ce biti desetak veleposjednika sa tisucama grla krava.

U hrvatskoj ima nesto posla ajde ok obale pa se moze nekako, ali Bosna je katastrofa.

Cisti primjer je Lika i Slavonija katastrofa, ako se Bosni otvore granice to je to,a mozda je i bolje da ljudi odu u Njemacku i stvore sebi i djeci normalan zivot.
__________________
Ignore :ecobarbarus,koka36,Mc Ozy,McAucliffe,cave troll,guzica3,judolino,kiss me,kumek,Stipe23,swap,twistdrum,ViktorViktorija,Ša bović Adis,Xenoborg,manchild,Sforza Aspang,Darcuese,PETIT-BEURRE
marko-m is offline  
Old 08.11.2017., 00:12   #1592
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Nije gluposti.

Ima ali na nivou statističke greške. Meni recimo leži Korać iz Beograda. Zaboravih kako se zove. profesor je neki i radio je neke školske programe prije rata.

Mislim, ono, normalan čovjek. Ali da bi takav dobio vlast trebalo bi pobiti 85% stanovništva.
Zare Korac, Natasa Kandic, Sonja Biserko, Ceda Jovanovic...

Ima tu jos vedeta, ali ovi su glavni... a cilj je samo podvuci koliko ima Onih Drugih, gde su ovi nabrojani izuzeci, a svi ostali pravilo...

Znaci, ima "normalnih" Srba... nije to sad neka mrznja... ali to su samo ovi gore nabrojani, i jos par njih...
DzonziBG is offline  
Old 08.11.2017., 00:12   #1593
Quote:
Morten kaže: Pogledaj post
Sve mi je jasno, ali ima jedna prednost tog stanja, a to je da se malo moze izgubiti, a puno dobiti sa malo samopouzdanja.
Ne možeš čovječe kad je to sve skoro pa nepismeno. Naivno, povodljivo.

Gledaj vas tamo gruhaju nekakvim američkim sapunicama ili vam trpaju neke druge vrste zabave, ovo ono ili vas straše terorizmom i to je recimo nekakav viši nivo ispiranja mozga, da ne biste postavljali neka važna pitanja.
Pa skontaj samo da je tamo onakav kabadahija Trump postao predsjednik. Kultura ispod svakog nivoa.. Bush je bio glup ko qrac, ovaj nije glup, ali je primitivac ko da je odrastao u najvećoj američkoj vukojebini. Živa maskota. I to je situacija kod vas.

Sad kad to sve spustiš na naš nivo, dobiješ na manjem prostoru veliku koncentraciju gluposti. Nas gruhaju indijskim, meksičkim, turskim sapunicama. U Srbiji imamo turbo-silikonski-folk-prostitution reality 0-24. s druge strane udara ona džukela Thompson iz svih raspoloživih sredstava. Onda se na mikrofon popne Milorad, "Ne mere nam niko ništa". Ne prođe malo Čović kaže da će sve biti riješeno "ovaj ili idući tjedan", onda kad nema pametnijeg posla Vučić nam dođe na dženazu.


Mislim skontaj koji je to pressing na ionako mali mozak od 4-6 razreda osnovne.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 08.11.2017., 00:13   #1594
Zasto ja ovo pisem ko neki pop. Zato sto mi ne zao da to sve propadne i proguta mrak, a izgleda da hoce. Svak se svakpg boji, geopolitika, racunica s ovim, onim....bez onoga.
Morten is offline  
Old 08.11.2017., 00:15   #1595
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Zare Korac, Natasa Kandic, Sonja Biserko, Ceda Jovanovic...

Ima tu jos vedeta, ali ovi su glavni... a cilj je samo podvuci koliko ima Onih Drugih, gde su ovi nabrojani izuzeci, a svi ostali pravilo...

Znaci, ima "normalnih" Srba... nije to sad neka mrznja... ali to su samo ovi gore nabrojani, i jos par njih...
Ja bih volio da znam po kojem si ti mom postu zaključio da je mrzim Srbe.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 08.11.2017., 00:15   #1596
Quote:
Morten kaže: Pogledaj post
Zarko Korac.
Ali on je u srbiji i da....nece nikad dobiti.
Potrebno je otvaranje ociju....ali onda bi i ja otisao predaleko.
Odvjanje bitnog od nebitnog, objasniti jednostavnim primjerima, populisticki, zasto je nesto vazno ili sporedno.
Posao je to, ali to treba raditi, inace...
Pa da je ovdje ja bih glasao za njega. Ali nije. Zato i ne izlazim na izbore. Nemam za koga glasati.
Par puta sam izašao i zahebao se. Ljudi kad se dokopaju vlasti pokažu pravo lice i onda ja samo ispadnem budala.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 08.11.2017., 00:19   #1597
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Svaki put kad ne znaš s čim bi uzvratio koristiš opravdanje da nisi "mi" "oni", da ne možeš govoriti u ime svih Bošnjaka, ali mi onda maloprije tutneš članak u kojem član HDZ 1990. šalje pismo i to ti je dovoljno reprezentativno da govori u ime svih Hrvata Srednje Bosne i da posluži kao argument.

Laku noć
Pa postavljaš meni pitanja kao da je odlučujem o bilo čemu.

Čovječe, ja ovdje komentarišem. Ja ne kreiram nikakvu politiku da bih se osjećao odgovornim za bilo šta ili da bih branio nekoga.

Nisam ja tutnuo taj članak. To je neko ranije postavio i ja sam pročitao i o tome se povela rasprava.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 08.11.2017., 00:19   #1598
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Ja bih volio da znam po kojem si ti mom postu zaključio da je mrzim Srbe.
Imas jedan ignorantski i podcenjivacki odnos... i sa ovom pricom o Koracu to pokazujes...

Znajuci koliko malo ljudi deli njegove stavove, prikazivati ga kao normalnog covu, sugerise odmah da su ostali manje vise nenormalni...

Meni su npr on, i ova nabrojana ekipa smece od ljudi... nesto odradjuju za strani kesh, nesto su zalutali...

Ti to gledas kroz perspektivu Bosne samo, pa ko prica o zlocinima, taj je raja, ostali su fasisti... a prica je mnogo sira...
DzonziBG is offline  
Old 08.11.2017., 00:20   #1599
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Ne možeš čovječe kad je to sve skoro pa nepismeno. Naivno, povodljivo.

Gledaj vas tamo gruhaju nekakvim američkim sapunicama ili vam trpaju neke druge vrste zabave, ovo ono ili vas straše terorizmom i to je recimo nekakav viši nivo ispiranja mozga, da ne biste postavljali neka važna pitanja.
Pa skontaj samo da je tamo onakav kabadahija Trump postao predsjednik. Kultura ispod svakog nivoa.. Bush je bio glup ko qrac, ovaj nije glup, ali je primitivac ko da je odrastao u najvećoj američkoj vukojebini. Živa maskota. I to je situacija kod vas.

Sad kad to sve spustiš na naš nivo, dobiješ na manjem prostoru veliku koncentraciju gluposti. Nas gruhaju indijskim, meksičkim, turskim sapunicama. U Srbiji imamo turbo-silikonski-folk-prostitution reality 0-24. s druge strane udara ona džukela Thompson iz svih raspoloživih sredstava. Onda se na mikrofon popne Milorad, "Ne mere nam niko ništa". Ne prođe malo Čović kaže da će sve biti riješeno "ovaj ili idući tjedan", onda kad nema pametnijeg posla Vučić nam dođe na dženazu.


Mislim skontaj koji je to pressing na ionako mali mozak od 4-6 razreda osnovne.
Ma jest...sve sto si napisao kao da je iz moje glave izaslo.
Jel mi vjerujes da me bijes spopadne malo malo kad se zajebem da poslusam vijesti u kolima. Imam mnogo toga za reci o mojoj novoj otadzbini, a .malo je dobroga.
Meni se samo cini da je mnogo lakse preokrenuti stvari na tako malom komadicu zemlje nego u ovoj masini koja radi ko sat bez obzira na klovnove koji sjede na vlasti.
Morten is offline  
Old 08.11.2017., 00:26   #1600
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Imas jedan ignorantski i podcenjivacki odnos... i sa ovom pricom o Koracu to pokazujes...

Znajuci koliko malo ljudi deli njegove stavove, prikazivati ga kao normalnog covu, sugerise odmah da su ostali manje vise nenormalni...

Meni su npr on, i ova nabrojana ekipa smece od ljudi... nesto odradjuju za strani kesh, nesto su zalutali...

Ti to gledas kroz perspektivu Bosne samo, pa ko prica o zlocinima, taj je raja, ostali su fasisti... a prica je mnogo sira...
Jao što si ti ograničen. Pa hebo te ja bih volio da je taj Korać meni predsjednik.

Imam podcjenjivački odnos prema idiotima koji biraju idiote koji im pričaju idiotske priče već 30 godina.

I da znaš... gospodine, ja nikad u životu nisam zaokružio SDA, Aliju ili bilo koga iz nacionalnih stranaka. Jel razumiješ ti to? Naravno da ne razumiješ jer si "nas" sve strpao u isti koš.

I šta me boli qrac koliko ljudi s njim dijeli stavove. Tog čovjeka poštujem jer govori normalnim jezikom. Jer ne galami. Jer se ne unosi u facu. Jer ima pomirljiv ton. Jer konflikte želi riješiti normalnim ljudskim putem bez sile, siledžijstva i nadrkavanja.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:45.