Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2017., 00:46   #81
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Stari most u Mostaru srušen je 9.11.1993.
Imamo zanimljivu zapovijed zapovjedništva 4. korp. Armije BiH od 7.11.93.
o rušenju i snimanju istoga
Čekaj, nemoj mi reći da je ta turska kamenina za koju je Hrvatska dala 16 mil. kn da se obnovi srušena po naredbi antifašističke Armije BiH, vojske svih naroda i narodnosti, koja ni vlas s glave nije skinula nikome?
Nista neobicno od Alije i Co. Kao sto nikog ne smije cuditi ni to da je Alija nakon pokolja u hrvatskom selu Ravno, i njegova unistenja, pilatovski oprao ruke i rekao "To nije naš rat rat".

Takodjer, niti ovo ne bi trebalo biti iznenadjenje:

Miroslav Tuđman: Izetbegović je 7.500 pripadnika Armije BiH prebacio iz Srebrenice u Središnju Bosnu, kako bi je očistio od Hrvata


http://www.dnevnik.ba/teme/miroslav-...ce-u-sredisnju

Sto je poslije Mladic sa svojim koljackim hordama napravio, to svi znamo.
Plavobili is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 01:26   #82
Mixate jabuke i breskve i fokusirate se, rasipavate energiju i nerve na totalno irelevantne stvari.

Presuda ovoj 6orki se odnosi na dio 1993. u kojem je bilo sukoba izmedju Muslimana i Hrvata a sudilo se konkretno za konkretne ocite teske delikte koje je netko cinio pod formalnom vojnom ingerencijom HRHB ili HVO.

Sud nije u ovom slucaju razmatrao "siri kontekst" jel mu nije cilj niti na kraj pameti zlocin pravdati drugim zlocinom.

Zasto vise ovih ili onih nije bilo na tom sudu to treba pitati one koji su u posjedu i ovakvih dokumenata koje ovud postate.Tj. zasto ti i takvi dokumenti nisu od strane RH podastrijeti tom sudu.Ili jesu, ne ulazim jel je za ovaj slucaj nebitno.

Kao netko tko je ima posla sa stranim sudom, osobno oko puno puno benignijih stvari i kao netko tko se "istraznim organima" u Njemackoj konkretno morao pravdati na njihovom i engleskom jeziku, mogu vam samo reci da se istrazi uglavnom hebalo zivo za "moje vidjenje" u emotivnom smislu.
Presudile su mi cinjenice. Koje mi naravno nisu isle u prilog u vecini , kao sto su uvazene neke koje jesu.
Tako i ovima.Amen.
__________________
Ora et labora!
bonaventuraduda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 01:43   #83
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Čekaj, nemoj mi reći da je ta turska kamenina za koju je Hrvatska dala 16 mil. kn da se obnovi srušena po naredbi antifašističke Armije BiH, vojske svih naroda i narodnosti, koja ni vlas s glave nije skinula nikome?
Slucajno su 3 kamere snimale urusavanje mosta, a miniran je tijekom dana, da slucajno se ne srusi sam tijekom noci, pa svjetska javnost bude uskracena snimke.
Crkva u Jajcu,150 godina starija od staroga mosta..Srbi je 92.godine srušili do temelja, a nikad je nitko nije spomenuo...A, most svaki dan u medijima.
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 12:58   #84
Ne znam je li ovdje mjesto (ako nije, nek se preseli na temu La comedia...), ali imam potrebu ovo podijeliti:

Quote:
Bivši HNS-ovac i dugogodišnji saborski zastupnik Goran Beus Richembergh rođen je 31. srpnja 1965. u Splitu kao Emir Tito. Rođen je u obitelji oca Tiro Edhema i majke Marije Beus. Kao dijete dobiva majčino prezime, a s napunjenih 20 godina dodaje si (izmišlja) njemačko prezime Richembergh(prema dokumentu koji smo dobili).

Ime Edhem Tiro navodi se među osumnjičenima za ratni zločin nad civilima u logoru Silos, piše Hrsvijet.net. Istraga protiv njega i drugih 455 osoba obustavljena je 2013. godine, pišu Nezavisne novine. Silos je koncentracijski logor kojim je upravljala muslimanska Armija BiH od 1992. do 1996. godine, a koji se nalazio u prijeratnom žitnom silosu u naselju Tarčin, općina Hadžići pored Sarajeva.

Od srpnja ove godine Goran Beus Richembergh član je stranke Građansko liberalni savez.
Poznat je po napadima na Katoličku crkvu, odnosno na Vatikanske ugovore.

Podsjetimo, pogledu Vatikanskih ugovora, koji stvaraju politički i pravni okvir za djelovanje Katoličke Crkve u Hrvatskoj, Beus Richembergh je u kolovozu 2017. napisao:

„Pokušaj osporavanja sekularnosti države iz crkvenoga vrha nije ništa drugo nego nastojanje da se nakaradnim tumačenjem Ustava opravda raširena praksa kršenja te ustavne vrednote. Ta se praksa razmahala zahvaljujući postojanju tzv. Vatikanskih ugovora, svojevrsnoga konkordata kakav ne postoji u ni jednoj drugoj europskoj državi kojim je Katoličkoj crkvi zajamčen ne samo privilegiran položaj u odnosu na druge vjerske zajednice nego i društvena pozicija koja Crkvu pretvara u politički faktor. Zato se GLAS zalaže za reviziju tzv. Vatikanskih ugovora, odnosno za njihovo usklađenje s odredbama Ustava RH i praksom ostalih zemalja članica EU”.

Beus Richembergh nalazi se na čelu Hrvatsko-turske udruge prijateljstva putem koje zastupa i lobira za suvremene turske (neoosmanske Erdoganove) interese na području Republike Hrvatske. U Saboru obnaša dužnosti člana Odbora za ljudska prava i prava nacionalnih manjina, člana Odbora za međuparlamentarnu suradnju, člana Odbora za informiranje, informatizaciju i medije i člana Izaslanstva Hrvatskoga sabora u Parlamentarnoj skupštini Vijeća Europe.

Nakon presude hrvatskoj šestorki u Haagu i protestnog samoubojstva generala Praljka, Beus Richembergh bio je najglasniji protivnik održavanju minute šutnje za preminuloga generala. “Samoubojstvo je izvršio pravomoćno osuđeni ratni zločinac”, napisao je zastupnik stranke GLAS.
Izvor: Evo zašto je protiv Praljka! Otac Beusa Richembergha bio je KOLJAČ ARMIJE BIH u ratu!

Ako je ovo istina.....kakva smo mi to drzava i nacija, Boze sacuvaj .
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 13:11   #85
Quote:
Zagorski Križar kaže: Pogledaj post
Ne znam je li ovdje mjesto (ako nije, nek se preseli na temu La comedia...), ali imam potrebu ovo podijeliti:



Izvor: Evo zašto je protiv Praljka! Otac Beusa Richembergha bio je KOLJAČ ARMIJE BIH u ratu!

Ako je ovo istina.....kakva smo mi to drzava i nacija, Boze sacuvaj .
To me zbilja čudi, krajnje nevjerojatno, tko bi to i pomislio iz njegova ponašanja- takva Hrvatina, nevjerojatno...
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 17:08   #86
Quote:
Sinji strijač kaže: Pogledaj post
Goring je popio otrov nakon što mu je odbijena molba da ga se strelja. Namjenili su mu, po njegovom sudu, nečasno vješanje.

Praljak je osuđen na 20 godima, a praktički oslobođen jer je za koji mjesec trebao izaći na slobodu obzirom na odslužene 2/3 kazne. Praljak je hrvatski Sokrat, ubio se iz uvjerenja. Može to njegovo uvjerenje biti pogrešno ili ovakvo ili onakvo, ali ubio se iz uvjerenja.
Himmler se ubio cijanidom bez da je dobio bilo kakvu kaznu.
Samoubistvo nije mjerilo krivice ili pravičnosti.
Upordown is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 19:11   #87
Quote:
Upordown kaže: Pogledaj post
Himmler se ubio cijanidom bez da je dobio bilo kakvu kaznu.
Samoubistvo nije mjerilo krivice ili pravičnosti.
Ne pricaj sramne budalastine. General Praljak se ubio iz ocajnickog protesta na besramnu nepravdu, te se takodjer ubio jer je izdan, i tim digao svoj glas protiv veleizdajnika i veleizdajnickih struktura kod nas.
Plavobili is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 21:20   #88
Quote:
Plavobili kaže: Pogledaj post
Ne pricaj sramne budalastine. General Praljak se ubio iz ocajnickog protesta na besramnu nepravdu, te se takodjer ubio jer je izdan, i tim digao svoj glas protiv veleizdajnika i veleizdajnickih struktura kod nas.
To je mogao bolje odraditi ŽIV
Mislim vlast i ostatak sabora su shrvani tim činom do te mjere da si budu uplatili duplu božičnicu i dodatne bonuse zbog pretrpljenog pritiska na njih
Da cijeli narod napravi samoubojstvo opet bi im pucao kurac njima je dobro sve ostalo je nebitno
TI i JA smo zamjenjivi potrošni materijal
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 10:00   #89
Ne možemo osporavati presude Haškog suda Hrvatima, a radovati se presudama Srbima.
Hag je Miloševića sudio, dok je za Franju Tudjmana utvrdjeno da je organizator zločinačkog pothvata, tek posthumno.
Trebamo biti zahvalni Hagu jer smo mogli gore proći.
MC16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 11:08   #90
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
To me zbilja čudi, krajnje nevjerojatno, tko bi to i pomislio iz njegova ponašanja- takva Hrvatina, nevjerojatno...
A vidi ovo:

http://arhiva.nacional.hr/clanak/473...c-iz-turopolja

Quote:
Naime, Goran Beus rođen je 31. srpnja 1965. u Splitu u obitelji oca Edhema i majke Marije. Kad je 1985. došao na studij politologije u Zagreb, kolege sa studija sjećaju se da je tijekom prve godine svom prvom prezimenu dodao i drugo - Richembergh. Svojim se drugim prezimenom počeo prikazivati kao pripadnik njemačke manjine. Raspitujući se za Richembergha, Nacional je proteklih dana stupio u kontakt s predstavnicima Narodnog saveza Nijemaca u RH, koji s Goranom Beusom imaju ne baš dobra iskustva: godinama ih je opsjedao pismima u kojima ih je pokušavao uvjeriti da je potomak stare austrijske grofovske obitelji, no oni su i u razgovoru s Beusovom majkom zaključili da je riječ o sinovim fikcijama. Svojedobno se uključio i u rad Židovske općine Zagreb, no njegov stvarni identitet i tamo je bio vrlo brzo otkriven. Mnogima je upadala u oči činjenica da ni Beus ni njegova majka uopće ne govore njemački, a sudeći po Beusovoj biografiji, on i danas njemački jezik tek uči.
????

Quote:
Po njoj, Beus se tijekom srednjoškolskog razdoblja u Splitu predstavljao kao Srbin, što je kulminiralo slučajem iz veljače 1984., kad je dvije učenice brodograđevinske škole u Splitu optužio za ”ustaštvo” i ”poticanje na klanje Srba”, a sve zbog prikaza opere “Nikola Šubić Zrinski” objavljenog u školskim novinama Brodograđevinac.
Naime, te godine je nakon dugog niza godina u HNK Split postavljena navedena opera, a dvije šesnaestogodišnje učenice napisale su prikaz u kojem su istaknule da je najveći pljesak publike izazvala arija “U boj, u boj” i čin ljubljenja hrvatske zastave. Dva mjeseca kasnije, u travnju 1984. Goran Beus, tada maturant i omladinski aktivist, u godišnjaku maturanata napisao je članak u kojem se obrušio na autorice teksta o operi Zrinski, nazivajući ih ustašama, a tom prilikom napao je i nastavnicu koja je bila urednica školskog lista. Zbog Beusovih optužbi, dvije učenice morale su promijeniti školu, a nastavnica je završila na bolovanju zbog živčanog sloma i pritisaka.
Quote:
Da bi imali pokriće za cijelu priču, urednici i novinari Glasnika Turopolja u Splitu su pronašli dvije akterice slučaja, Marinu Protić, jednu od učenica i njihovu nastavnicu Slobodanku Matijević, koje su potvrdile cijeli slučaj. Jedna od njih, danas uspješna poslovna žena u Splitu, svoju je izjavu o slučaju ovjerila i kod javnog bilježnika. Ipak, iako im je Beus svojim optužbama nanio velike probleme tih godina, nekadašnje akterice su bez imalo mržnje zaključile da je to učinio vjerojatno da bi si osigurao ”bolje karakteristike za vojsku”, te da je bio pod utjecajem svog nastavnika Ognjena Ignjatovića, bivšeg glasnogovornika Milana Martića, vođe pobunjenih Srba u Hrvatskoj.
http://blog.dnevnik.hr/muljazaplus/2...chembergh.html

Quote:
Na velikogoričkom području 2011. bilo je 109 registriranih Nijemaca, ali za prošle izbore za predstavnike njemačke manjine upisana su samo dva kandidata. A na izborima su dobili - jedan glas! Naime, Goran Beus Richembergh glasao je u Velikoj Gorici i izabrao sam sebe – rekao je koordinator za nacionalne manjine Grada Zagreba Imbro Berkeš!

To u ovoj situaciji znači da je on izabran za predstavnika Nijemaca. Njegova ambicije nisu jasne, poglavito jer njegova prošlost ničime ne dokazuje da je on Nijemac. Njegovo rođeno ime je Emir Tahirović, a otac mu se zove Edhem Tahirovć iz Goražda.
Iako mislin da me više nemože ništa iznenadit, iznenadin se ponov....
Pa ovaj nije baš svoj..............
pinco is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 11:16   #91
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Stari Most ne može bit legitimna meta!
Ali sumnjam da je to Praljak naredio.
moze i bio je, ne gleda se starost i vrijednost nego tko prelazi i s kakvim namjerama. obzirom da je sestorka osudjena ja se i dalje zalazem da se most ponovno srusi kako bi presuda bar malo licila na stvarnost.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 13:48   #92
Quote:
MC16 kaže: Pogledaj post
Ne možemo osporavati presude Haškog suda Hrvatima, a radovati se presudama Srbima.
Hag je Miloševića sudio, dok je za Franju Tudjmana utvrdjeno da je organizator zločinačkog pothvata, tek posthumno.
Trebamo biti zahvalni Hagu jer smo mogli gore proći.
Tko ste to vi u cije ime govoris?
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 14:15   #93
Quote:
pinco kaže: Pogledaj post
A vidi ovo:

http://arhiva.nacional.hr/clanak/473...c-iz-turopolja



????





http://blog.dnevnik.hr/muljazaplus/2...chembergh.html



Iako mislin da me više nemože ništa iznenadit, iznenadin se ponov....
Pa ovaj nije baš svoj..............
Koja komedija, ne zna čovjek bi li se smijao ili plakao...
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.

Zadnje uređivanje otok_kiril : 04.12.2017. at 14:16. Reason: .
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 14:56   #94
Gore spomenuti Ričemberg očito je imao sve reference za uspješnog člana Pusićkine stranke, a kad je ministraka regiona izišla iz HNS-a, pošao je za njom u novoosnovani GLAS.
__________________

✈ ✈
s-verse is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 17:25   #95
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
moze i bio je, ne gleda se starost i vrijednost nego tko prelazi i s kakvim namjerama. obzirom da je sestorka osudjena ja se i dalje zalazem da se most ponovno srusi kako bi presuda bar malo licila na stvarnost.
ima nesto sto kazes...2x za isto se ne moze suditi...
__________________
Srbija/četnici/pregovori=nemoguća misija
Tupson is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 18:11   #96
Talking

Quote:
Tupson kaže: Pogledaj post
ima nesto sto kazes...2x za isto se ne moze suditi...
Mozemo cijelu BH pripojit, ne mogu nam 2 puta sudit za isto
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 18:20   #97
Quote:
narog kaže: Pogledaj post
Velika žrtva za svoj (naš) narod.
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Vječna mu slava i hvala na svemu što je učinio za ovaj napaćen narod.
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Generale, hvala na svemu što si i svojim časnim životom i svojom herojskom smrću učinio za Hrvatsku. :
Quote:
Zagorski Križar kaže: Pogledaj post
Vjecna mu slava!
Na ovo što su napisali moji predšasnici, dodao bih: hvala vam generale što ste svojim činom natjerali svjetske medije da stave riječ "Croat" na naslovne stranice i što će nas Hrvate u svijetu ubuduće poznati po vašim djelima.
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 22:44   #98
Quote:
MC16 kaže: Pogledaj post
Ne možemo osporavati presude Haškog suda Hrvatima, a radovati se presudama Srbima.
Hag je Miloševića sudio, dok je za Franju Tudjmana utvrdjeno da je organizator zločinačkog pothvata, tek posthumno.
Trebamo biti zahvalni Hagu jer smo mogli gore proći.
Ovo je uglavnom prava i bolna istina jer sve tri strane su radile sranja bez nekog velikog entuzijazma da zaustave stvari u početku
I sad to naravno došlo na naplatu
A pod ovim da smo mogli gore proči zamislite da je Tuđman mislio glumiti velikog vođu i odbio suradnju sa sudom u Haggu kojeg je UN sastavio da rijesi balkansko sranje
Bilo bi stvarno zabavno pratiti taj alternativni put Hrvatske u nekakvoj virtualnoj simulaciji
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 23:58   #99
Quote:
Davorček kaže: Pogledaj post
To je mogao bolje odraditi ŽIV
Mislim vlast i ostatak sabora su shrvani tim činom do te mjere da si budu uplatili duplu božičnicu i dodatne bonuse zbog pretrpljenog pritiska na njih
Da cijeli narod napravi samoubojstvo opet bi im pucao kurac njima je dobro sve ostalo je nebitno
TI i JA smo zamjenjivi potrošni materijal
Covjeka je doslovno slomilo ono sto je prvi put netko tako otvoreno nam svima bacio u lice; sudac Turudic u Nu2, a ne Haaski sud.

P.S. Ako nemas dobre zivce, ne otvaraj, jer ce te snaci beznadje da se neces tako brzo oporaviti.
Plavobili is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 15:22   #100
Quote:
asmodeus kaže: Pogledaj post
Da, postavio je Hrvate na naslovne stranice onako kako ratnik, general i gospodin jedino može.
Slava mu.


Šta ćeš, to ti je tako, gdje ti je novčanik, tu ti je i domovina- uvijek bilo.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:41.