Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2018., 14:47   #21
Razumljivo, Hrvati nisu dobili odštetu za rat i ostaje im kočiti Srbiju ka EU.
Stoga su protive svakoj normalizacije odnosa sa Srbijom, jer im to ne odgovara.:klap:
No EU će doneti odluku.

p.s. HDZ je gore pokrao Hrvate no žuti Srbe, nema im druge nego za sve okriviti rat i Srbiju.
Da nije Vučića našli bi neki drugi razlog.
Setimo se susreta Tadića i Josipovića, ni Tadić im nije valjao.
Obrijani četnik.
Prvan25 is offline  
Old 03.02.2018., 15:31   #22
Meni je Tadić uz Čanka, Čedu i Koraća vaš najbolji političar kad su u pitanju ovi odnosi izmedju naših država, ja ga sigurno nisam zvao četnikom, taj veze sa četništvom nema.

Vučića ne podnosimo zato jer je do 2008 bio Šešeljev potrčko a onda zarad vlasti okrenuo čurak naopako, glumi neki mir i stabilnost a samo gleda kako potpalit vatru, kad se ispričava uvijek je to u rukavicama, dvosmisleno, pravi od sebe žrtvu itd.

Ljiga.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Old 03.02.2018., 16:34   #23
Quote:
Prvan25 kaže: Pogledaj post
Setimo se susreta Tadića i Josipovića, ni Tadić im nije valjao.
O čemu ti?

Kada je Tadić bio predsjednik, njegove posjete Hrvatskoj su bile kao da dolazi predjednik Amerike.
Cijela politička i medijska elita bi se došla pokloniti predsjedniku Regije.

Vi ste mu dali otkaz, ne mi
__________________
.
Michael Collins is online now  
Old 03.02.2018., 17:09   #24
Quote:
Prvan25 kaže: Pogledaj post
Razumljivo, Hrvati nisu dobili odštetu za rat i ostaje im kočiti Srbiju ka EU.

Stoga su protive svakoj normalizacije odnosa sa Srbijom, jer im to ne odgovara.:klap:

No EU će doneti odluku.



p.s. HDZ je gore pokrao Hrvate no žuti Srbe, nema im druge nego za sve okriviti rat i Srbiju.

Da nije Vučića našli bi neki drugi razlog.

Setimo se susreta Tadića i Josipovića, ni Tadić im nije valjao.

Obrijani četnik.


Lista zamjerki od strane RH je poznata i transparentna, a po mom, nije niti narocito zahtjevna


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Old 03.02.2018., 18:13   #25
@Bubochka i @Michael Collins

Navedite mi koje je to uspehe imao Tadić sa pregovorima u Hrvatskoj sa Josipovićem, kad vam je već odgovarao?

@Taroth

Navedi mi šta tačno traži Hrvatska od Srbije.
Kažeš da nije zahtevno.
Pa da vidimo, šta to lako može ispuniti Srbija, a neće.
Prvan25 is offline  
Old 03.02.2018., 18:53   #26
Nezaobilazna tema za beogradske lokalne izbore su i ustase, Hrvatska i NDH


http://tanjug.rs/multimedia.aspx?izb...74&vs=1&page=0
agentRico is offline  
Old 03.02.2018., 21:05   #27
https://twitter.com/AcaSapic/status/...542529/photo/1

"Poštovani marketing stručnjače, gospodine Krstiću. Prvo, nikada ne pretim, jer to samo budale rade. A drugo, Vi u svakom slučaju ne treba da brinete čak iako se negde sretnemo na ulici. Veliki sam protivnik i osuđujem svako nasilje nad ženama. Budite mirni i svako dobro."

Haha zanimljiv ovaj Šapić
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Old 03.02.2018., 22:01   #28
http://www.koreni.rs/udovica-diktator-pakt-nad-grobom/

UDOVICA I DIKTATOR: "Pakt nad grobom"

Poprilično dugačak tekst, jebote nije mi jasno da Ruzica Djindjic moze uopće biti u krugu od 100m sa Vučićem s obzirom šta je sve govrio o pokojnom joj muzu i sam rekao da se u ziovtu napijo svega četiri puta: nakon pobjede Zvezde, kad je dobio sina i kad su ubijeni Ćuruvija i Djindjic!?

Ona danas govori da je on neka nova vrsta Zorana?

Ako je išta istinito u ovom tekstu ispada da žena ima stvarno veliki posjed novaca i nekretnina.

Zbilja ružno.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Old 03.02.2018., 22:31   #29
Upravo je u emisiji RTS-a Beogradska hronika završen ždrijeb za redoslijed nastupa 17 natjecatelja Beovizije 2018. koja će se održati 20. veljače u Sava Centru, uz direktan prijenos na njihovom Prvom programu.

Redoslijed nastupa sudionika ovogodišnje Beovizije:

SevdahBABY – Hajde da igramo sada
Rambo Amadeus i Beti Đorđević – Nema te
Maja Nikolić – Zemlja čuda
Srđan Marijanović – Bar da znam
Ivan Kurtić – Ni sunca ni meseca
Sanja Ilić i Balkanika – Nova deca
Koktel Balkan – Zato
Boris Režak – Vila
Lana i Aldo – Jača od svih
Dušan Svilar – Pod krošnjom bagrema
Igor Lazarević – Beži od mene
Saška Janković – Pesma za tebe
Lord – Samo nek se okreće
Danijel Pavlović – Ruža sudbine
BASS – Umoran
Osmi vazduh i drugari – Probudi se
Biber i DJ Niko Bravo – Jutros (Svatovi)

U revijalnom dijelu sudjelovat će bivši predstavnici Srbije na Eurosongu i uz pratnju benda izvoditi eurovizijske pjesme.

Predstavnika Srbije odredit će glasovi publike i stručnog žirija u omjeru 50:50.

U ždrijebu je sudjelovala Jelena Tomašević, njihova predstavnica na Eurosongu 2008. i glazbena urednica Anja Rogljić.

RTS će u svom Jutarnjem programu, od utorka 6. veljače, svaki dan objavljivati po jednu pjesmu s Beovizije 2018. Također, desetak dana prije festivala pjesme će biti objavljene na službenom YouTube kanalu.
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Old 03.02.2018., 22:32   #30
Quote:
Prvan25 kaže: Pogledaj post
Navedi mi šta tačno traži Hrvatska od Srbije.
Kažeš da nije zahtevno.
Pa da vidimo, šta to lako može ispuniti Srbija, a neće.
riješenje granice, SRB tvrdi na sredini Dunava, a HR po katastru

povratak filmske (pogotovo dijelovi o NDH koji su neprocjenjive vrijednosti) i kulturne građe

pitanje nestalih
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Old 03.02.2018., 22:47   #31
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
riješenje granice, SRB tvrdi na sredini Dunava, a HR po katastru

povratak filmske (pogotovo dijelovi o NDH koji su neprocjenjive vrijednosti) i kulturne građe

pitanje nestalih
Pa dobro, šta je to toliko strašno.

Granice na Dunavu, ako se ne dogovorimo nek reši neki sud

Filmove bi trebali dobiti(evo ja ću uputiti dopis)

Pitanje nestalih je malo teže, jer nije bilo jedinstvene komande, ustvari bilo je al samo na papiru.
Na terenu, radio je ko je šta hteo.
Prvan25 is offline  
Old 03.02.2018., 22:50   #32
Quote:
Prvan25 kaže: Pogledaj post
Pa dobro, šta je to toliko strašno.

Granice na Dunavu, ako se ne dogovorimo nek reši neki sud

Filmove bi trebali dobiti(evo ja ću uputiti dopis)

Pitanje nestalih je malo teže, jer nije bilo jedinstvene komande, ustvari bilo je al samo na papiru.
Na terenu, radio je ko je šta hteo.
super
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Old 03.02.2018., 23:34   #33
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
https://www.youtube.com/watch?v=0A70efkxK1s

Teska bolest... kolicina jeftine propagande i laganja zajebala je i Vucica...
A to uopšte nije lako. Takvog manipulatora ne sećam se da smo imali. Bar ne za mog života.
__________________
Слава Україні!
Stuteley is offline  
Old 04.02.2018., 00:01   #34
SRB - Republika Srbija VIII - bez ratnih priča

Quote:
Prvan25 kaže: Pogledaj post
@Bubochka i @Michael Collins

Navedite mi koje je to uspehe imao Tadić sa pregovorima u Hrvatskoj sa Josipovićem, kad vam je već odgovarao?

@Taroth

Navedi mi šta tačno traži Hrvatska od Srbije.
Kažeš da nije zahtevno.
Pa da vidimo, šta to lako može ispuniti Srbija, a neće.


1. U RH se traga za tijelima 1400 ubijenih tijekom rata, a dobar dio je vjerojatno pokopan u Srbiji, jer su mnogi bili zatoceni kao ratni zarobljenici u Sremskoj Mitrovici i slicnim mjestima. Srbija dijelom to ne zeli predati, jer bi time priznala svoju umjesanost u rat u RH

2. Ukidanje tzv. Univerzalne jurisdikcije. Time Srbija dize tajne optuznice protiv bivsih vojnika RH koji su se borili u domovinskom ratu. Optuznice se moraju moci dizati iskljucivo u mjestima gdje se moguci zlocin desio, a to je RH, a ne tadasnja SFRJ, jer Srbija nije njena nasljednica.

3. Rjesavanje granice izmedju RH i Srbije na za to predvidjenom UNovom sudu (Hamburg ili Haag). Naime, kako Dunav meandrira, granica se ne utvrdjuje sredinom toka Dunava, nego zemljisnim knjigama/katastrom, a po njemu ima dosta zemlje na istocnoj strani Dunava koje bi bile teritorij RH. Ali, pravorijek o tome moze dati samo medjunarodni sud.

4. Rjesavanje pitanja prava hrvatske manjine u Srbiji. Dok u RH Srpska manjina ima svoje dedicirane zatupnike u Saboru (3-4 njih), te ima zasebni skolski program (povijest, knjizevnost, itd), ista stvar ne postoji za hrvate u srbiji. Isto tako, Bunjevci se namjerno trpaju kao zaseban narod, te im se ne dopusta da se izjasnjavaju kao Hrvati Bunjevci (sto je lokalna varijacija isto kao i - Hrvati Zagorci, Hrvati Sokci, itd)... temeljno ljudsko pravo je da se svatko izjasnjava kako hoce.

5. Procesiranje ratnih zlocinaca. Ako je ostao neki od ratnih zlocinaca koji su pocinili kaznena djela za vrijeme rata u RH, treba ih se suditi u Srbiji..

6. Povratak otetog kulturnog blaga koje je oteto za vrijeme rata. Ne znam sto je ostalo, ali je dobar dio odnesen u Srbiju.

To su sluzbeni zahtjevi, i to nije nesto sto neka drzava koja zeli uci u EU ne bi mogla biti u stanju rijesiti.

Da se razumijemo, vasa sreca je da je RH politici trenutni cilj rijesiti spor oko Savudrije sa Slovenijom, uci u OECD i uci u Schendgen, a kasnije u eurozonu... da toga nema, vjerojatno bi RH politika bila manje sklona nekim kompromisima, koje ja ne mislim da treba raditi...
Naime, treba, barem po mom, dati EU do znanja da Srbija jos uvijek nije prijateljska zemlja, pa cak niti neutralna, na ovom podrucju, da se nije odlucija izmedju EUa i Rusije, i da EU ne treba jos jedan trojanski konj.. a cijenu te politike placaju obicni ljudi u Srbiji kojima se prica o zlom zapadu i Caru Putinu koji ce ih spasiti, i pri tome gube na mnogim drugim stvarima, dok ih vladajuca elita drzi u siromastvu

Edit:
I da sam na 'the netko’, jos bi i trazio da se prestane pricati o 700.000 ubijenih srba u jasenovcu

Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Old 04.02.2018., 00:55   #35
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
1. U RH se traga za tijelima 1400 ubijenih tijekom rata, a dobar dio je vjerojatno pokopan u Srbiji, jer su mnogi bili zatoceni kao ratni zarobljenici u Sremskoj Mitrovici i slicnim mjestima. Srbija dijelom to ne zeli predati, jer bi time priznala svoju umjesanost u rat u RH

2. Ukidanje tzv. Univerzalne jurisdikcije. Time Srbija dize tajne optuznice protiv bivsih vojnika RH koji su se borili u domovinskom ratu. Optuznice se moraju moci dizati iskljucivo u mjestima gdje se moguci zlocin desio, a to je RH, a ne tadasnja SFRJ, jer Srbija nije njena nasljednica.

3. Rjesavanje granice izmedju RH i Srbije na za to predvidjenom UNovom sudu (Hamburg ili Haag). Naime, kako Dunav meandrira, granica se ne utvrdjuje sredinom toka Dunava, nego zemljisnim knjigama/katastrom, a po njemu ima dosta zemlje na istocnoj strani Dunava koje bi bile teritorij RH. Ali, pravorijek o tome moze dati samo medjunarodni sud.

4. Rjesavanje pitanja prava hrvatske manjine u Srbiji. Dok u RH Srpska manjina ima svoje dedicirane zatupnike u Saboru (3-4 njih), te ima zasebni skolski program (povijest, knjizevnost, itd), ista stvar ne postoji za hrvate u srbiji. Isto tako, Bunjevci se namjerno trpaju kao zaseban narod, te im se ne dopusta da se izjasnjavaju kao Hrvati Bunjevci (sto je lokalna varijacija isto kao i - Hrvati Zagorci, Hrvati Sokci, itd)... temeljno ljudsko pravo je da se svatko izjasnjava kako hoce.

5. Procesiranje ratnih zlocinaca. Ako je ostao neki od ratnih zlocinaca koji su pocinili kaznena djela za vrijeme rata u RH, treba ih se suditi u Srbiji..

6. Povratak otetog kulturnog blaga koje je oteto za vrijeme rata. Ne znam sto je ostalo, ali je dobar dio odnesen u Srbiju.

To su sluzbeni zahtjevi, i to nije nesto sto neka drzava koja zeli uci u EU ne bi mogla biti u stanju rijesiti.

Da se razumijemo, vasa sreca je da je RH politici trenutni cilj rijesiti spor oko Savudrije sa Slovenijom, uci u OECD i uci u Schendgen, a kasnije u eurozonu... da toga nema, vjerojatno bi RH politika bila manje sklona nekim kompromisima, koje ja ne mislim da treba raditi...
Naime, treba, barem po mom, dati EU do znanja da Srbija jos uvijek nije prijateljska zemlja, pa cak niti neutralna, na ovom podrucju, da se nije odlucija izmedju EUa i Rusije, i da EU ne treba jos jedan trojanski konj.. a cijenu te politike placaju obicni ljudi u Srbiji kojima se prica o zlom zapadu i Caru Putinu koji ce ih spasiti, i pri tome gube na mnogim drugim stvarima, dok ih vladajuca elita drzi u siromastvu

Edit:
I da sam na 'the netko’, jos bi i trazio da se prestane pricati o 700.000 ubijenih srba u jasenovcu

Sent from my iPad using Tapatalk Pro
1. Traga se za ukupno oko 1600 osoba, od kojih su po vasim podacima 930 hrvatske nacionalnosti i 670 srpske... uz to, traga se i za oko 200 Srba iz Srbije... sve ukupno pola-pola su Srbi i Hrvati, a ne kako ti predstavljas da su to sve Hrvati koji su delom odvezeni u Srbiju i tu sakriveni... znaci postoji 870 Srba koje je HV ubila i sakrila...

2. Univerzalna jurisdikcija nije srpski izum, to postoji u mnogo drugih primera... po tom zakonu je omogucenno da se mnogim Srbima koji su pocinili zlocin u Hrvatskoj sudi i presudi... o kvalitetu presuda bi se dalo raspravljati, ali tuce njih je robijalo, nije to uvedeno da bi se proganjali Hrvati, to je bila preporuka suda u Hagu za one kojima nisu sudili tamo...verovatno se niko vise od Hrvata nece goniti, tako da je ta prica passe...

3. Prirodne granice su najzdravije i najlogicnije granice... meandriraju mnoge reke koje su granice, pa nikome ne pada na pamet da oko toga pravi buku... treba da se kompenzuje srpska zemlja u Hrvatskoj i obrnuto, i da Dunav bude granica... sve ostalo ce u buducnosti dovoditi do sporova, jel ce se stalno promenom toka neki delovi prelaziti na drugu stranu, ali radi se o smesno maloj kolicini zemlje u globalu...

4. Obe manjine zasluzuju paznju, i poboljsanje pozicije, ali ovakvo jednostrano nabacivanje odgovornosti je neposteno. Sto se tice broja poslanika, Srba u Hrvatskoj je pre rata proporcinalno je bilo bukvalno 10 puta vise od Hrvata u Srbiji. Danas je odnos oko 6 puta veci... po toj logici Srbi bi morali imati 6 puta vise poslanika u proporciji. Dve zemlje imaju potpuno razlicite izborne sisteme, i nemoguce je pravljenje paralela, Srbi u Hrvatskoj da imaju srpski zakon o manjinama, moglo bi ih biti bar dva puta vise nego danas u Saboru... Hrvati ne mogu da se tretiraju u Srbiji drugacije od ostali manjina... Niko ne brani Bunjevcima da se izjasne kao Hrvati na popisu, ali oni su izgradili zaseban identitet, koji je samo donekle fluidan, ali ne mozes ti nikome na silu nametati kako ce se izjasniti na popisu... mozes da napises i da si Marsovac, i takvih je bilo na zadnjem popisu, tako da nema govora o zabrani icega...

5. Procesuiranje svih ratnih zlocinaca koji su danas na slobodi, ne samo srpskih... i tu pokusavas jednostrano da spinujes...

6. Slazem se, sve sto je odneto iz Hrvatske treba da se vrati.

Ako mislite da ste u poziciji da ucenjujete... lose mislite, bilo kakvo unilateralno zatezanje odnosa ce vam dovesti Velikog Brata iznad glave i zapretiti tako da ce vasi politicari poviti rep... ako Neko proceni da Srbija tad i tad treba da udje u EU, zadnje sto ce raditi je pitati Hrvatsku o tome, to ce biti bukvalno naredba koju ako ne poslusate i krenete da kocite... necete se dobro provesti... ako procene da treba odugovlaciti, onda ce vam dati za pravo da blokirate...

Manje tog patronizirajuceg odnosa... imamo probleme, i to treba resavati, ali ne tako sto neko umisli da isporuci listu zahteva... tako nece ici...
DzonziBG is offline  
Old 04.02.2018., 01:09   #36
p.s. ovaj edit sto si napisao...

Da, tom brojkom se manipulise, i sa time treba prestati... ali to ne moze biti opravdanje da se u potpunosti negira masakr koji je izvrsen nad Srbima u NDH, kako to radi ovaj budjavi Bujanec i to drustvo...
DzonziBG is offline  
Old 04.02.2018., 01:29   #37
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
3. Prirodne granice su najzdravije i najlogicnije granice... meandriraju mnoge reke koje su granice, pa nikome ne pada na pamet da oko toga pravi buku... treba da se kompenzuje srpska zemlja u Hrvatskoj i obrnuto, i da Dunav bude granica... sve ostalo ce u buducnosti dovoditi do sporova, jel ce se stalno promenom toka neki delovi prelaziti na drugu stranu, ali radi se o smesno maloj kolicini zemlje u globalu...
Inače te cijenim kao forumaša, ali ovo si baš lupio, i jednostavno nije točno. Zapravo je i nelogično, ispada da ako rijeka baš zameandrira, država jedna drugoj mora i par desetaka km2 pokloniti.

Dapače, tok rijeke ne mijenja granice, i upravo bi to izazvalo sporove u budućnosti. Logičnije je da se postave jasne granice, pa nek rijeka teče kako teče. Jer daj iskreno, da je Dunav skrenuo baš žestoko u vaš teritorij, bi li isto tako govorio da se treba poštovati sredina rijeke? Ne vidim da je granica SR i RS (BiH) problematična, tamo gdje je Drina ravničarska rijeka...
BramaFix is offline  
Old 04.02.2018., 01:40   #38
Quote:
BramaFix kaže: Pogledaj post
Inače te cijenim kao forumaša, ali ovo si baš lupio, i jednostavno nije točno. Zapravo je i nelogično, ispada da ako rijeka baš zameandrira, država jedna drugoj mora i par desetaka km2 pokloniti.

Dapače, tok rijeke ne mijenja granice, i upravo bi to izazvalo sporove u budućnosti. Logičnije je da se postave jasne granice, pa nek rijeka teče kako teče. Jer daj iskreno, da je Dunav skrenuo baš žestoko u vaš teritorij, bi li isto tako govorio da se treba poštovati sredina rijeke?
Nisam lupio, lepo sam objasnio...

Pogledaj malo kartu Evrope i Sveta, koliko je reka granica izmedju drzava... neprebrojivo...

Reke menjaju svoj tok tokom vremena, ali to je uzasno spor proces, osim u ekstremnim situacijama... kakva je uopste funkcionalnost granice kad imas nesto sto pripada Hrvatskoj sa ove strane Dunava, i obrnuto... ne radi se o gradovima, ni selima, vec o mocvarama, sumama i pustopoljinama uz Dunav...

Ako se tako dogovorimo kako vi predlazete, onda ce u buducnosti meandriranjem reke opet nesto zemlje preteci na jednu ili drugu stranu i opet ce biti potrebne korekcije... znaci stalno imas kliznu granicu koja zavisi od volje i nevolje recnog toka... iskljucujem sad radikalnu promenu toka koja ce da odvali ogromno parce zemlje, to se u praksi realno i ne desava...

Najlogicniji dogovor je dati ono sto je po katastru sa ove strane u delu granice gde nije Dunav granica, i obrnuto, i zatvoriti tu pricu za sva vremena...

Vasa vlast ce to koristiti u sasvim druge svrhe, a to je blokada Srbije... to je jasno vec odavno, tako da svi ovi argumenti padaju u vodu...
DzonziBG is offline  
Old 04.02.2018., 01:57   #39
http://www.rtvbn.com/3828500/sarena-...oko-sarengrada

Docent na katedri za međunarodno pravo Pravnog fakulteta u Beogradu Bojan Milisavljević smatra da pravila međunarodnog prava idu na ruku Srbiji, jer ako rijeka mijenja tok, a nije u pitanju drastično pomjeranje, kao u ovom slučaju, granica se pomjera zajedno sa rijekom.

To je ovo o cemu pricam...

NIsam ni znao da su ti katastri iz vremena Austro-Ugarske, a ne iz Juge... ako budemo isli na medjunarodni sud, tanko cete proci...
DzonziBG is offline  
Old 04.02.2018., 03:47   #40
Ad 1) osobe koje su nestale su raznih nacionalnosti, a bilo je u Srba u HV-u. No, kada se govori o zahtjevu RH prema Srbiji, misli se na one koji su nestali nakon pada Vukovara, kada su mnogi odvedeni u Sremsku Mitrovicu, te im se tada gubi svaki trag. Postoji i popis:
http://www.nestali.hr/default.aspx?id=16
Tu ima 2500 osoba, od cega je 70% nestalo za vrijeme rata.
Evo jedan clanak:
http://www.nacional.hr/nestale-iz-vu...ila-na-kosovo/

Dakle, ja ne govorim o ubijenim srbima u rh kojima se gubi svaki trag, nego o onima koji su odvedeni u Srbiju, te ih od tada nema.

2) evo rasprava na tu temu:
https://www.slobodnaevropa.org/a/ima.../27722178.html
Kako sam shvatio, navedeni zakon je i dalje na snazi

3) upravo jer se RH i Srbija ne slazu oko toga, treba ici na sud.
https://www.vecernji.hr/vijesti/gran...opcina-1184569

4) dedicirani zastupnici manjina postoje od 4., a mozda i od 3. Saziva sabora, odnosno od 2000., a mozda i 1996. U 4. Sazivu je bilo svega 5 zastupnika svih nacionalnih manjina, od cega je jedan bio za Srbe, a kasnije je to povecano na 3.
Dakle, nije niti inicijalno bio cilj da udio zastupnika manjina bude u tocnom udjelu u popisu stanovnistva.
Sto se tice Bunjevaca, evo:
http://www.glas-slavonije.hr/354729/...ce-biti-Hrvati

Dakle, brane im..
I ne, bunjevci nisu izgradili osobni identitet, nego im se on namece... tvoja izjava je primjer toga.

A cuj, jedinu prijetnju za sada vidim sa tvoje strane.. i to jos prijetnju SAD-om..

Patronizirajuci stav? Razumijem sto hoces reci, ali jednostavno, za nas Srbija nije prijateljska zemlja, a zamjerke koje imamo nisu samo neke stvari iz proslosti, nego, po linkovima koje sam dao, i one koje postoje i danas. Hrvatska je prosla taj isti put, i nas je Komisija EUa provjeravala po pitanju raznih aspekata, i sve drzave su imale pravo da daju svoje prigovore..

Sto se tice Jasenovca, njega nitko ne negira... sporna je prvo brojka. Postoji skupina oko Bujaneca koja to negira, ali su oni manjina, oni nisu politicari.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:17.