Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2006., 07:47   #1
Fotograf i snimatelj - PROČITAJTE PRVI POST

Svima koji ste u potrazi za vjenčanim fotografom - ovo je mjesto za razmjenu iskustava. Samoreklamiranje je strogo zabranjeno.
Ako vas zanima više o stilovima vjenčane fotografije i općenito o vjenčanoj fotografiji, dobrodošli ste na podforumu Fotografija na temi o vjenčanoj fotografiji.


Mayo




Evo za salu smo se odlučili , e sad sljedi bend, fotograf i cvječarna. Koja su vaša iskustva, tko radi dobro a koga da izbjegavam

Zadnje uređivanje Mayo : 05.04.2011. at 21:42.
stela25 is offline  
Old 17.01.2006., 22:30   #2
fotograf zg

ja se zenim u svibnju i imam sve osim fotografa, bio sam kod par njih (ljubek u vg i Katarina u rakusina 4a, zg), da li ima tko kakve preporuke? na koje cake se treba paziti kod izbora fotografa?
dario1978 is offline  
Old 17.01.2006., 23:36   #3
Quote:
dario1978 kaže:
ja se zenim u svibnju i imam sve osim fotografa, bio sam kod par njih (ljubek u vg i Katarina u rakusina 4a, zg), da li ima tko kakve preporuke? na koje cake se treba paziti kod izbora fotografa?
cake... , mislim da bi ti trebao znati sto i kakve fotografije zelis, barem okvirno, a fotograf ce se u skladu s tvojim zeljama prilagoditi i napraviti najbolje sto moze...
iz iskustva znam da su ljudi najsretniji s kombinacijom "klasicne domace svadbene fotografije" , plus dosta reportaznog u stilu novinskih fotografa koji znaju gledati za razliku od raznih praktikanata po foto studijima...
naravno, koliko para, toliko muzike....
đubre is offline  
Old 18.01.2006., 06:52   #4
Neki dan sam gledala snimku svadbe gdje je snimatelj "lovio" samo krupni kadar. Lice i tu i tamo nožice gdje čagaju, nigdje se nema grupne snimke ljudi koji plesu. Uzas, totalni fijasko.
Zao mi je samo sto se nisam uspjela pročitati koji je to snimatelj da ga izbjegavam u najvećem luku.
stela25 is offline  
Old 18.01.2006., 17:08   #5
zg foto

koliko sam skuzio oko 5000 kn je standardni paket fotografiranja, ali kako prepoznati fotografa koji ima smisla za fotku? jos nesto, da li je netko od vas cuo za paket u kojem se slika sve osim feste, a festa se samo snima? pa kaj se ne snima i fotografira sve? pitam jer se kod jednog foto studija nisu bas jasno izrazili oko toga. ako netko ima kakve preporuke, biti cu jako zahvalan
dario1978 is offline  
Old 19.01.2006., 07:36   #6
Standardni paketi su negdje oko 5000kn pa na više.
Osnovno je da moraš znati što želiš i to moraš tražiti. Isto tako, svaki ozbiljan foto studio ima neki portofolio. Uzmeš par albuma i dvd-a. koje su radili i pregledaš ih.

Mi recimo ne volimo raznorazne vignete, sephie, duotone i sl. i ostale fotomontaže no imamo desetak portreta u tom stilu i svi ljudi su najviše oduševljeni tim slikama (dok mi na njih gledamo nenaklono).

Naša priča je da se bavim fotografijom pa imam prijatelja koji ima opaki foto studio u kojem si radim sve fotke pa nam je izašao u susret s cijenom itd. Dobilo smo dvije 20x30cm fotke, 200 fotki 13x18cm, 4 sata video matrijala snimnjenog na 2 kompleta od po 3 dvd-a. i 2 video kasete + veliki kvalitetni album, 100 pozivnica, 100 zahvalnica. Saldo = 3200kn. No naravno - za mene kao frenda, inače im je sami start da pokupe opremu i dođu u svatove 4000kn + sve ostalo (cijena po slici itd, itd.)

Još nešto važno, raspitaj se daje li tvoj fotograf tebi negative, odnosno CD - DVD sa fotkama! Znam za fotografe koji ti ne daju negative nego te poslije ucjenjuju tako da svaku sliku kasnije moraš raditi kod njih, tim gorje što su to uglavnom loši fotografi.

Nas su i vide snimatelj i fotograf pitali što želimo, što istaknuti, što naglasiti, kako odraditi posao. Imali smo kombinaciju - trećina fotki se odnosi na naše portrete u crkvi. Trećina su portreti i grupne snimke s roditeljima, braćom, rodbinom, frendovima, klencerima, klencericama u crkvi. Ostatak fotki se odnosi na reportažni oblik - dakle akciju, na ples, na zanimnjive detalje na fešti, na rezanje torte, podvezicu, zadnje goste...

Uz sve to ponio sam i svoju foto opremu pa se tu i tamo kliknulo i na nešto mimo protokola i na detalje u ranojutarnjim satima pred razlazak i sl.

Imali smo ideju na stol staviti dodatno desetak fotića za jednokratnu uoprabu pa nek ljudi jednostavno u svaovima klikaju što žele i kasnije im se to podijeli. No uz sve ostale zadatke u organizaciji vjenčanja izbacili smo taj detalj.
Veky is offline  
Old 19.01.2006., 08:07   #7
To ti je stvar ukusa, a i ovisi o očekivanjima rodbine. Nekad je važno da imaš barem po jednu sliku od svakog gosta, pa to moraš reći fotografu, da mu ne bi netko promakao (što bi bio razlog za višegodišnju ljutnju ...). Neki vole klasiku, slike u boji pred nekim lijepim krajolikom ili što već, drugi postave sve goste za grupnu sliku itd.

Drži na umu da netko sve te slike treba posložiti, polijepiti u album, i na kraju još i pogledati. Zamisli si album 10 cm debljine sa 500 slika i slikica ... cijelovečerna zabava ... ili dosada? Mi smo iz hrpe slika izabrali najboljih četerdesetak i te dali povečati na A4 format, te navući na karton. Velika većina ih je crno bijela, snimljeno sa 6x6 negativima, što daje poseban štih. Te slike držimo u lijepoj drvenoj škrinji i tu i tamo ih pogledamo, za sječanje na dobra stara vremena
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Old 19.01.2006., 12:21   #8
osobno sam imao prilike vidjeti svasta, najme snimam vjencanja od 1993 za vise zagrebackih studia. Ima pojedinaca od fotografa i snimatelja koji misle da znaju svoj posao a kiksaju u nekim osnovnim pravilima. Montirao sam poprilican broj video snimaka vjencanja, iskreno od nekih snimaka zabolila me glava zbog lose kadriranih kadrova, mahanja kamerom, bolesno pretjeranog zumiranja i slicno. mnogi mladenci ne kuze sto je dobra video snimka i dobra fotografija. preporucio bi da obidjes vise foto studia i da se informiras o cjeni i kvaliteti. odvoji vise vremena za dogovor, ako se pokazes zahtjevijom dobit ces bolju ekipu za snimanje tvog vjencanja.
__________________
Neka sva bića budu sretna,
bez neprijateljstva, bez straha i u miru.
vitaka is offline  
Old 20.01.2006., 12:55   #9
Quote:
vitaka kaže:
osobno sam imao prilike vidjeti svasta, najme snimam vjencanja od 1993 za vise zagrebackih studia......
Da li si cuo kakvi su u fotostudio Katarina, Zg,? po cijeni su tu negdje, slike su 13x18, ali kazu da zadrzavaju negative, ali za 100kn dobimo cd sa slikama. koliko su meni uopce vazni negativi, kad se slike mogu dati razviti i s CD-a?
dario1978 is offline  
Old 20.01.2006., 13:39   #10
Quote:
dario1978 kaže:
Da li si cuo kakvi su u fotostudio Katarina, Zg,? po cijeni su tu negdje, slike su 13x18, ali kazu da zadrzavaju negative, ali za 100kn dobimo cd sa slikama. koliko su meni uopce vazni negativi, kad se slike mogu dati razviti i s CD-a?
za foto studio katarina sam cuo ali nisam imao prilike vidjeti njihove materijale.
sto se tice albuma naj ljepse izgledaju oni na ljepljenje u koje se stavljaju kombinacije vise razlicitih formata fotografija, no to je stvar ukusa. ako dobijes cd s fotografijama ne trebaju ti filmovi. Skenirane fotografije (s negativa) trebaju biti velicine oko 800 kb i vise, jer ako su manjeg kapaciteta cestu su i losije kvalitete.
__________________
Neka sva bića budu sretna,
bez neprijateljstva, bez straha i u miru.
vitaka is offline  
Old 20.01.2006., 14:07   #11
A kakvi su komentari na foto studio Badrov ili recimo Ipik? Meni je najvise zapao za oko "foto studio A"
stela25 is offline  
Old 20.01.2006., 15:20   #12
Ne znam za Badrov ili taj Ipik, ali Foto studio A smo i mi išli pogledat kad smo tražili fotografa. Albumi su im prekrasni, fotke fantastične, ali cijena nam je bila ipak malo prevelika za nas. Mislim da je jeftiniji paket bio preko 8000 kn.
Mi smo se na kraju odlučili za foto Melita na Bukovcu i ostali oduševljeni njihovom profesionalnošću i kvalitetom, ali moram upozoriti da ni oni nisu bas nekaj jeftini. U svakom slučaju Melitu toplo preporučam.
Inace cula sam dosta pohvala na racun Art studia iz Samobora i moja sestra ih je angazirala. Medjutim pokazali su se totalno neprofesionalni i ne bih ih nikome preporučila. Nemam ništa protiv njihovih art fotki, ali moja sister i njen suprug vec 4 mjeseca cekaju montiranu video snimku vlastitog vjencanja koju su debelo platili (mislim da su skuplji i od Studia A), što mislim da je ipak malo previše. Naravno kad su se išli s njima dogovoriti nisu bili upozoreni da ce trebati toliko cekati. Tek nakon svadbe im je to receno, s tim da je rok tada bio 2 mjeseca, ali eto prosla vec 4.
Tako da je to jos jedan od sapekata o kojem treba voditi racuna prilikom angaziranja fotografa.
__________________
Ha ha ha
Kumica is offline  
Old 20.01.2006., 18:47   #13
Preporuke: kod dogovora i odabira arazmana naglasite da zelite dogovoreni broj fotografija i da u slucaju prekoracenja - veceg broja fotografija, na dan vjencanja snimatelji obavezno obavjeste mladence. dobro je napraviti plan fotografiranja, cesto se desi da gosti zele pojedinacne slike s mladencima i da broj fotografija i cjena arazmana poraste.
__________________
Neka sva bića budu sretna,
bez neprijateljstva, bez straha i u miru.
vitaka is offline  
Old 20.01.2006., 21:28   #14
ja sam imala jednog lika "bez pisanog racuna" (saljem mob na pm na zahtjev) i tolko sam mu ispila mozak s zeljama i prohtjevima da je na kraju odradio fenomenalno i vrhunski, a kao nije profesionalac
magic blue is offline  
Old 21.01.2006., 08:41   #15
Quote:
dario1978 kaže:
koliko sam skuzio oko 5000 kn je standardni paket fotografiranja, ali kako prepoznati fotografa koji ima smisla za fotku? jos nesto, da li je netko od vas cuo za paket u kojem se slika sve osim feste, a festa se samo snima? pa kaj se ne snima i fotografira sve? pitam jer se kod jednog foto studija nisu bas jasno izrazili oko toga. ako netko ima kakve preporuke, biti cu jako zahvalan
ovisi o arazmanu kojeg izabers. nekim mladencima je vaznija video snimka drugima pak fotografije, u vecini slucajeva uzimaju se arazmani u kojem su fotograf i snimatelj zajedno tokom cjelog vjencanja i u restoranu. ako uzmes fotografa ili snimatelja samo za crkvu i poziranje prije ili poslije crkve logicno je da ce arazman biti jeftiniji.
__________________
Neka sva bića budu sretna,
bez neprijateljstva, bez straha i u miru.
vitaka is offline  
Old 21.01.2006., 08:46   #16
Quote:
dario1978 kaže:
koliko sam skuzio oko 5000 kn je standardni paket fotografiranja, ali kako prepoznati fotografa koji ima smisla za fotku? jos nesto, da li je netko od vas cuo za paket u kojem se slika sve osim feste, a festa se samo snima? pa kaj se ne snima i fotografira sve? pitam jer se kod jednog foto studija nisu bas jasno izrazili oko toga. ako netko ima kakve preporuke, biti cu jako zahvalan
zaboravio 5000 kn je vjerovatno i video i foto - standaardni paket, a moze se naci i jeftinije za istu razinu kvalitete
__________________
Neka sva bića budu sretna,
bez neprijateljstva, bez straha i u miru.
vitaka is offline  
Old 21.01.2006., 09:54   #17
Quote:
Kumica kaže:
Inace cula sam dosta pohvala na racun Art studia iz Samobora i moja sestra ih je angazirala. Medjutim pokazali su se totalno neprofesionalni i ne bih ih nikome preporučila. Nemam ništa protiv njihovih art fotki, ali moja sister i njen suprug vec 4 mjeseca cekaju montiranu video snimku vlastitog vjencanja koju su debelo platili (mislim da su skuplji i od Studia A), što mislim da je ipak malo previše. Naravno kad su se išli s njima dogovoriti nisu bili upozoreni da ce trebati toliko cekati. Tek nakon svadbe im je to receno, s tim da je rok tada bio 2 mjeseca, ali eto prosla vec 4.
Tako da je to jos jedan od sapekata o kojem treba voditi racuna prilikom angaziranja fotografa.
Vjeruj mi da ce sestra bit odusevljena sa materijalom kad ga dobije
Mi nismo bas toliko cekali, jer smo navaljivali svako malo na njega "kad ce, kad ce?", al kad smo dobili smo bili jako jako zadovoljni, toliko da smo jos naknadno neke extra stvari narucivali od njega. Vrijedilo je cekati definitivno. Vjeruj da smo i danas misljenja da vrijedi svake kune koju smo dali. Kosta, istina, dosta - u odnosu na druge foto studie i kvazi fotografe, ali se kvaliteta ne moze usporedjivati.
Dobili smo i negative i sve digitalne fotke na CDima, nekoliko DVDa i video kazeta. Prije samog finisa DVDa nas je pozvao da zajedno pogledamo i da prije zgotovljavanja komentiramo ako sto jos treba maknuti, dodati, da li su imena dobro ispisana, da li su scene preduge, prekratke, da li smo si u bilo kojem kadru "ruzni", lose ispali, smijesni i sl. tako da dok je vrijeme se stvari "poprave".
Inace si nisam bas fotogenicna, ali na svim fotkama sam ispala MRAK

Jako se pazi na detalje, ne snimaju se ljudi dok jedu, nema onih glupavih intervjua gdje ljudi ne znaju sto da kazu, nema onih efekata slova koja lete, slika u slici i razbijenog stakla na DVDu svaki put kad vidim DVD od necije svadbe sa tim jeftinim efektima dodje mi zlo narocito ako su ukomponirani jedan u drugome, jeftino i sa kontraefektom. Ovdje toga nema, jednostavno sve je profinjeno, ukusno, umjereno, kvalitetno!
Na kraju krajeva, covjek je dosada izlagao na sajmu vjencanja pa mozete ove godine otici (pocetkom 2. se odrzava mislim opet u Bocarskom), pa uzeti reklamni materijal i uvjeriti se u ovo sto govorim. FYI prosle godine je njegov stand proglasen najbolje uredjenim na sajmu. E da i osim toga ima i web na adresi www.art-studio.tv, pa si bacite pogled.

PS. nemam nikakve koristi od ovog javnog hvaljenja Art studia nego sam jednostavno jedna od prezadovoljnih mladenki (naravno da je i mladozenja jako zadovoljan) koja ima DVD i fotke od Art studia!
avril is offline  
Old 21.01.2006., 10:14   #18
Studio art je jedan od najboljih u hrvatskoj, naravno to ima i svoju cijenu, pretezno ga angazirju mladenci dubljeg dzepa. mladsenci koji izaberu studio art sigurno nece pogrijesiti.
__________________
Neka sva bića budu sretna,
bez neprijateljstva, bez straha i u miru.

Zadnje uređivanje vitaka : 21.01.2006. at 11:26.
vitaka is offline  
Old 21.01.2006., 10:19   #19
Avril, ako nije tajna, koliko vas je kostao taj arazman?
__________________
Neka sva bića budu sretna,
bez neprijateljstva, bez straha i u miru.
vitaka is offline  
Old 21.01.2006., 11:13   #20
savjet: kvaliteta fotografija i eventualnog video spota dosta ovisi o mladencima. trebate znati da za dobru fotografiju treba odvojiti vise vremena, malo se toga moze napraviti u 15 - 20 minuta. u imozemstvu, npr. u Italiji i NJemačkoj mladenci sa fotografom i snimateljem provedu od 1 do 3 sata u tu svrhu, odlaze na dogovorene lokacije (parkove, jezera, stare dijelove grada i sl.) gdje se fotografiraju i snimaju za prigodni spot. Fotografiranje se moze organizirati u okolici crkve ako postoje zelene povrsine, drvece i sl. improvizirati se uvijek moze, vazno je da to ucinite za vrijeme dnevne svjetlosti. najljepse fotografije najcesce su iz prirodnog okruzenja.
__________________
Neka sva bića budu sretna,
bez neprijateljstva, bez straha i u miru.
vitaka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:47.