Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2008., 23:59   #21
tnx
Tonkich is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 15:39   #22
Hvala
ždralexandrijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2009., 13:11   #23
Gdje se može naučit šivat?

Nedavno sam se doselila u Zagreb i zanima me jel zna neko di se može naučitit šivati?
tststs is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 15:21   #24
Quote:
tststs kaže: Pogledaj post
Nedavno sam se doselila u Zagreb i zanima me jel zna neko di se može naučitit šivati?
a zašto pišeš onda u prvom postu na ovoj temi? malo si se zaj.....
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 11:04   #25
Ako slučajno netko trenutno pohađa tečaj kod gđe. Ruže, a čita ove postove, bilo bi jako lijepo da nas izvještavate o svemu što ste taj dan naučili, tek toliko da mi budući polaznici znamo...
brar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 20:23   #26
ja našla ovo na forumu studenata tekstilnog fakulteta:
evo da vas samo obavjestim o tecaju u ruza vezu ako ga neko misli upisat. nakon sto sam ga zavrsila mogu rec da je cisto bacanje para. previse ljudi bude u grupi tako da se gospodja ne stigne nikome dovoljno posvetit. tecaj se jedino mozda isplati ako mislite naucit neke osnovne stvari npr stavit konac u masinu,sivat naprijed nazad i slicno. i jedino se uci kroj za suknju a sve ostalo je iz burdi koje su valjda iz 80ih god. i sav materijal se naplacuje, za cijenu od 2000kn gospodja ruza nije u stanju ni dat besplatan konac vec svatko stavlja svoj na endlericu pa onda zamislite kad 10 osoba treba zaredom na endlerici radit. ugl. tecaj je ziva katastrofa. nadam se da necete bit glupi ko ja


inače na tom forumu hvale tečaj kod šnajderice Goge, da se jako puno nauči.
abonos1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 00:40   #27
Quote:
abonos1 kaže: Pogledaj post
ja našla ovo na forumu studenata tekstilnog fakulteta:
evo da vas samo obavjestim o tecaju u ruza vezu ako ga neko misli upisat. nakon sto sam ga zavrsila mogu rec da je cisto bacanje para. previse ljudi bude u grupi tako da se gospodja ne stigne nikome dovoljno posvetit. tecaj se jedino mozda isplati ako mislite naucit neke osnovne stvari npr stavit konac u masinu,sivat naprijed nazad i slicno. i jedino se uci kroj za suknju a sve ostalo je iz burdi koje su valjda iz 80ih god. i sav materijal se naplacuje, za cijenu od 2000kn gospodja ruza nije u stanju ni dat besplatan konac vec svatko stavlja svoj na endlericu pa onda zamislite kad 10 osoba treba zaredom na endlerici radit. ugl. tecaj je ziva katastrofa. nadam se da necete bit glupi ko ja


inače na tom forumu hvale tečaj kod šnajderice Goge, da se jako puno nauči.
Ma da? To je tak basic? E, hvala ti puno na informaciji. Ja sam mislila da je tečaj više o krojenju, a manje o baratanju mašinom, pa sam već par puta bacila oko na njega. No sad mi više neće past na pamet.
Ja si već neko vrijeme sama šivam stvari, navađanje konca i štepanje je trivijalna stvar. No izrada kroja, to je prava čarolija.

Počela sam si šivati prije jedno godinu dana s krojevima sa sewingpatterns.com, a sad u zadnje vrijeme improviziram, sama si crtam i režem krojeve za recimo haljine i tako, no ima stvari koje su mi misterija, na primjer kako skrojiti hlače a da dobro stoje, ufff. Ili dobra ramena od rukava. Te suptilne stvari, kako tkanina pada i kako napraviti da mi savršeno stoji... to me muči. Imam puno još za naučiti.
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 15:48   #28
Ja sam se zadnje vrijeme baš ulijenila sa šivanjem .Zadnje sam valjda na ljeto šila neke topove sebi i prijateljicama.
Bila sam na tečaju za šivanje i dobra strana toga je što se naučiš po svojim mjerama napraviti kroj. Prođu se neki osnovni krojevi koji su i temeljni, tako da se iz toga da izgraditi još puno puno kombinacija.

Jel ima gdje jednostavno objašnjeno kako ušiti postavu na jaketu?
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 16:05   #29
Quote:
abonos1 kaže: Pogledaj post
ja našla ovo na forumu studenata tekstilnog fakulteta:
evo da vas samo obavjestim o tecaju u ruza vezu ako ga neko misli upisat. nakon sto sam ga zavrsila mogu rec da je cisto bacanje para. previse ljudi bude u grupi tako da se gospodja ne stigne nikome dovoljno posvetit. tecaj se jedino mozda isplati ako mislite naucit neke osnovne stvari npr stavit konac u masinu,sivat naprijed nazad i slicno. i jedino se uci kroj za suknju a sve ostalo je iz burdi koje su valjda iz 80ih god.
ovo nije istina. bila sam na tom tečaju prošle godine i svašta sam naučila.
još u osnovnoj školi sam naučila "šivati" ali to nema veze sa dobrim šivanjem.
kod gospođe Ruže se šivaju suknja, hlače, košulja i jakna/kaput. ako hoćeš nešto posebno, donesi vlastiti kroj i s njom ćeš sašiti to što želiš. ja sam donosila neke krojeve s uputstvima na španjolskom, pa smo mozgale šta ćemo i kako ćemo.
naravno da se uče basic stvari, ima žena koje dođu a da nikad šivaći stroj nisu vidjele. hoćeš li njima dati Gallianov kroj za večernju haljinu?
za cure koje su završile tekstilnu školu tečaj vjerojatno nije prikladan, ali za sve koje žele naučiti šivati jest. ako želiš dizajnirati vlastite komade, idi na faks. dizajn se ne uči na tečaju.

i naravno da se sav dodatni materijal naplaćuje. sve što sašiješ ostaje tebi, zašto bi ti teta Ruža nešto plaćala?
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 16:07   #30
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post

Jel ima gdje jednostavno objašnjeno kako ušiti postavu na jaketu?
to si trebala naučiti na tečaju. kod gospođe Ruže se nauči.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 17:28   #31
Quote:
kem kaže: Pogledaj post
to si trebala naučiti na tečaju. kod gospođe Ruže se nauči.
Nisam išla kod Ruže, nego tu u Splitu na jedan tečaj.
Išla sam na prvi stupanj hlače, suknje i košulje/bluze. Jakete su se tamo učile na naprednom stupnju ( na koji se ja nažalost zbog obaveza nisam upisala).
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 22:15   #32
Quote:
abonos1 kaže: Pogledaj post
ja našla ovo na forumu studenata tekstilnog fakulteta:
evo da vas samo obavjestim o tecaju u ruza vezu ako ga neko misli upisat. nakon sto sam ga zavrsila mogu rec da je cisto bacanje para. previse ljudi bude u grupi tako da se gospodja ne stigne nikome dovoljno posvetit. tecaj se jedino mozda isplati ako mislite naucit neke osnovne stvari npr stavit konac u masinu,sivat naprijed nazad i slicno. i jedino se uci kroj za suknju a sve ostalo je iz burdi koje su valjda iz 80ih god. i sav materijal se naplacuje, za cijenu od 2000kn gospodja ruza nije u stanju ni dat besplatan konac vec svatko stavlja svoj na endlericu pa onda zamislite kad 10 osoba treba zaredom na endlerici radit. ugl. tecaj je ziva katastrofa. nadam se da necete bit glupi ko ja


inače na tom forumu hvale tečaj kod šnajderice Goge, da se jako puno nauči.
i ja sam bila kod tete ruže prošle godine. uglavnom istina je, po meni. ona em kasni, em ogovara nekoga stalno i žali se. i najveći problem je bio što ne kuži-objašnjavaš joj kakve promjene hoćeš napravit na kroju i ona ti ne zna pokazat. i nema vremena dovoljno jer ne počinju svi tečaj u isto vrijeme pa svakome pokazuje drugu stvar(kad sam ja bila bile smo samo nas tri pa nije stigla). i da krojevi su iz burde, osim za suknju, što je, po meni, bezveze. i sve joj je: joj kak lijepo, joj kak je super, joj kak uredno

mislim da je tečaj ok za nekog ko ne zna mašinu upalit i ko poslije želi znat sašit suknju, skratit hlače. ja sam znala šivat i prije i stigla sam napravit i suknju i hlače i košulju i kaput i haljinu u to vrijeme i još mi je ostalo sati pa sam endlala neke gluposti od doma i mislim da smo u to vrijeme mogli naučit nešto pametnije.
postoji i neki napredni, ali to dođeš sa svojim krojevima, pa ti ona pomaže, niš posebno
__________________
...nevolja nevolju privlaci...
sarchi... is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 23:46   #33
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Nisam išla kod Ruže, nego tu u Splitu na jedan tečaj.
Išla sam na prvi stupanj hlače, suknje i košulje/bluze. Jakete su se tamo učile na naprednom stupnju ( na koji se ja nažalost zbog obaveza nisam upisala).
tu ja trenutno idem
Tonkich is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 10:54   #34
Quote:
Tonkich kaže: Pogledaj post
tu ja trenutno idem
svaka časta Tonkez
__________________
ginger, extravagant
nola is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 11:19   #35
Quote:
Tonkich kaže: Pogledaj post
tu ja trenutno idem
Jel kod tete Đurđe? Žena je odlična
Ej, je li imaš možda njen broj da mi pošalješ na pm, ja sam izgubila mob i skupa s njim sve brojeve, a baš bi se tila raspitati za taj napredni stupanj kod nje.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 13:07   #36
Quote:
abonos1 kaže: Pogledaj post


inače na tom forumu hvale tečaj kod šnajderice Goge, da se jako puno nauči.
a jel ima negdje broj od te goge? i jel to tečaj baš, ko ovaj kod ruže?
ljubavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 00:31   #37
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Jel kod tete Đurđe? Žena je odlična
Ej, je li imaš možda njen broj da mi pošalješ na pm, ja sam izgubila mob i skupa s njim sve brojeve, a baš bi se tila raspitati za taj napredni stupanj kod nje.
sve obavljeno na pm

Quote:
nola kaže: Pogledaj post
svaka časta Tonkez
hvala hvala

imam još samo jedan put i završila sam prvi stupanj


Tonkich is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 13:19   #38
super, pišem popis
__________________
ginger, extravagant
nola is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 15:55   #39
Quote:
Tonkich kaže: Pogledaj post
sve obavljeno na pm
I hvala ti na tome
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 20:54   #40
Bila sam ove godine na tečaju kod gđe Ruže, i slažem se s Kem, puno toga sam naučila, a oni koji znaju šivati ne znam zašto bi uopće i išli na neki tečaj šivanja. Konstrukcija odjeće s modnih revija ne znam da se baš negdje može naučiti, to se i ne uči nego jednostavno s vremenom postaneš dobar konstruktor zato što posao zahtjeva da budeš inovativan. Što se tiče toga da se šije po krojevima iz burde, da zaista si svatko odabere neki kroj iz burde, nešto što mu se sviđa i što će kasnije nositi, ali se nauči kako taj kroj prilagoditi svojim mjerama, a sada ću, kada znam to i kad znam šivati, sama doma po svojoj želji prilagoditi neki kroj ako se sjetim nečeg dobrog. Da gđa Ruža ne stigne nekom nešto pokazati to mi je isto tako malo čudno, naprotiv ona je jedna simpatična energična ženica koja želi da ljudi kod nje nauče što je bolje moguće pa se bome i para po par puta ako nešto nije dobro napravljenoMoja jakna s podstavom izgleda savršeno uredno onako kako nije sašivena većina robe po dućanima. I da, neko je nešto napisao o kašnjenju, gđa Ruža zakasni 5-10 minuta, ali ostaje duže od najmanje pola sata pa do sat vremena, jer kad nešto radiš ne možeš samo tako prekinuti, što mi se isto tako dopalo da se ne gleda na minutu. Prije nego što sam se odlučila kuda da odem na tečaj gledala sam po forumima pa sam se zbog dobrih tuđih iskustava odlučila upravo za ovaj tečaj i jako mi je drago zbog toga. Da se odužim drugima koje zanima prenosim svoje dojmove i malo su mi čudni neki komentari.
BeeB is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:16.