Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2007., 01:28   #61
Quote:
vepar81 kaže: Pogledaj post
Kada mu dođe milo.

tako je!

ja sam prije 10 godina dobila jedan mali kaktusic. u ljeti je bio na suncu u vrtu i zalijevala sam ga cijelo ljetio dnevno. izvanredno je rastao. presadila sam ga u normalnu zemlju za cvijece. u jesen sam ga spremila u podrum na prozor i zalijevala svakih 4 tjedna malo.
kad je bio 3 godine pojavili su mu se mladi "pelceri" i te sam odstranla i ponovo zasadila. u jesen je dobio 3 cvijeta.
moram spomenuti da je bio vani od 1.Maja do 1.Nov i to po svakom vremenu.

inace nisam imala iskustva sa kaktusima ali sam kuzila da mu godi u ljeti puuuuno sunca i vode i normalog gnojiva za cvijece pokadkad, a u zimi hladnoca i malo vode da se smiri i oporavlja.

prije dvije godine je potukao sve rekorde i cvijetao ko lud da su svi susjedi iz cijele ulice isli na setnju do moje kuce samo da vide ovo cudo.



13! cvijetova odjednom!

cvijetovi mirisu na daleko i divni su, promjera 10cm!

na zalost je cijela divota nakon tri dana gotova i uvenu.
onda ih odstranim i zalijem kaktus s malo gnojiva.

nakon ovih 13 je za 6 tjedna opet cvijetao, ali samo 5 cvijeta.

zanimalo me kakav ja to kaktus imam i malo sam googlala i naisla na sranicu gdje pise da se taj kaktus jako tesko dovodi do cvijetanja!?

sad sam ponosna na mojeg ljubimca.
darovao mi je mnogo "djecice" koje sam svim prijateljima poklonila.

onima koji nemaju iskustva savjetujem: ni ja nisam imala iskustva. vazno je promatrati ga i njegovati. vazno je zalijevanje i malo gnojenja, kao sto je i vazno dati mu mira da se oporavi, kao i kod svih drugih biljnih ljubimaca.
i ne zaboravite jedno, i biljke imaju osjecaje

moj ljubimac miruje jos u jednom hladnijem kutku, i bas mi izgleda zedan. uskoro, kad vise nece smrzavati, postavit cu ga u jedan kutak na balkonu gdje mu cijeli dan sije sunce i pocet ga budit iz zimskog sna sa mekanom vodom i pomalo gnojiva.
cuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 01:34   #62
Ovaj tvoj kaktus zove sa "morski jež". Latinski naziv ne znam. Ja imam rozi i krem (bijeli). Cvatu svake godine, tako da je ono što si napisala o cvatnji krivo. Preko ljeta moraju van, a u zimi na hladno. Ako zimu provedu u toploj prostoriji izostat će cvatnja.
kikca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 01:37   #63
Quote:
kikca kaže: Pogledaj post
Ovaj tvoj kaktus zove sa "morski jež". Latinski naziv ne znam. Ja imam rozi i krem (bijeli). Cvatu svake godine, tako da je ono što si napisala o cvatnji krivo. Preko ljeta moraju van, a u zimi na hladno. Ako zimu provedu u toploj prostoriji izostat će cvatnja.
he? pa pisem da moraju zimi na hladno, u podrum! i ljeti van!

na internetu sam nasla informaciju da cvijeta jako tesko!
mene je to zacudilo, jer moj cvijeta isto svaku godinu i to po vise puta!
cuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 02:44   #64
Vidjela sam što si napisala, ali sam ovo dodala u svoj post samo da objasnim cvatnju.
kikca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 09:51   #65
pitao bi ako morat okloniti pelcere s kaktusa? bas sve? ili mu to ne smeta? imam jedan mali kaktusic i on vec ima pelcere...jos jednom pitam zasto mi se kaktusi naginju na lijevu stranu? a okrenuti su prema suncu
.:::FI:::. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 12:15   #66
Pelcere skidam tek kad me neko traži. Možda ti se naginju jer su u startu ukoso posađeni.
kikca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 12:19   #67
Ja imam isti takav kaktus, raste vani na najgorem suncu, niži je i širi i ima puno malih i srednjih kaktusića koji su već neki dorasli do veličine za cvatnju i mnogi cvatu, cvatu u proljeće i ljeti. Meni cvijet traje samo do negdje podneva.
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 12:20   #68
nisu....prvi mozda je...ali ovi ostali nisu pa se naginju
.:::FI:::. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 12:45   #69
imam te kaktuse u kuci kraj prozora. imaju sunce negdje oko 4 h i cveo je samo 1 ...a imam ga 3 god...
.:::FI:::. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 15:32   #70
Quote:
.:::FI:::. kaže: Pogledaj post
imam te kaktuse u kuci kraj prozora. imaju sunce negdje oko 4 h i cveo je samo 1 ...a imam ga 3 god...
Čim se biljke izdužuje i nakrivljuje znači da ima premalo svjetla.
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 16:03   #71
da ali ima svjetlo...i previse (pise gore da treba ima 3 h) ima skroz kak dugo sunce svijetli
.:::FI:::. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 16:04   #72
Quote:
.:::FI:::. kaže: Pogledaj post
imam te kaktuse u kuci kraj prozora. imaju sunce negdje oko 4 h i cveo je samo 1 ...a imam ga 3 god...
Sigurno ti je zbog svjetla, a nemoj se čudit što ti ne cvatu puno jer su moji par desetljeća stari, dugo im je trebalo da narastu i rascvatu se.
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 16:09   #73
Quote:
.:::FI:::. kaže: Pogledaj post
da ali ima svjetlo...i previse (pise gore da treba ima 3 h) ima skroz kak dugo sunce svijetli
Možda im to nije dovoljno.
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 16:11   #74
kaj da im stavim lampicu? e jel ovo tocno? da treba rahliti zemlju da se ne stvaraju gljivice na njoj?
.:::FI:::. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 16:15   #75
A ne možeš ih malo stavit van? Meni je ove zime jedan mali na balkonu u Zagrebu ostao i ništa mu ne fali.
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 16:20   #76
Quote:
.:::FI:::. kaže: Pogledaj post
kaj da im stavim lampicu? e jel ovo tocno? da treba rahliti zemlju da se ne stvaraju gljivice na njoj?
stavi ih na svjetlije mjesto ili im napravi umjetnu rasvjetu. kako Passiflora kaže možeš ih staviti van na balkon, nije tako hladno. Ja zemlju izrahlim samo ako primjetim neke nakupine na površini inače ne.
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 16:29   #77
Da se kaktusi ne izdužuju, zimi im treba osigurati hladno i svjetlo mjesto. Ni u kojem slučaju ne smiju biti na sobnoj temperaturi.
kikca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 16:58   #78
Quote:
kikca kaže: Pogledaj post
Da se kaktusi ne izdužuju, zimi im treba osigurati hladno i svjetlo mjesto. Ni u kojem slučaju ne smiju biti na sobnoj temperaturi.
to sam zaboravila napomenuti.
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 23:09   #79
Exclamation Aloe vera

Ima li tko kakvih iskustava
__________________
Vozi sigurno,vozi bager.
vepar81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 23:12   #80
Skoro isto kao i s kaktusima, samo što ne cvate.
kikca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:20.