Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2005., 14:34   #81
ja ne zhelim niti u ludilu reci da vashi roditelji nisu u redu...molim vas, nemojte to tako protumachiti!!!!


Samo zhelim reci da ima djece koja nish ne jedu a ima djece koja iz nekog razloga nishta ne jedu.


Treba ipak i na to obratiti pazhnju...klio za post.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 14:41   #82
Quote:
Mrtva_mrkva kaže:
Samo mrznju prema onome sto je moj tata zvao "vitaminska bomba" - naribana mrkvica, jabuka, limun i secer ili med

Ima li nick ikakve veze sa gornjim navodom?

Btw, mi kraj moje nećakinje nismo smjeli jesti jabuku - smrdila joj je, smrdi joj još i dan danas, kao i sve 'zdravo'.
Hrani se uglavnom stvarima koje debljaju pa joj ne bi škodila korekcija. Ima 14 godina i taj problem nikako riješiti, jer je lociran na najgorem mjestu, u glavi.

No, zašto MALA djeca ne žele jesti?
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 14:48   #83
spominjete riblje ulje, kapsule ribljeg ulja

nisam to nikad ni vidjela nii probala pa ne znam čemu bi to trebalo služiti? otvaranju apetita?
__________________
A ti Krešiću...čerupaj svoju kokoš na svom pragu!
DJanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 14:49   #84
Quote:
maristella69 kaže:

No, zašto MALA djeca ne žele jesti?
jer nečiji roditelji se ne bave njima na odgovarajući način. djeca imaju detektore i sad kad imam 20 g. više znam da je to bilo iskazivanje mojeg nezadovoljstva njihovim ponašanjem. ja sam bila vrlo, vrlo povučena (danas se to ne bi moglo reći). mene nije bilo za vidjet, dijete duh, a moji su to sve opravdavali mojem "ponašanju s visoka".
imala sam sreću što je u mom ulazu živjela jedna iznimna dječja psihologinja koja me pozivala da se dodjem igrat s njenim psima. tek sad mi je jasno da je ta žena razgovarala sa mnom i radila na mojem ponašanju.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 14:54   #85
Quote:
DJanko kaže:
spominjete riblje ulje, kapsule ribljeg ulja

nisam to nikad ni vidjela nii probala pa ne znam čemu bi to trebalo služiti? otvaranju apetita?
Budi sretna i zaboravi i da si to pročitala jer je to nešto najsmrdljivije i najodvratnije kaj je kroz moje grlo pokušalo proći.
__________________
ispod mojih urednih ladica, ti si miris vješto čuvane tajne
kiki-j-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 14:57   #86
Tilla, sorry, ali nemoj generalizirati. Prvo sam dijete, roditelji su me jako željeli, tata je sanjao o curici, dobivala sam puno pažnje i nikaj mi nije falilo kao ni mom bratu koji je došao godinu dana kasnije (a jeo je sve). Ne mogu naći nitijednu stvar koja bi me iz djetinjstva rastužila i zbog koje bih mogla reći da od roditelja nisam dobila maksimum.
__________________
ispod mojih urednih ladica, ti si miris vješto čuvane tajne
kiki-j-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 15:00   #87
ali ona ne generalizira...napisala je NECHIJI RODITELJI.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 15:01   #88
Hm, znači mala djeca koja ne žele jesti zapravo reflektiraju neodgovarajući odnos samih roditelja prema njima?
Meni je to u najmanju ruku čudno, s obzirom da sam već ranije pročitala da dva djeteta u istoj obitelji, od istih roditelja, različito reagiraju na hranu, a pogotovo zato što sam pred sobom vidjela primjer kada dijete odjednom počne odbijati hranu, unatoč izvrsnoj i uistinu požrtvovnoj i toploj majci, te unatoč sličnom ostatku porodičnog 'osoblja', a da ne spominjem ostale pre-pozitivne faktore u cijelom tom procesu.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 15:02   #89
Quote:
maristella69 kaže:
Ima li nick ikakve veze sa gornjim navodom?

No, zašto MALA djeca ne žele jesti?
Nema

Sto se pitanja tice, nemam pojma. Kazem ti da sam od prvog dana odbijala sisu? Traume iz maternice?
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 15:04   #90
Pustimo sad 'nečije' roditelje, psihologe, pse i politiku, ovdje se radi o neidentificiranim uzrocima posve iracionalnog ponašanja kod male djece.
I mene zanima da li je to na genetskoj bazi.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 15:06   #91
Teško je objasniti nekome tko to nije sam prošao zašto je to tako. Ja sam počela normalno jesti tek nakon prvog poroda. Mama mi je tada rekla samo da ti sin ne jede kao ti. Na žalost i on i mlađi nisu jeli, samo svaki u drugom periodu.
Ja sam cijeli život pila sirupe za otvaranje apetita, pa čaj od pelina na prazan stomak i bez šećera
Mama je uvijek trčala za mnom i gurala mi koji zalogaj u usta.
Ja sam svojim sinovima jako puno pravila vitaminske sokove, stariji je živio od toga. Strašno
__________________
Rea
Rea is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 15:07   #92
Quote:
Mrtva_mrkva kaže:
Nema

Sto se pitanja tice, nemam pojma. Kazem ti da sam od prvog dana odbijala sisu? Traume iz maternice?
Jok, traume nakon maternice, nisi valjda htjela van.
__________________
ispod mojih urednih ladica, ti si miris vješto čuvane tajne
kiki-j-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 15:07   #93
pitaj ih

moj je meni odgovarao 'ne da mi se' i 'nisam gladan'.


meni prihvatljivo...ni ja ne jedem kad mi se ne da i ako nisam gladna.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 15:11   #94
Quote:
tilla kaže:
jer nečiji roditelji se ne bave njima na odgovarajući način.
viš ja bi znala doma ne pojest ništa cijeli dan i onda otić kod susjede i tamo se najest 2 tanjura nekog kelja il slične ne baš omiljene dječje hrane. netko bi pomislio da mi doma nisu dali jesti ili da me muče. a nije bilo tako.

isto dok smo živjeli kod bake bilo mi je sve šta ona napravi fuj, a kad smo se preselili i kad je mama kuhala sam plakala da hoću ići jesti kod bake. ko bi ga znao kaj mi je bilo u glavi.
__________________
like a broken tv
unspeakable is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 15:20   #95
Quote:
unspeakable kaže:
viš ja bi znala doma ne pojest ništa cijeli dan i onda otić kod susjede i tamo se najest 2 tanjura nekog kelja il slične ne baš omiljene dječje hrane. netko bi pomislio da mi doma nisu dali jesti ili da me muče. a nije bilo tako.
Ja nisam jela ni izvan kuce. Prijatelji mojih roditelja su imali šokove kad bi ih zamolili da me prime jedan dan na rucak. Nedavno su me roditelji od prijateljice koji me znaju cijeli zivot pozvali da ostanem s njima na rucku i nisu se mogli nacuditi koliko jedem.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 15:24   #96
Moja sestr je od dvije godine imala 9kg. Hrajnenja su bila katastrofa, sve sto bi pojela povratila bi u velikom luku. Dijagnoza: manjak zelucane kiseline. Nakon sirupa apetit joj se poboljsao ali je ostalo u glavi da kad zeza sa hranom svi je maze, mole, podmicuju...
Nisam psiholog pa se ovo moje piskaranje ne treba shvatiti kao sveto pismo ali mozda djeca koja ne zele jesti traze paznju roditelja. Necu zaboraviti klinca koji je bacao igracke na pod, divljao i svaki put pogledao mamu. Sirotom je bilo draze da ga ona zamjecuje i dere se na njega nego da ga ignorira kao kad je dobar.
Mi smo zivotinje i imamo nagon za samoodrzanjem. Kad to izostane uzrok je ili fizicki ili psihicki.

Jedna mi stvar nije jasna... Zast odijete mora pojesti ribu ili meso ili povrce...
Kod nas je na stolu meso/riba, prilog, salata. Satko jede sto i koliko hoce. Ovisno o raspolozenju. Nema posebnih nakuhavanja ( osim kad se muz zazeli graha ) ali nema ni grickalica, sendvica i inih pizd
Ne pravimo predstave, kad si gladan jedes kad ti se spava spavas. Hrana i san nisu sredstva kaznjavanja
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 15:57   #97
Quote:
penelop@ kaže:
Hrana i san nisu sredstva kaznjavanja
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 16:37   #98
Ja sam do dvanaeste godine jela praktički ništa. Što zbog pritiska roditelja na mene i obratno, što zbog toga jer jednostavno nisam mogla. Kad bi me prisilili da pojedem "koliko treba" povraćalo mi se. Odvratan osjećaj

U dvanaestoj mi se otvorio apetit i nikad mi nije bilo dosta Sad imam normalnu težinu i sve pet.
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 18:02   #99
Quote:
Mrtva_mrkva kaže:
Ja nisam jela ni izvan kuce. Prijatelji mojih roditelja su imali šokove kad bi ih zamolili da me prime jedan dan na rucak.
ja ću si isprintat tvoje odgovore na ovoj temi i pokazat mami, pa nek se napokon uvjeri da je bilo i gorih od mene
__________________
like a broken tv
unspeakable is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 23:04   #100
Unhappy klinac ne jede

Imam klinca od 19mjeseci. Problem je u tome sto smo ga naucili od malena da jede dok ga mi zabavljamo sa raznim igrackama(u protivnom slabo je papao) dok je bio manji lako bi ga zabavio i sve bi popapao al sad je vei i više ne znamo što bi sve mu brzo dosadi i slabije jede. Ne znam što da radim kakvu novu igru da stvorim



Novopečena mama
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:27.