Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2008., 22:16   #101
Vjerujem kad mi kažu da to ne boli, ali imam poznanicu koja je od refluksa patila kao odrasla i kaže da je grozota imati osjećaj kao da će ti se mjehur raspuknuti koliko ti se piški, a izvedba se svede na dvije-tri kapljice. Ajme.
nanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 12:00   #102
zar mi nitko ne može pomoći sa savjetom?

Ima li tko dobrog dječjega nefrologa za preporučiti i jeste li probali s nekonvencionalnim lječenjem?

ni sama, a htjela bih malenima pomoći.
mrva 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 12:14   #103
Draga mrva!
Ja nisam iz HR i ne znam kakvo je tamo stanje sa nefrolozima,ali na ovom topiku svi hvale polikliniku "Helena" Ima negdje i njihova adresa pokušat ću pronaći pa ti javim.
Pozdrav!
Zdenka1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 12:15   #104
Evo našla sam ,nadam se da će pomoći!
Zdenka1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 13:22   #105
Drage cure-žene-majke,

hvala vam na pomoći. .

A što se tiče nefrologa, ali i općenito zdravstva u Hrvatskoj, iz osobnog iskustva(ne samo problema kod nećakinja), zdravstvo je u K O M I .

Još jedanputa puno, puno hvala.
mrva 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 23:02   #106
na uzv cistografiju se čeka godinu dana u heleni pa me zanima da li netko zna za opciju te pretrage u Sloveniji?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 10:21   #107
da li nam netko može reći kako izgleda pretraga-uzv cistografija.

u Slo na termin čekamo dva i po tjedna za istu cijenu...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 14:59   #108
Dijagnosticiran nam je VUR obostrano, lijevo II-III st., desno III st.
23.12. idemo na prvi kontrolni pregled nakon uroinfekcije i postavljene dijagnoze.
Danas smo dobili nalaze krvi i urina i sve je super. Još samo čekamo nalaze urinokulture...
tanyab is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 14:46   #109
i mi ga imamo, vur

eto citam vase postove i vidim da nismo sami.mi imamo vur IV-V stupanj.jedan bubreg radi 10% pa cekamo operaciju koja ce nadamo se biti u 1 mjesecu.s 2 mjeseca nam je dijagnosticiran VUR ali prekasno.vec smo navukli i urinosepsu i meningitis.posto je bio mali upala se prosirila brzinom munje.Sad ima 1 godinu i na istom smo tj na gorem.od silnih antibiotika imunitet mu je pao i imamo i bronhiti.nije mi jasno kako je sve doslo al eto sta je tu je i moramo se boriti s tim.zanima me dali je itko bio na operaciji posto mi idemo a doktori su skrti na rijecima.neznamo ni sta nas ceka,koliko traje oporavak i dali je itko isao na rebro kod dr luetica.molim vas da se javite s vasim iskustvima
rhasana4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 21:32   #110
Quote:
ixox kaže: Pogledaj post
I ako netko treba jos neku pomoc a da misli da mu moze pomoci nesto od naseg iskustva u prolasku toga neka se slobodno javi
pozdrav,slučajno sam listajuči forume naišla na vas,kako imamo slične probleme zamolila bih vas da mi preporučite dobrog nefrologa u zg.imam bebicu od 4 mjeseca kojoj je dijagnosticiran potkovasti bubreg te sumnjaju da ima i refluks.zanima me kako ste vi prošli naša beba je liječila KLEBSIELLU i sad je na antibioticima trajno s tim da se obavezno mora kontrolirati kod nefrologa i potrebno je još učiniti DRNC
nevasss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 12:00   #111
Evo mene nakon nekog vremena, ponovo među vama.
Na žalost nemam dobre vijesti.Nećakinja mi je već išla na drugi zahvat DEFLUX, jer joj prvi nije uspio.Nakon pet provedenih dana u bolnici(što je posve besmisleno, s obzirom na broj pretraga koji je obavila), vratila se kući s neobavljenožim zahvatom.
Obrazloženje je bilo da se tekućina/gel(ispravite me), nije "razišla" od prošlog zahvata.
Meni kipi i bijesna sam na naš zdravstveni sustav jer je toliko loš...

Sada tražim gdje osim u Zagrebu ima dobrih nefrologa(idem i na kraj svijeta).

Ima li tko ideju , ja nisam pametna
__________________
mrva
mrva 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 15:16   #112
Mi smo prošli dosta nefrologa i toplo preporučujemo Polikliniku Helenu i profesoricu Cvitković
R-winter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 14:59   #113
Pozdrav.....15 dana nakon rođenja moj dečkić je počeo izbacivati u luku......završili smo na hitnoj i 5 dana u bolnici....dijagnoza mu je bila reflux želuca....ili izbacivanje hrane u luku.....to i toliko nije strašno koliko sam čula sa bubregom.....čak sam čula da se može produžiti porodiljni ako djete ima refluks bubrega, za želudac ja nisam mogla.....nismo bili na nikakvim antibioticima, svaki mjesec smo bili na kantridi na pregledu i da kucnem sve je u redu i nakon 2. god. prestao je izbacivat hranu nakon uvođenja krute hrane......bili smo na sirupu Zatnac koji se samo može u Sloveniji i Italiji nać......
__________________
http://trudnamama.blog.hr/ Klikni na link
trudnamamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 16:52   #114
Refluks bubrega

Čitam već par dana forum i nisam naišla na tu temu pa me zanima jel ima koja mama čije dijete ima refluks bubrega?
Lucija6.7. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 19:11   #115
ja sam imala refluks kad sam bila mala.

malisa je krajem sedmog mjeseca zavrsio u bolnici i sumnjali su na refluks, ali hvala dragom Bogu,nema ga...

a sto te tocno zanima po pitanju refluksa??
lana1313! is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 12:22   #116
nisi napisala koji stupanj VUR-a...?
hecate is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 12:37   #117
mislim da postoji tema pa kopaj malo dalje naći ćeš nešto
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 12:43   #118
desni IV,lijevi II.Zanima me jel se kome povukao refluks rastom ili ima netko tko je morao operirati(kak izgleda ta operacija...?)

Zadnje uređivanje Lucija6.7. : 12.12.2009. at 12:52.
Lucija6.7. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 18:03   #119
Quote:
Lucija6.7. kaže: Pogledaj post
desni IV,lijevi II.Zanima me jel se kome povukao refluks rastom ili ima netko tko je morao operirati(kak izgleda ta operacija...?)
meni se povukao sam od sebe. dijagnosticiran mi je kad sam imala 18mj. i do 6.god. mi se sam od sebe povukao,nisam morala na operaciju.
lana1313! is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 00:01   #120
Od prijateljice mali sa cetri mj. dobio visoku temp, bio u bolnici deset dana, ustanovili reflux cetvrtog stupnja. Godinu ipo dana je bio na ljekovima. Nakon godine ipo na pregledu vise nije bilo ni traga refluxu. Malac sad ima dvi godine, zdrav, nikakve ljekove vise ne uzima, samo jos mokracu nosi svaki mjesec na kontrole. Nadam se da ce se i kod vas povuci sam od sebe.
__________________
A&N
Clicky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:08.