Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2007., 00:36   #1
Normativi za klopu i cugu

Eto i ja se zenim ko bi ikad reko.... i sad mene zanimaju neke stvari sto se tice cuge i klope... koju bi trebali nabavit sami naravno... ergo...

Kolko se racuna i koje cuge po grlu (jer kontamo u diskontu uzimat na "veresiju")? znaci ono sokova, vina, zestice, pive, itd...
Kolko se racuna pecenog mesa (janjci i odojki) po grlu?
Kolko se racuna kolaca po grlu?

imal jos ista za ubrojit ako je ostatak stvari (kompletni meni i torta i kave) u racunu restorana?

zahvaljujem na pomoci...
perich is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 00:48   #2
Eto da prvo cestitan na odluki

Jeste vec nasli restoran? U vecini restorana imas sve to u cijeni menija... Negdje morate samo jos tortu kupit i to je to...
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 00:54   #3
Quote:
Magg kaže:
Eto da prvo cestitan na odluki

Jeste vec nasli restoran? U vecini restorana imas sve to u cijeni menija... Negdje morate samo jos tortu kupit i to je to...
jesmo, nasli smo restoran i jeftinije ispada da to pribavimo sami...
perich is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 00:58   #4
perich .. a je li vam naplacuju ako donesete svoje jer neki restorani to vole raditi?
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 01:01   #5
Quote:
Sanja29 kaže:
perich .. a je li vam naplacuju ako donesete svoje jer neki restorani to vole raditi?
naplate, valjjda standardno, posluzivanje.... mesa i cuge....
perich is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 01:03   #6
to se raspitaj prvo ... jer ti može izaći da će te skuplje doći ako kupiš svoje i poslužiš nego ako uzmeš njihovo ... jer ćeš morati platiti kupljeno .. a onda još platiti i njima za posluživanje .. zato te pitam :-))))
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 01:13   #7
Quote:
Sanja29 kaže:
to se raspitaj prvo ... jer ti može izaći da će te skuplje doći ako kupiš svoje i poslužiš nego ako uzmeš njihovo ... jer ćeš morati platiti kupljeno .. a onda još platiti i njima za posluživanje .. zato te pitam :-))))
ma znam ja zakaj pitas... i sve je vec deeeebeeelo izracunato i ispada ovak jeftinije... sad je samo pitanje kolko cega moram pribavit....
perich is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 01:18   #8
moram provjeriti ... to bi ti najbolje mogli reci u tom restacu gdje ste izabrali da ce vam biti vjencanje ...

mislim da je butelja po glavi stanovnika - za vino
onda za meso da je oko 50 dkg očišćenog mesa po glavi stanovnika
i da je oko 25 dkg za kolače ...

ovo za mesto je samo za meso janjetina svinjetina nakon torte ...
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 01:38   #9
moras racunat i na zesticu.... evo ne znam koliko ce se kod nas popit ali kod bratica su se popila 4 kartona Jagera, 2 kartona balica i 12 jack Danielsa (ovo je ukupno doma kod mladenca, mladenke i sala) e a za ostalu zesticu pa tako i vino, sokove itd. stvarno ne znam.

- za kolace znam da kazu da je normativ od 15 do 30 dkg po osobi
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 08:22   #10
Ne zaboravi na pivu- jer tko ne pije vino, obavezna je pivica- ali manje, ipak je vino glavno. Vazno je da ti niceg ne ponestane- a viskove si stavis u podrum, pa si miran kad vam dodju gosti- i mineralna, ili vam ju daje restoran, ali isto litra po isobi- pogotovo ak je ljetna svadba- voda "ishlapi" u tonama
stephanie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 13:03   #11
Quote:
stephanie kaže:
Vazno je da ti niceg ne ponestane- a viskove si stavis u podrum, pa si miran kad vam dodju gosti- i mineralna, ili vam ju daje restoran, ali isto litra po isobi- pogotovo ak je ljetna svadba- voda "ishlapi" u tonama
Ako ti previse ostane, ne moze se sve ni potrosit kod kuce.
Gledaj ako mozes da se sa diskontom dogovoris da im vratis ako ti necega puno ostane.
Ne jedna dvije gajbe piva ali mozda deset.

I napisao si da uzimas na veresiju, eto onda je najidealnije.
__________________
Nitko ti nije rekao da je ta promjena neopoziva. Da ces u vlastitom srcu osjecati svaku bol, svaki gubitak, svako razocaranje, svako odbijanje, svaku okrutnost koju ona dozivi -do kraja zivota.
Ultra* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 13:31   #12
Quote:
UltraViolet kaže:
Ako ti previse ostane, ne moze se sve ni potrosit kod kuce.
Gledaj ako mozes da se sa diskontom dogovoris da im vratis ako ti necega puno ostane.
Ne jedna dvije gajbe piva ali mozda deset.

I napisao si da uzimas na veresiju, eto onda je najidealnije.
to je upravo to, diskont... pa platim sta se popije, a sta ne, vratim...
perich is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 20:33   #13
Quote:
stephanie kaže: Pogledaj post
Ne zaboravi na pivu- jer tko ne pije vino, obavezna je pivica- ali manje, ipak je vino glavno. Vazno je da ti niceg ne ponestane- a viskove si stavis u podrum, pa si miran kad vam dodju gosti- i mineralna, ili vam ju daje restoran, ali isto litra po isobi- pogotovo ak je ljetna svadba- voda "ishlapi" u tonama
mi smo bili u sličnoj situaciji, sami smo donesli piće; znači i bili odgovorni oko količine...ali nitko nije predvidio da će jedan čovjek od 240 ljudi zatražiti bezalkoholno pivo i tako mala panika, pa je brat uskočio i otišao po gajbu bezalkoholne pive ....
naravno čovjek je popio samo jednu ...a baš mu se pila valjda
nelly.nelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 20:52   #14
Cool Vino za pir

Zanima me koliko vina otprilike treba za svadbu od 110-120 ljudi. I da li se u restoran nosi svoje vino.
bluma is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 21:04   #15
mozda ti pomogne,mi smo u restoranima za party-e od 20 ljudi uzimali 6-7 boca bijelog i 11-12 crnog vina
crno ti uvijek ide vise...pa sad probaj neku racunicu nabacit...znam da nije neka velika pomoc
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 21:48   #16
hej,super pitanje...i ja molim pomoc.i nasa svadba je oko 120 ljudi i nosimo svoje vino i sampanjac....koliko cega????
meli2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 09:38   #17
Ja mislim da to ovisi o društvu o kome se priča. Neki ne piju uopće, neki piju npr. pivu, a neki samo vino ili štajaznam Moji piju puno i svašta, tako da nisam baš neko mjerilo
__5ra__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 11:05   #18
Quote:
meli2 kaže: Pogledaj post
hej,super pitanje...i ja molim pomoc.i nasa svadba je oko 120 ljudi i nosimo svoje vino i sampanjac....koliko cega????
ja sam ti imala cca butelja po glavi stanovnika ....

šampanjac sam imala njihov ... od sale .. tako da ne znam koliko toga ide ...
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 14:23   #19
Mi smo od diskonta dobili odgovor da moramo polozit sav cash za uzetu robu, pa sto vratimo to oni nama vrate novac...Mi smo se nadali da se cuga placa nakon svadbe, ovako nam je malo teze ostavit polog od 2000e casha...Hmmm, jeste vi svi ostavljali tako novac ili? Cak se razmisljam da odem u metro pa pocnem kupovat sad pa do svadbe imamo u podrumu barem pola kolicine potrebne cuge...Iz diskonta su nam rekli da se te cijene ne razlikuju, smao sto u metrou ne mozes vratit cugu koja ostane...Joj ne znam sto cemo....Pomoc?
lunalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 14:24   #20
lunalu ja nisam morala kupovati jer sam u meniu imala uključenu neograničenu kozumaciju pića :-)
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:00.